Koji LED tv?

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
Odgovori

Koji proizvodjac UHD LED televizora?

Samsung
6
32%
LG
10
53%
Philips
1
5%
Sony
2
11%
 
Ukupno glasova: 19

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Koji LED tv?

Post od Joxy »

Dupli post.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Koji LED tv?

Post od Green »

Gledam Gigatron ponudu i za istu cenu moze da se pazari fantastican brendiran tv, ali maksimum 55" ekran. Ako je Barabi potrebna bas ta dimenzija od 65", cena je daleko veca kod poznatih marki. Ako nije, onda je najveci problem odabir marke, jer verujem da su specifikacije manje vise iste kod svih.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Koji LED tv?

Post od Baraba »

Joxy napisao: Ne znam sta ocekujes od tv-a pa da znam sta bih ti preporucio. Ako su ti samo dijagonala i garancija bitni, izgleda kao i vecini kupaca kod nas, onda nemas dalje sta da trazis.
Napisao sam ti šta je bitno:
"65" Smart TV za 65000 i 5 godina garancije"
Ti nisi naveo konkretan primer? Ostalo što si napisao sve znam, znam i za akcije, obilazio sam prodavnice, poredio sliku... konkretan primer koji imaš da predložiš? Inače tvoj komentar nema poentu, jer 50" brendiran Samsung već imam koji planiram za drugu sobu, ne mogu reći da je na njemu slika bolja od pomenutog modela 65" (poredio sa istim materijalom na USB koji nosim sa sobom kada poredim TV radnji, dva USB sa istim fajlovima, ista slika i poređenje).

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Koji LED tv?

Post od Martin Mystere »

Green napisao:Gledam Gigatron ponudu i za istu cenu moze da se pazari fantastican brendiran tv, ali maksimum 55" ekran. Ako je Barabi potrebna bas ta dimenzija od 65", cena je daleko veca kod poznatih marki. Ako nije, onda je najveci problem odabir marke, jer verujem da su specifikacije manje vise iste kod svih.
Ako mu treba 65" bolju cenu neće naći (mada su za black friday bile i nešto niže za jedan brand) ali kao što rekoh, vidim koliko mogu da izdvojim za TV i uvek pre biram dobar 50/55" nego u najboljem slučaju osrednji TV zato što je 65". Kvalitet uvek iznad kvantiteta...

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Koji LED tv?

Post od Joxy »

^ U postpunosti se slazem ali to ne mozes objasniti prosecnom kupcu. Mislim da je cak posebno kod nas ta situacija. Ljudi gledaju kolika je dijagonala i to je to, u ostale spec se verovatno i ne razumeju pa im to i ne znaci previse.
Baraba napisao: Napisao sam ti šta je bitno:
"65" Smart TV za 65000 i 5 godina garancije"
Ti nisi naveo konkretan primer? Ostalo što si napisao sve znam, znam i za akcije, obilazio sam prodavnice, poredio sliku... konkretan primer koji imaš da predložiš? Inače tvoj komentar nema poentu, jer 50" brendiran Samsung već imam koji planiram za drugu sobu, ne mogu reći da je na njemu slika bolja od pomenutog modela 65" (poredio sa istim materijalom na USB koji nosim sa sobom kada poredim TV radnji, dva USB sa istim fajlovima, ista slika i poređenje).
Mislim da ipak tvoj komentar nema poentu.
Da li ovo "65" smart tv za 65k i 5 god garancije" znaci da ti od mene ocekujes da ti iskopam neku slicnu ponudu? Pa i sam znas da je to nemoguce za gore navedene proizvodjace, zato taj Fox i kosta toliko. Koliko para toliko muzike, uvek bilo i bice.
Koje su spec tog Samsunga kog vec imas? Dijagonala je tu najmanje bitna. Opet ti kazem, mogu ti preporuciti dosta bolji tv od tog Foxa ali posto vidim da ti je dijagonala bitna onda ne vidim poentu da ulazim dublje u pricu. Uzmi lepo taj Fox i uzivaj, posebno ako ne primecujes razliku medju njima, ali opet kazem pitanje je koji je to Samsungov model, moguce da je neki stariji pa da se razlika stvarno ne primeti.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Koji LED tv?

Post od Baraba »

Ajde predloži nešto za tu lovu već, čekam preporuku dve strane, da vidim i manju dijagonalu.
Ne znam tačnu oznako modela, star je 2 godine, nije smart to znam, chromcast radi posao i to mi nije bitna opcija tada pri kupovini. Sada u SBB imao eon app za TV i može biti smart.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Koji LED tv?

