Sta vozite?

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
Odgovori
Ledjo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 832
Pridružio se: Sre, 05. Feb 2014. 15:03
:: G2

Re: Sta vozite?

Post od Ledjo »

Astra H sa 1.9jtd motorom (opel ima svoje ime za njega) je sasvim solidan auto npr. Sem sto je eksterijer meni malo ruznjikav. Golf 5 1.9tdi, Polo 1.4tdi, verovatno bas bas dobar Megan moze da se nadje za te pare (2. generacija).

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Sta vozite?

Post od Green »

Pošto je čovek u Italiji, možda nije loša ideja kupiti domaći auto? Neki Fiat sa dizel motorom, recimo. Po pravilu su domaća kola dosta jeftinija za održavanje, ima uvek delova... Ne znam, ja bih išao na domaću robu. :)

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Sta vozite?

Post od m@c|-|oR »

U ovom slučaju to nije primenjivo. Ne do boja se ništa kupovinom domaćeg auta. Samo glavobolje.
A megan može da se uzme i treća generacija za planirani budžet.

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Sta vozite?

Post od Green »

Možda sam dosadan, ali neka čovek napiše kakav auto mu treba, koji oblik karoserije, kakav nivo opreme, motor i slično.
m@c|-|oR, što glavobolje? Fiat toliko postao loš?

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: Sta vozite?

Post od vla-do »

Nemojte stavljati Passat i udoban auto u istu rečenicu. Kako onda nazvati stavrno udobne aute? [emoji6]
Green, ovde ti se većina ljudi podelila na VW vs Fiat. Ovi što vole VW mrze Fiat i smatraju da je ono sa izduvnim gasovim glupost i da se treba oprostiti im (dali bi život za VW [emoji1]), dok Fiatoljupci mrze VW, veličaju Fiat, ne propuštaji da bocnu vagenovce za izduvne gasove gde god stignu. [emoji1]

P.S.: Ovo, naravno, nije upućeno nikom sa foruma, već moje mišljenje o generalnom stanju u državi. [emoji846]

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Sta vozite?

Post od bata bogdan »

Sve i jedan auto je dobar dok je ispravan i dok služi :)
A sad ko sta voli i ko sta sebi može da priušti, to je vec privatna stvar :)

Huawei Mediapad X2 7.0
Huawei

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: Sta vozite?

Post od vla-do »

bata bogdan, vrlo lep diplomatski odgovor. [emoji14]
No, problematika je što ne služe svi dugotrajno. Predložio bih Toyotu kao kvalitetan dugotrajan auto, za onog ko nije entuzijasta, ali ne znam koja se može za taj novac.

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Sta vozite?

Post od novak »

Ne znam sto ce ti auto tipa Zafire ako nemas djecu? Ta klasa auta je udobna, prostrana, al uglavnom ih kupuju ljudi koji imaju djecu pa im treba veliki gepek. Ja bih gledao nesto kompakt klase.

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Sta vozite?

Post od bata bogdan »

Nekad su stariji modeli npr golf 1 ili 2 ili mercedes 123 bili baš dugotrajni, od motora do karoserije pa svega ostalog, danas opet druga priča, štedi se na kvalitetu, motori jači sa više ks a manji vek trajanja, al tako je kako je...
Ja iskreno volim najviše nemačka auta, Mercedes i BMW, ali nisam gadljiv ni na Toyota, Mazda itd itd... Eto i sam se razmišljam da kupim nov Kia Sportage, naravno uopste se tek sad ne žurim :)
Novo je novo, što se kaže, ali opet i dobar polovan BMW ili mercedes npr 4 do 5 godina starosti su takodje odlični.
Drug bas skoro kupio Mercedes e klasu karavan 220cdi 2012 god, sa ne punih 100,000km sa dosta opreme, utegnut samo tako, za 16k eura.
Kad bih kupovao auto do 6k eura, bio bi to sigurno pasat 2006 godište, dizel 2,0. Ako bih recimo davao do nekih +/- 10k eura, e klasa ili BMW serije 5 takodje u tom nekom godište od 2006 pa nadalje, a ima toga ovde dosta.
E sad i sam sebi postavljam pitanje, šta kupiti, dobar polovan od pasata pa do e klase ili BMW 5 ili novi Kia Sportage?
Lično mi se svaki svidja, vuče me Kia bas bas, iz razloga jer mi Zet ima Kia Sportage, čini mi se 2012 godište, i odlično ga služi, dosad ni jedan problem, nekako sam neodlucan i bas zato neću da žurim :)
Neko je vec napisao ovde, ako se i traži neki savet, navesti koji tip auta mu odgovara, momacki, porodični itd itd... Neko ko je u inostranstvu, nikako se ne isplati kupiti manji auto, em zbog prostora unutra, zbog gepeka itd itd... Naravno ko je momak, njemu to ništa ne znači, neka besna mašina, solidan gepek i to je to...



