Sudo masina

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Sudo masina

Post od yocasylver »

Pozdrav svima
Planiram kupovinu masine za pranja sudove. Da li neko ima ove model ili slican i kakvi su utisci? Mene privlaci to sto je uska,ima mesta za 10 kompleta,inverter motor,7 programa. Nikada nisam koristio sudo masinu pa me interesuje na sta da obatim paznju i da li ova ima ono najosnovnije i najpotrbnije?

Indesit DSR 57M94 A S EU

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Sudo masina

Post od miodrage »

Vidi takodje sta drugi proizvodjaci imaju u ponudi, pregledaj akcije i sl. Po meni, usku masinu treba kupovati samo ako nemas uslove za siroku (prostor). Ako imas, nemoj ni da razmisljas o uskoj masini. Razlog je sto si jako ogranicen prostorom za pranje cak i u sirokoj masini, veruj mi.
Racunaj da ako nameravas da je skoro svakodnevno koristis, da jedna serpa zauzima prostor koliko i barem 5 tanjira, neretko i vise. Neka tacna, tepsija, posluzavnik, mogu da zauzmu skoro ceo jedan "sprat" masine. Ovo ti sve pricam iz licnog iskustva.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Sudo masina

Post od yocasylver »

Imam mesto za veliku ali nismo mnogo u kuci.Nas dvoje i beba za par meseci.Obicno imammo tanjire i 1-2 serpe ili serpa i kaserola.Mislim da u ovoj moze stati dolee dve serpe i koji tanjir i gore kaserol i tanjiri.Mislim da bi trenutno mala odgovarala zato sam i u dilemi.Dok se uveca porodica proci ce 10 god a tad cu kupiti vecu.Jedino sto me sad buni je to oko serpi.Njverovatnije idem da pogledam ovih dana. Ocekivao sam da se javi jos neko i sa ovim modelom i kaze kakva je ili ko ima sicne programe.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Sudo masina

Post od miodrage »

yocasylver, e onda ne znas ni sam sta te ceka. To sve puta 5 odmah, veruj mi govorim ti iz licnog iskustva. Imas prostor - nemoj ni da razmisljas, uzimaj vecu masinu, pogresices sa malom. E da, NIKAKO nemoj ako imas mali kuhinjski bojler da bude na istom utikacu sa masinom, i NIKAKO da rade u isto vreme, ni 16A osigurac nije dovoljan. Provereno!
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Sudo masina

Post od Martin Mystere »

Joco, pošto je beba na putu i ne pomišljaj na užu mašinu već uzimaj u razmatranje samo i isključivo standardnu od 60cm - pogrešićeš strašno ako uzmeš užu.

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Sudo masina

Post od yocasylver »

Nisam bio siguran,mislio sam da uza zavrsava posao.Ipak cu morati vecu.Hvala na pomoci obojici

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Sudo masina

Post od novak »

Boga mi k’o da beba koristi ful tanjire pa da je malo uza masina:)
Ako imas prostora uzmi vecu iz razloga da ne moras kasnije mijenjati, kasnije ce ti trebati.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Sudo masina

Post od Green »

yocasylver, a da li ti stvarno treba masina za sudje, s obzirom da vas je dvoje (treci clan na putu)? To malo sudja sto se nakupi tokom dana operes na ruke za 10 minuta plafon. Bebine stvari u tu masinu neces stavljati, a to su ionako male stvari tipa flasice, cucle i poklopci. Za pranje toga koristis blagu tecnost i sterilises u kipucoj vodi ili mikrotalasnoj u posebnoj posudi za to.
Moj bi ti savet bio da te pare ulozis u stvari za dete. Da vas je vise u kuci, pa u redu.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Sudo masina

Post od miodrage »

Green: imaš li dete i koliko je? Pranje na ruke je sada 10 min, kad dođe novi član ide automatski x5. A stvari za bebu se i ne peru u mašini.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Sudo masina

Post od Green »

Imam dete od 3 i po meseca i pisem takodje iz iskustva. Sta je to x5? Ljudi ce imati 5 puta vise sudja za pranje jer im je novorodjence na putu? Ne znam samo odakle ti takva misao. Ne bi da cekaju trojke, a ne jedno. I sam pises da se stvari za bebu ne peru u masini, sto sam takodje naveo. Njih dvoje sigurno toliko sudja nece ostaviti neoprano da imaju potrebu za masinom.
Da ce imati daleko vise pranja u ves masini, to da, ali sudja jos uvek ne.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Sudo masina

Post od sugarcoated_ass »

Čitam ovo što pišete i setih se baš da sam i ja nešto gledao mašine za suđe, ali sam odustao pošto žena i ja toliko sudova napravimo da bi trebalo da se skuplja bar nedelju dana za jednu turu pranja u mašini. Hahahaha! :D
Ovako odmah pod vodu i za dve minute sve oprano. :D