Post od Joxy »

Moze biti smart i uz neki dobar Android box ali to nije poenta sada. Hocu reci da to sto je tv fabricki smart takodje utice na cenu.
Opet kazem ne znam sta ti smatras dobrim tv-om i za sta bi ga sve koristio ali evo recimo par primera.

https://www.tehnomanija.rs/tv-i-video/t ... 23-12.html

https://www.tehnomanija.rs/tv-i-video/t ... 3kxxh.html

https://www.eponuda.com/4k-ultra-hd-tv- ... ena-470894

Ima tu jos dosta dobrih modela od 50-55' ali namerno nisam isao ispod 55' posto vidim da ti je dijagonala bitna stavka. Ovaj poslednji Hisense je 58'.

To su samo neki od primera koje sam ovako na brzinu pogledao a da su sigurno bolji od tog Foxa.
Ali vidi, ne zelim uopste da moji komentari uticu na tvoj krajnji izbor. Moj je cilj bio samo da ti ukazem na to da se za isti ili slican novac moze uzeti dosta bolji tv, dakle bolji a ne veci ili sa duzom garancijom.
Ako si ti vec resio da pazaris taj Fox samo napred, ako mislis da zadovoljava tvoje potrebe to je to. Ne slusaj druge, uzimas za svoj novac ono sto tebi odgovara. Na kraju krajeva to je i ok ponuda ako ti je toliki tv neophodan. Bas kako rece kolega Green, da te sluzi i tih 5 god dok je u garanciji pa je super, a sigurno bi gurao i duze. [emoji4]

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Koji LED tv?

Post od Baraba »

Ne, otvoren sam za predloge i hvala, moram negde da ih pogledam. Ali mi je poenta da 50" zamenim sa većim, 55" mi nekako nije dostojna zamena bila. Lep je trenutno popust na njih (ako nije pre sniženja podignuta nerealno cena kao što rade, a baš tehnomanija to radi, pa na kraju sa popustom bude redovna cena koja je i bila pre sniženja).

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Koji LED tv?

Post od Joxy »

Nema na cemu.
Sto se tice cena iskreno ne znam jer ih ne pratim toliko kod nas, vise sam za madjarsku varijantu.
Moguce i da je ta fora u pitanju ali to sa "popustima" kod nas rade manje-vise svi.
Ove cene za ove modele su skroz ok, ali u HU su verovatno jos nize + kad se povrati odredjeni iznos na racun AFA to bude solidna razlika.
E sad sto se garancije tice mislim da je LG ostvariva i kod nas, za ostale ne znam. Moguce da se nesto promenilo od tada.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji LED tv?

Post od sugarcoated_ass »

Zna neko kakvi su sad Sharp TVi? Beše HiSense je otkupio njihove pogone za proizvodnju?

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Koji LED tv?

Post od Green »

Rekao bih da greske nema s Sharpom. I to je Japanac sa dugom tradicijom proizvodnje tv panela. Moje gazde imaju staru plazmu koja jos uvek radi odlicno.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji LED tv?

Post od sugarcoated_ass »

Ma znam i ja za stare Sharp da su bili odlični, ali od kako im je Hisense otkupio ime nemam pojma šta se dešava. Svakako, planiram tokom godine uzeti jedan 32" kao dodatni monitor za lakše gledanje YouTube i kog BRrip filma. Malko sam više ograničen sa budžetom tako da za iste pare imam Philips HD Ready i Sharp Full HD i čak za svega 5 hiljada dinara više, ako uspem da navučem, imam 40" FHD Sharp. [emoji846]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Koji LED tv?

Post od Green »

Hisense je otkupio ime, ali mislim da je Sharp i dalje proizvodjac panela. Neka me ispravi neko ako gresim. Inace, Hisense je dobra marka...

Nikola Vapa/CA
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 424
Pridružio se: Sub, 24. Sep 2005. 20:19

Re: Koji LED tv?

