Covid-19

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Re: Covid-19

Post od AnGeL oF LoVe »

Teorije zavere postoje dosta dugo, samo su sa razvojem telekomunikacija postale siroko rasprostranjene. Psiholoska osnova teorije zavere lezi u tome sto ljudi zele da budu posebni u smislu "ja znam nesto sto vecina ne zna" i sto su te teorije vrlo privlacne i cesto imaju unutrasnju koherentnost i logicnost, ali samo na prvi pogled. Nedostatak znanja o konkretnoj temi takodje doprinosi podloznosti teorijama zavere, a i ljudi nisu skloni da proveravaju sve informacije na koje nailaze pa ce da progutaju sve i svasta. Takodje, nepoverenje u zvanican sistem moze da doprinese da se ljudi okrenu ka tim sarlatanima koji sire te dezinformacije i koji se nalaze na drustvenoj margini, a koji mogu da budu vrlo ubedljivi u svojoj pseudonaucnoj kvaziargumentaciji.
Sklonost teorijama zavere je potencijalni znak zacetka paranoidne sizofrenije.
Oni što veruju u zavere smatraju sebe mnogo mudrim i pametnim... oni kao vide sire slike...
Slobodno uzmite pa se namerno zarazite pa lepo u bolnice da poverujete da li je mit ili Nije.?
Ima ljudi koji veruju da je Elvis ziv, da se Hitler sakrio u Argentini, da je Arkan na Kipru, da je Tito bio živ i gledao svoju sahranu.. I? Nista... Neka veruju...
Mare ss,...imaćeš vremena za kajanje? Idu Mara i svatovi, (narodna izreka). Znao sam mnoge, sad pokojne koji su govorili ono što ti pišeš.
LG G2 Black,16GB

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Re: Covid-19

Post od AnGeL oF LoVe »

mare-ss napisao:Ja cu pre da crknem kao pseto nego da idem kod doktora da se lecim. Niko se ne sprda sa virusom neko sa celom ovom bukom koja se digla oko toga ali to niko da ukapira. Pre nekih 20 dana je umro decko u kragujevcu 24 godine od obicnog gripa i sta sad? Jel to opravdanje za drzavni logor? Za nekoga je virus smrtonosan a za nekoga neprimetan. Ko misli da treba da se pazi niko mu ne brani ali nemoj drugom na silu da namece to isto
Zbog tvog stava da ne tražiš pomoć si došao u stanje u kom si sad. Treba da ideš kod doktora(psihijatra za početak).
Šta reče, umro dečko od gripa? Umrlo sto lekara u Italiji. Šta sad?
O čemu ti pričaš?!?! Ovde se radi o prostoj dedukciji i humanom pristupu bolesti i smrti. Verovatno misliš, mlad sam i jak, briga me za druge nek pocrkaju! (Da si pametan, kao što nažalost nisi) , rekao bil:Ako se zarazim, preneću na bližnje i njih ću ugroziti. Zašto pričamo uopšte tako mlako o broju preminulih u toku prethodne godine? Tromesečja?!?! Zašto? Jel govorimo o ljudskim životima ili o krompiru?!  Zar se tako lako odričemo naših starih? Možda tebe ništa ne dotiče jer si zagovornike teorije "neka ih nek pocrkaju svi koji su stari mekani". Tebe nisu tvoji roditelji trebali doneti na ovaj svet.? Mozda te otac nije voleo? Najglasniji si i naj....Ja bih sedeo kući jer volim ljude..Ali moram da radim i spašava ljude 12 sati dnevno. Želim da žive što duže, baš kao i ja.
O kakvom logoru pišeš,...... ! Gledao si na tv šta je logor? Bio si u rovu, bunkeru, pomeriš se i snajper te pogodi. Nemaš ti pojma, teško ti bez klupe u parku.. A imaš u stanu sve što poželiš, što su ti roditelji omogućilli
LG G2 Black,16GB

cekicm83

Re: Covid-19

Post od cekicm83 »

AnGeL oF LoVe, kome dokazati tako nesto kad neki nemaju nimalo odgovornosti i empatije?Pazi sta pises ja sam popio upozorenje pred ban žjer sam iz istog razloga izvredjao neke ovde. #ОстаниКодКуће

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Covid-19

Post od Green »

Mnogo je lakse prevariti masu nego joj objasniti da je prevarena.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Covid-19

Post od Evindzer »

Izgleda da je i ovog vikenda zabrana izlaska do ponedeljka ujutru. [emoji19][emoji19][emoji19]

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Covid-19

Post od Green »

Nije izgleda vec jeste. A zamisli sta bi sledece mogao da zabrani, s obzirom da je mali princ pozitivan. U svakom slucaju, zemljaci, najebaste...

