Covid-19

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Covid-19

Post od znemanja »

@brankisha, kućni ljubimci nisu za stan, da li si svestan koju gluposti si napisao ????!!!
Pa gde neko ko živi u gradu da drži kućnog ljubimca. Životinje treba da imaju mnogo veća prava nego što sada imaju. Životinje zavise od nas i imamo i zakonsku i moralnu obavezu da se staramo o njihovoj dobrobiti. Stoga, život psa je isto bitan i ne treba isti da trpi nemogućnost da vrši fiziološku potrebu zato što je umobolnik na čelu drzave zabranio kretanje posle 17h tj, posle 15h.

Sent from my Samsung Galaxy Tab S2 8.0 LTE using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Mladen7
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 102
Pridružio se: Čet, 01. Feb 2018. 18:05
:: Xiaomi Mi 10 T Pro
:: Xiaomi MI A3

Re: Covid-19

Post od Mladen7 »

Nemanja hmm.
Predpostavljam da živiš u urbanoj sredini.
Inače volim pse, nisam neki mrzitelj[emoji6]

Međutim prava vlasnika podrazumevaju i obaveze.
Realno u tome je jakooo tanko bar 90% vlasnika u BG.
Pseća govna svuda bukvalno, nema zelene površine gde ih nema .
Dečija igrališta ,jbg deca su mi više na lestvici prioriteta , skoro uvek je neki pasna njima. Lepo su postavljene table ali su vremenom uništene ili se ne vide.
O korpama na njuškama šta reći. To je po zakonu za mnoge rase ,a i u nekom možda i bitnijem nepisanom zakonu.
Jedan izuzetak, čudno ali češće viđam vlasnike tzv opasnih rasa da su odgovorniji.

Mnogo je tu traženja prava a na obaveze se maltene potpuno zaboravlja.



Mnogo neodgovornih

PS i moja je fiziološka potreba da trčim, da izvodim dete napolje...sve sam uskratio i samo se neophodno radi .

Pps kad nemaju ništa protiv ,i ok je da seju govna svojih ljubimaca svuda nek ih malo seju po vlastitim stanovima ,jer to je ok ,prirodno

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Covid-19

Post od znemanja »

@Maladen7, da živim u BG-u. Slažem se sa tobom, prava podrazumevaju i odgovornost. Vlasnik psa mora da preduzme nužne mere, a do znači da čisti za svojim ljubimce i da preduzme sve mere da njegov ljubimac ne ugoržava druge kada se kreće u urbanoj sredini. Isto kao što i roditelj treba da vaspita svoje dete i da pazi na njega, isto to mora i vlasnik ljubimca. Ne treba postavljati na lestvicu prioriteta decu i kućne ljubimce, nekima su ljubimci podjednako važni kao i deca, te stoga odgovoran vlasnik neće imati problem sa drugima. Nedogovoran vlasnik hoće, ali to nije greška
ljubimca već činjenice da mu je vlasnik idiot.
Što se tiče fiziološkhi potreba, tu se ne bih složio, trčanje i sl. nije fiziološka potreba, vršenje nužde jeste. Kako odviknuti psa koji ima rutinu u vršenju fiziološke potrebe ako vlasnik ne može da ga izvede napolje zbog zabrane kretanja, pas to ne razume.

Sent from my Samsung Galaxy S10 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Covid-19

Post od Sale_M »

Psi su nesto najlepse sto postoj posle zena naravno.
Ne kaze se dzabe da je pas covekov najbolji prijatelj. Kako pas voli svoga gazdu to ne moze ni jedan ljudski prijatelj da ga voli.

Huawei P30
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Mladen7
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 102
Pridružio se: Čet, 01. Feb 2018. 18:05
:: Xiaomi Mi 10 T Pro
:: Xiaomi MI A3

Re: Covid-19

Post od Mladen7 »

@znemanja
Dobro nije fiziološka ,što si na kraj srca [emoji23]

Pravnik si tebi je to oko prava i obaveza kristalno jasno [emoji106]

@Sale
Slažem se . Pas ne razmišlja o tome ,on te prosto voli.
Nikako ne bih želeo da neko pomisli da ne volim pse.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Covid-19

Post od znemanja »

Mladen7, Apsulutno, onom vlasniku koji ne pokupi za svojim psom u parku ili nekoj drugoj javnoj površini za kaznu bih naterao vlasnika da to isto pojede. Kućni ljubimac jednako odgovornost za istog, te stoga nikako nisam za izbegavanje odgovrnosti, ali sam žestoko moralno i pravno protiv onih koji gledaju na životinje kao na stvari. Životinje moraju da imaju prava i ta prava moraju da se poštuju, te stoga oni koji ne poštuju biće pravno naterni da ih poštuju.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Covid-19

Post od Green »

Na temu pasa (ipak je za Off, a ne za ovu temu) samo bih da dodam, ako nije problem, da opasnih pasa nema. Ima onih koji su manje ili vise nepoverljivi prema strancima. Zavisi dosta i od odgoja, dresure i tome slicno.

