Android smartwatch uređaji

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
Odgovori
Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Android smartwatch uređaji

Post od Ivan Cirkovic »

Ljudi, sta mislite o Samsung Gear Fit 2 Pro? Da li se isplati uzimati njega ili neki jeftiniji model? Razmisljam se izmedju njega i Huawei Band 3.

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Re: Android smartwatch uređaji

Post od Ninolina »

Ivan Cirkovic, ja već dugo godina koristim SMartWatch pa ti evo prva odgovaram. Imala sam prethodno Samsung Gear Fit a sada koristim Gear S2. Gear Fit 2 Pro svakako ima nešto više funkcija u odnosu na Huawei Band 3 ali ako ti one nisu važne, Band 3 ti može biti bolji izbor. Gear Fit 2 Pro ima opciju da menja Watch Faces, možeš da odgovaraš na poruke preko njega (što preko ovog drugog, koliko ja znam, nećeš moći), ima GPS i mogućnost instalacije interesantnih aplikacija.
Na Band 3 će ti sigurno duže trajati baterija i ima baš minimalistički dizajn što može da bude za nekoga prednost a nekog mana.
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Android smartwatch uređaji

Post od Ivan Cirkovic »

Da li mozes da nam oktrijes tajnu zasto si ga zamenila ako je bio ok i zadovoljavajuci za tvoje potrebe?
Dosta planinarim, pa mi mozda vise odgovara ovaj pro 2 posto ima opciju za planinarenje. Nego, ono sto mene nervira, a to je da sam trazio neki model gde kasnije mogu da narucim bateriju i zamenim sam u vidu fleta ili kako god, a ne da kupim novi sat... :) :) :)

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Re: Android smartwatch uređaji

Post od Ninolina »

Ivan Cirkovic, koristila sam Gear Fit 2 ili 3 godine pa je došlo vreme da ga menjam i izabrala sam Gear S2.
Gear S2 imam već preko 9 meseci. :)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Android smartwatch uređaji

Post od Ivan Cirkovic »

Aha. Kako te je sluzila baterija posle 3 godine? Dug je to period. :roll:

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Re: Android smartwatch uređaji

Post od Ninolina »

Ivan Cirkovic, na Gear Fit-u je i dalje trajala preko 2 dana i posle toliko vremena a ja sam ga zaista svakodnevno i po ceo dan koristila. Sa Gear S2, s obzirom da koristim AOD izdrži tek nešto malo duže od 24h ali se ne odričem AOD zbog toga.
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Android smartwatch uređaji

Post od гари »

Jedan zanimljiv video o tome kakvih ima satova, prednostima i manama, i slično.

Android deserves better smartwatches. Here’s why
https://www.youtube.com/watch?v=0KmP3GoIbQ0

Barem je meni bio zanimljiv, dosta toga odavde nisam znao.

Sent from mTalk

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Android smartwatch uređaji

Post od Ivan Cirkovic »

Definitivno sam se odlucio za garmin, samo me nervira sto ne mozes sam da menjas bateriju. Gledao sam neke proracune i baterija bi trebala da pocne sa slabljenjem posle 2 godine koriscenja. Sto znaci da ce posle 3 godine biti potrebno da kupis drugi sat, sto je meni smesno... Baterije sigurno nece biti u prodaji, jer ce ih pojesti vreme, a i pitanje da li ovi kod nas u servisima to imaju... To me samo koci, jer necu da svake 2-3 godine dajem 25000 dinara za sat. To je bacanje para. Ima li nekih modela gde mozes sam da menjas bateriju, sem onih kineza koji imaju i sim kartice da se ubace.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Android smartwatch uređaji

Post od acamatic »

Ivane jesi siguran da se to tako dešava sa baterijama. Ok ne sumnjam u njihovo slabljenje već sam mislio na "nestanak" kada ih vreme zgazi. Primer: sad imaš da nađeš neke baterije za telefone stare 4 godine i jače. Pitam čisto informativno jer ako je tako što kažeš onda je stvarno bacanje para....

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Android smartwatch uređaji

Post od Ivan Cirkovic »

Gledao sam na netu i trazio dosta tutorijala i informacija vezano za Garmin satove. Ove fitnes serije nema nigde da neko menja bateriju, a nema ni da se poruci na nekom od Kineskih sajtova... To znaci da si osudjen da nosis u ovlasceni servis, a pitanje je da li ce oni tada imati bateriju za taj model i servisera koji to zna da uradi, jer im je u interesu da prodaju nove modele... Trebalo bi da baterija ima 100 ciklusa punjenja i praznjena, tako da to obicno dodje na 2 godine. Naravno, tada tek pocinje da gubi svoju moc i to ako vodis racuna o punjenju. Da je praznis jednom mesecno do kraja i punis. Ima analogno digitalni vivomove hr koji ima zamensku bateriju, ali ovaj fitnes je majka za njega...