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Covid-19

Post od Sale_M »

Sledece sto nam predstoji je da skakucemo do prodavnice na jednoj nozi, jer je to najrevolucionarnija metoda da izlecimo Hesusa.

Huawei P30
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Covid-19

Post od Green »

Slika

mare-ss
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 394
Pridružio se: Pet, 16. Okt 2009. 18:18

Re: Covid-19

Post od mare-ss »

Анђеле ниси ми одговорио на питање, да ли претпостављате или утврђујете узрок смрти пацијената? И понашаш се као да нико никад није умро док није стигла чувена корона. Јеби га умиру људи, то ти је нешто најприродније што постоји ма како то теби звучало. Неко пре, неко касније, неко насилно, неко природно тако је како је. Ја сам признајем постао равнодушан према томе. Све нас исто чека :)

едит:
AnGeL oF LoVe napisao:Psiholoska osnova teorije zavere lezi u tome sto ljudi zele da budu posebni u smislu "ja znam nesto sto vecina ne zna" i sto su te teorije vrlo privlacne i cesto imaju unutrasnju koherentnost i logicnost, ali samo na prvi pogled.
Основа лежи у томе да људи виде једно а званичници причају нешто што нема везе са животом, госн психијатар
Poslednja izmena od mare-ss u Pet, 10. Apr 2020. 14:50, izmenjeno 1 put ukupno.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Covid-19

Post od Green »

Na distanci... :roll:

Slika

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Covid-19

Post od Sale_M »

Ne valja kad covek mnogo zna. Sto vise zna, ima vise sanse da ga zaboli glava. [emoji6]

Huawei P30
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Mladen7
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 102
Pridružio se: Čet, 01. Feb 2018. 18:05
:: Xiaomi Mi 10 T Pro
:: Xiaomi MI A3

Re: Covid-19

Post od Mladen7 »

Angel of love

Prvo da bude jasno ,u ovaj virus nemam neku sumnju da postoji ,sve dole se ne odnosi na njega.
Može se pričati ,moje mišljenje ,kakve i koje mere su ok da bi sve bilo u nekom balansu . Ne mislim da je smešno.

Nego ,vidiš ovako često biva da ni jedna krajnost ne valja.
Ti si toliko stvari iz istorije nabrojao kao aksiom, nešto što je dokazano i neoborivo da si što se mene tiče sam sebe diskreditivai .
Veruješ svemu što je zvanična verzija?
Veruješ onda i da smo mi kao narod krivi za svo zlo na Balkanu u poslednjih 30 god, mislim moraš verovati jer je to bilo na CNn u mnogo puta .

Ti sa sigurnošću znaš da je kod bunkera u Berlinu nađeno Hitlerovo telo? Na osnovu čega ,učio si u školi hmm.
Možda ne znaš da otaci koje su Rusi čuvali 99% ne pripadaju njemu.
Nije se hteo stvarati kult ,tako je bilo naj prihvatljivije. Da ne ulazim dalje u to...Poenta kome verovati ? To je bio zvaničan stav, za koji sad ni Rusi ne tvrde da je tako bilo ,ali sad i nije toliko bitno.
Hmm poverenje u zvanične izvore ...zar treba još navoditi.

Ne jedeš svinjsku mast, jer je pre 15-20 god i svetska zdravstvena tvrdila da je zlo ...uf a onda polako pa i nije to tako loše . Poenta ,izgubljeno poverenje u SZO.

Hoćemo o zaveri o prskanju iz vazduha? Smejali se mnogi ,govorili pojedincima da stave ali foliji na glavu i sl. Kad jednog dana u samim UN u Njujorku op...zasedanje o tome šta i kako.
Više nije ni tajna , aditivira se gorivo na redovnim letovima da bi se postigao određeni efekat u atmosferi....to je sad zvanična verzija manje više .
Poverenje gde je ,kome verovati 100%

Poenta ,u ovo oko Korona virusa si uneo i gomilu dr dešavanja i stvari koje su sve samo ne čista i van svake sumnje dokazana stvar. Zašto čoveče?

