Pomoc u vezi kompa

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
Odgovori
гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od гари »

Zašto na svakih par meseci... Većina kompjutera ima dve godine garanciju, a za te prve dve godine ni ne moraš da ga čistiš. Osim ako koristiš laptop na prašnjavom gradilištu pretpostavljam. Osim toga, nije da čekaš sto godina da ga očiste. Konkretno, moj stric nosi svoj kompjuter povremeno u Winwin na čišćenje i šta već, i stalno ih hvali kako su mu super.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od Azimuth »

Moraš da nosiš komp na redovan godišnji servis ukoliko želiš da sačuvaš garanciju. Isto je kao i sa kolima, vozio ih ili ne, moraš obaviti taj jedan servis godišnje inače ode garancija.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od гари »

Ali nije da mora da se na svakih par meseci. Jednom u godinu dana, to je OK. Slažem se doduše i da sam malo preterao kad sam rekao da nema potrebe čistiti ga tokom te dve godine. Bar jednom da se očisti svakako ne bi bilo loše.

Mnogo znači i kako pričaš sa njima. Nažalost. Kad mnogi majstori procenjuju koga koliko mogu da zavlače, kome koliko mogu da naplate, kome koliko mogu da fušeriraju, i šta sve već. Prilično sam uveren da bih mogao sa njima da se govorim da se očisti laptop u toku dana, ili za sutradan.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od Azimuth »

Pa naravno da će mi ga očistiti danas za danas. Nemam nameru da im ostavljam komp koji koristim za posao. I to kad ga čiste mogu isključivo dok gledam. Ni na kolima ne dam da mi bilo šta rade a da ja ne vidim sve to. U prvom slučaju mogu da naprave problem drugim ljudima, u drugom slučaju mi život od toga zavisi. Neka su profesionalci 100x, ali verujem samo sebi kada su ovakve stvari u pitanju.
Inače, zna se koliko košta čišćenje i taj redovan servis, a koliko sve ostalo.

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od 9R94 »

Sve zavisi i od toga šta je u računaru, da li je takva serija pa je po default cpu ili gpu da se nenormalno greje kao i do loše provetrenosti/anti dust filtera na otvorima.
Možda nećeš imati potrebe da ga čistiš godinu dana a možda ćeš morati na svaka 2-3 meseca, jednostavno nema pravila.
Više volim kada ja sam zamenim termalne paste, očistim jer em znam da je odrađeno kako treba em prosto volim da to radim.
Nego da se vratimo na temu, neka kolega pogleda u EMMI pošto su znatno jeftiniji od WINWIN a ima i opciju konfigurator gde sve može pojedinačno po volji da sklapa i na kraju mu izbaci zbirnu cenu. Ako i naruči preko njih, oni mu besplatno sastave tj sve povežu i sklope računar.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od Apolo »

Ima li ko iskustava sa WiFi štampačima i kakva su?

Sent from my F8331 using Tapatalk
Festina lente.

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od Drakenzen »

9R94 napisao:Sve zavisi i od toga šta je u računaru, da li je takva serija pa je po default cpu ili gpu da se nenormalno greje kao i do loše provetrenosti/anti dust filtera na otvorima.
Možda nećeš imati potrebe da ga čistiš godinu dana a možda ćeš morati na svaka 2-3 meseca, jednostavno nema pravila.
Više volim kada ja sam zamenim termalne paste, očistim jer em znam da je odrađeno kako treba em prosto volim da to radim.
Nego da se vratimo na temu, neka kolega pogleda u EMMI pošto su znatno jeftiniji od WINWIN a ima i opciju konfigurator gde sve može pojedinačno po volji da sklapa i na kraju mu izbaci zbirnu cenu. Ako i naruči preko njih, oni mu besplatno sastave tj sve povežu i sklope računar.
Najbolji savet definitivno.
Inace po meni je greška to sa gotovim konfiguracijama baš zbog tog neotvaranja kućišta koji mora jednostavno da se očisti na određeni period.
Skoro svaki klinac koji sedi za komp om se razume u iste i može bez problema da ti spakuje konfiguraciju.

Sent from my SM-N900V using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od гари »

S tim se slažem. Samo zbog garancije da ne možeš da otvoriš kučište, koje bi sam mogao usisivačem sam da očistiš, je debilizam. Jedino ne znam da li može doći do problema oko kompatibilnosti kad sam sebi biraš konfiguraciju? Ono tipa, deluje da je sve super, onda da mu se pojavljuje neki problem koji se povremeno manifestuje. Tako nešto može da se desi, ali ne znam da li se to dešava kad su svi delovi novi, i kad su svi ista generacija, a ne nova grafička recimo i 4-5 godina stara matična.

Doduše, već kad je laptop u pitanju, njega do sad nisam probao sam da detaljno čistim.

Kompresor
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 230
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2014. 18:36
:: Sony M2

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od Kompresor »

Sta mislite o ovoj konfiguraciji i da li vredi taj novac
http://www.kupujemprodajem.com/Gamer-i3 ... _id=131118

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od Green »

Apolo napisao:Ima li ko iskustava sa WiFi štampačima i kakva su?
Imam Canon Pixma wi-fi štampač. Kupio ga negde u novembru prošle godine. Radi super, štampa sa računara, telefona, tableta, sve ok. Ima Android aplikacija. Jedino što su original kertridži skupi u pm. Kvalitet štampe nije najbolji, ali ovo je kućni model, nije za kancelariju.

