Off, opušteno ćaskanje

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
Odgovori
bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od bata bogdan »

Ok je koristiti telefon za hitne slučajeve, ali za ovako nesto uopste nije potreban telefon pa još da se kace slike na bilo koji forum, profesionalnist ipak treba da ostane takva, privatnost izmedju vas doktora ili bilo šta već treba da ostane izmedju vas, zar ne? Ja ne osuđujem nista ali ovo je malo više nego što treba...
Ne znam da li je to u redu bilo koji doktor da kači slike operacije na forumu, a tu se podrazumeva dosta slučaja od higijene itd itd itd... Ko to odobrava, onda neka ga snimaju live na ne daj boze operaciji, mislim možda je to moderno tamo negde u americi ali koliko vidim to jos u evropi nije moda, al izgleda da smo mi iz Srbije ispred vremena u svemu... I zato je tako kako je...

Da dodam samo, ja gde radim u firmi, striktno je zabranjeno snimanje i slikanje bilo čega... Mislim da to dovoljno govori o svemu... Posao je posao i uz to svi bi trebalo da se ponašamo u skladu sa tim pravilom, a sigurno nije pravilo da svako može da kači slike dal to bio doktor ili radnik ne znam ni sam gde.... Bar sam ja potpisao takav ugovor, a verovatno i doktori... I svi ostali koji su u radnom odnosu...
Edit:
I verovatno kao i svuda da je na poslu zabranjena upotreba mobilnih telefona, kako i meni na poslu a koristim ga što je zabranjeno a verovatno tako i u svim firmama ili bilo kojim ustanovama, pa čak i u bolnicama... Mozda ja grešim ali znam kako je ovde....

Gesendet von meinem GEM-701L mit Tapatalk
Huawei

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od vla-do »

Pretpostavljam da ste po onoj kosti prepoznali ko je to i da su mu narušena prava...
Sve sami poštovaoci zakona na ovom forumu, počevši od kupovine mobilnih na crno. [emoji14]
Neopravdavam midragovu sliku, ali ga ne mogu ni optuživati, jer se ne razumem u tematiku (šta sme a šta ne sme u sali) uopšte.

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od bata bogdan »

Vlado, jel za tebe postoji privatnost u tvom životu pa čak i ne daj boze te tebe operišu i onda neko stavi slike ko zna gde,napominjem posao je posao i ako se već slika treba da ostane izmedju osoblja radnika, zar ne?
Vidim razumeš se u tematiku bas kao marica.....
Ko kome daje zapravo da neko tebe mene ili bilo koga slika....? Pogotovo u tom neko opet kazem ne daj boze takvom stanju.... Pa neka neko okači takvu sliku ovde u de, istog momenta bio bio tužen i dobro nadrljao... Al u srbiji se sve može, ispred vremena smo.... No comment dalje...

Gesendet von meinem GEM-701L mit Tapatalk
Huawei

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od sugarcoated_ass »

Aj' ne smarajte... i gde je taj PP sa fotkom više, milorade??? :D :D :D

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od Green »

Mio nije mislio ništa loše, da se ne lažemo, ali ta slika je prikladna za neki medicinski forum, nikako mobilnisvet.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od Azimuth »

bata bogdan napisao: I verovatno kao i svuda da je na poslu zabranjena upotreba mobilnih telefona, kako i meni na poslu a koristim ga što je zabranjeno a verovatno tako i u svim firmama ili bilo kojim ustanovama, pa čak i u bolnicama... Mozda ja grešim ali znam kako je ovde....
Sta te briga komso, ti se pravdaj da to nije mobilni nego tablet, a ako ti i za to prigovore onda ces morati za pisao da nabavis neki od 5" koji mozes u carapu da sakrijes kad nadredjeni dodje [emoji14]

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od acamatic »

bata bogdan napisao: Da dodam samo, ja gde radim u firmi, striktno je zabranjeno snimanje i slikanje bilo čega... Mislim da to dovoljno govori o svemu...
Ee sad si se sam razotkrio, tačno sam znao da je ono tvoj porše :D
A ti kao, ma jok to mi slika sa posla[emoji14]Da daš neki krug kada dođeš ovde[emoji38]

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od cvoruga »

Naše zdravstvo najgore, lekari nadrkani i neljubazniji, misle da su Bogovi.
U realnosti, mali iskomplexirani ljudi koji se kriju iza belog mantila.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od znemanja »

Ne vidim čemu tolika buka oko slike koju je postovao Miodrag. Ne vidim kako su prava pacijenta ugrožena, identitet istog se nikako ne može utvrditi na osnovu slike kolena.

Što se higijene tiče, taj telefon, gledajući sliku, nije bio blizu otvoreren rane tj. mesta hiruškog zahvata, da je telefon ispao, šteta bi nastala na telefonu, možda bi se razbio, nikakv rizik za pacijenta.