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Covid-19

Post od brankisha »

Nisi shvatio poentu mog posta. Kazem da ljubimcima, a pogotovo psima, nije mesto u stanu kao takvom. Zivotinja nije za kutiju. I da su ljubimci cisto pomodarstvo. A da se od njihovih bombi ne moze ziveti prilikom setnje da ne pricam.

Sent from my SM-G950W using Tapatalk

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Covid-19

Post od miodrage »

Jooojjj, koliko novotarija... sve sam procitao, a sad, REPLIES!

Krecem sa smrcu. Kazete nije umro prirodnom smrcu? Nego kakvom? Smrt moze da bude samo prirodna ili nasilna! Za nasilnu smrt se smatra da je to smrt koja nastupa usred delovanja neke sile na coveka, dok je sve sto je van ove definicije, prirodna smrt.
Umro od raka, secera (od toga se ne umire), od COVID-a (ni od njega se ne umire)...
Mahom sve ove poznate bolesti per se ne izazivaju msrt, ali mogu da izazovu komplikacije koje dovode do smrti - tu mislim pre svega na secer i COVID.
Rak dovodi do smrti, kao i razne kardiovaskularne bolesti itd, da sada ne ulazimo u materiju, jer nema potrebe.
Dovoljno je reci da stariji ljudi, zbog nacina zivota, zbog jednostavno istrosenosti organizma, razvijaju neka stanja i bolesti, koje na kraju dovode do smrti. Niko od nas nije vecan, i svi cemo jednog dana pod zemlju. I to nije nista cudno.
Naravno da starost nije jedini faktor, ali je vrlo znacajan. Najvaznija je bioloska starost, a to je pojam koji mi u praksi koristimo da opisemo ponekad pacijente koji iako imaju recimo 55 godina, izgledaju mnogo starije ili mladje - cesce ono prvo.

Kucni ljubimci: apsolutno cu da se slozim da treba da imaju svoja prava. I ja imam malog maltezera (donela ga zena kada smo poceli zajedno da zivimo), a imam i dete. Psu treba njegova aktivnost, detetu njegova. Ponekad to ukombinovati je horor film, ali zivot nisu samo slatke stvari. Kako je to Njegos jako lepo opisao: niko casu meda ne popi, da je casom zuci ne zagrci, smijesane, najbolje se piju.
Kako sam vise puta napisao, jasno mi je zasto se ogranicava kretanje SVIM gradjanima (zbog neodgovornosti - bice o ovome malo kasnije), jer zasto bi vlasnik psa ili macke, ili rakuna ili cega vec bio izuzet? Znam da je to zlocin prema zivotinjama, i ne odobravam ali opet, ljudski zivot ipak ima generalno gledano vecu tezinu.
Razlog svemu ovome je sto smo kao nacija i narod izrazito neodgovorni, i imamo taj jebeni mediteranski temperament koji mene ume samo da iznervira, za koji licno smatram da je vrlo pogresan makar u ovakvim situacijama, mada i mnogo sire. Svi smo razliciti, meni vise odgovara uredjenost na severu Evrope, gde se sve zna u potpunosti, nego ovo ovde lako cemo...
Znam da ce sada gomila njih da se ne slozi sa mnom, ali bas me briga. Nemam problem da iskazem svoje misljenje, i da ga branim. Na kraju, to se najbolje vidi na forumu od svih, jer sam jedini protiv tiranije Android uredjaja.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Re: Covid-19

Post od AnGeL oF LoVe »

Pročitah svih 16 stranica (uglavnom teške gluposti).Tema moze da konkuriše za najgoru temu svih foruma.Ima mnogo pametnih članova pa me čudi da veruju fejsu,teorijama zavere i sličnim glupostima dok ljudi UMIRU! Prijatelj mi je na raspiratoru,potpuno zdrav bio do sada,bez hroničnih i drugih bolesti,60 godina,doktor.Sezonski grip nije ni osetio a sa ovim se bori za zivot.Kako je to moguce,kad većina kaže da je bezopasno,kao običan grip,prenaduvano,izmisljeno?
LG G2 Black,16GB

