Game of Thrones

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
Odgovori
Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Koji film/seriju ste poslednju gledali?

Post od Martin Mystere »

Pa i nije neka nelogičnost ako uzmemo u obzir da:
a) Dotraki jesu samo i isključivo konjica jer to i jeste njihova glavna prednost pošto bih rekao da su bez konja oni obezglavljeni (kod njih je konj skoro kao krava u Indiji) - setimo se prve sezone i dolaska Deneris u Ves Dotrak.
Koristiti njih bez konja, kao običnu pešadiju je ravno ludilu.

b) Nije baš da su mogli da biraju kada će da ih koriste... [emoji6]

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji film/seriju ste poslednju gledali?

Post od гари »

Još samo tri epizode, Sugar.

Hvala Evi. :D
Martin Mystere napisao:Ja sam očekivao da borba sa WW bude prikazana kroz dve epizode i to je u stvari i moja najveća zamerka - sve se odigralo nekako prebrzo bez nekog epic momenta koji bi ostao upamćen...
Baš to.
Martin Mystere napisao:b) Nije baš da su mogli da biraju kada će da ih koriste... [emoji6]
Da, ovo bi moglo da bude objašnjenje.

Bilo kako bilo, nejasno je šta su uopšte i hteli da postignu sa tim napadom. Oni su bukvalno odjahali u mrak, sva Dotraki konjica, bez da znaju šta ih tamo čeka. Kapiram da je bilo jasno da sami Dotrakiji ne mogu sve njih tamo da poubijaju, tako da je taj napad bez imanja u vidu neke dodatne podrške sasvim bezveze. Mislim, šta je bio plan dalje da se čini da su Dotrakiji bili uspešniji...

I jeste, konjica jeste za razbijanje tuđih redova, ali ne da ide konjica sama. A obično je ideja da, dok se vojske bore u liniji, konjica uspe da napadne s boka ili kako god - da se protivnik nađe u nezgodnom položaju. Smeta mi ovde što su oni jedan solidan deo svoje vojske sam izložili neprijateljskoj vatri, čime su naravno ranjiviji.

I nije da određeni likovi ovde nisu videli bar otprilike sa čime se bore, bilo je raznih prilika.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Koji film/seriju ste poslednju gledali?

Post od znemanja »

m@c|-|oR napisao:Konjica se nikada i nigde nije koristila za noćne napade.
To je prva nelogičnost.
Ostalo mogu da progutam.
:)
Tačno, ali ne mogu da biraju kada će neprijatelj da napadne, neće Noćni kralj da napadne u podne :) Oni su bez konja ništa, tako da su morali da budu prva linija odbrane.


Martin Mystere napisao:Ja sam očekivao da borba sa WW bude prikazana kroz dve epizode i to je u stvari i moja najveća zamerka - sve se odigralo nekako prebrzo bez nekog epic momenta koji bi ostao upamćen...
Meni je recimo baš dopalo što je sve u jednoj epizodi, izgleda realnije. Ipak je to bitka do zore. Da su podelili u dve epizode, kod gledoaca bi opao taj momenat, jer bi za nedelju dana zaboravili šta se desilo u prvom delu bitke. Ovako je bitka inesena u "jednom dahu".

Sent from my Samsung Galaxy S9 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Koji film/seriju ste poslednju gledali?

Post od dachakragujevac80 »

Epizoda je bila super,jedino sto mislim da je Martin,da li pod pritiskom javnosti ili neceg drugog,malo omeksao! Stari on bio npr ubio Arju kada je napala Zimskog kralja! [emoji16]

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Koji film/seriju ste poslednju gledali?

Post od znemanja »

Ako ste zapazili kako je i gde nastao Noćni kralj onda ne treba da bude ništa iznenađujuće oko njegovog završetka :)

Sent from my Samsung Galaxy S9 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Koji film/seriju ste poslednju gledali?

Post od Martin Mystere »

dachakragujevac80 napisao:Epizoda je bila super,jedino sto mislim da je Martin,da li pod pritiskom javnosti ili neceg drugog,malo omeksao! Stari on bio npr ubio Arju kada je napala Zimskog kralja! [emoji16]

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
O ne, ne bi...

Debeli je više puta izjavio da Arja ne samo da je njegov omiljen lik već i njegovoj ženi i da kad bi se njoj desilo nešto slično bilo bi bolje da se ne pojavljuje ženi na oči... [emoji12]

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Koji film/seriju ste poslednju gledali?

Post od dachakragujevac80 »

Znao sam da je zbog žene! [emoji23]

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Koji film/seriju ste poslednju gledali?

Post od Martin Mystere »

A kako bi drugačije... [emoji28]

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji film/seriju ste poslednju gledali?

Post od гари »

S tim da likovi u seriji ne moraju da imaju istu sudbinu kao u knjizi (nakon što i bude završena). Zar nije recimo Stanis u seriji prošao drugačije nego što je u knjizi? Nekako mi se čini da je to bilo jedno od razmimoilaženja knjige i serije.
znemanja napisao:Ako ste zapazili kako je i gde nastao Noćni kralj onda ne treba da bude ništa iznenađujuće oko njegovog završetka :)
Jeste, mada bi mi bilo draže da je ta scena drugačije urađena - kao recimo u borbi Planine i Oberina. Ili ono sa malom Mormonticom u ovoj sad epizodi. Ovo sa Arijom nije bilo takvo iznenađenje. Možda bi bilo bolje da je nije trenutak pre toga prikazano kako su svi u beznadežnoj situaciji, ili da su tome posvetili malo više vremena.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Koji film/seriju ste poslednju gledali?

