Poplave u Regionu!

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
Odgovori
bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Poplave u Regionu!

Post od bata bogdan »

Vlado...pa zar ovde ne sme da se kaže to jest napiše svoje mišljenje viđenja stvari oko ove situacije???
Nikakve veze nema što je naša država siromasna...vec je u pitanju čuveni supermen..svuda se natura i svuda on pametuje i sve zna...kako on i sam daje izjave neka svako svoj posao radi za čega je stručan pa tako i on treba svoj posao da radi. Nije on svemoguć pa da sve zna i stručan i za ovu situaciju. Preuzeo je inicijativu na sebe tim i snosi odgovornost za kasnu reakciju oko svega...pogotovo Obrenovca.
To je moje misljenje...da me ne shvatiš pogresno...a nisam ja jedini koji tako razmišlja to je sigurno...odgovornost snosi Supermen pa Mali pa predsednik opštine Obrenovac....al ko pa njima šta moze....pisao sam već vreme ce pokazati svoje.
Huawei

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Poplave u Regionu!

Post od Drafer »

Boze, boze pa kome je samo palo na pamet da je Obrenovac zrtvovan zbog TENT-a

http://www.vesti-online.com/Vesti/Srbij ... zbog-TENTa
Android 12

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: Poplave u Regionu!

Post od vla-do »

bata bogdan, naravno da sme, ali tema je poplave u regionu, pa da ne zalutamo previše. :wink:
Što se tiče stanja u državi, ono je takvo davno pre supermena. Ako je on preuzeo odgovornost na sebe, to će biti prvi put da je neko to uradio u ovoj državi. Tako da teško da će preuzeti bilo šta. Daleko od toga da ga branim, ali vidno je da ga ne voliš i kriviš i za stvari koje su krive već 20 godina. Opozicija, kao opozicija, ako me razumeš. :)
Poenta mog pisanja je da pišemo o poplavama, malo ružnim, a više o lepim stvarima koje su se desile za ovo vreme. :)

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Poplave u Regionu!

Post od m@c|-|oR »

vla-do, bez namere da mešam politiku u ovu diskusiju - poslednjeg koji je preuzeo odgovornost na sebe su ubili pre nešto više od dvanaest godina.
Vidi, odgovornost treba na sebe da preuzme sistem, ljudi koji čine taj sistem. Nipošto jedan čovek, jer nijedan čovek nema kapacitet da sam pokrije sve elemente upravljanja jednom državom. Jedan čovek ne može da vodi ni srednje preduzeć potpuno sam, a kamoli državu. Zato postoji Vlada, razne Agencije i druge institucije.
To što Premijer preuzima odgovornost da donosi državničke odluke na sebe ima kontra efekat - svi se sklanjaju i čekaju njega da preseče, kako bi mogli da se sakriju iza nečega ako stvari pođu po zlu
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Poplave u Regionu!

Post od bata bogdan »

Huawei

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: Poplave u Regionu!

Post od vla-do »

m@c|-|oR, apsolutno se slažem sa svim napisanim. :)

Re_EDuCaTiON
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 408
Pridružio se: Uto, 26. Feb 2013. 16:30
:: LG G7 ThinQ
Lokacija: Beograd

Re: Poplave u Regionu!

Post od Re_EDuCaTiON »

ovako, slucajno sam nasao temu i nisam citao prethodne postove, da kazem da sam iz Smederevske Palanke iz Karadjordjevog naselja, poplavljena mi je kuca, imam/imao sam prizemnu staru kucu kojoj je ovo vec 3. poplava, naravno i 99' je bila jos veca poplava ali tada niko nije imao vremena za nas, dobili smo samo po 5000 rsd, i po cebe, i to je to, danas je malko bolje, kuca ce da mi se srusi, gotova je, nema zivota vise, koliko je nerealno ocenjeno govori to da sam dobio ocenu 4. (3500.000rsd) a sa tim ne mogu ni temelj da napravim za novu... pomoc smo dobijali, da ne kazem kako, nemam zivaca vise, to je strasno ljudi, jadbo i strasno, mogu slobodno da kazem da 70% pomoci je podeljeno romskoj populaciji zarad glasova, pozdrav za naseg pocasnog konobara, ovaj predsednika Kenu! da ne duzim, jako mi je teska situacija, dan danas nisam u svojoj kuci niti znam kad cu da idem u nju, tj nikad posto nema nista od nje, ave sto vas interesuje vezano za poplavu pitajte me, imam i slike i dokaze, sve, da ne govorim sam, kazace da sazaljevam samog sebe...