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Covid-19

Post od Green »

Evindzer napisao:Sad mi ispred Delte neki ljudi rekoše da se planira uvođenje 24-satnog policijskog časa. Nemam reči. [emoji34]
Nije bas da se planira, vec gospodar prstenova Radnaskela kaze da bi to uveo samo ako bi bilo "potrebe". A potrebe ce biti, jer eto kazu da ljudi umiru, dok se mi ovde sprdamo.

darkonda
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 840
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2008. 01:12
:: iphone 5s 32gb
Lokacija: Beška

Re: Covid-19

Post od darkonda »

Nista idemo sad svi da praznimo rafove

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Covid-19

Post od Sale_M »

Nek nam on tada donese leba iz prodavnice i uz leba.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Covid-19

Post od brankisha »

Miodrage jel volis svoje dete? (ovo je vise retoricko pitanje). Onako brines o njemu, srcan si? Nekad te izludi, a onda ga ipak volis najvise na svetu?

Sent from my SM-G950W using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Covid-19

Post od гари »

I ja da napišem nešto Miodragu.[emoji16]
Hirurske maske stite 53%, sto ce reci, lutrija je ista, imao ili nemao masku.
Ovo je kao da si napisao da bi ti bilo svejedno da li igraš ruski rulet sa 2 ili sa 1 metkom u burenceti.

Očigledno je bolja i takva zaštita nego nikakva, kao što su epidemiološke maske bolje od hirurških.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Mladen7
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 102
Pridružio se: Čet, 01. Feb 2018. 18:05
:: Xiaomi Mi 10 T Pro
:: Xiaomi MI A3

Re: Covid-19

Post od Mladen7 »

Mislim da većina ne shvata na pravilan način zašto se nosi maska.
Ne mislim samo na forum, uopšteno.

Maskom štitimo druge osobe pre svega.
To je ključno .
Primarna funkcija da zaustavi kapljično širenje od osobe koja je nosi na druge.
Sekundarno je da štiti samu osobu.
Pišem o najprostijim maskama.

Zato maske i kada je običan grip ,prehlada u pitanju nose Azijati i svaka im čast na tome.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Covid-19

Post od Green »

Slika

Slika

mare-ss
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 394
Pridružio se: Pet, 16. Okt 2009. 18:18

Re: Covid-19

Post od mare-ss »

ako jos malo ljudi ukapira o cemu se radi ode internet, izgovor ce vec neki da izmisle

https://www.youtube.com/watch?v=gI_Lh2x ... =emb_title

edit: https://www.youtube.com/watch?v=Eq4lu0x ... ploademail

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Covid-19

Post od miodrage »

brankisha, da volim svoje dete, i da naravno ima momenata kad bih ga zalepio za zid, a onda u sldecem momentu kad samo pogledam u to lice, istopim se sav. To je nesto najnormalnije.
Evo, mi smo se malocas vratili iz Kelebijske sume, gde smo bili potpuno sami, da se i dete i kuce istrce i umore malo. Ja sam jutros dosao kuci posle 24h provedene u bolnici, gde sam imao osrednje naporan dan, ali uzasnu noc jer sam jedva uspeo par sati da odspavam. I naravno, ma koliko da mi se nije islo morao sam, jer znam da njima to mnogo znaci. A nije to tolika zrtva. A to kuce je zahvalno zato sto je moglo da ispuni svoje fizioloske potrebe, da njuska, da piska, da istrazuje...
гари, moj bivsi ratni Winmob saborce... Veruj mi da jako dobro znam sta pricam... A jos bolje znam sa cime mi ovde raspolazemo...
https://www.businessinsider.com/types-o ... cal-2020-3
Cisto kao neka ilustracija. Samo N95 hirurske maske mogu da zastite, ali ni one ne mogu u potpunosti. Obicne hirurske maske onog koji nosi ne stite.
Mladen7, upravo tako, te obicne maske donekle mogu da zastite okolinu.

Zasto bi se inace oblacila specijalna odela, specijalne maske, vizori i sl? Da zastite onog koji zbrinjava obolelog.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

mare-ss
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 394
Pridružio se: Pet, 16. Okt 2009. 18:18

Re: Covid-19

Post od mare-ss »


Zaključana tema