Sta vozite?

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
Odgovori
yocasylver1
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 258
Pridružio se: Uto, 24. Maj 2016. 01:50

Re: Sta vozite?

Post od yocasylver1 »

Ne kupujem, hvala u svakom slučaju za predlog.
Nego sam hteo samo mišljenje.
Novo protiv polovno

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Sta vozite?

Post od brankisha »

Dobra je sedmica. Samo si se pokakio kad si napisao da si gledao 2.0tfsi. To kad vidim zaplacem.
Pravda za asmaticare. Dobar izbor sa atmo motorom.

Sent from my SM-G950W using Tapatalk

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Sta vozite?

Post od Drakenzen »

Mladen7 napisao:Drakenzen
Bravo na izboru tog motora !
Kapiram da si u mogućnosti , ali opet bi dosta ljudi išlo na manji motor.
Ovo je što bi rekli prava mera za taj auto,ne kompromis.

PS otkud taj nik, kao draken- zmaj & zen ?[emoji3]
Hvala hvala, pa verovatno zbof registracije i šta ja znam, ovde mu to izadje na isto ne vezano za kubikazu. Samo sto deru sa osiguranjem, full kasko izadje me oko 2 soma godišnje

Što se tiče nika, bilo je to pre mnogo mnogo godina, ali da mislim da si u pravu [emoji4][emoji4]

Par fotki da ne bude off

EDIT traži VIP da bi izbacio više odjednom[img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/202004 ... 2a92b2.jpg[/img]

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: Sta vozite?

Post od vla-do »

Drakenzen napisao:EDIT traži VIP da bi izbacio više odjednom
Ako nemaš VIP, onda ubacuj sliku po sliku. Znam da je više cimanja, ali jedino tako hoće.
[img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/202004 ... f0d8da.jpg[/img]

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Sta vozite?

Post od Drakenzen »

Uh sto mu leži boja, čini mi se da je identična kao na mazdi 3
[img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/202004 ... 36f80b.jpg[/img]

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

wucinac
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 620
Pridružio se: Sre, 09. Apr 2008. 22:03
:: Google Pixel 4XL
:: Google Pixel 2XL
Lokacija: Swindon, UK

Re: Sta vozite?

Post od wucinac »

Ovo su stare slike. Mazda 6 2015 2.2 diesel. Od onda je urađeno lepljenje folije na chromirane delove, obrve na farovima, remap sa 175 bhp na 210 bhp I 420nm na 480nm. Imam još par stvari u planu da uradim. [img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/202004 ... 80a861.jpg[/img][img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/202004 ... 66a8cb.jpg[/img][img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/202004 ... 18d648.jpg[/img]

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk
Google Nexus 6P~Google Pixel XL~Google Pixel 2XL~Google Pixel 3XL~Google Pixel 4XL

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Sta vozite?

Post od janka_88 »

wucinac napisao:Ovo su stare slike. Mazda 6 2015 2.2 diesel. Od onda je urađeno lepljenje folije na chromirane delove, obrve na farovima, remap sa 175 bhp na 210 bhp I 420nm na 480nm. Imam još par stvari u planu da uradim. [img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/202004 ... 80a861.jpg[/img][img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/202004 ... 66a8cb.jpg[/img][img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/202004 ... 18d648.jpg[/img]

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk
Dok nisam vidio tekst i zadnju sliku meni se učinila kao Alfa Romeo Giulia [emoji16] Svakako i Mazda je prelijepa.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Sta vozite?

Post od brankisha »

Ajme kakav faul.

Sent from my SM-G950W using Tapatalk

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: Sta vozite?

Post od vla-do »

Drakenzen napisao:Uh sto mu leži boja, čini mi se da je identična kao na mazdi 3
Da, jeste ta(ko) neka. [emoji16] Iskren da budem, da nije u ovoj opremi "Black edition", dvobojna karoserija sa crnim detaljima (crni krov, retrovizori i maska - hrom samo lajsna oko prozora) sa dvobojnim felnama od 17", mislim da ga ne bih uzeo. One jednobojne verzije sa prohromskom maskom mi se ne sviđaju.
Sam auto mi je super, od potrošnje, snage, udobnosti, mesta, izolacije i slično, jedino je dizajn diskutabilan, ali je to rešeno ovom opremom i LED kratkim i dugim svetlima. [emoji41][emoji854]

Tvoj A7 je spada u onu lepšu verziju. Ne znam sad tačno koliko verzija ima do sad, ali mi se ova više sviđa od drugih. [emoji846]

Ona Mazda 6 isto bombona. Od napred lepa, a sa strane silueta kao zgodna devojka. [emoji846]

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Sta vozite?

Post od Green »

wucinac, sve pohvale za izbor auta i stajling, iako nisam pristalica "blacked-out" resenja. 8)
vla-do, i tvoja Korolica je fin auto. Pojacava se tim Japanaca, to je lepo. :D

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: Sta vozite?