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Sudo masina

Post od Azimuth »

Žena i ja od kad imamo dete, a evo je živa i zdrava, za par dana će 18 meseci imati, maltene da jedemo s nogu. Ok, ima sudova, ali isto ili manje u odnosu na period pre nego što smo je dobili. Nema se toliko vremena za kojekakva kuvanja i eksperimentisanja, a paliti mašinu za 2 tanjira i nešto malo escajga (dečije ne računam jer se svakako ne peru u mašini) je suludo i veći je trošak nego ušteda. Da gomilamo prljavo posuđe je ludost.
Sa druge strane, ako već imaš predviđen deo u kuhinji za mašinu, možda bi ti bilo pametnije da sačekaš sa kupovinom dok dete malo ne poraste.

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Sudo masina

Post od Martin Mystere »

Kad se rodi naravno da se ne koristi i ne prlja samim tim posuđe za bebe i ne pere u mašini, ali deca rastu brže nego što sam i mogao zamisliti pre rođenja... Moj klinac je sada tri ipo godine, čas bi ovo da mu se spremi, čas bi ono i verovali ili ne više se suđa zaprlja sa njegove strane (dok mu se spremi i dok jede) nego što zaprljamo supruga i ja. Mašina sa začas napuni i uključuje se na dnevnoj bazi, mada nisu tu samo tanjiri i escajg u pitanju...

djole1989
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Sre, 17. Okt 2007. 01:07

Re: Sudo masina

Post od djole1989 »

Mozda mu trenutno ne treba jer se flasice ne peru u masini ali za par meseci kad dete krene da jede kasice i priprema kasica blendovanje po nekoliko kasica dnevno naravno ako ih sami budu pravili a ne kupuju...iz iskustva zena pravi 3-4 razlicite kasice svaki dan tako da se nakupi materijala za masinu....


Sent from my iPhone XS using Tapatalk
iPhone 13 Pro 256GB / iPad Air (3rd generation) 256GB

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Sudo masina

Post od Martin Mystere »

Upravo to.

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Sudo masina

Post od yocasylver »

Pravicemo kasice,za to ide onaj kuker sto reklamiraju.Ono i aut ne treba pa ga ljudi kupuju.Sta ce nam?Ima taksi,rent a car,gradski prevoz.
Ja hocu zeni a i sebi da laksam,tako da mi nije broblem da ako moogu olaksam maksimalno.Nisam u lovi ali volim prekticno i dostupno pa makar i ako treba duze da se stedi.Da bih joj olakso kupio sam recimo kantu za smece u Ikea od 4.000 .Svi kazu da sam lud ali kad vide zinu pa se tese da kod njih nema mesta.
Sto se masine tice porucio je,http://www.beko.rs/samost-sudoma%C5%A1ine/dfn26422w/
Hvala jos jednom na savetina

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Sudo masina

Post od Green »

Imaj na umu da kasice bebi mozes davati tek od cetvrtog meseca. Prvo uvek majcino mleko, a ako majka nema dovoljno ide formula.

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Sudo masina

Post od yocasylver »

Zena izucava polako,pripremamo se polako.Prvo nam je pa je sve sto je desava prvi put i novo.

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: Sudo masina

Post od vla-do »

Devojka i ja imamo dvoje dece, od 10 godina i 4 meseca. Imamo sudo mašinu u stanu u kojem smo se uselili, dok je pre nismo imali. Poprilično nam olakšava život.
Bebine stvari ne peremo u njoj, ali sve ostalo da. Najčešće je palimo svaki drugi dan, a nekad i svaki. Mašine uspe uspešno da opere posuđe i nakon dana stajanja u njoj. Sve što ne moramo, ne peremo ručno, već samo trpamo u nju.
Što se mene tuče, svaka preporuka za istu. Uska ne znam kolika je, ali i ova široka akp ubaciš koju šerpu već postaje mala. [emoji16]

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Sudo masina

Post od miodrage »

Pa svaka vama cast. Ali recimo moja zena kuva nama, i i bebi dok je jela kasice, pa napravi lonac veliki sa supom (povrce i meso) pa posle blenduje, pa sve to sipa u bocice od kasica... - bude tu po 10 bocica, velika serpa, blender... pa nasi tanjiri, escajg, pa ako je pravila jos nesto peceno ili pohovano ili sta ti ja znam... nakupi se za celu masinu.
Ne jednom smo i 2 masine dnevno umeli da operemo.
A da ne pominjem, kad ti dolaze gosti... Masina je SPAS!!! Nije da se ne moze na ruke, sve se moze, ali kada imas opciju, ne treba ni razmisljati!
yocasylver, mislim da si napravio sjajan izbor.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori