Online šoping

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Re: Online šoping

Post od iamivan »

http://www.amazon.com/b/ref=lp_10095090 ... 0095090011

http://www.amazon.com/Lexar-JumpDrive-3 ... 181&sr=1-7

Popust na Amazonu za memorije. Mislim da je fleš od 32Gb za $12.49 good deal. :wink:

mladen_bgd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 368
Pridružio se: Uto, 30. Sep 2008. 05:42

Re: Online šoping

Post od mladen_bgd »

Kako su vama vracali novac na aliexpress-u, da li preko paypal ili? Treba meni jedan prodavac da refundira novac, ali mi je trazio paypal nalog, pa sad ne znam sta treba da dam od podataka da bi mi uplatio? I da li posle mogu taj novac da prebacim na visa internet karticu ili moze mozda on direktno da mi uplati na nju?

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Online šoping

Post od Green »

Daj mu email koji je vezan za tvoj PayPal nalog i uplatice ti.

mladen_bgd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 368
Pridružio se: Uto, 30. Sep 2008. 05:42

Re: Online šoping

Post od mladen_bgd »

A kako posle mogu da prebacim taj novac na visa internet karticu? Ili ce direktno da mi s eprebaci na nju. Ili da li moze on direktno mozda mi uplati na nju? Vidim da se neko prebacivanje sa withdraw palca 4$ sto mi je mnogo, jer treba mi plati 3$. :)

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Online šoping

Post od Azimuth »

U sustini zavisi od podesavanja paypal-a. Problem sa internet karticom je sto je ona devizna, tako da paypal konvertuje u dinare, pa onda banka u evre/dolare i uplacuje ma tvoj racun. U tom menjanji gubis dosta pa se ne isplati.
Moj savet ti je da te pare ostavis na paypal-u i potrosis ih na neku drugu kupovinu. Tako neces nista izgubiti.

mladen_bgd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 368
Pridružio se: Uto, 30. Sep 2008. 05:42

Re: Online šoping

Post od mladen_bgd »

Oki. Onda cu tako da uradim. A da li mogu da prebacim sa ove visa interent kartice od banca intesa na paypal ako mi zafali nesto novca za neku kupovinu? Ili ce on automatksi da povuce sa nje ostatak koji fali? Ona mi je vezana za paypal nalog i devizna je. Uplacujem uvek u evrima na nju nikad u dinarima.

Ili da li postoji mogucnost da on meni refundira novac direktno na ovu deviznu internet karticu od banca intesa, sa kojom sam inace i platio na aliju, nisam koristio paypal tad za placanje? I jel znaju da zeznu ti kinezi? Da ne otvaram onda dispute?

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Online šoping

Post od Green »

mladen_bgd, mozes naravno da dopunjavas PayPal racun novcem sa kartice, jer si nju vezao.
Takodje, taj lik moze da ti refundira kintu na tu karticu, daj mu podatke o njoj, broj kartice, broj tog racuna ili sta je vec potrebno, pa da vrati direktno na nju

mladen_bgd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 368
Pridružio se: Uto, 30. Sep 2008. 05:42

Re: Online šoping

Post od mladen_bgd »

U pitanju je visa internet kartica od banca intesa. Video sam da paypal uzima proviziju od 4$ ako hocu da prebacim novac na karticu.

Znaci on bi mogao direktno da mi uplati na ovu banca intesa internet karticu? Sa njom sam u sustini i platio na aliju nisam isao preko paypal.

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Online šoping

Post od El Laki »

Mislim da na internet karticu možeš samo ti lično da uplatiš novac.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Online šoping

Post od acamatic »

To i ja mislim, jer pri uplati ti nosiš ličnu kartu i onu plastičnu karticu što si dobio iz banke. I samo ti možeš da uplatiš(što je nebuloza) i naravno samo ti da podigneš novac.

mladen_bgd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 368
Pridružio se: Uto, 30. Sep 2008. 05:42

Re: Online šoping

Post od mladen_bgd »

Znaci jedini nacin da mi novac bude refundiran sa alija je da mi uplati na paypal? Bezobzira sto sam na aliju placao direktno sa internet karticom. Ako me ne bude nesto zavlacio i zeznuo.

I kad mi legne uplata da li paypal uzima neku proviziju meni? I da li ce paypal prilikom neke druge kupovine ako bude skuplja skinuti prvo ta 3$ sa naloga pa onda ostatak povuci sa kartice ili ne?

