Sta vozite?

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
Odgovori
sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Sta vozite?

Post od sugarcoated_ass »

Hahahah! Nemam ni za jedan, a ne još i za treći. [emoji1787] Meni bi Smart ForFour služio odlično za sve. Za ženu i mene i više nego odličan auto iako mi se ona Toyotice ipak više sviđaju. [emoji16]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Sta vozite?

Post od Behemoth »

Smart dizelasi su katastrofa...Trabant se manje kvari od njega.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Sta vozite?

Post od Green »

Ima daleko boljeg i pouzdanijeg auta od te budalastine na tockovima, zvane Smart. Postoje glasine da Mercedes mozda gasi marku. Toplo pozdravljam i aplaudiram, ako se ostvari.

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Sta vozite?

Post od Behemoth »

Slazem se Green,Smart je nuzno zlo koje je proizvedeno za fenseraj,kvalitet je ocajan,od mehanike do zavrsne obrade.
Daleko bolje resenje je Corsa,cak ni Polo ne bih preporucio,preskupi su a nikakav ugodjaj u voznji ne nude.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Sta vozite?

Post od sugarcoated_ass »

Ma i ja kontam kada bih uzimao pala bi Corsa. Samo kažem da mi se 'đa. [emoji16]
Tašta ima Corsicu, malo stariju, neki dizelčić, ali ono ide k'o blesavo. Ostavlja napaljene klince s besnim kolima na semaforu lagano (naravno stignu je oni veoma brzo, ali ipak... ostavi te Corsa na semaforu!). [emoji1787]
Meni je to ekstra autić. [emoji16]
Svakako, iako sam planirao, odustao sam od nabavke bilo kakvog auta jer mi se ne isplati. Za to koliko mi treba jeftinije me izađe taksi na godišnjem nivou nego kada sračunam troškove registracije, održavanja, goriva i šta još treba. [emoji1787]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk

somi92
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 859
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2014. 03:15
:: xperia p

Re: Sta vozite?

Post od somi92 »

A evo vidis moj drugar ima smarta, presao 180k sa njim i za to vreme imao 300e kvarova...

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Sta vozite?

Post od brankisha »

Naravno da ide kad je Fiat unutra :D :D

Cimer ima smarta. Zanimljiv je ali je cudan. Iskreno kad mi se naredjaju druga kola po autoputu ili po gradskim guzvama malo me hvata strah.

Za ljude koji ne jurcaju il uopste ne zivaju nesto u voznji, Toyota Yaris je idealna. Toyota je inace malo sterilna po pitanju uzivanja u voznji. Auto je totalno penzionerski, sto mi se u nekim momentima svidelo. Sedi se visoko i ima velike retrovizore. Veoma pouzdano vozilo zato i dalje "drzi" ceni kao polovnjak ali vredi. Ovo je izl licnog iskustva za Yaris 1 i 2.
Clio je zvrk, pogotovo u sport verzji, fiesta isto dobra.
Sugar ako hoces auto pikiraj Yarisa.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Sta vozite?

Post od Green »

Yaris je odlican, ali treba znati da je vrlo nebezbedan u sudaru (ne daj boze nikome). I na taj aspekt treba obratiti paznju, prilikom kupovine.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Sta vozite?

Post od Apolo »

A kakva je Toyota Auris? A mislim i generalno Toyote, pošto nemam nikakvih iskustava a ni nekog ko vozi tu marku.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Festina lente.

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Sta vozite?

Post od Behemoth »

Auris generalno nema nekih boljki,ali kao i za svakog japanca,nema fus delova vec sve original i skupi su ko otrov.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: Sta vozite?

Post od vla-do »

Ja kupio Aurisa. [emoji41] 1.6 motor, atmosferac sa 132 ks. Vozim ga tek mesec ipo, tako da nemam za sada neke ogromne komentare za njega.
Prvi utisci su da se vozi baš lagano i udobno, baš je nekako lako i lepo voziti se u njemu. Sedišta su polukadice, tako da lepo drže telo u krivinama.
Moram ga još koju stotinu km voziti lagano, a posle toga kreću obrtaji. [emoji16]

Za svaku pohvalu je kvalitet materijala i završna obrada. Ne, nije kao premijum auta u većoj opremi okovan kožom, ali ništa ne škripi. Ni preko bankina, ni preko onih većih ležećih policajaca, "ćuti" kao po ravnom. Takođe, za svaku pohvalu je i muzika u autu i zvučna izolacija. Ima 6 zvučnika (nisam zapamtio marku, čini mi se JBL) i svi koji su čuli kako sviraju su ih pohvalili. Zvučna izolacija je toliko fantastična, da smo se ispred auta devojka i ja nešto raspravljali dok je beba plakala unutra. Tek kad smo otvorili vrata da uzmemo bebu, tada smo čuli da plače. [emoji1] Ne, nismo ostavili bebu u kolima, već smo taman bili stali i izašli iz auta. Dok smo pričali, beba počela plakati. [emoji846]

Zamerio bih jedino (za sada) što se samo naslon od zadnje klupe preklapa. Na prethodnom autu sam mogao sedalni deo da uspravim ka napred, pa kad polegnem naslon dobijem ravan pod sa prtljažnikom. Ovde se samo naslon obori i ne dobije se ravan pod, već je pod gepeka dosta niži. Nije da mi to predstavlja neki problem, ali realno jeste mana. Pošto gepek ima dvodno, ako je stavljeno, onda je polegnut naslon skoro u ravni sa gepekom, a ako nije, gepek dosta niži.

Toliko za sada, pitajte koga šta zanima.
Moj moto: Bio benzin ili dizel, samo pun gas! [emoji16]

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Sta vozite?

Post od Sale_M »

Kad ja prodjem mojim Bemwejem kroz Kasidol... svi popizde!!!

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Sta vozite?

Post od sugarcoated_ass »

E našao sam tu Toyoticu što mi se svidela. Jeste Aygo. [emoji16]
Naročito mi je u ovoj boji odličan i baš takav vidim svaki dan kod mene u komšiluku. [emoji16]Slika

brankisha, voleo bih, ali kao što sam napisao nikako mi se ne isplati jer bi više stajao na parkingu nego što bi se koristio. Za to koliko mi treba mi je jeftinija opcija taksi da zovem svaki put. [emoji1787]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Sta vozite?

Post od miodrage »

Raspisalo se ovde o konjima, atmosferama, turbinama, ko zna kakvim sve cudima. Iskreno, ne razumem se u to previse. U novac sa druge strane se razumem izuzetno.
Ja sam svoju racunicu naveo - i moja racunica vazi ISKLJUCIVO za najbolji auto - NOVO auto!!!
Polovnjake necu ni da gledam (Bogu hvala ne moram) jer kako su mnogi ovde napisali, to je macka u dzaku.
Znam gomilu prica kako dobrih, tako losih sta se kome izdesavalo, mnogi su ovde takodje podelili svoje dozivljaje sa svojim cetvorotockasima. Nije to poenta.
Poenta jeste da je diesel specifican, i da nije vozilo za svakoga. Analogno tome, nije ni benzinac.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Sta vozite?

Post od Behemoth »

I nov auto je ok ako ga iskesiras,a ne da se zarobljavas ratama i kreditima.
Ok ja sam mozda malo atipican vozac i fanatik za automobile pa vozim velike kubikaze pa imam neki svoj pogled na cetvorotockase,ali generalno ljudi uglavnom gledaju da naprave kompromis,da za pristojnu sumu imaju solidan auto sa prihvatljivom potrosnjom i odrzavanjem.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

darkonda
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 840
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2008. 01:12
:: iphone 5s 32gb
Lokacija: Beška

Re: Sta vozite?

Post od darkonda »

Nov auto nije najbolji auto.
Auris nov kosta 16000, auris star 3 godine i 100k kosta 11000, nema sanse da se desi kvar od 5000e da bi opravdao kupovinu novog, a razlika u stanju novog i polovnog je zanemarljiva.
Ljudi koji imaju mnogo para kupuju nove automobile, oni koji malo razmisljaju kupuju stare oko 3 godine.
Jer najvise padne cena i prve tri godine...

