Kucni ljubimci

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
Odgovori
Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Kucni ljubimci

Post od Coni »

I ja sam cat person, i takođe nemam uslove da ih drzim. (za sad). Inače, ja sam ludi mačkar, često na ulici nahranim neku macku, nekad kucu.

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Kucni ljubimci

Post od El Laki »

To je humanost jednostavno, bez obzira voleo ili ne mačku, kuće, pticu.. Bar ja tako gledam

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Kucni ljubimci

Post od El Laki »

Uroš (inače ženska mačka, dobila muško ime zbog baksuza - do tada su mi mačke baš brzo ginule, Uroš ima 5-6 ljudskih godina, omacio se do sada bar isto toliko puta).

Slika

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Re: Kucni ljubimci

Post od Cooomi »

Ima li neko papagaje? Hoću da nabavim nekog, zagrejo sam se za Nimfu, ali ne mogu da ih nađem po oglasima iz NS, a ne bih želeo iz pet šopa jer nisu rucno hranjene pa su divlje, a ja bih baš da je pripitomim, da mi se mazi i da se ne boji ljudi...

Ledjo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 832
Pridružio se: Sre, 05. Feb 2014. 15:03
:: G2

Re: Одг: Kucni ljubimci

Post od Ledjo »

Jedan moj drugar je imao papagaja, stalno je krestao, bukvalno na svaka 3 minuta. Kasnije ga je valjda poklonio nekom prijatelju
Poslednja izmena od Ledjo u Sub, 10. Jan 2015. 17:21, izmenjeno 1 put ukupno.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Kucni ljubimci

Post od Azimuth »

Imaš u Silbašu valjda odgaivačnicu Senegalaca. To su oni mali zeleni, kraćeg repa, što mogu da propričaju. Drugar je uzeo jednog pre godinu dana, nisu nesto ni skupi, par desetina €. Ali zato kavez i te drangulije u istom koštaju koliko i rožnjača.

djordjemalisic
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 181
Pridružio se: Pet, 19. Sep 2014. 20:46
:: xXx
Lokacija: Kragujevac
Kontakt:

Re: Kucni ljubimci

Post od djordjemalisic »

Slika


djordjemalisic
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 181
Pridružio se: Pet, 19. Sep 2014. 20:46
:: xXx
Lokacija: Kragujevac
Kontakt:

Re: Kucni ljubimci

Post od djordjemalisic »

knezevic76, da li je ovo kovrdzavi Bison?

Sladak kucov. :)

knezevic76
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 356
Pridružio se: Sub, 06. Sep 2014. 13:35
Kontakt:

Re: Одг: Kucni ljubimci

Post od knezevic76 »

Jeste kovrdzavi ili Bišon Fris.
Inače vrlo zahvalana rasa za nas koji živimo u stanovima.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Kucni ljubimci

Post od toda81 »

Uvek sam se divio ljudima koji mogu u stanu da drze zivotinje, a s druge strane da se ne boje bolesti koje nose sa sobom
Note IV N9100 dual

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Kucni ljubimci

Post od sugarcoated_ass »

Vise se bojim kontakta sa ljudima nego sa zivotinjama. Redovno se druzim (od kako znam za sebe) sa ulicnim dzukelama i mackama, a ne mogu da zamislim dan bez zivotinje u kuci.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Kucni ljubimci

Post od toda81 »

Svaka tebi cast druze. Uzasavam se kadanljudi ulaze u kucu obuveni, a u u tom soucaju bakterija ima na milijarde i bez problema moze da se zaradi eserihija ili nesto jos gore
Note IV N9100 dual

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Kucni ljubimci

Post od sugarcoated_ass »

Onda ili ljudi oko mene imaju bas otporan organizam ili se ti mnogo plasis. :D Bas se dosta druzim sa ljudima koji imaju zivotinje i cak ima i takvih kod kojih se ne izuva (osim kad je blato zestoko, naravno) i nikome nista ne fali. :wink:
Primecujem inace bas dosta da se ljudi tripuju u poslednje vreme pa bi najradije ziveli pod staklenim zvonom.

