Ažurirati softver da bi TV bolje puštao filmove?

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Ažurirati softver da bi TV bolje puštao filmove?

Post od Drakenzen »

liman3 napisao:Kod mene neće da rade prevodi sa . sub dok .srt rade.
Mora da bude .srt ekstenzija.
Gari, izvoli pa vidi sta ti je jednostavnije.
Imaj na umu da ce ti trebati jos jedan vga kabl, koji ce ti u sustini biti produzni, on je negde oko 500din.
http://www.winwin.rs/adapter-konvertor- ... 74490.html
http://www.ebay.com/bhp/vga-to-hdmi-converter

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Ažurirati softver da bi TV bolje puštao filmove?

Post od гари »

Hvala, Drakenzen! Ovo sa eBaya mi zlata vredi. :) Pogledaću sutra to sve, sada ću na spavanje, pa ću onda kasnije nešto od onoga naručiti najverovatnije. Vidim, ima ih i za manje od 10 dolara izgleda. A VGA kablove već imam, bar dva mi stoje u ormanu.

Samo treba obraćati pažnju na jednu stvar - da li taj konverter konvertuje samo HDMI u VGA, ili samo VGA u HDMI. Baš mislim da sam pre par meseci hteo da kupim taj u Winwinu što je oko 2.000 dinara (to kažem samo na osnovu cene, ne sećam se tačnog naziva te komponente, nagađam samo). Naručio ga ja kod njih u radnji, trebalo da im ga donesu u Novi Sad, i dolazim ja sutra (onako usput) prekosutra da vidim jel im je stiglo, i kaže mi jedan od zaposlenih da to zapravo nije VGA u HDMI, nego HDMI u VGA, pa da im je jedina stvar koja mi odgovara ta skuplja od 7-8 hiljada.

Sad... Možda je on mene tad zeznuo nesvesno, ne znam, ali upustiću se opet ja u tu avanturu, isplati se. Samo što mi definitivno ovo sa eBaya deluje bolje jer vidim da ovde imaju i VGA to HDMI Converter with Audio, što bi bilo baš baš ono što mi treba. Baš sam se pitao kako ću se snaći oko zvuka. Mislim, bio taj gari iz Winwina u pravu ili ne, ovo sa eBaya je i bolje (zbog zvuka) i jeftinije.

Još jednom hvala. :)

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Ažurirati softver da bi TV bolje puštao filmove?

Post od гари »

Ovaj sam naručio.
1080P VGA to HDMI Converter Adapter with Audio Port
Valjda će biti dobar.

A oni na eBayu što si mi pokazao nemaju slanje u Srbiju, mada mi svakako mnogo znači što si mi njih pokazao, pomoglo mi je u nastavku potrage.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Ažurirati softver da bi TV bolje puštao filmove?

Post od гари »

Samo da se javim, stigao mi je danas VGA-HDMI konverter, odlično radi. :)

Još jednom, hvala Drakenzen što si mi ukazao na onaj konverter sa eBaya, posle tog tvog predloga odmah sam mogao mnogo lakše da pronađem šta mi najviše odgovara.

Eno, snimio mojima tri filma, sad ih gledaju u svojoj sobi, uživaju. 8) (Bez akgrobacija, nadanja da bude prepoznat format i svega sličnog.)

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Ažurirati softver da bi TV bolje puštao filmove?

Post od Drakenzen »

Nema na čemu.
Odlično je da je relativno brzo stigao uređaj i da radi baš onako kako je zamišljeno. Kvalitet slike nije neki ali šta da se radi. [emoji38]

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Ažurirati softver da bi TV bolje puštao filmove?

Post od гари »

Da, stigao brzo, pogotovo uzimajući u obzir da nisu odmah poslali nego tek posle nedelju dana skoro zbog Kineske nove godine. :)

A slika je prilično dobra zapravo. Nemam sad neki film kojem imam vanredno dobar snimak da testiram, ali doći će i to na red. :) Mislim, oni filmovi za koje imam odličan snimak super izgledaju, jedino još da vidim sa onim filmovima koji imaju brutalan snimak. :)

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Odgovori