Ledjo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 832
Pridružio se: Sre, 05. Feb 2014. 15:03
:: G2

Re: Sta vozite?

Post od Ledjo »

Samo je fora sto retko ko ce da kupi auto da ga vozi 3 godine pa proda, jer je i njemu jasno da je finansijski to skroz neisplativo. Dosta takvih koji su uvezeni su imali teske havarije u inostranstvu.


Inace se slazem da je najbolji nov auto ali ne npr Fabia 1.0tsi klot ili tako nesto fazon nov auto, a unutra isti kao Astra koju cale kupio pre 20 godina. Automobili kakve bih ja kupio nove su ipak preskupi I kostaju kao 3/4/5 fabia i kao takvi su mi izvan mogucnosti.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: Sta vozite?

Post od vla-do »

darkonda napisao:Nov auto nije najbolji auto.
Auris nov kosta 16000, auris star 3 godine i 100k kosta 11000, nema sanse da se desi kvar od 5000e da bi opravdao kupovinu novog, a razlika u stanju novog i polovnog je zanemarljiva.
Ljudi koji imaju mnogo para kupuju nove automobile, oni koji malo razmisljaju kupuju stare oko 3 godine.
Jer najvise padne cena i prve tri godine...
Ledjo napisao:Samo je fora sto retko ko ce da kupi auto da ga vozi 3 godine pa proda, jer je i njemu jasno da je finansijski to skroz neisplativo.
darkonda, preduhitrio me je kolega Ledjo sa odgovorom. Tako je. Prethodni auto je kod mene/mojih bio 15 godina. Ovaj sam sad kupio i ne menjam ga makar 10 godina.

I ne, nisam bogat. Čak ni približno. Devojka i ja spojili plate i isprsili se za kredit. Da li smo se zakopali kreditom? Jesmo. Ali nam je to bila jedina opcija da kupimo auto, bilo nov ili polovan. Gledali polovne do 3 godine starosti. I ta razlika od "par" hiljada € nam nije bila vredna ne kupovine novog auta. Sad imamo 5 godina garancije, bez ograničenja na kilometražu. [emoji6]

Ti koji su puno jeftiniji (sa do 3 godine starosti) od novih auta su ili puno prešli (za dati period) ili su bili teže havarisani i jeftino popravljeni. Otud i toliko niža cena.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Sta vozite?

Post od гари »

Ne bih se složio da je cena toliko niža isključivo zbog toga što su ili amortizovani, ili havarisani. Pristup, to je otvoreno tržište, mora tri godine star auto, pa makar i da je savršen, da košta znatno jeftinije - inače ga ne bi niko normalan kupio. Mislim, imaš 13000€ za skoro nov auto, a nov auto da je hiljadu i po evra više - ko bi onda polovan kupio pri zdravoj pameti. A baš zato što je mačka u džaku, čak i da je garažiran, i sve. Pa ko i sa telefonima, ne može nedelju dana korišćen telefon da košta kao ganc nov u Winwinu.

A da postoji razlog što se auto prodaje, to svakako. Da li jer je hajčen, ili jer je prodavcu frka za pare.

Ali odmah da kažem da nemam ja pojma o novim autima, to što je sad novo ću ja da vozim za 10 godina. :D



Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Sta vozite?

Post od Green »

darkonda, evo ja se slazem s tobom i smatram da nov auto nije najbolji auto. Narod misli kupis nov auto pa si miran, neces imati problema. Ni priblizno nije tako. Znam milion primera gde ljudi imaju velikih problema da kod prodavaca isteraju pravdu, jer im nov auto ima neki kvar.
Uvek cu pre biti za dobro ocuvan polovnjak star nekoliko godina, sa kilometrima koji meni odgovaraju i kome je servisna knjizica redovno ispunjavana. Da mi je plata makar za 50% veca i da se ima stalan posao, pa ajde mozda bi mogao nov(iji) auto. Ali ganc nov sa 0 predjenih km i dalje ne. To nek kupuje neko poput miodragea, koji se eto dobro razume u novac i ekonomiju.

Odgovori