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Online šoping

Post od El Laki »

Kao da ti duguje 33 a ne 3$. :D

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Online šoping

Post od acamatic »

Mladene, laki je u pravu nije 33 a ni 333. Veće je cimanje ako ideš preko paypal pa da posle plaćaš proviziju da je prebaciš na internet karticu. A i druga stvar, nisam siguran, ali mislim da ako te refundira prodavac on samo vraća novac nazad na tvoju karticu sa koje si mu i plaćao, tako da bi to trebalo da dođe kao da si otišao u banku i uplatio sam sebi tih 3$ na tu karticu koju koristiš za plaćanje.

Tyrael
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 215
Pridružio se: Uto, 02. Sep 2014. 00:21
:: Xperia Z2

Re: Online šoping

Post od Tyrael »

Covek se edukuje,nema potrebe da pisete tako. 3$ ali njegova 3$ ,ima pravo da pita ,ovo je forum. <3

mladen_bgd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 368
Pridružio se: Uto, 30. Sep 2008. 05:42

Re: Online šoping

Post od mladen_bgd »

@El Laki
Nisam do sad imao iskustva sa ovakvim necim zato i pitam. Da posle kada budu neke vece transakcije ne bude neke zbrke.

@acamatic
Zbog cega mi onda insistira da mi uplati na paypal? Ja sam na aliju platio sa mojom internet karticom i nisam isao preko paypal. Da li je na kraju moguce da mi refundira novac nazad na karticu da ne ide preko paypal i kako? Sta treba da mu dam od podataka itd? Ili da otvorim dispute, mada u tom slucaju ce dobiti negativnu i losu reputaciju? A ako je vec ok i ponudio se sam da mi vrati novac hteo sam to da izbegnem.

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Online šoping

Post od bata bogdan »

Lepo nek ti uplati na PayPal, daj samo mail od PayPal, a te pare ostavi za sledeću kupovinu nečega, i miran si.
Huawei

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Online šoping

Post od Azimuth »

Ajde ponovo i polako.
Na internet karticu mozes samo ti da uplatis i niko drugi. To je "namenska" kartica/racun i to je to. Ne moze trece lice da uplati.
Taj prodavac moze da ti vrati pare samo preko paypal-a (njemu najlaksi nacin) ili da ti na devizni uplati. E sad, ako je paypal povukao pare sa internet kartice, onda kada ti prodavac refundira novac, te pare pdmah lezu za tvoju karticu i ne uzima se 4$ nego gubis samo na ti menjackim poslovima. Paypal konvertuje u dinare i tako salje u banku, a banka kokvertuje u evre ili dolare i uplacuje ti na racun. To je procedura koja moze da potraje i 10dana.
Ako si placao direktno sa internet karticom bez posredstva paypal-a, pa ti prodavac u tom slucaju uplacuje na paypal, tebi ce pare stici i ostati na paypal-u. Kasnije ih mozes a ne moras prebacivati na tu karticu koja ke vezana za paypal i u tom slucaju ce ti naplatiti proviziju od 4$.

Moj preslog ti je da vezes karticu drviznog racuna za paypal i tako obavljas kupovine jer ce u slucaju refundiranja para idi direktno u toj valuti na karticu, pa neces nista ni izgubiti.

mladen_bgd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 368
Pridružio se: Uto, 30. Sep 2008. 05:42

Re: Online šoping

Post od mladen_bgd »

@Azimuth

Hvala na ovako lepom objasnjenu. Inace ova moja devizna tj. internet kartica od banca intesa vec je vezana sa moj paypal nalog. Nista reci cu mu onda da mi uplati na paypal. A nadam se kad budem placao sledeci put nesto da ce prvo da mi skine sa paypal sve, a ostatak sa kartice.

I koliko znam na aliju ne postoji mogucnost da se placa preko paypal vec samo direknto karticom i jos nekim durgim metodama, zbog toga mi je to i bilo malo sve konfuzno oko vracanja.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Online šoping

Post od Azimuth »

Pa mozes na Aliju da placas preko paypal-a. To ti je najsigurnija opcija. Imas i onaj Alipay ili tako nesto, ali i tada ide preko paypal-a.

mladen_bgd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 368
Pridružio se: Uto, 30. Sep 2008. 05:42

Re: Online šoping

Post od mladen_bgd »

Hmmm nisam znao to, jer nisam nigde video opicju za paypal prilikom bilo koje kupovine do sad na aliju. :) Mislio sam da treba i moze samo da se placa direktno karticom.

Odgovori