Zatim, snimanje hiruških zahvata može da bude itetako korisno kako za doktore tako i buduće doktore koji na osnvu tih snimaka/slika mogu bolje i preciznije da se edukuju. Da ne pominjem korisnost istih prilikom pisanja naučnih radova.

Elemenata za tužbu bi bilo samo da je pomenuta slika korišćena u kontekstu povrede pacijentovog identiteta, u konkretnom primeru ne može da se zaključi da li se uopšte radi o ljudskom biću a kamo li da se utvrdi identitet pacijenta.

Jedini argument protiv slike, po mom mišljenju, je sadrzina iste koja određenim ljudima nije prijatna na oko, ali to je sve individualno, tom logikom slika nekog specijaliteta od mesa može sa bude degutantna jednom vegeterijancu ili veganu.

Sent from my iPhone 6 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od bata bogdan »

acamatic napisao: Ee sad si se sam razotkrio, tačno sam znao da je ono tvoj porše :D
A ti kao, ma jok to mi slika sa posla[emoji14]Da daš neki krug kada dođeš ovde[emoji38]
Ne radim tamo više, našao sam drugi posao, a kamo sreće da je to moj Porsche, ne bih sad tražio auto da kupim :)
Znemanja, slažem da slike i video snimci mogu dosta da pomognu uopste doktorima oko svega, ali niko nema pravo bez pristanka pacijenta to i da radi....

Gesendet von meinem HUAWEI M2-A01L mit Tapatalk
Huawei

iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od iamivan »

cvoruga napisao:Naše zdravstvo najgore, lekari nadrkani i neljubazniji, misle da su Bogovi.
U realnosti, mali iskomplexirani ljudi koji se kriju iza belog mantila.
Zaboravio si da napišeš "Čast izuzecima". :)

Послато са SM-G357FZ уз помоћ Тапатока

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od miodrage »

bata bogdan, jel znas o kojem se pacijentu radi? Ako znas, onda se izvinjavam svima, pogotovu tom pacijentu. To sta je kod tebe u Nemackoj dozvoljeno i zabranjeno je precizno regulisano. Kod nas nije, niti ce biti u skorije vreme. Na kraju, smatram da nijednim svojim postupkom nisam ugrozio ni tog pacijenta, ni kolegu koji je radio zahvat, stavise on me molio da isfotkam sve u vezi tog slucaja za rad koji pravimo. Nakon odstranjenog tumora, napravio sam jos jedno 10-ak makro slika sa daljine od 20-ak cm jer kako sam u nekom prethodnom postu napomenuo, u pitanju je izuzetan raritet. E sad, bih te zamolio, kao i jos neke dezurne dusebriznike koji su jedva docekali da se na mene ostrve, da napises/u sta je tu lose uradjeno? Ja iskreno ne vidim nijednu losu stvar. Laicko razmatranje i naklapanje ne uzimam u obzir. Mora da mi se objasni strogo profesionalno gde je moja greska?

znemanja, hvala na odbrani, konstatacija za specijalitet od mesa koji se pokazuje vegetarijancu ili veganu je legendarna! A sada kao pravnik molim te reci jesam li u pravu za ono sto cu izneti?

Pa ljudi vi bas ne razlikujete babe i zabe... Ok, mozda slika nije za ovaj forum, (ali takve slike kakve ja imam, od vas sigurno niko nema, niti ce ikad imati, zanimljivo za pogledati), i mozda tu jesam preterao, kritiku prihvatam, ali ovako se ostrviti na nekoga... Nije u redu.
Eto, sad ja mogu da krenem redom da prozivam svakoga ko je slikao svoje dete, zenu, devojku, psa, ma, belu radu na livadi da su to povredjena prava... Mislim, budalastina. Iako pravno gledano, mogu da budem u pravu. Nemanja kazi jel moze ili ne? Strogo pravno gledano!

Ostadoh duzan...
cvoruga napisao:Naše zdravstvo najgore, lekari nadrkani i neljubazniji, misle da su Bogovi.
U realnosti, mali iskomplexirani ljudi koji se kriju iza belog mantila.
Znas, nisu svi takvi, ali ti uopste imas potrebu da sve generalizujes. Isto si radio nakon svog kratkog iskustva sa WP. Sto se uopste medicinskog osoblja tice, kao i u svim drugim bransama uvek ces naleteti na nekog neljubaznog, nadrndanog i sl. I u prodavnici, i u salonu namestaja, automobila, u farbari...
Sto se lekara tice, znam da ima i takvih... Nije to nista nemoguce, ljudi smo, svako moze da ima i los dan i ostalo.
Ima jos jedna stvar. Najteze je raditi sa ljudima, to bi trebalod a je svima jasno.
E sad, da pogledamo malo siru sliku, pa da vidimo neke stvari: lekari rade za platu, koja im je odredjena jos tamo neke 2005/6. Od tada se povecala za nekih mizernih 2-3%, a prethodno je zbog solidarnog poreza smanjena za 10%, ali ne na neto, nego na bruto platu, sto znaci da ako je bruto plata specijaliste oko 140000, njemu ode odmah 14000 na porez, potom idu svi ostali doprinosi kao i PDV na platu, i ostane ti jedva nekih 85-86000. I to je daleko vise od prosecne plate u zemlji. Sve stoji. ALI, niko nije motivisan da radi, osim onih naklapala koja sede u Skupstini i dobijaju masne pare za nista. Na stranu Bajatovic i njemu slicni. Raditi se ipak mora da bi se prezivelo, ali nije svejedno da li radis motivisan, ili demotivisan.
Idemo dalje! Ok, nema motivacije u plati. Norma dnevnih pregleda u ambulanti je odredjena na 36 pacijenata. Prosek pregleda u ortopedskoj ambulanti konkretno kod mene u Subotici je oko 50 po lekaru, odnosno oko 100 pacijenata svaki dan (rade 2 ambulante)vrlo cesto bude i 140.
Ljudi, ne znam gde ko od vas i sta radi, ali samo reci 50x dnevno dobar dan je vrlo zamarajuce, a kamoli slusati tudje probleme. To treba izdrzati, i svakome posvetiti punu paznju. U idealnim uslovima, to nije neki problem, medjutim, ja ne pamtim ambulantu da se nije zadesila neka stresna situacija: jedan dolazi i kuka da ga sve boli, i insistira da se odmah primi jer ima hitan uput (ja sam taj koji ocenjujem da li je nesto hitno ili ne), ako ga primim, pravim budale od onih koji su redovno zakazali pregled, ako ga ne primim, ovaj tamo pravi haos; ponekad zaista uleti neka teza trauma koja zahteva hitno zbrinjavanje, pa onda opet gomila negodovanja jer koliko ona baba tu ceka i td. Vrlo cesto i sami pacijenti budu izuzetno neprijatni, i ne moze sve da se ocuti. Ja se jos i relativno uspesno nosim sa svime, jer imam svoj integritet sa jedne strane, i trudim se da uvek svima izadjem u susret koliko je u mojoj mogucnosti. Ali, i ja sam samo ljudsko bice, nisam masina, imam i dobrih i losih dana, i ne mogu da uradim uvek sve. Nezadovoljnih ce uvek da bude. Moj rekord u ambulanti je 94 pregledana pacijenta (za 4.5 sata), jedan kolega drzi rekord sa 100. I te sestre i tehnicari koji rade sa nama imaju dusu, i oni su ljudi, ne mozemo ni njih da opterecujemo poslom. Imaju porodice i decu, i nemam prava da ih zadrzavam nakon isteka radnog vremena.
Srecom, ja radim ambulantu jednom nedeljno, ostalim danima sam na operacijama. Ortopedske operacije spadaju u jedne od najtezih i fizicki su najzahtevnije. Ko nije u top kondiciji, to nece izdrzati. I tu se stvara ogroman umor. Svaka operacija je izuzetno stresogena, pogotovu ako se desi nesto nepredvidjeno. Nazalost, osim sa tim, mi u ovoj zemlji moramo da se nosimo i sa nedostatkom opreme, materijala, konstantnim manjkom kadra... Na to se sve gubi ogromna energija. Da se vrnemo na telefon - ja iz sale zovem dobavljaca da mi hitno za sutra donese implant koji je potreban, trazim nacelnika da mu javim da nemamo konca (da ne verujes), javljam da je taj i taj aparat izdahnuo, to su stvari koje se skoro svakodnevno desavaju. Ja radim sa aparatima koji su stariji od mene, o cemu mi pricamo?

U pomenutoj Nemackoj, gde sam imao prilike da udjem i operisem jedno koleno, sta je hirurg zamislio, to mu se stvorilo, oprema je za nase uslove space tech, kadar nasmejan, obucen, ne smeta im da ostanu duze na poslu, jer znaju da ce im svaki prekovremeni minut biti placen.
Sa druge strane, kod nas se placa do 40h dezurstava, iako neko ima i 50h (a mora jer nas nema dovoljno, a drzava ne dozvoljava zaposljavanje novih kadrova), i kako pored svega onda ostati normalan?

cvoruga jos jednom si sebe diskreditovao i dokazao da pojma nemas o cemu pricas. Ovo je samo delic svega onoga o cemu ti pojma nemas, mnoge od stvari koje sam izneo ovde nisu uopste za forum, pitanje je da li bi se mogle i ispricati za jedno veoma dugacko vece uz nekoliko piva i sl. Dokazao si da znas samo da odvalis kritiku, bez da sagledas pozadinu iza svega.