Post od znemanja »

@Gari, mislim da je scena sa Ajrom iznenađenje jer su gledoaci očekivali neku epsku borbu mačevanja između Noćnog kralja i Đona Snežnog. Da je to toga došlo to bi bilo previše očigledno, a naravno da Džon mora da ostane živ do poslednje epizode. Ovako imamo element iznenađenja pogotovo za gledaoce koji nisu povezali elemente nastanka Noćnog kralja i scene gde se Bren nalazi.

Sent from my Samsung Galaxy S9 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Koji film/seriju ste poslednju gledali?

Post od Martin Mystere »

Pa posle razgovora Melisandre i Arje stvarno ne vidim kako to može biti iznenađenje za bilo koga...

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Koji film/seriju ste poslednju gledali?

Post od Evindzer »

Što se tiče Dotraka, nisam gledao epizodu, ali znam šta je u pitanju: preveliki broj statista, ne mogu sve da ih plate, pa su Dotraci platili cenu. [emoji16]

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Koji film/seriju ste poslednju gledali?

Post od znemanja »

Martin Mystere napisao:Pa posle razgovora Melisandre i Arje stvarno ne vidim kako to može biti iznenađenje za bilo koga...
Naravno, ali to se nije videlo na početku epizode, a pre razgovora, Arju vidimo zbunjenu i izgubljenu jer ne zna kako da se bori, pre razgovora nije ništa impliciralo da će Ajra zadati finalni udarac.

Sent from my Samsung Galaxy S9 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Koji film/seriju ste poslednju gledali?

Post od dachakragujevac80 »

Al što ubi Melisandru...[emoji20][emoji20][emoji20]

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Koji film/seriju ste poslednju gledali?

Post od Evindzer »

Mislio sam da danas pogledam epizodu, ali posle svih komentara ovde - ne moram, znam bukvalno sve: i ko je poginuo, i ko je koga ubio, i ko je kome j**o mamu. [emoji1787][emoji1787]

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Koji film/seriju ste poslednju gledali?

Post od dachakragujevac80 »

Zato ja i gledam cim je ima bilo gde,da ne dodjem u tvoju situaciju! [emoji16] Ili jednostavno izdrzim da ne idem na internet! [emoji6][emoji16]

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Koji film/seriju ste poslednju gledali?

Post od Apolo »

znemanja napisao:@Gari, mislim da je scena sa Ajrom iznenađenje jer su gledoaci očekivali neku epsku borbu mačevanja između Noćnog kralja i Đona Snežnog. Da je to toga došlo to bi bilo previše očigledno, a naravno da Džon mora da ostane živ do poslednje epizode. Ovako imamo element iznenađenja pogotovo za gledaoce koji nisu povezali elemente nastanka Noćnog kralja i scene gde se Bren nalazi.

Sent from my Samsung Galaxy S9 Plus using Tapatalk
I Ned Stark je bio glavna uloga i nije preziveo ni celu 1. sezonu :) Toliko o tome da se nesto mora kada je GOT u pitanju.

Da Ajra nije zadala finalni udarac svi bi bili pocisceni jer realno nisu imali sanse posto Nocni Kralj kako mu dodje samo ozivi mrtve sa jedne i druge strane. Od samog pocetka su bili brojniji, a cak su i prepreke koje su postavili ispred zamka mrtvi vrlo brzo presli. Ono sto je mozda aludiralo na to da ce se ova borba zavrsiti u istoj epizodi jeste da jako malo od glavnih glumaca nije docekalo kraj, a u najavama je bilo da ce padati glave samo tako.
Festina lente.

liman3
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 407
Pridružio se: Sre, 28. Maj 2014. 08:54
:: P10 Lite

Re: Koji film/seriju ste poslednju gledali?

Post od liman3 »

Ja sam generalno zadovoljan trećom epizodom. Istina bilo je tu grešaka tipa konjice koja juriša u mrak umesto da napada sa bokova i potpuno neverovatne poslednje scene borbe gde bukvalno samo glavni likovi drže liniju.
Mellisandra je morala da umre kao i onaj sa svetlećim mačem zato što je ova bitka bila smisao njihovog postojanja (jedino što to nisu dovoljno dobro objasnili).
Malo sam razočaran što nismo videli vaskrsli leš Neda Starka u Kripti...to bi bio šlag na tortu.
Očekujem da će Jamie ubiti Sersei, ipak je on kingslayer.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Koji film/seriju ste poslednju gledali?

Post od Apolo »

Ne ide baš da to uradi Jamie, all things considered. Turion s druge strane ima jači razlog.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Festina lente.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Koji film/seriju ste poslednju gledali?

Post od znemanja »

@Apolo, tačno, ali mišljenja sam da Džon Snežni gine na kraju sezone, u poslednjoj epizodi, ali to je svakako momenat koji mora biti sačuvan za kraj.

Mislim da Džejmi neće ubiti Sersi, ali s druge strane Tiron vrlo verovatno da hoće pogotovo što ga je izneverila u pogledu slanja Lanistera na sever. Dodatno, Tirion je likvidirai oca, zašto ne bi i sestru.

Sent from my Samsung Galaxy S9 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Odgovori