Off, opušteno ćaskanje

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
Odgovori
гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od гари »

Odlično uklopljeno.[emoji4] Ja sam u zadnje vreme za devojku mislio i o koraku dalje - uzeti monitor, i napraviti neki zgodan raspored kojim na sto može da se negde zavuče i zaklopljen laptop, a da ne smeta (što je na neki način zgodnije nego uzimati ceo nov kompjuter, a može da se ima velik ekran za razne poslove). Međutim, ovo tvoje je praktičnije, ja mnogo fantaziram.[emoji16]

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od Apolo »

Ово ми је алтернативно решење док радим од куће. Иначе на послу имамо "докинг" и сви лаптопови су накачени на мониторе. А код куће ти пуца врат када ти је лаптоп на столу, па реко ајд да урадим нешто по том питању.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
Festina lente.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od m@c|-|oR »

Kad još možeš da vidiš na tom malom ekranu!
Ja sam na poslu uzeo 27" i sad mi taman, ne moram nos da ubadam u ekran.

Poslato sa Honor Play uz pomoć Tapatoka
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od Apolo »

Навикао сам, мада слажем се да је много боље са монитором. Него сад силом прилике радим од куће па нисам размишљао да купујем монитор пошто га имам у канцу.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
Festina lente.

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od brankisha »

Samo guraj. Psiha je najvaznija.
Ja sam iskreno poludeo zbog majke. Dodje mi da opet doletim do Srbije i da pocnem sekirom da secem ruke. Nema drugog nacina.
Ona nece da se svadja, samo spusti glavu. Naime, sad jurimo taj pet skener zbog fleka na plucima. Isla je i po misljenje kod hirurga koji ju je operisao. Rekla je to na konzilijumu i onda ke krenuo haos. Plus je pitala da li uput za taj skener. Tako su je ispljuvali i pride napisali da je primila duplo manje hemoterapije. E za to bih im posebno jebo majku.
Sreca pa je ovaj njen onkolog u bolnici dobra neka zena, inace bi bas bio haos.
Ko bi rekao, skolovani, a izuzetno zavidni.

Sent from my SM-G950W using Tapatalk

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od Apolo »

Гурам и не предајем се, нема забадања главе у песак већ човек мора имати јаку вољу и жељу за излечењем.
Чувај живце због мајке, мене је претходна филма "појела" што се тога тиче тако да сам се у међувремену толико консолидовао да ме тешко шта више може изнервирати и чувам живце. Притом сам имао и фрку у породици, пошто се моји разводе и још увек је процес у току, а ја се морам бавити са овим што сам добио са својих 29 година. Мајка је све време била уз мене, а оца не бих помињао како се понео након свега овога.
Већина лакара су сујетни, част изузецима. Овај хирург из каменице је први који је био онако баш сурово искрен и на крају ми рекаао где је и зашто најбоље да се оперишем, без оних ловачких прича ма ти тамо ће вам узети паре, дај ја ћу то да средим итд. Наравно рекао је ако немам финансијских могућности за иностранство да ће ме он оперисати. Ретко да видиш доктора који је на месту што се каже.
Festina lente.

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od brankisha »

Ima ih. Ne kazem da su svi losi, ali sujeta je velika. Valjda su vreme i okolnosti u drzavi ucinili svoje pa su i oni malo skrenuli.

Sent from my SM-G950W using Tapatalk

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od Joxy »

Apolo, drzi se, svi su uz tebe!
Sta god da treba tu smo. Samo pozitivno razmisljanje i sve ce biti kako treba.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od гари »

Pitanje za naše pravnike sa foruma, ili bilo koga ko je upućen.

Situacija: trenutno postoji bandera od struje, nisam siguran da li je na ulici ili na komšijijom placu. Tražio da komšija da se bandera premesti, pa im je opcija da se ona postavi bandera ispred mog placa (nije plac moj zapravo, ali pitam za nekog čiji jeste), ali na način na koji bi posle kabel išao iznad mom placa. (Ulica na tom delu skreće u smeru prema mom placu.) Da li to tako sme? Da li se, kao što je ulica državna smatra da je i vazduh od jedne određene visine državni, a do jedne visine moj? Ali treba kabel da ide iznad mog placa, da li to mogu da sprečim?