izvinjavam se svima na jako dugackom postu, ali neke stvari umeju bas da me pogode.
Poslednja izmena od miodrage u Sub, 23. Apr 2016. 10:28, izmenjeno 1 put ukupno.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od novak »

Kol'ko znam ne postoje jasne regulative oko unosa mobilnih aparata u salu, sve zavisi od bolnice do bolnice. Bolje opremljene bolnice u sklopu sale imaju kamere koje snimaju zahvate, ali je takvih jako malo, tako da hirurzima ostaje jedino slikanje pomocu aparata.
Kako god, rasprava je krenula u pogresnom smjeru. Pacijent ni na koji nacin nije bio ugrozen. Ni zdravstveno niti da mu se povrijedi identitet.

matorix
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Uto, 10. Sep 2013. 00:11
:: ma dobar (:

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od matorix »

Da l' ce kisa neka danas, majku mu...

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od Baraba »

Što nervirate Miodraga za rođendan?

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od Zile995 »

Forum prso skroz.

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

Fize94
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 284
Pridružio se: Pet, 03. Jul 2015. 22:37
:: 0694448087

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od Fize94 »

iamivan napisao: Nije još. Tek juče sam, čini mi se, dobio mejl da je paket predat DHL-u, tako da ga verovatno dobijamo posle praznika.

Uz svaki Nexus skin dobijas za džabe mat crni, beli i sivi logo, da znas. :)

Btw, meni su u prvom paketu poslali par manjih nalepnica viška (nalepnice za oko kamere, ali ne one za cela leđa), a možda tako uvek i šalju, šta znam...

Послато са SM-G357FZ уз помоћ Тапатока
Vidiš, to nisam znao, znači bacih 2$ u vodu... Meh, nije ni bitno :D
Zakačio sam vikend, tako da, neće skoro biti predato dhlu, ali nema veze :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od cvoruga »

miodrage, pišeš činjenice kao i za WP, znači mlatiš oraznu slamu i prosipaš demagogiju za prost narod.
Pa dovoljno je pogledati kad napišeš tvoju upotrebu mobilnog u toku dana,
150 WA poruka, 2h razgovora, FM, pa kad stigneš ti da pregledaš bilo koga, aj realno?
Uostalom, forum propo zbog tebe i tebi sličnih.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od znemanja »

miodrage, U pravu si, na slikama ulice gde se vide parkirani autombili, vlasnici istih mogu da tvrde da su povrđena njihova prava jer je javno saopštena fotografija koja prikazuje njhov automobil parkiran na tačno određenom mesto u tačno određeno vreme. Slika ulice gde se vide prolaznici, takođe može da se kotira kao povreda prava subjekata na slici koja pokazuje iste informacije kao u slučaju slike automobila. Dakle, digla se buka bez potrebe.

Miodrag je upravu i što se tiče plata lekara. Ako programer pogreši, ispravi se update-om ili na neki drugi način, ako građevinski, mašinski i sl. inženjer pogreše moguće je ispravit grešku, ako pravnik pogreši, takođe može da se ispravi na razne način, ali ako doktor pogreši tu nema nazad, život je samo jedan. Zbog toga plate lekara MORAJU da budu osetno veće od plata drugih profila jer toleranicja za njihove greške je nula. Neki lekari jesu nadrndani, bahati, bezobrazni, ali tako je u svakoj branži, isti moraju da budu motivisani da rade korektno svoj posao, a u ovom kapitalističkom društvu, novac je glavni motivator.

Ista ova priča nas dovodi i do obrazvanja kojeg smo se dotakli na predhodnim stranicama, da je ono na nivou ne bi svaka budala mogla da upiše i da završi fakultet i da ponese titulu doktora, inženjera, stomatologa, pravnika i sl. Treba zagrejati stolicu i debelo se pomučiti da bi mogao da poneseš neko zvanje i titulu. Upravo zato što je ono srozano, imamo lekare, inženjer i sl. koji su bez neke velike muke došli do diploma i sada treba da rade odgovoran posao, a pojam nemaju.

Na kraju krajeva, Miodrgaova slika svakako razbija monotoniju slika koje se postuju na forumu i niko nikog ne tera da tu sliku gleda, ako neko smatra da je previše degutantna, neka je jednostavno preskoči. Arugument da je ovo moblini forum, a ne medecinski opet ne stoji, ako tako striktno tumačimo, onda ni slike automobila, kućnih ljubimaca, hrane, cveća nisu primerene jer se ovaj forum ne bavi automobilima, životinjama, hranom i sl.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Off, opušteno ćaskanje

Post od bata bogdan »

Svi su se javili, cekamo još kolegu 1808 i njegov komentar na sve ovo :)
Pa da se lepo zakuva :)

Gesendet von meinem GEM-701L mit Tapatalk
Huawei

Odgovori