Koji LED tv?

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
Odgovori

Koji proizvodjac UHD LED televizora?

Samsung
6
32%
LG
10
53%
Philips
1
5%
Sony
2
11%
 
Ukupno glasova: 19

RandjaPO
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 466
Pridružio se: Sre, 07. Jul 2010. 09:53
:: iPhone 6
:: Nokia 808 PureView
Lokacija: Pozarevac

Koji LED tv?

Post od RandjaPO »

Pozdrav ljudi. Interesuje me kakva su vasa iskustva sa proizvodjacima LED televizora i koji je po vama najbolji?
Gledam da uzmem neki od 49". E sad, imam LG plazmu iz 2009. i LG LED 3D iz 2012. godine, oba su 42". Da kucnem u drvo oba me sluze savrseno. Mada plazma komotno moze da se koristi i kao grejno telo a i potrosnja joj je tu negde. Kako god ova dva su mi ulila poverenje u LG sto se toga tice mada bih sada mozda isao na nesto drugo. Uzeo bih neki od 49" sa UHD rezolucijom, gledam cenovni rang od oko 600e na KP. Nesto sam se zagrejao za Philips ali su komentari po netu dosta podeljeni, uglavnom se velicaju Samsung i Lg. Meni se Philips svidja zbog vise stvari. Ambilight mi je vrhunska forica, ima drug jedan stariji Philips sa time i nije samo lepo za oko vec dosta i odmara oci, mozda glupo zvuci ali na mene tako deluje. Drugo, daljinski upravljaci su im odlicno odradjeni sa tastaturom na pozadini, vrlo prakticno resenje. Iskreno i dizajn im je najbolji od svih u tom cenovnom rangu, LG je tu malo podbacio. Da ne duzim vise, sta vi predlazete? Samsung, Lg, Philips ili dodao bih jos i Sony? Cenio bih ako neko ima koju rec vise da napise i zasto neki proizvodjac pa cak mozda i zasto neki odredjeni model posto jos nisam bacio oko ni na jedan konkretno. Hvala vam ljudi unapred na pomoci.

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Re: Koji LED tv?

Post od bestboy »

Самсунг 50ku6072 је занимљив, око 600е је код нас, погледај тест на нету.
Слобода или смрт

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Koji LED tv?

Post od Drafer »

meni je ovih dana crkao LG, tacno 5 meseci posle garancije
u Beogradu u jedinom LG servisu su trazili 15800 dinara za popravku, trazio sam da mi ga vrate nazad, uzeli su 1000 dinara kao za pregled
nasao sam jednog seljaka koji trazi 30 € i odneo kod njega, pa sada cekam da ga opravi
tako da ja ne znam sta da ti kazem, sve je to isto smece, nisam glasao
Android 12

RandjaPO
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 466
Pridružio se: Sre, 07. Jul 2010. 09:53
:: iPhone 6
:: Nokia 808 PureView
Lokacija: Pozarevac

Re: Koji LED tv?

Post od RandjaPO »

bestboy, gledao sam vec njega, cini se dobar na prvi pogled. Svakako bi bio u uzem izboru ako bih se odlucio za Samsung.
Drafer, a vidis ja recimo u Lg mogu da se zakunem sto se tice televizora. Nema pravila uopste, sto kazes ti sve je to isto pa se samo prepakuje. Ako se ne varam, panele proizovde samo Samsung i Lg a sad ovi ostali ko od koga kupuje vec ne znam. Mozda nije tacna informacija ali tako sam nesto procitao. Koliko vidim svesce mi se sve na to koji mi bude lepsi za oko pa cu uzeti, da se edukujem jos par dana pa cu odluciti konacno.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Koji LED tv?

Post od miodrage »

Moram da dodam za panele, pravi ih i Sharp, možda i najbolje, ali su skupi.
Što se mog izbora tiče, imam 2 LG, moji roditelji i tazbina imaju Samsung, i meni je LG bolji.
Sony bih izbegavao u širokom luku, nisu više što su nekad bili.
Ambient light možeš da napraviš sam ili da kupiš kod kineza...
Poslato sa najboljeg telefona današnjice
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

RandjaPO
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 466
Pridružio se: Sre, 07. Jul 2010. 09:53
:: iPhone 6
:: Nokia 808 PureView
Lokacija: Pozarevac

Re: Koji LED tv?

Post od RandjaPO »

Nesto sam citao da Sharp vredi razmatrati jedino ako je za japansko trziste. Kazu da Philips ugradjuje njihove panele ali da sam Sharp za ostatak sveta ima dosta losije serije od Philipsa dok kod u Japanu rasturaju. Internet ti je cudo, koliko mozes da saznas isto toliko mozes i da se pogubis, ici cu na srecu pa sta mi Bog da. Do sad sam imao srece sa tim stvarima pa se nadam da ce me sluziti i dalje.
I samo da dodam za Ambilight, ne znam da li bas video kako to radi. Te diode pozadi emituju svetlost u zavisnosti od onoga sto se trenutno prikazuje na tv-u. Uzivo je stvarno uzivanje gledati tako nesto ali oko 80e su skuplji modeli sa i bez Ambilight tehnologije. Nije bas sitnica ali imao sam prilike da uzivam u tome i znam da vredi. Za sad sam najblizi Philipsu ali razmislicu jos malo. Dosta podeljenih misljenja ima svuda.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Koji LED tv?

