Android smartwatch uređaji

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
Odgovori
Nennad
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 634
Pridružio se: Pet, 23. Jan 2009. 19:01
:: LG G2

Android smartwatch uređaji

Post od Nennad »

Nisam našao pogodan podforum za ovu temu, pa je zato postavljam ovde.

Era pametnih satova počela je pre par godina i polako se pojavljuje sve veći broj ovih uređaja, od raznih proizvođača, sa sve boljim performansama i sve većom upotrebnom vrednošću, čije je odsustvo jedan od glavnih razloga njihove trenutno slabe zastupljenosti u odnosu na pametne telefone.

Za početak jedan Huawei smartwatch predivnog dizajna i zanimljivih performansi pod jednostavnim nazivom Huawei Watch.

Slika

Sapphire AMOLED display is 42mm in diameter
400x400 pixels
286ppi at a high 10,000:1 contrast ratio
Snapdragon 400
512MB RAM
Bluetooth 4.1
Heart rate monitor, a six-axis motion sensor, barometer, and more sensors
Users can monitor their calories burned, heart rate, climbing height, step count, distance travelled, and such.

Verovatno će i cena biti pristupačna, jedna od nepoznanica je kapaitet i trajanje baterije.

http://www.phonearena.com/news/The-Huaw ... ce_id66603

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: Android smartwatch uređaji

Post od artifex »

Super izgleda,svidja mi se vise od Moto 360

Ledjo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 832
Pridružio se: Sre, 05. Feb 2014. 15:03
:: G2

Re: Одг: Android smartwatch uređaji

Post od Ledjo »

Oni prvi kockasti su mi bili bozemesacuvaj. Ova treca kombinacija stvarno lepo izgleda ali ja bih ipak uvek izabrao klasicini analogni pre ovi pametnih satova

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Одг: Android smartwatch uređaji

Post od cvoruga »

Ledjo napisao:ja bih ipak uvek izabrao klasicini analogni pre ovi pametnih satova
+1

Meni ovo liči da su ostali bez ideja šta ugraditi u mobilne sledeće generacije i kako izmusti još para od kupaca,
pa sad pokušavaju na sve moguće načine da privuku kupce.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Android smartwatch uređaji

Post od acamatic »

Meni se iskreno sviđa ova ideja, pametnih satova. Samo bih iskreno voleo kada bi Casio napravio neki. Jer mislim da su svi ovi satovi šminka i toliko osetljivi da su samo za vitrinu pravljeni. A i iskreno, ja na poslu ne bih mogao da ga nosim, jer mi treba izdržljiviji sat, a ovako za slobodne varijante imam svog ljubimca kog ne bih menjao za ovih 10 pametnih :D

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Android smartwatch uređaji

Post od araphel »

Casio i jeste uradio seriju G Shock satova sa nekim smart funkcijama. Mislim da se sat preko bt vezuje na telefon, koristi ga za precizno podešavanje vremena, obaveštava o porukama i pozivima, ali naravno nema neke naprednije funkcije osim toga. Lično mislim da su pametni satovi čista glupost i samo način da se izmuze još novca od ljudi preko proizvoda koji im ne treba. Ali dobro, svakom svoje. Ja volim da je sat - sat. I to mehanički.

Nennad
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 634
Pridružio se: Pet, 23. Jan 2009. 19:01
:: LG G2

Re: Android smartwatch uređaji

Post od Nennad »

Problem sa satovima je njihova upotrebljivost, kako običnih, tako i pametnih. Obični imaju jednu funkciju, da pokažu vreme i služe kao modni detalj, pametni imaju više funkcija i mogu biti modni detalj, ali su te funkcije retko kome potrebne, a sve se to može završiti i na telefonu.
Ja imam par dobrih satova koje ne nosim, stoje godinama bez baterija, verovatno bi i pametni sat kod mene završio u nekoj fioci nakon izvesnog vremena. :smutny: Pored telefona to mi je nekako suvišno, možda jednog dana kada bude moguća bionička integracija. :)

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Android smartwatch uređaji

Post od znemanja »

Meni se ideja smart watch-a izuzetno svidja. Naravno prvi modeli su bili uzas, jako ruzni, Huawei watch je prvi koji mi se izuzetno svidja. Dovoljno elegnanto uzgleda da moze da se ukombinuje sa formalnim i svecanim stajlinogm, a opet je smart.
Izuzetno mi se svidja model sa braon narukvicom i kucistem u boji zlata.
Poslednja izmena od znemanja u Ned, 01. Mar 2015. 23:10, izmenjeno 1 put ukupno.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Android smartwatch uređaji