Ovo ne pitam za sebe lično. Jasno da se može nametati pitanje "a što bi mi pa smetalo ako kabel malo prođe iznad mog placa", ali recimo da mi smeta, jer ne znam šta ću u kom delu placa hteti jednog dana da radim.

Nadam se da neko zna odgovor, ili bilo šta. :)

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od brankisha »

Mislim da je odgovor "sikira", kao i sve u ovoj zemlji. Dok ne padne krv, nema ni problema.

Sent from my SM-G950W using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od гари »

Nažalost, često tako ispada. Niko ni za šta nije nadležan, i slično.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od Green »

Ako ti smeta komsijina bandera, ne moze on s njom da uradi apsolutno nista. Bandere postavljaju (ili premestaju) opstinari, a ne gradjani. Raspitaj se u u opstini, mesnoj zajednici ili gde vec.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od Apolo »

Imate li neku preporuku za fitnes narukvicu? Nasao sam Honor Band 5 i Xiaomi MI Band 4.
Festina lente.

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od artifex »

Ja nosim Honor band 5 već par meseci i nemam nikakvu zamerku. Leži dobro na zglobu, ne osetiš je.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od гари »

Ovo nije bila komšijina bandera, već baš tako - postavlja je Elektrovojvodina. Raspitali se, određeno je mesto gde treba nova bandera da se postavi, i to mesto je OK. Samo što su juče pajseri koji su bili izašli na teren hteli da kopaju svuda gde ne treba. Ispred jedne kapije, ispred druge kapije, i duž odrade - svuda gde ne treba. (Dvorište je na ćošku.) Danas došli radnici, pa se sad postavlja bandera kako treba. Ali baš kao što reče Brankiša, ovde čovek da ima kratak fitilj - da se nađe...

Ispalo kako treba ipak. I koliko sam posle čuo, ima dosta ljudi koji tuže elektrodistribuciju zbog kablova koji prelaze preko placa.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od Apolo »

artifex napisao:Ja nosim Honor band 5 već par meseci i nemam nikakvu zamerku. Leži dobro na zglobu, ne osetiš je.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
I ja bih pre tu uzeo, posto vec imam Huawei telefon ali ajd da proverim da li neko vec ima/koristi. Kako to funkcionise, da li sve vreme mora biti povezana sa telefonom ili npr. odem u setnju i kad se vratim povezem sa telefonom i onda prebci podatke? Posto narukvica ima mogucnost da meri korake, predjenje/pretrcane kilometre, otkucaje srca, nivo kiseonika, stres...
Festina lente.

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od artifex »

Ne mora biti stalno povezana sa telefonom. Baš kako si rekao, čim je povežeš prebaci podatke koji su odmah vidljivi u aplikaciji. Merenje pulsa i kiseonika u krvi radi kako je i zamišljeno.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

yocasylver1
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 258
Pridružio se: Uto, 24. Maj 2016. 01:50

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od yocasylver1 »

Lepo da te služi. Ako se ne varam postolje ima nekoliko nivoa visine, zar ne? Ja merkao takvo pa na kraju kupio u IKEA-i neki mali stočić za ugao

PetarVetar
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2014. 17:27
:: Samsung S20+
Lokacija: Jagodina

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od PetarVetar »

Ko želi, večeras od 20h može da glasa za Srbiju na Dečjoj Evroviziji. Online glasanje čini 50% glasova (zamena za televoting). Dozvoljeno je glasati za svoju zemlju.
Više o tome: https://junioreurovision.tv/voting

Naša pesma:
https://youtu.be/WvPLEcqY23o

Pesmu je komponovala Aleksandra Milutinović, koreograf je Milica Cerović, a za nastup je zadužen fenomenalni grafički dizajner Vuk Tatalović koji je stvarno odradio odličan posao, što ćemo imati i prilike da vidimo večeras kad se otvori glasanje.

Glasanje traje do nedelje u 16h, kad počinje prenos finala takmičenja. :)

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od Joxy »

Kakav je to besmislen sistem glasanja? To nesto vazi od skoro ili je oduvek tako na decijem ESC?

Odgovori