Kablovski, aDSL, Wi-Fi... internet kući

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
Bjerg
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 33
Pridružio se: Sub, 03. Okt 2015. 16:17
:: J5 2017

Re: Kablovski, aDSL, Wi-Fi... internet kući

Post od Bjerg »

Sad krenuo da skidam nesto preko torrenta,brzina ide do 1.5 MB/s max,vise ne moze.Znaci hmmm nesto nije u redu.Kad sam potpisao ugovor sa njima pisalo je da cu imati brzinu 12/2 tako nesto,e onda je trebalo da povecaju protok na 20/2 ali ocigledno nisu.Proverio sam na sajtu,onaj paket na godinu dana ili dve godine dobijas internet brzine 20/2 a ako uzmes bez ugovorne obaveze placas vise i imas protok 12/2.Pozvacu ih,nesto izgleda nije u redu.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Kablovski, aDSL, Wi-Fi... internet kući

Post od m@c|-|oR »

Bjerg, torent ti nije dobar za ocenu brzine veze. Kod peer-to-peer prenosa ima puno faktora koji utiču na brzinu prenosa.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Kablovski, aDSL, Wi-Fi... internet kući

Post od Drakenzen »

Zavisi kakav je torrent, ovaj koji on skida je full, ti veću brzinu od toga ne možeš da imaš, to ti je max....

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Kablovski, aDSL, Wi-Fi... internet kući

Post od dachakragujevac80 »

Već par dana me zeza internet. Dešava se da ga nemam celo jutro,pa posle dođe i ok je do kraja dana,pa onda dešava se da mi secka na svakih 2,3 min,pa se normalizuje,pa da ga nema pola sata,pa dođe,pa opet tako...Uglavnom nema nekog pravila,doduše kad sam malo bolje razmislio (ali opet nisam 100% siguran),izgleda da se gubi u vreme kada je saobraćaj najopterećeniji (vikend i popodne kad se većina ljudi vrati s posla,mada uveče mi se retko kad to dešavalo). E sad zvao sam operatera (u pitanju je mts i njihov box2 paket),oni su slali majstore već dva puta. Jedan je podešavao neke parametre,opet ništa,a ovaj drugi mi je zamenio spliter koji razdvaja internet i telefonsku liniju,i opet ništa. Ja sam ove godine povećao brzinu protoka sa 10/1 na 20/2 i dobio na korišćenje novi modem,mada ova dvojica kažu da nije do njega. E sad danas mi je ovaj majstor rekao,da se moja kuća nalazi na 1200m od te njihove centrale ,repetirora ili čega već i da je možda tu problem,jer sam daleko za tu neku brzinu protoka (maksimum je oko 1000m). Meni ke do sada maximalni download bio oko 13-14mb/s,ali mi je upload uvek oko 2! I to mi je ok! Šta sve može da bude problem,da me više ne zavlače i razvlače?

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Kablovski, aDSL, Wi-Fi... internet kući

Post od miodrage »

To su normalne brzine za ADSL, ovo za daljinu vazi sa vDSL (50 Mbps). Sto se tice ovog prekidanja, zovi ih, i budi uporan.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Kablovski, aDSL, Wi-Fi... internet kući

Post od dachakragujevac80 »

I danas isto,i opet sam ih zvao,i zvaću dok mi ne promene celu kablažu sa sve telefonskim kablovima i banderom ako treba! :D Ali najjače je što se,kad god se neko od njih najavi da dođe,internet odjednom pojavi! Podseća me na ono kad te boli zub ceo dan,i čim odeš kod zubara,on prestane! :D

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Kablovski, aDSL, Wi-Fi... internet kući

Post od dachakragujevac80 »

Jel mozda zna neko, kakva su moja prava, ako sam uredno potpisao ugovor sa mts-om i uzeo njihov box2 paket (fixni+net), a duze vreme me zajebava internet, u smislu da ga malo ima, pa ga nema i tako svaki dan, i da sam do sada desetinu puta prijavljivao taj problem? Da li mogu da raskinem, recimo, ugovor, posto stvarno vise nemam zivaca da ih zovem da proveravaju sta je u pitanju?

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

nenad.fil
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 145
Pridružio se: Čet, 20. Nov 2008. 19:30

Re: Kablovski, aDSL, Wi-Fi... internet kući

Post od nenad.fil »

Ratel je tvoj prijatelj...

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

emhno1
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 39
Pridružio se: Ned, 28. Maj 2017. 15:50
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Kablovski, aDSL, Wi-Fi... internet kući

Post od emhno1 »

+1

Ratel je tvoj jedini prijatelj. Sa mts-om nema šanse da završiš posao...