Teorije zavere ,da ima ih potpuno pa smešnih da tako kažem ali kad se zavera izvede dobro/odlično ona više nije zavera.

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Re: Covid-19

Post od AnGeL oF LoVe »

cekicm83 napisao:AnGeL oF LoVe, kome dokazati tako nesto kad neki nemaju nimalo odgovornosti i empatije?Pazi sta pises ja sam popio upozorenje pred ban žjer sam iz istog razloga izvredjao neke ovde. #ОстаниКодКуће
Mislim da nisam nikog vredjao, (možda malo preterao) bio sam strašno pogodjen vešću koju sam dobio dok sam citao na forumu. Pre nekoliko dana stanje doktora je bilo bolje, pokušalo se da se isključi sa respiratora, nije uspelo, ponovo raspirator i na kraju smrt. Kada izgubite nekog bliskog, sve shvatite.
Teško je opisati stanje u kojem sam bio, i ne daj Bože da mi je bio pri ruci neko od ovih teoretičara(da mu ne pominjem ime). Uvidom u lekarski karton(zabranjeno) nema ni jednu registrovan bolest!

http://moravainfo.rs/2020/04/od-posledi ... suluburic/

http://moravainfo.rs/2020/04/sestra-pre ... dbWd43-gBo

Ss mare, nisam doktor, ne pretpostavljam niti utvrdjujem samo znam da su potvrdjeni slučajevi prisustva virusa i da se zbog istog stanje toliko pogoršalo da su morali na raspirator pa u mrtvačnicu. Niko nije radio obdukcije, sad možeš sumnjati da su izvršili samoubistvo, možeš smišljati različite teorije, pustiti se mašti na volju, možeš misliti i da nisu ni umrli, niko tebi ne može braniti da misliš šta hoćeš ali da utiče na druge, zapitaj se, da li je u redu. Ja inače, verujem svojim očima i ono što doživim ne izmišlja teorije niti pričam o politici, rekla kazala, ne zanima me.
Ljudi su umirali uvek ali sada umiru duplo više zbog debila koji neće da se pridržavaju osnovnih pravila u ovakvim situacijama. Kažu, bilo je mnogo gorih epidemija sa mnogo više žrtava pa nije bilo vanredno stanje. Pa zato su padali ko snoplje za vreme variole, jer su bili nepismeni i neodgovorno. Sada je 21 vek.
LG G2 Black,16GB

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Covid-19

Post od Apolo »

Kaubojima se nekako vratilo sve kao bumerang. Ko zna na šta će ovo da ispadne na kraju.

https://www.kurir.rs/planeta/3444847/pa ... psu-uprave

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
Festina lente.

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Re: Covid-19

Post od AnGeL oF LoVe »

Mladen7 napisao:Angel of love

Prvo da bude jasno ,u ovaj virus nemam neku sumnju da postoji ,sve dole se ne odnosi na njega.
Može se pričati ,moje mišljenje ,kakve i koje mere su ok da bi sve bilo u nekom balansu . Ne mislim da je smešno.

Nego ,vidiš ovako često biva da ni jedna krajnost ne valja.
Ti si toliko stvari iz istorije nabrojao kao aksiom, nešto što je dokazano i neoborivo da si što se mene tiče sam sebe diskreditivai .
Veruješ svemu što je zvanična verzija?
Veruješ onda i da smo mi kao narod krivi za svo zlo na Balkanu u poslednjih 30 god, mislim moraš verovati jer je to bilo na CNn u mnogo puta .

Ti sa sigurnošću znaš da je kod bunkera u Berlinu nađeno Hitlerovo telo? Na osnovu čega ,učio si u školi hmm.
Možda ne znaš da otaci koje su Rusi čuvali 99% ne pripadaju njemu.
Nije se hteo stvarati kult ,tako je bilo naj prihvatljivije. Da ne ulazim dalje u to...Poenta kome verovati ? To je bio zvaničan stav, za koji sad ni Rusi ne tvrde da je tako bilo ,ali sad i nije toliko bitno.
Hmm poverenje u zvanične izvore ...zar treba još navoditi.

Ne jedeš svinjsku mast, jer je pre 15-20 god i svetska zdravstvena tvrdila da je zlo ...uf a onda polako pa i nije to tako loše . Poenta ,izgubljeno poverenje u SZO.

