Pomoc u vezi kompa

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
Odgovori
Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od Martin Mystere »

1808 napisao:Ivan Cirkovic, Kako sad nema veze? Pa ti si napisao „Sve sto kinezi izmisle zaobilazim u sirokom luku“
Dakle, SVE podrazumeva i grafičku kartu,... obarti pažnju, možda će neki da pljune u grafički čip i eto belaja. [emoji38] :D [emoji38]
Ovo nisi trebao da mu uradiš, ko će sada ponovo da pravi sneška kog si porušio...

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od Ivan Cirkovic »

Hvala svima i uzecu definitivno tu grafiku, jer necu menjati monitor za full hd kako bih gurao jacu rezoluciju i imao kasnije problema sa zahtevnijim igrama. Samo mi treba predlog, da li da uzmem 2gb ili 4gb?

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od bestboy »

2гб је довољно, користиш још две године, продаш је у гаранцији, узмеш нешто опет ново а доста јаче.
Слобода или смрт

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od Ivan Cirkovic »

Nesto gledam i nema bas neki izbor grafickih karti... Ranije je to bilo da se raspametis. Od polovine grafickih, pola nema na stanju, a ostatak stoji kao reklama...

Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od Ceftriaxone »

Па ваљда знаш да због рударења такво стање траје месецима, и трајаће.
ex ivan87

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od Ivan Cirkovic »

Znam, ali sta cemo mi obicni korisnici da radimo? Treba da cekamo da propadne bitcoin jos 4 godine, pa tek onda da imamo normalnu ponudu grafickih karti... Gledam nesto da narucis iz eu preko neta, ali dzaba kada ne moze da se uvazi garancija ako se nesto desi... Problem je sto ove graficke ne vrede toliko, a u ovakvoj ponudi se nadje nesto zanimljivo, samo je cena problem... Precenjene su.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od Apolo »

Je l se seća neko koliko je koštao Macbook air na Black Friday prošle godine? Čini mi se da je cifra bila 99.000 RSD ali samo da li neko potvrdi.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Festina lente.

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Pomoc u vezi kompa

Post od novak »

Mislim da je 120k bila cijenA



Edit:
Vidim da je sad ta cijena. Moguce onda da je bilo 100k. Mislim da je to najniza cijena kod balkanskih resellera


Sent from my iPhone using Tapatalk

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od Apolo »

Koja bi tu najpovoljnija varijanta bila? Nemam baš puno poznanika u SAD koji bi mogli poneti, a ovde jedino za black Friday... Treća varijanta preko KP ali sam malo skeptičan po tom pitanju.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Festina lente.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od гари »

Ne znam za MacBook Air, ali mogu da potvrdim za recimo iPhone SE da je bilo solidno sniženje za Black Friday, sa 45.000 su spustili za desetak hiljada koliko se sećam. To za iStyle kažem. Tako da moguće da daju i za MacBook Air što tebi treba.

Veoma dobro sam do zapamtio pošto moja devojka nije iskoristila taj popust, uzela pre Black Friday-a, mislili nema šanse da ga snize. Ali dobro, dali na poklon MagSafe adapter, i njega uspeo da prodam za 7 hiljada, pa milina. :)

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od novak »

Nije toliko nepovoljna kupovina ni u tvom slucaju u Bg. Preko Apple.com mac air pocetna cijena je 1000 dolara i na to dodaj jos 10% poreza. Razlika na kraju bude da je u Srbiji air skuplji 100eura. Jedino sad ne znam da li je neka razlika u konfiguracijama. Inace svi balkanski reselleri vec dugo vremena air daju na akciji.

Sent from mTalk

Gorstak
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 20
Pridružio se: Pon, 08. Jan 2018. 00:16
:: Note4

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od Gorstak »

Ako nekom treba imam ja Mac Air prošle godine kupljen u maju u iSyle, baterija manje od 30 ciklusa, fiskalni i garancija još godinu dana. Prodajem ga jer jednostavno ne mogu da se naviknem na osx.


Sent from my iPhone using Tapatalk

darkonda
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 840
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2008. 01:12
:: iphone 5s 32gb
Lokacija: Beška

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od darkonda »

Ubacio sam SSD na svoj PC i instalirao win10 na njega. Prvi utisci su WOW, e sad me zanima zasto kad kliknem da ode na sleep, samo se ugasi monitor, a sve ostalo ostane da radi. Mis sija, kuleri rade i kad pomerim misem momentalno se upali monitor kao da nije ni isao u sleep (a mislim da i nije isao vec samo se ugasi monitor)
Ne razumem sta se dogadja, ranije se gasio komplet racunar.

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od Drafer »

darkonda,
to je do windowsa neka greška, dešava se često na nekim kompjuterima na kojima sam instalirao windows.
probaj sa nekim drugim programom da ga nateraš da ode u sleep režim, na primer u uvom programčetu ima opcija da ne ide u sleep ili da ide u sleep pa probaj sa njime ili sa nekim drugim:

http://www.softpedia.com/get/System/Lau ... leep.shtml
Android 12

darkonda
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 840
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2008. 01:12
:: iphone 5s 32gb
Lokacija: Beška

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od darkonda »

Bas me cudi da je windows kriv... koji krs od sistema
na laptopu na win7 sam imao problem svaki peti pokusaj da ode u sleep laptop zapuca i moram nasilno da ga ugasim, i to ne samo na mom asusu vec i kod caleta na tosibi.
Sad evo na pc-u i to na win10, a na istom racunaru win10 radio godinu dana ok i isao u sleep. strasno

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od acamatic »

Darkonda ima neka fora u podešavanjima, stvarno ne mogu da se setim odavno je to bilo. Ima razlike u deep sleep i ovaj gde je sve aktivno samo da si ugasio monitor. Izguglaj naći češ sigurno...

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od Drafer »

darkonda,
Jedan isti windows to jest instalaciju instaliram kod mene i radi normalno sleep, a kod nekog drugog ne radi tako da nisam probao da nađem rešenje jer meni je radilo OK, verujem da se može naći neka ispravka na internetu
Android 12

darkonda
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 840
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2008. 01:12
:: iphone 5s 32gb
Lokacija: Beška

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od darkonda »

uspeo sam da iskopam opciju, settings/power and sleep/ additional power settings / change when the comp to sleeps / change advanced power settings / i tu sam izabrao power saver

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od гари »

Liči malo na problem koji sam imao nakon nadogradnje na FCU na mom laptopu, ali meni je bio tako povremeno blue screen of death kad ga zaklopim pa otklopim. Problem rešen apdejtovanjem drajvera.

Sent from mTalk

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Pomoc u vezi kompa

Post od Drafer »

darkonda,
power saver ti je režim u kojem će procesor najbrže da radi, a na laptopu najviše troši bateriju, probaj da staviš na balanced, tada će takt da se spušta kada nije potrebno da radi maksimalo, pa ako tada neće u sleep onda vrati na power saver. Logično mi je da će tada procesor nabrže da rikne ako stoji na power saver

A probaj hibernaciju kako će da radi kod tebe, to je slično kao sleep jedino što se podaci čuvaju na hard a ne na RAM memoriju
Android 12

Odgovori