Kako postupati s baterijom laptopa?

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Kako postupati s baterijom laptopa?

Post od гари »

Pozdrav! Reko da vam se obratim sa pitanjem kako mislite da je najbolje postupati s laptopom tako da baterija što duže traje? Neki kažu treba da se stalno puni i prazni, tj. da ne treba da bude na punjaču kad je puna, neki da je baš treba držati na punjaču, a tek povremeno je pustiti da se isprazni, a neki bi čak i da vade bateriju sa laptopa, pa bez baterije da ga koriste sem kad to moraju... Kakvo je vaše mišljenje? Ili se nešto baš zna? Mada mi deluje da se o ovome i ne zna mnogo (što jeste da deluje neobično), pa da se sve svodi na mišljenja. A sve ima svoje razloga za i protiv... Jedino što ja baš i ne znam koliko su koji od tih razloga validni.

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Kako postupati s baterijom laptopa?

Post od Drakenzen »

Otprilike ista prica kao i sa baterijom od telefona.
Sve su to mitovi i izmisljotine, svaka ima određeni ciklus punjenja i to je to. Posle određenog vremena kupiš novu i to je to.
Nema tu neke filozofije...

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Kako postupati s baterijom laptopa?

Post od znemanja »

Upravo tako, nema tu paženja, koristiš je kako ti odgovara. Kada oslabi kupiš drugu i to je to.

Sent from my Galaxy S7 edge using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Kako postupati s baterijom laptopa?

Post od гари »

Da, tako sam i pretpostavljao. Ali reko ipak da pitam. :) Stalno na portalima kao Mondo, B92 Tehnopolis i slično neki kao saveti, pa često i kontradiktorni. Kao ono "držite telefon u džepu", pa "nosite ga ipak u torbici" posle manje od punog dana.

Našao sam još neki tekst o bateriji na HPovom sajtu, pa ću i to još pročitati, pa reći ako vidim nešto korisno.

Hvala na odgovorima. :)

Sent from mTalk on Windows 10 phone

staff
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 684
Pridružio se: Sre, 13. Mar 2013. 18:14
:: RN3 Pro

Re: Kako postupati s baterijom laptopa?

Post od staff »

Po meni najbitnije je da se ne greje mnogo jer to zna vrlo brzo da unisti bateriju.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Kako postupati s baterijom laptopa?

Post od гари »

Da, to svakako, imam jedan stariji laptop kod sebe što ga je devojka koristila, a što joj je baš tako stradala baterija. Njoj se on dosta grejao, uvek ju je mrzelo da ga očisti, i baterija sad izdrži par minuta uvrh kape.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Kako postupati s baterijom laptopa?

Post od Evindzer »

Ja nijedan lap top ne skidam s punjača, osim ako ga nosim na neko putovanje. Pa, dok traje, neka traje. :D

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Kako postupati s baterijom laptopa?

Post od гари »

A u zadnje vreme kontam da je tako i bolje. Barem bolje nego da ga stalno ukopčavam i raskopčavam sa punjača. Možda samo povremeno da ga ispraznim i dopunim.

Ali zaista sve to kao da se svodi na bapske priče... :D Tako da, ko zna šta je dobro, pa neka ga, neka me onda barem služi kako mi odgovara. :)

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Odgovori