Hoćemo o zaveri o prskanju iz vazduha? Smejali se mnogi ,govorili pojedincima da stave ali foliji na glavu i sl. Kad jednog dana u samim UN u Njujorku op...zasedanje o tome šta i kako.
Više nije ni tajna , aditivira se gorivo na redovnim letovima da bi se postigao određeni efekat u atmosferi....to je sad zvanična verzija manje više .
Poverenje gde je ,kome verovati 100%

Poenta ,u ovo oko Korona virusa si uneo i gomilu dr dešavanja i stvari koje su sve samo ne čista i van svake sumnje dokazana stvar. Zašto čoveče?

Teorije zavere ,da ima ih potpuno pa smešnih da tako kažem ali kad se zavera izvede dobro/odlično ona više nije zavera.
Mladene, napisao si roman al nerazumljiv. Ništa te ne razumem. O kojim zvaničnim verzijama pričaš kad ni jednu nisam pomenuo, kakav bunker sa Hitlerom, Rusi, mast, zavere iz vazduha??Nigde to nisam pomenuo. Možeš ti verovati šta god želiš, da si postao od vanzemaljca, da si ovo ili ono, ja ne verujem ni zvaničnim ni nezvaničnim izvorima a najmanje fejsu, Yu tubu gde pišu i bolesnici sa eF dijagnozom,stranački botovi..i ostali pametnjakovići.
Mnogo nezaposlenih, dokonih, pijanih, maštovitih pa kad krene mlađenje prazne slame((da ne nabrajam teorije, može se neko pronaći u nekoj).
Uživaj u životu i zdravlju, pusti svaku priču na koju je možeš uticati. Ako ti neko kaže da će za 3 meseca biti smak sveta, da je to predvideo neko, samo se nasmeješ njegovoj gluposti.
LG G2 Black,16GB

cekicm83

Re: Covid-19

Post od cekicm83 »

Upalim Rts 1 i prvo sto cujem Kinezi se plase povratka virusa tj drugog talasa zbog slucajeva bez simptoma.Jbt a objavili bili da su zavrsili sa epidemijom tj nema novozarazenih , poceli da pomazu drugim zemljama svojim iskustvom, kad eto bojazan od drugog talasa.Jbt kakva je ovo nakaza od virusa?

mare-ss
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 394
Pridružio se: Pet, 16. Okt 2009. 18:18

Re: Covid-19

Post od mare-ss »

Ameriku, kako stvari stoje ce da okupira sopstvena vojska :D
AnGeL oF LoVe, ja ne negiram virus, samo kazem da je cela ova buka i najava apokalipse maska za nesto drugo. Eto to
A ti vidim pises da neko umire zbog debila, jel to znaci da je neko drugi kriv sto je umro taj doktor?

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Re: Covid-19

Post od bestboy »

Лепоте комунизма и у речи и у делу. :D
https://scontent.fbeg2-1.fna.fbcdn.net/ ... e=5EB0FA45

Елем, већи део Европе смањује мере, само се код нас појачавају. Ипак је наша банана највећа, мислим на државну. :D Стога, сиротињо сутра и прекосутра гледај у Сунце са терасе ако је имаш. :P :D
Слобода или смрт

Mladen7
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 102
Pridružio se: Čet, 01. Feb 2018. 18:05
:: Xiaomi Mi 10 T Pro
:: Xiaomi MI A3

Re: Covid-19

Post od Mladen7 »

AnGel oF LoVe
Naravno ,opušteno koliko se može[emoji6]
AnGeL oF LoVe napisao: ja ne verujem ni zvaničnim ni nezvaničnim izvorima
ako ćemo najkraće ,to je poenta. Kako ne shvataš kad je to to.

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Re: Covid-19

Post od AnGeL oF LoVe »

mare-ss napisao:Ameriku, kako stvari stoje ce da okupira sopstvena vojska :D
AnGeL oF LoVe, ja ne negiram virus, samo kazem da je cela ova buka i najava apokalipse maska za nesto drugo. Eto to
A ti vidim pises da neko umire zbog debila, jel to znaci da je neko drugi kriv sto je umro taj doktor?
Sad kažeš da ne negira virus??? Vrati se malo(nekoliko strana unazad) pa pročitaj šta si sve pisao, da ti ne nabrajam. Najgore je kad ti neko priča što je sanjao, gledao na yutubu, fejsu, čuo, izmislio i uporan u nekoj svojoj teoriji(naravno, bez ikakvog dokaza) osobi koja sve strahote ove pošasti gleda i doživljava svakodnevno.
LG G2 Black,16GB

Zaključana tema