Huawei Mediapad X2 7.0
Huawei

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Sta vozite?

Post od Drakenzen »

bata bogdan, posto verovatno mislis na B6 passat moj ti je predlog 1.9TDI, mnogo su se bolje pokazali od 2.0....
Inace svaki auto, koji nije stariji od 10 godina i koji se redovno odrzava moze da te odveze bilo gde u Evropi, e sad razlika u ceni je zapravo razlika u konforu....
Po meni, auto je samo da me preveze od tacke A do tacke B i to bez nekih cimanja, da se kvari i ostalo...
Postoji mnogo bolji nacin da se ulozi novac koji bi dao za neki skupoceni auto...

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Sta vozite?

Post od Green »

vla-do, ma da, poznata mi je ta večita pripadnost određenoj marki auta, rat se uvek vodio između neke dve "vatre". :D
Ja sam eto od davnina veliki fan hothatch klase i uvek bih ljudima preporučio nešto iz te klase, pod uslovom da se ima novaca, naravno. :)
Što se pouzdanosti tiče, sve to zavisi kakav vam model zapadne, ne treba suditi kompletnu gamu, jer nekom modelu strada pumpa za vodu, recimo.
Kao i kad uzimate telefon, zapadne vam neki kvarljiv model, ne znači da je proizvođač u biti loš. Čovek je nesavršeno biće, pa je tako i sve ono što napravi nesavršeno. Ima tu i sreće, jbg... :)

srdjanyo
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 236
Pridružio se: Ned, 31. Avg 2014. 09:04
Kontakt:

Re: Sta vozite?

Post od srdjanyo »

Ceftriaxone napisao:Ја ево као с крушке да сам пао, треба ми савет, па реко вас да питам, јер видим да је тема опасна :)
Већ две године сам у Италији, и како стоје ствари, или остајем овде још једно годину и кусур, или ћу после у швицу. Зависи од посла.
Највероватније ће ми се девојка придружити од јесени, и сад ми је дунуло да купим ауто.
У Београду имамо 206 и 307 караван, оба 2006 . годиште, очувани јако добро, прелазе 8-10к годишње
Не бих довозио моју 206ицу,јер код куће моји матори и буразер возе, а сестра је на путу да постане возач.
Па сам тако почео да размишљам шта бих могао узети.
Изложићу вам неке своје навике, жеље, могућности, па бих волео да ми помогнете.

-Мислим да годишње не бих прелазио више од 10ак хиљада (2-3 доласка у Бг, 1000км по смеру).
-На посао идем искључиво бициклом, али за сваки потенцијални одлазак ван града сам поприлично ограничен.
-Буџет, да заокружимо на 5к,мада сам видео неких пар аутића за нешто веће паре.

У аутомобиле се не разумем претерано. Тј рецимо да се не разумем уопште :) возим лепо, не турирам на семафору, дакле нисам залуђеник и пасионирани возач. Ауто ми је више као средство, а не циљ.

Волео бих неку машину која је штедљива, удобна за дужа путовања, пристојног ентеријера (дакле Фиат панду и мултиплу бих заобишао :) ).

Оно што се мени свидело је рецимо зафира (ваљда због метана).

Е сад, мене занима да ли и шта је најисплативије узети у тој категорији до неких 5,6 хиљада евра, да је одговарајуће за дужа путовања, да не триши као Пежо (206 1.4 је луд ауто, троши нам више него 307, караван, 1.6, оба бензинци).