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Poplave u Regionu!

Post od El Laki »

Dobio si 3 milke i nemaš za temelj? :D

Re_EDuCaTiON
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 408
Pridružio se: Uto, 26. Feb 2013. 16:30
:: LG G7 ThinQ
Lokacija: Beograd

Re: Poplave u Regionu!

Post od Re_EDuCaTiON »

moze sad razni ljudi da pricaju sta hoce, da smo mnooogo vise dobili nego izgubili ali finansiski stvari stoje ovako, otislo mi je u vodi: dva ormara, jedan ogroman zidni od zida do zida 5m, 2 nove fotelje na razvlacenje, 2 troseda nova, 3 frizidera, 2 zamrzivaca jedan sanducar jedan dubeci, 2 obicne fotelje, veliki cilim(tepih najboljeg kvaliteta sam kosta oko 300e), 2 stola od toga jedan veliki slavski, 8 stolica, radni sto za kompijuter, sto za tv,dvd, tv, obucarnik, 2 sporeta elektricna,2 sporeta na drva stoga jedan alfa plam najveci 500e placen,ganc nov, sudopera, 6 tepiha, stocica 2, da ne pricam o malim kuhinjskim aparatima i o gomili stvari koje su se zatekle u kuci, garderoba... + kuca tone, nisam mogao da otvorim 3-ja vrata jer se pod podigao, terasa malo fali da se srusi, krov popustio, zidovi i do 10 cm pukotine... da ne pricam dalje, da ne spominjem topao dom koga na vise, ali meni ovo stvarno ne lici da smo dobili vise nego izgubili, veliki pozdrav za sve koji misle suprotno, iskreno me vise nije briga ko sta misli, nemam ni zivaca ni strpljena, imam slike poslacu,nije problem, da vidite kako je to izgledalo uzivo... horor

Re_EDuCaTiON
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 408
Pridružio se: Uto, 26. Feb 2013. 16:30
:: LG G7 ThinQ
Lokacija: Beograd

Re: Poplave u Regionu!

Post od Re_EDuCaTiON »

nemam, treba da se plati rusenje stare pa tek onda temelj nove, gde je soder, cement, armatura, rad, daske za oplatu, kolica, mesalica... moja porodica je cetvoroclana..

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Poplave u Regionu!

Post od bata bogdan »

Samo cu da kažem, ne daj boze nikome, a država nam je takva kakva je... Prošli su meseci od poplave, samo treba da se setimo sta su pozeri izjavljivali, da će u naredna 3 meseca svi biti zbrinuti ...
Nema se para, mislim država, a ovamo prave parade koje kakve... A narod bez krova nad glavom...
Huawei

Re_EDuCaTiON
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 408
Pridružio se: Uto, 26. Feb 2013. 16:30
:: LG G7 ThinQ
Lokacija: Beograd

Re: Poplave u Regionu!

Post od Re_EDuCaTiON »

evo bio sam slobodan pa sam uradio sve slike, cisto da vidite kako je to sve izgledalo
http://imgur.com/lw8bYol
http://imgur.com/SB3HTi3

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Poplave u Regionu!

Post od Azimuth »

Tuzno je sta se sve desilo i to sto su toliki ljudi otali bez svega sto u stvarali i gradili za zivota.
Sa druge strane, 30 000 e nije mala cifra i za te pare moze da se sazida nova kuca koja bi bila dobrim delom i opremljena. E sad, mozda ona ne bi bila po kvadraturi identicna onoj staroj, mozda ne bi bilo svega od inventara iz kuce, ali ako uzmes da vise nema niceg starog i dotrajalog i da je sve novo...sve onda poprima neku drugu dimenziju.