Post od iLuka »

...nadji na kupujem prodajem LG do 600eur, to je sada neka zlatna sredina i uzmi to... LG kod nas ima ostvarivu garanciju i servis a samsung mora da se nosi u madjarsku (jer svi prosto dovoze odande) ili prosto pozovi Miodrage-a, daj mu neku proviziju i dobices TV :)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Koji LED tv?

Post od miodrage »

Ja se time ne bavim. Moj kum se bavio, ali je otisao sa porodicom za Kanadu.
Sto se ambilight tice, pogledaj na AliExpress sta se nudi, mali uredjaji, prikace se na USB televizora, i svetle :D A dam u zavisnosti od dominanetne boje na ekranu :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

neelix
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 33
Pridružio se: Pon, 22. Maj 2017. 14:40
:: Redmi Note 3 Pro

Re: Koji LED tv?

Post od neelix »

iLuka napisao:...nadji na kupujem prodajem LG do 600eur, to je sada neka zlatna sredina i uzmi to... LG kod nas ima ostvarivu garanciju i servis a samsung mora da se nosi u madjarsku (jer svi prosto dovoze odande) ili prosto pozovi Miodrage-a, daj mu neku proviziju i dobices TV :)
Ovo za LG garanciju mogu i ja da ti potvrdim, a realno i bolja je kupovina mađarskih tv-a koji su pravljeni za EU, za razliku od ovih koji se valjaju kod nas. Ja sam moj uzeo pre 3 godine preko KP-a i dalje radi kao sat 8)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Koji LED tv?

Post od Green »

Koja je razlika između tv-a iz EU i tih koji se valjaju kod nas?

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji LED tv?

Post od Azimuth »

Nego, treba mi savet, šta uzeti za do 500€ ovde kod nas i sa garancijom? Gledao sam neki Samsung (serija 5, FHD, 49"),, LG (nemam pojma koji je) i Philips (42", UHD, smart).
Bitna mi je dijagonala jer je razdaljina sa koje će se gledati oko 4 metra ili nešto malo više.
Bitno je da je barem fullHD, sve preko toga je bonus.
Nije mi bitno da li je smart ili ne, ali ako jeste to je veliki plus.
Uzimam za kućnu upotrebu, znači najčešće ono što se prikazuje na kanalima i eventualno neki film sa kompa/popcorn/kodi.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Koji LED tv?

Post od iLuka »

LG ima bolju ponudu, uzmi najskuplji za te pare i to je to... za te pare imas i 3D, smart itd...

na primer -

http://www.lg.com/rs/televizori/lg-49UH603V

LG 49UH603V ----- 520e

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji LED tv?

Post od Azimuth »

Taj izgleda zanimljivo i poprilično povoljno. Daj mi još neki, ako ovaj ne uspem da nađem pa čisto da imam i alternative..

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Koji LED tv?

Post od iLuka »

Ovo ti je "moj" prodavac, nema sta da brines :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Koji LED tv?

Post od Baraba »

Azimuth, za tu daljinu opušteno bar 50" i nećeš se pokajati. Poslušaj me. Ne mora da bude smart, za razliku u ceni umesto smart dodaj na dijagonalu, dijagonalu kasnije ne možeš da povećaš, a da ga napraviš smart možeš (chromecast google čedo i napraviš smart, ili neki android box - to je već smart na steroidima).

nesta
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 317
Pridružio se: Sre, 19. Dec 2012. 21:50
:: Note 2
Lokacija: Beograd

Re: Koji LED tv?

Post od nesta »

I ja sam mišljenja da treba ići na veću dijagonalu. Ja sam se pre par meseci dvoumio između 43 i 49 i uzeo ovaj veći za neku sličnu razdaljinu. Kada sam ga montirao, zaključio sam da je to moglo da bude i veće od 49 :) ja sam uzeo neki Lg uh model, ne znam sad tačno, opredelilo me 5 godina garancije na Lg u trenutku kupovine.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji LED tv?

Post od Azimuth »

Pa da, tako sam i kontao, 49" mi je skroz ok, manje ne bih sigurno, a za veće ne znam da li bi bilo preveliko... nije mi bitno da li je ili nije smart, to lako sredim jer imam chromecast a planiram i neki android box da uzmem u skorije vreme..
Bitna mi je slika pre svega, da je barem FHD, UHD mi je neki optimum...
Tako da ako imate predlog za neki konkretan model, tu sam i čekam preporuku/sugestiju :)

odorene
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 42
Pridružio se: Čet, 01. Jun 2017. 10:54
:: Honor 7 Lite

Re: Koji LED tv?

Post od odorene »

Moj predlog ti je LG 49UF671V ... extra slika i preku usb-a pušta sve formate sa titlovima.
Meni je njihov WebOS najlepši OS za televizore... naravno, na KP-u možeš da nađeš dosta povoljnije, a i njihova garancija važi i u našim servisima... ;)

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji LED tv?

Post od Azimuth »

@odorene, imaš link za KP? Ostavi ga slobodno ovde...

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Koji LED tv?

Post od Behemoth »

Ako imas para uzmi Sony.
Jesu skupi,i skuplji od konkurencije ali su zato i bolji od njih.Ja sam reskirao i kupio Sony bezmalo za 1000evra i ne kajem se uopste.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

Odgovori