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Kablovski, aDSL, Wi-Fi... internet kući

Post od dachakragujevac80 »

Ok, i koji je postupak!?

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

odorene
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 42
Pridružio se: Čet, 01. Jun 2017. 10:54
:: Honor 7 Lite

Re: Kablovski, aDSL, Wi-Fi... internet kući

Post od odorene »

Evo kreni odavde: Prigovor na rad operatera

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Kablovski, aDSL, Wi-Fi... internet kući

Post od dachakragujevac80 »

Danas su dosli i ispostavilo se da ne valjaju njihovi telefonski kablovi izmedju neke "glavne" bandere i bandere do moje kuce,kutija na toj banderi i kabal koji vodi do moje kuce! Pa zar je trebalo sto puta da ih zovem,da bi oni zamenili nesto sto moze da ometa citavo naselje!? Nego moje komsiluk je toliko tehnoloski "emancipovan" da niko nije ni primetio da nesto ne valja i da to tako mora da bude! :angry:
Elem sad mi je brzina skoro idealna do kuce,al mi rece ovaj njihov radnik,da bi bilo pozeljno da zamenim kabal koji vodi od splitera na tavanu do telefonske uticnice i da kupim neki izolacioni,jer se mnogo gubi na njemu! To otom potom,ako mi ne bude prekidao internet,necu ni da se zezam sa tim,jer brzine koje sada imam meni savrseno odgovaraju!

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Kablovski, aDSL, Wi-Fi... internet kući

Post od miodrage »

dachakragujevac80, dok god ti radi, ne diraj. Kad pocne da zeza, imas resenje za prvu ruku sta da uradis, ako i tada zeza, opet telefon u ruke :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Kablovski, aDSL, Wi-Fi... internet kući

Post od dachakragujevac80 »

Sledeci put ako me bude zezao, pravac kod nekog od direktora, i onda Ratel, inspekcija, ministarstvo, skupstina... [emoji16] A razmisljam se da ih pitam, da li ce mi "sasvim normalno" naplatiti i pretplatu za one dane kada nisam imao internet! Cisto da vidim, koliko obraza i srama imaju! [emoji41]

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Kablovski, aDSL, Wi-Fi... internet kući

Post od sugarcoated_ass »

Ljudovi! Ima neko iskustva sa s Orion Telekom od Novosadista? :D
Gledam ovaj njihov Optički Triple paket (moram TV zbog tašte kad navrati inače bi pao Dual Tel) pa me zanima kakav im je net, konekcija, stabilnost itd. :D

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Kablovski, aDSL, Wi-Fi... internet kući

Post od Martin Mystere »

Cccccc, auh kakav danak neiskustvu... Uzimaj ti taj duo jer ako izmešu uzmeš trio daleko teže ćeš da izbaciš taštu iz stana, ovako sa "no TV, no Pink" šanse ti rapidno rastu... [emoji41]

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Kablovski, aDSL, Wi-Fi... internet kući

Post od sugarcoated_ass »

Martin Mystere, ma moram sve dok smo u njenom stanu. Trenutno smo nas dvoje u 71 kvatrata i dok se ne proda i žena ne dobije svoj (tu do 40 kvatrata max) moramo da ćutimo i prilagodimo se. Srećom ipak je u pitanju žena višeg nivoa inteligencije tako da ne gleda Pink and co. :lol:
Svakako trenutno imamo telekomov paket koji je žena dobila kao osoba sa invaliditetom sa telefonskom linijom, ADSL 10/1 i osnovnim paketom televizije (iako nemamo TV već kad tašta dođe na dan dva nakačim joj 27" monitor :lol: ) za 1800 din. :)

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Kablovski, aDSL, Wi-Fi... internet kući

Post od Martin Mystere »

A ja računao da ste već u svom stanu pošto si pomenuo kad navrati... Ovako je opravdano...

A uglavnom starije žene kriza 'vata kad ne mogu da gledaju Zadrugu, Elif etc pa rekoh možda si i ti te sreće...

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Kablovski, aDSL, Wi-Fi... internet kući

Post od Ivan Cirkovic »

U Cacku imam SBB gold duo paket, 60/4. U Bg-u imam Telenor home internet 4G kucni ruter 100G, nakon toga samnjena brzina 2/2 sto je opet zadovoljavajuce. Prezadovoljan sam i ping na oba neta je od 5 do 16 ms...

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Kablovski, aDSL, Wi-Fi... internet kući

Post od Drakenzen »

Kolko je to u parama sve djuture?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Odgovori