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od 9R94 »

гари napisao:S tim se slažem. Samo zbog garancije da ne možeš da otvoriš kučište, koje bi sam mogao usisivačem sam da očistiš, je debilizam. Jedino ne znam da li može doći do problema oko kompatibilnosti kad sam sebi biraš konfiguraciju? Ono tipa, deluje da je sve super, onda da mu se pojavljuje neki problem koji se povremeno manifestuje. Tako nešto može da se desi, ali ne znam da li se to dešava kad su svi delovi novi, i kad su svi ista generacija, a ne nova grafička recimo i 4-5 godina stara matična.

Doduše, već kad je laptop u pitanju, njega do sad nisam probao sam da detaljno čistim.
U suštini zna se šta matična podržava od cpu, gpu, da li ddr3 ili ddr4, koliko modula, koliko memorije itd. Konflikta je ranije bilo između kombinacije Intel/Ati gpu.
Kad sve to proveriš, kasnije i kod nove konfiguracije bagova može biti uglavnom zbog loših drajvera i optimizacije istih.

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od 9R94 »

Kompresor napisao:Sta mislite o ovoj konfiguraciji i da li vredi taj novac
http://www.kupujemprodajem.com/Gamer-i3 ... _id=131118
Taj cpu (iako je i3) je stariji pa je moguće da će se više grejati, malo ram memorije za današnje "potrebe".

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od Apolo »

Green, Meni je za kucnu upotrebu i potreban, laserski crno-beli cisto da mogu nesto odstampatit kada mi je potrebno, a posto imam i laptop i telefon da mogu i sa njih preko WiFi. E sad mi nije jasno kako se npr. laptop i telefon povezuju, posto mi je laptop windows 10 a telefon na androidu? Pomenuo si aplikaciju...
Festina lente.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od гари »

9R94 napisao:Konflikta je ranije bilo između kombinacije Intel/Ati gpu.
Kad sve to proveriš, kasnije i kod nove konfiguracije bagova može biti uglavnom zbog loših drajvera i optimizacije istih.
Baš to i ja mislim da može biti problem, odnosno uzrok problema. Da drajver zeza, ali da se problem češće ispoljava u nekim kombinacijama. Recimo drajver novije komponente i starija matična. Jedino ne znam da li se to dešava sad i kad su sve komponente nove.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od znemanja »

Apolo napisao:Green, Meni je za kucnu upotrebu i potreban, laserski crno-beli cisto da mogu nesto odstampatit kada mi je potrebno, a posto imam i laptop i telefon da mogu i sa njih preko WiFi. E sad mi nije jasno kako se npr. laptop i telefon povezuju, posto mi je laptop windows 10 a telefon na androidu? Pomenuo si aplikaciju...
Za stampač koju koristim u kancelariji nije nikakva aplikacija potrebna.Štampam bezično iz bilo koje app na Androidu. Samo instaliraš na smartphone odgovarajući plugin, ako je HP štampač onda instaliraš HP plugin. Plugin-ove preuzimaš sa Play Store-a.

Sent from my Galaxy S7 edge using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od 9R94 »

гари napisao: Baš to i ja mislim da može biti problem, odnosno uzrok problema. Da drajver zeza, ali da se problem češće ispoljava u nekim kombinacijama. Recimo drajver novije komponente i starija matična. Jedino ne znam da li se to dešava sad i kad su sve komponente nove.

Sent from mTalk on Windows 10 phone
Mislim da ne bi trebalo kod novih komponenti ali bogo moj, nikad se ne zna!

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od Green »

Apolo, moze to kao sto je znemanja napisao, skine se odgovarajuci print service sa Play Store, mada taj plugin je u sustini isto sto i aplikacija. Ja kad nesto zelim odstampati, idem samo na share opciju iz telefona, kliknem na ikonu Canon aplikacije i odatle odstampa.

Za povezivanje racunara i stampaca ne treba nista, na istoj su mrezi, sistem automatski detektuje stampac kada zelis nesto da odstampas. Ako ides preko usb kabla, onda prethodno treba da se instalira softver putem diska koji se dobije uz stampac.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od Apolo »

Ok, hvala vam obojici na pomoći.

Sent from my F8331 using Tapatalk
Festina lente.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od Green »

Momci, može mala pomoć? KompjuKter mi je povezan s tv-om preko hdmi kabla, ali ne prikazuje full screen sliku s računara. Probao sam ispodešavati sve živo, ali ništa. Prikaže full screen jedino kad odaberem "Extended" opciju. Tada na računaru nema ikonica, prebačene su na tv ekran, ali to mi se ne sviđa da prelazim mišem malo s ekrana tv-a, pa do ekrana računara.

Nisam baš mnogo gledao po netu, jer sam na poslu, pa ako neko ima neki savet, pokušaću kad se vrnem kući. Inače, laptop je Win 8.1 ako ima neke veze. Sa prošlim, koji je bio Win 7 i kasnije Win 10, nikakav problem.
Hvala unapred svima koji odgovore.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od гари »

Vidiš, i ja sam imao problem da mi slika ne ispadne savršeno na TVu kad projektujem sa kompjutera sa Windowsom 10 na TV preko HDMI kabela. Bude duplirana slika na TVu i na laptopu, ali nekako bezveze izgleda, i deo slike bude isečen. Baš ću sutra probati to kao ti sa Duplicated.

A sa Windows 7 laptopom mi je slika bila savršena i na laptopu i na kompjuteru, nekako mi se čini da sam na Windows 7 laptopu imao više mogućnosti da podešavam šta na kom ekranu hoću da bude, gde koja rezolucija, i slično. :unsure: Eh, kako nam je sa desetkom Microsoft "pojednostavio" život. :dry: Ali možda ima rešenja, ako neko nešto zna, i mene zanima. :)

Odgovori