Online šoping

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
mladen_bgd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 368
Pridružio se: Uto, 30. Sep 2008. 05:42

Re: Online šoping

Post od mladen_bgd »

Hmmm nisam znao to, jer nisam nigde video opicju za paypal prilikom bilo koje kupovine do sad na aliju. :) Mislio sam da treba i moze samo da se placa direktno karticom.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Online šoping

Post od miodrage »

Alipay ne mora preko PayPal, moze da se veze direktno za karticu.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

mladen_bgd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 368
Pridružio se: Uto, 30. Sep 2008. 05:42

Re: Online šoping

Post od mladen_bgd »

Inace kinez hteo da mi uplati na papal, ali mu stalno izbacuje ovo. Sta to moze da bude i kako sad moze novac da mi uplati? Da li postoji neki durgi nacin da mi refundira novac sa alija i kako?

Slika

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Online šoping

Post od Azimuth »

Koliko ja razumem, problem je u njegovoj kartici a ne u tvom nalogu. On je taj ciju karticu ne podrzava paypal.
Mozes pokusati tako sto ces mu dati tvoj dinarski ili devizni racun (ne internet nego bas devizni) pa direktno tako da ti uplati, sa racuna na racun.

mladen_bgd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 368
Pridružio se: Uto, 30. Sep 2008. 05:42

Re: Online šoping

Post od mladen_bgd »

Znaci ne postoji onda drugi nacin da mi uplati na moj paypal?

Pa da mu dam broj onda od ove moje kartice sto mi leze plata? Ona je ona obicna klasicna platna visa kartica isto od banca intesa. Da li ce tu onda da prodje uplata? Nemam devizni racun. Imam samo racun od ove internet kartice gde uplacujem u evrima svaki put i racun na koji mi leze plata ali u dinarima.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Online šoping

Post od Azimuth »

Pa pokusaj, ne znam sta da ti kazem. Sacekaj da se javi jos neko, mozda ti ljudi preloze nesto pametnije.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Online šoping

Post od acamatic »

Sumnjam da će proći na taj račun gde stiže plata, jer je ovaj internet račun sa više mogućnosti.
Ne znam šta bi mogao sada da radiš, vidi još negde šta ljudi pričaju u vezi povratka novca sa alija.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Online šoping

Post od Baraba »

Šta ti imaš sa tim? Neka kontaktira paypal i oni neka mu kažu u čemu je problem, mada piše, ne podržavaju karticu njegove banke.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Online šoping

Post od Green »

A da ti refundira to Western Union-om mozda? Ne znam kako to kod nas funkcionise, mozda da pitas u banci ili vec kako...

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Online šoping

Post od El Laki »

Da li neko zna koliko je vremena potrebno da se internet kartica aktivira? Koju banku preporučujete ukoliko ima nekih razlika u onome što nude?

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Online šoping

Post od toda81 »

Ja koristim inernet karticu komercijalne banke i zadovoljan sam. Imam je vec 2 god. Na godinu dana je dobijes i posle sami posalju novu, naravno sa istim brojem :)

EDIT:
Sto se tice aktiviranja to ne mogubda se setim, ali mi se cini da cim sam je dobio napravio sam paypal nalog i povezao je sa karticom (naravno prethodno sam uplatio nesto novca na nju) i paypal mi je skinuo 1 dolar za aktivaciju i odmah sam mogao da kupim nesto
Poslednja izmena od Ninolina u Pon, 09. Nov 2015. 20:03, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Nemoj da pišeš postove jedan za drugim. Koristi opciju Izmeni.
Note IV N9100 dual

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Online šoping

Post od El Laki »

A da li se slučajno sećaš koliko je potrebno vremena od trenutka podnošenja zahteva do dobijanja kartice? Negde kažu nedelju, negde dve, negde navodno odmah... Ne znam kome da verujem.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Online šoping

Post od toda81 »

Cini mi se da je nedelju dana, ma gotovo sam siguran da sam je nedelju dana cekao. Mislim da je nelogicno da je dobijes odmah jer moraju da posalju zahtev i da je naprave na tvoje ime. U kojoj banci imas otvoren racun?
Note IV N9100 dual

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Online šoping

Post od El Laki »

I meni deluje nelogično da odmah izdaju, ali reko da proverim. Nemam otvoren račun, sve bih odjednom sredio kada odem po internet karticu. Ukoliko je moguće, naravno. :D

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Online šoping

Post od toda81 »

Ja vac 10-ak godina imam racun unkomercijalnoj banci pa sam zato tu uzeo i intenet karticu. Mozda uskoro promenim banku kad budem trazio najbolju ponudu za kredit za stan, a mozda i suprugu angazujem da ona podigne kredit da ne bi mene 'apsili ako ne budem redovan platisa :)
Note IV N9100 dual

Tyrael
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 215
Pridružio se: Uto, 02. Sep 2014. 00:21
:: Xperia Z2

Re: Online šoping

Post od Tyrael »

Desetak dana se ceka,prvo ti daju plastificiranu neku i onda posle desetak dana dobijes pravu. U raiffeisenu moras imati minimum 20 evra na racunu da bi mogao da kupujes (probao kupovinu na aliju i nije dao ,mora preko 20 da bude na racunu) a u Intesi uzimaju neki mali procenat pri svakoj kupovini.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Online šoping

Post od toda81 »

Onda je kombank prava stvar jer ne postoji uslov da imas preko 20 jevreja da bi nesto pazario
Note IV N9100 dual

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Online šoping

Post od acamatic »

Banca Intesa ne uzima nikakvu nadoknadu za posedovanje računa na mesečnom nivou. Možda par dinara pri kupovini skine sa računa (mada to je više ono konvertovanje iz dinara u evro).

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Online šoping

Post od toda81 »

Isto je i sa komercijalnom bankom. Konvertovanje je glavni problem zbog njihovog konvertovanja dinara u drugu valutu
Note IV N9100 dual

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Online šoping

Post od El Laki »

Dobro, to je donekle i razumljivo. Pozitivna strana je i to što se održavanje ne plaća, niti procenat prilikom kupovine, itd.

Još jedno pitanje. Da li je moguće podići novac sa internet kartice? Npr ostane mi 20e od neke kupovine, da li mogu to da podignem sa kartice ili ne? Znam da ne mogu da vršim prodaju pomoću nje jer samo ja mogu da uplatim novac.

Odgovori