Off, opušteno ćaskanje

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
Odgovori
El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od El Laki »

Ledjo napisao:Pa da, ocekivao sam da je stetno. Nego kad ucim nocu, popusta me koncentracija I spava mi se, pa sam mislio da uzmem neku tu tabletu da me drzi jos sat-dva budnim

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
Hot blood, učim ne stajem. :D

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od 9R94 »

Zasto ne probas sa koncetrovanim kofeinom ili guaranom u tabletama? To ima u prodavnici suplemenata.

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od Coni »

A da noću spavaš a učiš danju [emoji3] šalu na stranu, nikad nisam mogao posle ponoći da učim. Jednostavno, nije to to, nema koncentracije. A ako ipak hoćeš, pij limunadu. Tako moj stric lako istera treću smenu.

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od 9R94 »

Tako je, noc je za spavanje i poceo sam to da cenim otkako sam nesto ranije radio nocu.
Jel? Ne moze da spava jer ga svaki cas tera tamo gde i car ide peske? :D

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od miodrage »

Ja sam uvek oko 21 prestajao s učenjem, bio malo u šetnji ili na kompu, i potom krevet. Najzdravije je tako, ali ne odgovara svima sve. Svako ima svoj sistem. Uglavnom, korišćenje raznih suplemenata, može samo jako kratak vremenski period, potom kad san počne hronično da fali, organizam će da odreaguje, i to dosta burno.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

matorix
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Uto, 10. Sep 2013. 00:11
:: ma dobar (:

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od matorix »

Kakve tablete, kakvi bakraci. Gruvaj samo kafu obicnu (ali ne u nenormalnim kolicinama) i to je to. Ja sam par puta isterao tako ispite samo uz kafu, cigare i 3 sata sna. Legnes u 5, ustanes u 8 i samo meljes! Eh, kad se setim...

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od Evindzer »

А мени, рецимо, кафа никад није помагала да останем будан. Ни док сам био студент, ни касније док сам радио магистарски рад, а ни сад кад пишем дисертацију. Али, временом сам изгубио потребу за 10 сати сна дневно, тако да сад и са 7-8 функционишем регуларно.
Док сви око мене избегавају кафу после 9, ја и дан-данас могу да попијем пола литра кафе 5 минута пред спавање и да заспим чим легнем.

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od cvoruga »

Ni meni kafa ne smeta da zaspim a ne pomaže mi ni da se razbudim, tursku ne pijem godinama, samo po kafićima.
Učio danju, noću cirkao za smirenje :) .

Ledjo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 832
Pridružio se: Sre, 05. Feb 2014. 15:03
:: G2

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od Ledjo »

Ja kafu ne volim, ma da je izgleda najbezbolniji nacin da preguram veceras. Ima da kuvam jaku tursku, I da cepam. Te tablete su mi izgledale zanimljivo, ma da ako trebaju cuku da mi sjebu neka hvala

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока

matorix
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Uto, 10. Sep 2013. 00:11
:: ma dobar (:

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od matorix »

Ni ja nisam pio tursku do tad, ali avaj... Tad sam pio i vise ne.

Poslato sa nekog starog telefona pomocu Browsera koji polako crkava.

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od 9R94 »

Meni se dešavalo kada nisam radio, skuvam kafu, donesem je u krevet, popijem pola šolje onako ležeći, zaspim, probudim se nakon 1,5h i popijem ostatak a pritom spremim baš jaku onu donkafe strong :D
Dok neko recimo popije tursku oko 5 popodne i vileni do 3 ujutru, na nekoga tako utiče i koka kola.

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od Coni »

Eh ta kafa.... Kamo sreće da nisam počeo da je pijem u toku spremanja prijemnog... Svaku volim... Ali moram da smanjim, želudac sam sj***o.

Poslato sa kineskog kuvala za kafu.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od Apolo »

Definitivno sam rezistentan na kofein.... Kafu pijem samo zbog arome i neke navike, i to samo instant. Tursku kad popijem kao ciglu da sam progutao. Medjutim nit me razbudjuje niti ikako deluje. Jednom sam u srednjoj skoli popio u izlasku 6 guarana, nisam znao da su 2 limenke dnevno dozvoljene. Otisao kuci, zaspao ko zaklan kao da sam pio vodu celo vece. S druge strane, jedna bivsa koleginica popije guaranu u 6 popodne, ne moze do 2 ujutru da zaspi wtf :))
Festina lente.

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od 9R94 »

Eeeee a zamisli na poslu 3 sirocica votke sa limunom i tri guarane za 10ak min a efekat kao da nisam pio, samo dao pare uzalud :D

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od Baraba »

Apolo, zaspao posle 6 guarana? Sa tobom nešto nije u redu 8)
cvoruga, otišli ti receptori, zato ne reaguješ na fuka, godinama piješ. Morao bi malo da staneš da se oporave, posle nekog vremena bi reagovao na fuka.
Ledjo, imaš kofein da kupiš u kapsulama, idi na amg (domaći sajt, nađi kofein), držaće te budnim ali to nije za to što ti tražiš. Za učenje i koncentraciju mojoj ženi (a i njenim drugaricama) je pomagao ginko biloba ili Memoaktiv, učila je vala po ceo dan, sećam se kada je spremala pravosudni, bez toga ništa, učenje od ujutru do uveče po 10 sati i više. Probaj Memoaktiv ili ginko biloba.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od Apolo »

9R94, Ufff, samo jeger i guaranu mesam, sa vodkom nisam dobar vec 10 godina :D

Baraba, Kazem ti, rezistentan na kofein. Ali kao lazem sam sebe da cu biti budniji ako popijem energetsko pice :)
Festina lente.

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od cvoruga »

Baraba, ne pijem fuka gajbi, pijem samo nes ili espreso u kafićima.
Enegetska pića ne pijem nikad, samo čisto :) .

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od znemanja »

Kakav kofein, guarana, ginko biloba, organizacija je pola posla. Samo sam tokom prve godine studija probao ginko biloba misleći da će mi to pomoći, ali džaba. Inače kafu ne konzumram, niti sam koristio bilo kakvu supstancu koja bi me održala budnog noću je učenje nikada nisam praktikovao noću. Najkasnije do 22h završavam učenje, a pred ispit uvek se naspavam bar 7-8 sati, nikada nije dobor rešenje ići na ispit nenaspavan.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od Apolo »

Ko moze bar sat vremena dremka preko dana, ako ne onda u 11 na spavanje i bog da te vidi. Nema te kafe i energetskog pica koje zamenjuje san i dremku :)
Festina lente.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od Baraba »

Ko može mirno i opušteno da spava pred ispit i nema frku, onda je to limunada. Moj fax je takav bio, ali državni pravni fax koji je završila moja jača polovina, to nije lako, skidam kapu i svako poštovanje, a onaj pravosudni je tek ludilo. Tu opušteno da se legne pred ispit i spava kao da je sutra običan dan, pa to nema trika. Mene muka uhvati kada vidim samo njene knjige kolike su. Prođe sve to, preživeo "ja" uspešno, mislim kraj, cvrc, sada kada uzme zakon da čita zbog nekog predmeta... oćeš Đavola, nikad kraja.

Odgovori