Post od miodrage »

Cim dde neki windows pametan sat a da je potpuno vodootporan, i moze da sluzi kao prost dive computer, bicu vrlo zainteresovan. Sad me zainteresovala ova Acer Liquid narukvica, jer je prilicno bliska mojim prohtevima.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

vojkan85
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1943
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2012. 22:52
:: Samsung Galaxy S8
:: Huawei Honor 8 Lite
Lokacija: Beograd

Re: Android smartwatch uređaji

Post od vojkan85 »

Ja ganjam Gear S, ali je preskup, mada...imam trenutno Gear Fit, i mogu vam reci drustvo, odlican je. Jeste da nije android smartwatch ali opet...vredi ko moze da pazari. Ipak je ovo nesto sto ce vratiti mocne rendzere i Zordona uskoro u realnost :D

Bošković
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 246
Pridružio se: Čet, 29. Jan 2015. 10:52
:: iPhone 6S 32GB
Lokacija: Valjevo

Re: Android smartwatch uređaji

Post od Bošković »

Smartwatch je čista glupost po meni. Mada uvek ima onih koji imaju višak novca. Da su barem cene normalne pa da čovek i razmisli al ovako...

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Android smartwatch uređaji

Post od miodrage »

Hmmm, HOT Smartwatch, nesto najblize onome sto zelim, i jos ide i na WP.... http://Www.hotsmartwatch.com sta mislite ljudi? Isplati li se?
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Android smartwatch uređaji

Post od Azimuth »


fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: Android smartwatch uređaji

Post od fannY »

Jel ima neko neki kineski smartwatch da preporuci?

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Android smartwatch uređaji

Post od acamatic »

Šta mislite o ovom smart watch Prixton SW8 što ga blic daje uz neki propust. Nije za mene, već za jednog prijatelja. A i da šta se gleda kod ovih stvarčica kada se kupuju i šta je bitno kod njih...

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Android smartwatch uređaji

Post od 1808 »

^ sve ono što blic prodaje kao sa nekim popustom je teško đubre od hardvera i nije ni vredno tog novca koji traže. Čista prevara za naivne i neupućene, samo što će biti kasno kad budu potrošili pare za te krševe.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Android smartwatch uređaji

Post od acamatic »

Hvala na informacijama kolega. Znam za mobilne telefone i tablete da je sve ovo što si i rekao. Tako sam i ja pričao ljudima koji su hteli da uzmu te uređaje. A sa druge strane stvarno nisam ni malo upućen u smart watch uređaje pa reko da ipak proverim pre nego što kažem.
Jel mi možeš molim te reći šta treba da se proveri prilikom kupovine tih smart watch uređaja?

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Android smartwatch uređaji

Post od filip11314 »

Predstavljen Moto 360 pametni sat. Po meni najlepši pametni sat pored Huawei-evog.
https://www.facebook.com/benchrs/posts/981392761882687
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Android smartwatch uređaji

Post od 1808 »

acamatic napisao:....Jel mi možeš molim te reći šta treba da se proveri prilikom kupovine tih smart watch uređaja?
Nisam siguran šta da ti savetujem jer nema nikakvih detaljnijih specifikacija za taj Smartwatch SW8 koji oni prodaju, a nije mi baš ni interesantna takva vrsta gedžeta, tako da nisam ni pratio šta nude drugi proizvođači i po kojoj ceni. Ako već prodaju onakav telefon i onakav tablet, onda mislim da im sigurno ni taj smartwatch nije ništa bolji.

Evo u nastavku imaš jedan link sa kraćim video materijalom o tom smartwatch-u, ako ti može biti od neke pomoći....
https://www.youtube.com/watch?v=eHYmv-ZH5AM

Nikola Vapa/CA
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 424
Pridružio se: Sub, 24. Sep 2005. 20:19

Re: Android smartwatch uređaji

Post od Nikola Vapa/CA »

Huawii sat je prelep ali i preskup.Da bih video koliko je sat praktican i koristan,a da se ne zalecem sa vecom sumom novca,narucio sam neki kinez preko alija za smesan iznos novca.Pisacu utiske kad ga dobijem.

Odgovori