Да ли јурити ауто на метан (фабрички не накнадно уграђивани), или неки дизелаш, или опет нешто што иде на плин? Заиста немам апсолутно никакву представу у потпуно сам погубљен :)

Хвала унапред
Ako prelaziš tako malo na godišnjem nivou uzmi benzinca. jeftinije je održavanje, a i na duže staze će se isplatiti.
Tip karoserije :pa ako si u Italiji dobro znaš da oni ili voze karavane ili one mini-mini autiće. :)
Dakle, najbitnije je kupiti polovan auto "po meri" i potrebama.
Održavanje i troškovi tipa zamene guma i ostalog takođe se moraju uzeti u obzir.
Proizvođač je, u današnje vreme, ne bitan. Svi sada prave slične aute, bitno je kada dođeš da pogledaš konkretan primerak otvoriš 4 oči,ili povedeš automehaničara.
I srećno!

Послато са D6603 уз помоћ Тапатока

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Sta vozite?

Post od miodrage »

bata bogdan, ja se oko Kia sportage ne bih razmisljao ni sekunde. Novo je novo, imas garanciju, auto je perfektan, znam mnoge koji ga voze i imaju samo reci hvale za isti. Po meni, to jeste najbolja kupovina.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

ilija98
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 235
Pridružio se: Sre, 28. Avg 2013. 19:36
:: LG Spirit
:: E72, 5800

Re: Sta vozite?

Post od ilija98 »

Sve je to lepo, nov auto, nema razmisljanja o kvarovima, garancija... Al ipak ja bih pre polovan premium, nego nov auto iz nize klase. Jednostavno, osecaj sigurnosti, kvalitet izrade, motorizacija, sve komponentne su na visem nivou. Manji gubitak prilikom kasnije prodaje. E sad, razumem da je nekom merak da oseti miris novog, da zna kako je pazen, prvi skida najlone sa sedista itd, ali ja nikad nov auto ne bih kupio.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Sta vozite?

Post od bata bogdan »

Ja kupujem auto da me služi narednih 10godina... E sad, koliko će npr e klasa 2007god da izgubi na ceni za 10godina, a koliko će kia da vredi za 10godina...
Kvalitet, nema tu više kvaliteta kao pre 20god, svaki se pohaba vremenom.
Pa ni auto industrija više nije luda da pravi auto koji može da predjem sta znam preko 500,000km, moraju i oni da žive...
Dobar je i novi auto a dobar je i polovan mercedes, BMW itd itd...
Meni lično, se više isplati kupiti nov Kia Sportage, zašto? Lepo na kredit za mesečno 250e bez bilo kakve uplate i to je to, dok sam za recimo e klasu 2007 hteo keš da dam, ovako, ostaje mi keš, a rata je smešna... Pa eto sad malo i sa te strane treba gledati malo...

Huawei Mediapad X2 7.0
Huawei

ilija98
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 235
Pridružio se: Sre, 28. Avg 2013. 19:36
:: LG Spirit
:: E72, 5800

Re: Sta vozite?

Post od ilija98 »

Ma naravno, ima i kupovina novog automobila prednosti, ne sporim, ali meni se licno ne isplati, posto automobil cuvam 2-3 god.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: Sta vozite?

Post od fannY »

bata bogdan, a sta kazes za Hyundai Tucson? :)

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Sta vozite?

Post od bata bogdan »

Gledao sam i njega, bas sam isao sa ženom, oba su skroz ok, ali mi nekako sta znam, kia lepše izgleda, ili mi se čini :)
Unutra su dosta slični, razlika je samo eto spoljašnji izgled :)

Huawei Mediapad X2 7.0
Huawei

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Sta vozite?

Post od miodrage »

Bato novi Sportage ili stari? Pošto je meni stari mnogo lepši, i sada može barem ovde da se uzme za 15k sa dosta opreme. Razmisli i o Jeep Renegade, rata oko 200€
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Sta vozite?

Post od bata bogdan »

Novi novi model Kia Sportage, vidis koliko su ukusi različiti, meni je ovaj novi bas ono extra izgled i spolja i unutra.
Mada onako bacio oko i na Kia Sorento, novi model, uhhhh... Ali i dobra cena, od tog nema ništa, lep jeste ali i mnogo para, oko 35k eura, osnovni model....

Huawei Mediapad X2 7.0
Huawei

Odgovori