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Re: Kucni ljubimci

Post od mb011 »

toda81 napisao:Svaka tebi cast druze. Uzasavam se kadanljudi ulaze u kucu obuveni, a u u tom soucaju bakterija ima na milijarde i bez problema moze da se zaradi eserihija ili nesto jos gore
A može i saksija da ti padne na glavu dok šetaš ulicom... Ja imam dva psa, radim svakodnevno sa psima, to.mi je posao, i evo živ sam i zdrav već 36 godina. Ako te hoće hoće te, nema tu neke zaštite.

knezevic76
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 356
Pridružio se: Sub, 06. Sep 2014. 13:35
Kontakt:

Re: Одг: Kucni ljubimci

Post od knezevic76 »

@toda81
potpuno te razumem, dosta ljudi ima sličan stav tvom.Međutim ne treba živeti u staklenom zvonu.
Ja sam pre imao boxera a sad zbog ograničenog prostora imamo bišona i mačora. Pas i mačor spavaju sa klincima, a psa smo baš zbog klinaca i uzeli da ćerka prevaziđe neke strahove.
Naravno redovne vakcine kod veterinara se podrazumevaju.

PS mislim da je moj mačak Rale čistiji i uredniji od pojedinaca koje svakodnevno srećem.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Kucni ljubimci

Post od toda81 »

psyhound, eserihiju neces da osetis dok ti ne dodje do bubrega :wink:
Zna se sta je kultura zivljenja i gde je mesto zivotinji, a gde coveku. Dzaba je suvo vani kada se gazi po betonu gde se usorao dzukac, zgazi po tecnostima u javno wc-u... i posle sve to uneses u kucu.
Uopste ne moze da bude normalno da se obuven ulazi u kucu i gazi po tepihu gde ostaju bakterije.
mb011, ti si smesan covek, jednostavno nisi shvatio sta hocu da kezem. Ja nemam nista protiv zivotinja, obozavam ih, pse imam od malih nogu, ali se jednostavno zna gde je psu mesto, a gde coveku.
knezevic76, lepo je da deca imaju kucne ljubimce i da se igraju sa njima i da ih maze, ali to sto si sada rekao je jos gore. Uopste nije normalno da deca spavaju sa psima i mackama i da ih grle i ljube. "Mačja dlaka može biti alergen, a na njoj se mogu naći i jajašca pojedinih crijevnih parazita, jajašca glista te buhe i njihova jajašca"

Ja nisam pobornik staklenog zvona, ali jednostavno zna se sta je u redu, a sta nije u redu i sta je zdravo raditi, a sta nije zdravo.

Siguran sam da ima vise onih koji imaju isto misljenje kao i ja, ali samo ne zele da ulaze ovde u raspravu.

Zivotinje volim, trenutno zbog toga sto zivim u stanu na zalost nemam psa, ali imam morsko prase
Note IV N9100 dual

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Kucni ljubimci

Post od sugarcoated_ass »

toda81 napisao:[...] ali se jednostavno zna gde je psu mesto, a gde coveku.
Ovo mi je dovoljno da znam da ne vredi dalje nista da pisem na ovu temu. Pozz

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Kucni ljubimci

Post od toda81 »

psyhound, ok, ja nisam imao losu nameru druze, ali svi imamo pravo na svoje misljenje. Cenim vase misljenje, ali se na zalost ne slazem sa njim. Pozdrav druze i nadam se da ovo nece narusiti nase prijateljske odnose
Note IV N9100 dual

Ledjo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 832
Pridružio se: Sre, 05. Feb 2014. 15:03
:: G2

Re: Одг: Kucni ljubimci

Post od Ledjo »

Delim todino misljenje. Moj pas ima svoj boks i u njemu kucicu, pustam ga, setam ga mislim da je to sasvim dovoljno. Kad sam bio mali, kukao sam mojima da hocu neku zivotinjku da drzim u kuci, oni mi tad nisu dali sad ne bih ni da mi platis. Nema potrebe da pas seta po sobi u kojoj ja spavam ne ulazim ni ja njemu u kucicu :grin:

Takodje imam trip da nikad ne jedem kod ljudi koji imaju macku u kuci. Znam da macka ne skace po kuhinji dok se pravi jelo ali eto

Odgovori