Dodaci za Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2016)

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Dodaci za Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2016)

Post od гари »

Pozdrav društvo. Juče s devojkom uzeo tablet Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2016), verziju bez SIM kartice. Devojka super zadovoljna, ne silazi s tableta. :)

E sad, koje pitanjce... Uzeli smo mi već neku fotrolu koja bi bila zgodna za nošenje u torbi, i generalno za čuvanje, ali me zanima šta biste vi preporučili od fotrola za njega, zaštitne folije za ekran, i slično. Gledao sam već na Aliexpress-u i TVC mall-u recimo, ima zanimljivih stvari, ali me zanima da li neko ovde ima pozitivno iskustvo sa nekim od tih kineskih brendova?

I ovo recimo lepo izgleda, ali mu lepo izgleda i cena. :) Razni kineski su i do 5 puta jeftiniji.
https://www.samsung.com/us/mobile/mobil ... 580pweguj/
Mada ako je baš mnogo bolji od ovih kineskih, onda OK, ipak bi to bilo za uređaj koji računam da bi mogao dosta da služi.

Vezano i za zaštitno staklo... Kakvo god da uzmem, lako se lepi i lako se skida kad dođe vreme za zamenu? Mislim, kad treba da se skine, samo se svuče lagano kao i folija što bi se skinula? Sa time isto nemam iskustva. Ja sam do sad sebi stavljao samo folije.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Dodaci za Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2016)

Post od гари »

SAMSUNGOVCI, UPOMOĆ! :D

Koja je fora sa Samsungom i SD karticom u tabletu i telefonu? Jel može da se odabere da se snimaju slike, videi, preuzimanja sa neta, i šta sve ne na SD karticu? Trenutno je tablet kod devojke, nije mi pri ruci, ali mi se žali kako je tu nešto Samsung ograničio. Da ne može da se postavi SD kartica kao internal storage, mada... mislim da ona i ja taj pojam ne tumačimo na isti na način. Za mene je to "ok, big deal", a ona misli da je to baš problem jer misli da ne možemo da kopiramo sadržaj na SD karticu, čuvamo na nju šta želimo, i slično. Ja kontam da nema šanse da je tako, i da sigurno ta SD kartica nije tu samo da bi prebacivali koješta između tableta i kompjutera...

Dakle, kako da prebacujem fajlove na SD karticu, i kako da podesim recimo da se preuzimanja iz browsera čuvaju na njoj?

Hvala unapred!

Sent from mTalk
Poslednja izmena od гари u Sub, 04. Nov 2017. 09:23, izmenjeno 1 put ukupno.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Dodaci za Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2016)

Post od znemanja »

Možeš naravno da podesiš u pojedinim aplikacijama da SD kartica bude primarna. U kamera aplikaciji izaberi iz settings menija pod opcijom storage location SD card i svi video snimci i fotografije napravljeni kamerom će se skladištiti na SD karticu.

Ako želiš da pojedine aplikacije prebaciš na SD karticu, sve što treba da uradiš jeste da u settings meniju iazabereš App managment, klikneš na željenu app i pod Storage usage izabereš SD card. Nakon toga aplikacija će se prebaciti na SD karticu.

Što se tiče browser, ako koristi Chrom mislim da nema opcije da se izabere primarni storage prostor već Chrom sve download-ovane fajlove smešta u Download folder koji se nalazi u internoj memoriji.

No, pomoću fabričkog file explorera ( koji se na Samsung uređajim zove My files) može bez problema da manipuliše sa podacima, da ih kopira iz interne memorije na SD karticu i obrnuto bez ograničenja. Tako može sav sadrzaj Download foldera može da kopira na SD karticu u folder koji želi.

Generalno, ako želi da neka app smešta preuzete podatke na SD karticu treba u setings meniju te aplikacije da proveri da li je moguće tu opciju promeniti.



Sent from my Samsung Galaxy S8 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Dodaci za Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2016)

Post od гари »

Hvala na detaljnom odgovoru. :)

Sent from mTalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Dodaci za Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2016)

Post od гари »

Već pomenuo u Black Frieday temi, ali da napišem ovde malo detaljnije.

Uzeo ovu fotrolu za tablet.
http://www.samsung.com/rs/mobile-access ... -tab-10-1/

Gledao sam i razne druge na Aliju, ali ništa nije ni blizu ovoj fotroli, mislim da sam svakog pronašao bar po jednu manu gledajući slike. A ova, uhvati se za leđa telefona pomoću magneta, i baš čvrsto ga drži. U slučaju pada ga i ne bi nešto čuvala ta fotrola, ali nećemo mahati s njim k'o Dok Holidej. I može da se namesti da stoji kao na slici, i to stoji pomoću magneta, čvrsto i nigde ne mrda. Lep pos'o odradio Samsung. 8) Uživo je mnogo bolje nego na slici što izgleda.

I još jednom da ti se zahvalim, Znemanja, na prethodnom odgovoru, sve što si napisao bilo je od pomoći. :)

Odgovori