Post od Nikola Vapa/CA »

Читајући коментаре и тестове (највише сам веровао бенчмарку) одлучих се са Хисенсе и погреших. То је ђубре тв.Поред сонија и лг које имам делује као канта. Фох, и стотине других марки које се склапају од делова различитих добављача представља лутрију. Ако ли, срећом, постоји гаранција и све преко тога је добит. Хисенсе даје пет година, Шарп такође Вох три па се може купити јефтин тв велике дијагонале. Не знам ко производи Филипс, али Сони, Самсунг и Лг имају квалитет(али и већу цену). Да се вратим на тему, када би ми дозволили у продавници да скинем задњи поклопац и видим чија је плоча уграђена у Фох тв купио бих. У њих се уграђују делови од четири добављача. Који ће да ти западне, лутрија. Неко ће рећи има гаранција. Срећом, има али није ни то решење, замена или поправка у гаранцији. Код куповине у Мађарској, признаје се гаранција за Лг, за све кварове осим екрана, а тада се мора вратити у радњу где је купљен тј. у Мађарску што може бити проблем ако ниси из Суботице.
Ако желиш јефтин тв а да испуњава све услове које си навео, можеж погледати и Вивах, 5 год гаранције, наводно 4к,65 инча, видех у Темпу, још је јефтинији од фоха, слични су, иста класа.
То је овај модел, https://www.winwin.rs/televizor-tv-65-s ... &code=bc57
само је јефтинији за 2-3 хиљаде и мислим да је писало 5 год гаранције. Погледај у Темпо радњама. Код куповине тв, слично је као и код куповине мобилног, свако има свије критеријуме и потребе. Није исти тв за спаваћу собу или дневну собу, кад купујем гледам поред слике и звука и много других карактеристика.
Poslednja izmena od Nikola Vapa/CA u Sre, 24. Apr 2019. 21:07, izmenjeno 1 put ukupno.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Koji LED tv?

Post od Joxy »

Ma kakav Fox, Vox, Vivax, Tesla i ostala cuda.
Zavisi o kojem modelu Hisense tv-a se radi, nisu svi istog kvaliteta naravno. Hisense je najveci proizvodjas televizora na svetu.

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Re: Koji LED tv?

Post od bestboy »

Такође, имао сам слично мишљење о Хисенсе телевизорима. Неки 4к основни модел је очигледно био лошији од конкурентског Фокса изложеног у продавници. Баш сам се разочарао.
Слобода или смрт

Nikola Vapa/CA
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 424
Pridružio se: Sub, 24. Sep 2005. 20:19

Re: Koji LED tv?

Post od Nikola Vapa/CA »

Морам погледати да нисам купио фелеричан модел. Мада, он ми служи само да ме успава па ми није толико ни битно. Само се чудим зашто га толико нахвалише на бенчу. Хисенсе 55 инча... Мислим да је од свих дивљих марки за нијансу изнад Вох. Панасоник, Филипс, Тошиба, Шарп су златна средина а Грудинг, Хитачи, Блаупункт, Јвц и много некада чувених марки сада су власништво Турака и Кинеза са сумњивим квалитетом. Они су своје фирме продали своје име наплатили.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji LED tv?

Post od гари »

Ne znam za sve te nabrojane, ali Philips je isto prodat. I da, imali smo mi jedan Philips televizor, crk'o malo nakon što mu prošla garancija, a delova nema - samo kupuj novo. Tako da je posle toga uzet neki Stella TV... Kad sam gledao onda na netu, ti Star nisu imali ni svoj sajt. Ćalcu se svidelo, dali dužu garanciju, 3 godine, a bio jeftin u Winwinu, nekih 17 hiljada TV od 32". :) Sad dobro, kvalitet slike mislim da je u skladu sa cenom.

Jasno, nije poenta da kažem da je Stella best buy, kažem ovo za Philips, mada sam nekim drugim njihovim sitnicama zadovoljan.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Koji LED tv?

Post od Joxy »

Koliko para toliko muzike, oduvek bilo. Te jeftinije 4k entry level modele ne treba uzimati uopste za ozbiljno, od kojeg god da su proizvodjaca. Jednostavno se ne moze ocekivati neki kvalitet za tu cenu.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji LED tv?

Post od sugarcoated_ass »

Znači da uzmem lepo LG 32" HD Ready i to je to. [emoji1787] I to mi upada u budžet od 25 hiljada. [emoji16]
Vidim ja da već za 35 hiljada mogu odlično proći sa LGjem ili Samsungom što s mojom platom i nije velika razlika, ali za sada još uvek imam mnogo bitnije troškove svaki mesec. No, ako se nešto promeni tokom godine neću puno razmišljati. [emoji16]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk

Odgovori