Svet satova

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
Odgovori
Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Re: Svet satova

Post od Dream Weaver »

bestboy napisao:Dream Weaver
Да ли ти је батерија остала ок после дужег времена? Неко гуљење или спадање боје?Конкретно овај модел ми је запао за око. https://www.wiggle.co.uk/garmin-forerun ... gps-watch/ :)

Green
Имај милос` :P
Ne mogu link da otvorim...

Nikakvih problema nemam sa satom što se tiče baterije i gubljenja farbe i sl.
Sat je star nešto više od godinu dana, drugi sam vlasnik. Drugar ga je kupio novog u CH. Koristim ga od prvog septembra.
Baterija mu je odlična, ovo mi je prvi smartwatch ali koliko sam čitao svima znatno manke traje baterija. Skinuo sam ga sa punjača 16.12. ujutro i upravo je na 8% što znači da će izgirati do sutra uveče. Manje više svaki dan je povezan sa telefonom i jednom sam ga koristio da mi pokaže koliko sam šetao (uključen GPS) oki pola sata.
Najveća zamerka mi je što imam problem da se upari sa mojim Huawei Mate 20x. Provalio sam foru kako da se iz prve upari, moram prvo da upalim GPS na telefonu, uđem u njegovu app i onda Bluetooth da uključim. Bez upaljenog GPSa nekada se upari iz 10og puta tj baš neće a nekad iz prvog.
Što se tiče povezivanja to je izgleda neki problem sa mojim telefonom ili tim mogelom jer se drugaru bez problema povezivao sa S10 i iPhone X.

Sem toga odličan sat.

Sent from my EVR-AL00 using Tapatalk
and justice for all...

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Svet satova

Post od miodrage »

Mali review o Apple Watch series 5, ako nije odgovarajuci za ovu temu molim mederatora da ga premesti gde bi najvise odgovaralo.

Daklem, posle par dana koriscenja i kad su se malo slegli utisci evo i nekog kratkog rezimea:
Sat je dosao nov u vakuum pakovanju, originalna narukvica se sastoji iz 2 dela, od kojih onaj sa rupicama dolazi u 2 duzine. Zbog mojih podlaktica i anatomije, dakako morao sam duzu varijantu da uzmem. Sat dobro "cuci" na ruci, malo je nazgodnije postavljanje za one koji nisu na ovaj nacin zakopcavali kasin na satu, ali smatram da je to stvar navike.
Prikaz na ekranu je kao sto se i ocekuje od Apple-a besprekoran, AMOLED je ekran, i opet nisam izdrzao da ga ne poredim sa Xr, i ponovicu ono sto sam zilion puta vec rekao, a to je osim nesto dublje crne i malo zivahnijeg prikaza boja druge razlike NEMA.
Baterija na satu mi zacudjujuce traje puna 2 dana, uz konstantno nosenje, i sve funkcije su popaljene. Jedino ga skidam kada se kupam (jos uvek nekako imam strah) i kada spavam. Punjenje je takodje neobicno brzo, i traje oko 90 minuta.
Prvo povezivanje sa telefonom traje kao gladna godina, to moram da priznam, nekih 10-ak minuta, jer Watch aplikacija u telefonu odradjuje tada masu stvari, i gomila stvari se mora peske raditi jer se sve podesava itd.. Meni se cini da je trajalo satima :D... ali kada je to jednom gotovo, sve ostalo je pesma.
Pozivi preko sata se dobro cuju jedino ako sat ne priblizite ustima dok pricate sagovornik moze da ima poteskoca da vas cuje. Skoro sve na satu se radi preko aplikacije u telefonu, sto je za mene dodatan plus. Naravno, ako je neko mazohista, moze da pokusa i na samom satu... E sad, oko ovoga ima i nekih stvari koje mi se i ne svidjaju, a to je da ne moze vise aplikacija za vremenske prilike ili za zdravlje da se postave na sam sat, i da imaju neku lepu animaciju i prikaz, neke su aplikacije zaista sjajno uradjene, a neke su samo staticna ikonica sto meni licno ide na zivaC.
Iako sam vec dosta toga provalio, sredio i slicno, jos uvek imam utisak da nisam sve sredio, i da mesta za preuredjivanje ima.
Takodje, kao velika mana je skoro pa nemoguce odgovaranje na poruke textom, osim predefinisanih (mada vidim da se moze dosta toga preurediti, ja licno jos nisam poceo).
Kako Apple ekosistem ima unikatnu stvar (iMessages i FaceTime) tako je i sat morao da dobije svoju stvar, u pitanju je Walkie-Talkie, u fazonu Dicka Tracy-a, za mene izuzetno zgodna stvarcica, pogotovu za prenosenje jako brzih i kratkih obavestenja.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Svet satova

Post od Evindzer »

Šta kažete na nešto ovakvo, braćo? [emoji38][emoji38][img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/202001 ... b894f1.jpg[/img]

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Svet satova

Post od Martin Mystere »

Ne znam, ne blješte mi dovoljno...

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Svet satova

Post od Green »

Evi opet malo sipa benzin u vatru... :roll:

Odgovori