Polazim od sebe. Ako ne racunam cenu placa i svih prikljucaka, spratna kuca od oko 110-120 kvadrata sa sve terasom od nekih 60 kvadrata moze da se napravi i sredi za oko 20 000. Pricamo o kuci koja je klasicno gradjena (blok, trska i cigla). Ostane jos 10k da se to opremi. Dakle, fina cifra za vise nego pristojan i lep namestaj. Jedino sto se ne moze nadomestiti to je ono kroz sta covek prolazi za taj period.

Mozda zvuci surovo ovo sto sam napisao, ali kad pogledas koliko je to ljudi, pa i gde se ostali ljudi nalaze sa primanjima i prezivljavanjem itd itd.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Poplave u Regionu!

Post od Deksi »

Azimuth dobro zboriš, ovde u LE se može kuća od 60 kvadrata dobiti za 25,000€ ključ u ruke. Ipak to nisu male pare. E sad ako je neko imao kuću 100 i više kvadrata sa boljim nameštajem njemu je malo da sve to povrati.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Poplave u Regionu!

Post od Azimuth »

Deksi, ovo sto sam napisao jesu okvirne cifre koje su mene izasle kada sam zidao kucu. Naravno, sve zavisi od vrste stolarije, kako unutranje tako i spoljasnje, zavisi koliko si spreman za zapnes ili hoces sve na gotovo, koji i gde materijal kupujes itd itd.
Ono sto sam zeleo da kazem jeste da 30 000e danas nije mala cifra, i sa njome se moze sasvim pristojna kuca napraviti i opremiti. Svakako da to nije cifra za nekakav luksuz, ali sa druge strane je sasvim dovoljno da se ima pristojan krov nad glavom.

Re_EDuCaTiON
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 408
Pridružio se: Uto, 26. Feb 2013. 16:30
:: LG G7 ThinQ
Lokacija: Beograd

Re: Poplave u Regionu!

Post od Re_EDuCaTiON »

druava je dala 3000e (350.000rsd) ne 30.000e, za te pare, dok platim rusenje stare,prevoz, mehanizaciju tj bager, ne ostade nista ni za temelj... a gde je ostatak kuce, nisam jedini ne mogu da kazem mnogi su ostali bez domova pored mene, ja sam trenutno 4. na listi od najvise ostecenih kuca, a da se uzme u to da prve tri nisu pted rusenje, vidi se kako su i koliko realbo ocenjivali, ali sta je tu je.... :uhuh:

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: Poplave u Regionu!

Post od vla-do »

Re_EDuCaTiON, gore si napisao sa nulom viška, 3500000 rsd, pa odatle i ova računanja. :wink:

Lično sam slao poruke i nagovarao ostale oko mene da šalju. Posle one usrane parade, više ne šaljem ništa ovoj usranoj državi. Ako za to imaju para, a za obnovu/izgradnju novih kuća nemaju para, od mene više neće dobiti ništa.
Ako budem mogao pomoći direktno, pomoći ću, preko države više nikad ništa. :x

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Poplave u Regionu!

Post od Azimuth »

Da, gore je bila nula više, pa to izađe oko 30 000€.
Ako je samo 3000€ onda je to zaista strašno.

Re_EDuCaTiON
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 408
Pridružio se: Uto, 26. Feb 2013. 16:30
:: LG G7 ThinQ
Lokacija: Beograd

Re: Poplave u Regionu!

Post od Re_EDuCaTiON »

preko fona sam pa mi tesko da kucam, ovo cudo zabada pa sam slucajno dodao jos jednu nulu :dry: izvinjavam se... :|

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Poplave u Regionu!

Post od Deksi »

Epa zbunio si nas, Ako su dali samo 3000 e. onda je malo i sto napisa vla-do, trose pare samo tako. Ma meni bilo zao onih ljudi i morao sam poslati neki sms.

Odgovori