Post od pero0000 »

pero0000 napisao:
Ned, 01. Mar 2020. 19:59
Hvala puno svima na predlozima!
Čućemo se jos...
Kao sto sam i obecao, evo da javim da je "knjiga spala na dva slova"...
Naime posle dugog dumanja i citanja na "tone" oglasa u uzi izbor su usli Golf 5 1.6 i Peugeot 307 1.6 (oba benzinca) i oba oko +-3000e(sto je okvirna suma koju hocemo da damo)

Pola ljudi koji su vozaci i koji se naravno mnogo bolje od nas dvojice razumeju u automobile, predlazu WW, a druga polovina Peugeot(par dilera automobilima mi je sugerisalo njega da uzmemo-i ne necu uzeti od dilera, vec od prvog vlasnika ili onog ko ga je sam uvezao za svoje potrebe).

PS: posto mi se cerka sa porodicom preselila iz Francuske u Svajcarsku, a i tamo imamo jos dosta rodjaka...postoji verovatnoca i da odande uvezemo kola, samo je pitanje koja od ova dva i da li se isplati cimanje sa carinom i porezom i sta sve vec ide uz uvoz kola...

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Sta vozite?

Post od brankisha »

Pezo je sigurno jeftiniji ako su isto godiste, a ako imas isti fond onda ces ga uzeti mladjeg nego golfa.
Samo je pitanje u kakvom su stanju i da li je baba vozila. Vidi sta se tebi svidja i koji ti odgovara. Golf je sigurni tvrdji. Samo gledaj stanje jer ti niko ne moze reci koji je bolji kad se radi o polovnim makinama.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Sta vozite?

Post od Apolo »

Хтео бих поставити једно питање које ме копка већ неко време. Гледам кола и невезано дизел/бензинац, у питању је модел са 5 брзина а виђао сам исте такве и са 6. Е сад, која је ту разлика што се тиче одржавања, потрошње итд? Лично преферирам кола са 6 брзина али некад се деси нађеш добру машину а оно 5 брзина има.
Festina lente.

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Sta vozite?

Post od brankisha »

Uglavnom bude vezano za motor i ako je fl modela.

Do mojega i karakteri

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: Sta vozite?

Post od pero0000 »

Samo da javim da je kupljen Golf 5 TDI sa 6 brzina. U odličnom stanju, mali servis urađen pre 2000km, zamenjen zamajac pre 2 meseca. Tražio 3500, dao ga za 3300 sa odličnim zimskim i letnjim gumama. Godište 2005, registrovan do decembra. Alarm i zeder u/na njemu.
Pre kupovine bio kod mog komšije majstora u servisu i detaljno pregledam, tek kad je on aminovao da može da se kupi, novci dati.

Hvala svima na savetima! :)

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Sta vozite?

Post od znemanja »

Da napišem par reči u ovoj temi. Kako automobili nisu moj fax niti išta znam o njima, pitanje za sve vas koji ste iskusni vozači u vezi automatskog menjača. Da li je auto sa automatatskim menjačem dobar za mladog vozača koji ima malo strah od vožnje, koji kvačilo smatra noćnom morom i koji auto tretira samo kao sredstvo za prebacivanje iz tačke A u tacku B?
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Sta vozite?

Post od brankisha »

A sto bi bio? Pa takvih je 95% u Americi i Kanadi.
Ne znam zasto bi ti kvacilo bilo strah ali tvoja stvar.
Danas su automatici veoma uznapredovali, samo se kod nas tako prica, kao i o zamajcu, jer ljudi ne odrzavaju kola.
U prevodu, samo napred.

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Sta vozite?

Post od Mirko BGD »

ja ne verujem da cu posle automatika ikada vise uzeti manuelni menjac. mislim da vecina ljudi koji pljuju automatski menjac, nikada nije posedovala auto sa istim, ili su imali neko lose iskustvo :) zaista ne vidim zasto bi iko vise u 2020 kupio auto sa automatski menjacem, a pojedini proizvodjaci su cak najavali prestanak vozila sa manuelnim menjacem

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Sta vozite?

Post od Apolo »

Аутоматски мењач само треба редовно одржавати односно мењати уље и шта већ ту спада али проблем генерално код наших људи јесте што гледају на свему да уштеде па је упитно одржавање целог аутомобила. Иначе ко не мисли да се трка, аутоматски мењач је логичан избор.
Festina lente.

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Sta vozite?

Post od Mirko BGD »

pogotoovo ako pricamo o gradskoj voznji a ni potrosnja nije strasna u zavisnosti od segmenta meni g350 trosi oko 10l leti 12-13 zimi sto je za auto tih gabarita ok

Odgovori