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Android smartwatch uređaji

Post od sugarcoated_ass »

Jesi ti od onih koji formiraju bateriju kada kupe nov uređaj? [emoji38]

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Android smartwatch uređaji

Post od Ivan Cirkovic »

Ne, ali litijum baterija ne trpi svakodnevno pranjenje i punjenje, vec da se puni kad god stignes ali do 80 posto, a jednom mesecno je ispraznis do kraja, pa napunis par sati duze... :wink:

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Android smartwatch uređaji

Post od acamatic »

Što se tiče "pravila" nisam upućen i ne poštujem ja to više. Samo kada mu je prvo punjenje onda do kraja ispraznim. A što se tiče tih satova onda to je za neke tamo kojima je 200€+ ništa, kao nama ovde 2€. To ipak nije za naš standard....
A i ima logike ti kupiš sad sat, nosiš habaš, baterija se istroši= vreme za novi sat sa boljim mogućnostima, to je normalno tamo na zapadu. Ovde kod nas to ne važi...

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Android smartwatch uređaji

Post od Ivan Cirkovic »

@acamatic, slazem se. Imam ja dobru kintu privatno i ovako u firmi. Nisu mi pare problem, ali jednostavno ne nameravam da dajem svake dve godine kes za novi sat samo zato sto mi je baterija riknula, a ja nemam potrebu za drugim satom. Zadovoljan sam, svija mi se i vrsi posao. Zasto bih uzimao novi, pa da imam platu i 3000e, ne bih kupovao novi. Jednostavno imam neke svoje granice kako razmisljam i kako se ophodim prema stvarima. Taj novi sat nista posebno ne moze ponuditi, sem da ima funkcije. Napredak bi bila bolja baterija ili da se solarno dopunjuje, da sam menjas bateriju... To je revolucija u svetu satova.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Android smartwatch uređaji

Post od Green »

Solarno punjenje u smart satovima, kakve imas danas, jos dugo neces videti. Nije to bas tako jednostavno kao sto, recimo, odavno postoji u satovima drugacijeg koncepta i dizajna, poput Casiovih, na primer.
Ako ti baterija vec predstavlja problem, najbolje da onda odustanes od kupovine.

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: Android smartwatch uređaji

Post od vla-do »

Ivan Cirkovic napisao: Trebalo bi da baterija ima 100 ciklusa punjenja i praznjena, tako da to obicno dodje na 2 godine.
Uh, koliko gluposti napisa u ovom postu, ali zbog svih, odgovoriću samo na ovu...

Sve da ga puniš svaki drugi dan, 100 ciklusa nije 2 godine. ;)

Mnogi svoje elektronske naprave pune svaki dan/veče, jer ne žele da sledeći dan razmišljaju da li će ima baterija izdržati do kraja dana.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Android smartwatch uređaji

Post od acamatic »

@green, kolega i ti solarni casio satovi imaju neku vrstu "svoje baterije" (prostim jezikom rečeno) koja zahteva zamenu kako su meni rekli na 10 godina...

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Android smartwatch uređaji

Post od Green »

Sve sto nije spojeno na zicu, mora da mora da ima neku bateriju (tj mini akumulator), koja se napaja, u ovom slucaju solarnim izvorom energije. Ta uskladistena energija se koristi za rad funkcija sata.
Casio Tough Solar tehnologija sada omogucava da je i najmanji izvor svetlosti dovoljan za napajanje. A kad je sat u mrklom mraku i ne koristi se, ima opciju da potpuno ugasi ekran i tako dodatno sacuva energiju. Kada bi se kojim slucajem sat koristio samo u mraku, s punom baterijom bi mogao izdrzati nekoliko meseci rada, bez ikakvih problema.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Android smartwatch uređaji

Post od miodrage »

Isto to mogu i Citizen Eco-Drive satovi, baterija je deklarisana da traje 180 dana u mraku. Na mom primerku koji je sad vec 10-ak godina, posle nekih 4 meseca u mraku je baterija pocela da stuca, ali nakon 2h na suncu, sat radi kao i prvi dan.
Interesantna stvar je Matrix Powerwatch, napaja se toplinom ljudskog tela i bioelektricitetom koze - potraziti na netu, mislimd a bi to Cirku savrseno leglo :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Android smartwatch uređaji

Post od Ivan Cirkovic »

@vla-do ovi Garmin satovi se ne pune svaki dan, nego svaki 4-5 dan. Tako da post nije glupost, vec na osnovu toga izracunato da bi trebalo da traje toliko... :wink: Citaj malo o Garmin satovima i olovku i papiru ruke, pa ces doci do proracuna.

@acamatic i meni su isto rekli pre par dana kada sam bio u jednoj radnji da se raspitam i probam te eco drive... Da li ce biti na stanju baterija da se zameni nova kod vas u servisu posle 10 godina, prodavacica mi je rekla da nema pojma i da do tada mogu da se zatvore 10 puta. :D :D :D Samo sam rekao, hvala.

@ Green preporucili su da Casio ima najbolju tehnologiju za sada sto se tice na duze staze same izdrzljivosti.

@miodrage najvise bi mi odgovaralo da mogu sam da zamenim one male okrugle ili u servisu. To mi vise odgovara, nego da je ta punjiva varijanta. Onih malih baterija ce uvek biti, a ove punjive mogu da se naduju, pregreva se kada se puni i moze da iscuri baterija... :)

Odgovori