Internet Zarada Prevare!

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
Ensiferum
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 834
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:13
:: Xiaomi Mi 9T 6/128
:: Nokia 8 4/64
Lokacija: Stepa Stepanovic, Voždovac

Internet Zarada Prevare!

Post od Ensiferum »

Tema se nametnula sama po sebi!
Sve je više načina za internet zaradu, a najviše mi bodu oči "piramidalni sistemi",
gde se zarada generiše uglavnom od novih članova koje ste obavezni da "vrbujete"!
Meni je prosto neverovatno, da ljudi nasedaj na ovakve priče.
Moj dobar prijatelj se nenormalno naložio na jedan servis koji su osnovala "Srpsko-hrvatska" braća!
Meni sve deluje na prevaru, on uporan, kao u sektu da je upao!
Konkretno reč je o firmi InFace Invest, koja je osnovana "offshore" na Sejšelima.
Šta mislite o ovome i sličnim stvarima na netu? :dry:

https://infaceinvestgroup.com/sr/kuca

https://www.youtube.com/watch?v=GYpVD97onTs
"U svetu bez iluzija, covek je stranac" A.Kami

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Internet Zarada Prevare!

Post od acamatic »

Leba bez motike tako se kod mene kaže, prc!
To mislim ja

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Internet Zarada Prevare!

Post od Green »

Sta mislim? Sve najgore. To bih odmah u corku trp'o na visegodisnju tesku robiju...

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Internet Zarada Prevare!

Post od m@c|-|oR »

Imam dve reči da vas podsetim - Gem collection.
Epilog priče - pohapšeni nekoliko glavnih ljudi, ali sami organizatori utekli.
I ovo je (slučajno?) došlo iz susedne lijepe njihove.

Poslato sa Honor Play uz pomoć Tapatoka
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Internet Zarada Prevare!

Post od Evindzer »

Sve što smrdi, znači da ne miriše. [emoji1787][emoji1787][emoji1787]

Ensiferum
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 834
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:13
:: Xiaomi Mi 9T 6/128
:: Nokia 8 4/64
Lokacija: Stepa Stepanovic, Voždovac

Re: Internet Zarada Prevare!

Post od Ensiferum »

Ja ne znam kako ljudi ispadaju tako naivni. Mada , dosta njih navuku prijatelji! :x
"U svetu bez iluzija, covek je stranac" A.Kami

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Internet Zarada Prevare!

Post od гари »

Na tako nekoj prezentaciji sam bio i ja, kao srednjoškolac. Video jednu drugaricu, ona išla na to, nisam ni zna na šta ide, ali kao aj s njom... Ko vukovi među ovcama, ljudi naloženi da uštede ili "zarade" kao neki novac, bakute snažno klimaju glavom, i tako to... Iako je vrlo vrlo jasno kad se malo razmisli ko je tu taj što zarađuje.

I u principu, to naizgled funkcioniše - taj na vrhu pokupi pola UKUPNE ZARADE, od SVIH, ali i onaj drugi po redu ugrabi četvrtinu recimo (ako su dva prva kraka jednako razvijena). Ljudi ukapiraju "pa on što i taj gore zaradi pola, ni moja 'šesnaestina' nije malo", ali ceo model uvek pada jer je tržište ograničeno - konačan broj ljudi, bilo u regionu, bilo u svetu. Jednostavno ne može da ne pukne, ali šta ih briga (te osnivače).

A prevaranata imamo svi, i u lepoj njihovoj, i u lepoj našoj. Političari se (kao) svađaju, ali prevaranti i krimosi nemaju predrasude prema komšijama, niti su naši gadljivi na njihove pare, niti obrnuto.[emoji16]

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Internet Zarada Prevare!

Post od Evindzer »

Pre deceniju i po, kao mlad student, bio sam na sličnoj prezentaciji Herbalajfa. Toliko sam ih (na najkulturniji način) ispreskakao da je jedan od „prezentera“ od dva metra i 120 kila mišića hteo da bije mene i ortaka koji je išao sa mnom. [emoji1787][emoji1787][emoji1787][emoji1787]
Ne znam da li je Herbalajf i dalje prisutan u Srbiji i da li i dalje funkcioniše po piramidalnom sistemu...

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Internet Zarada Prevare!

Post od Sale_M »

On je bio jak, jer je pio Bi vodu, i jeo Rama margarin i pio i MB pivo.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Internet Zarada Prevare!

Post od Green »

Ensiferum napisao:Ja ne znam kako ljudi ispadaju tako naivni. Mada , dosta njih navuku prijatelji! :x
Iznenadio bi se koliko ih jos ima koji se navlace na one emailove tipa "Dobar dan, ja sam nigerijski princ, koji bi da prebaci deo svog nasledtstva na vas bankovni racun, dajte mi samo ime i prezime, punu adresu, broj telefona i broj racuna." :roll:

A sto se tice tih "piramidalnih" budalastina, bio sam i ja davno na jednom takvom ispiranju mozga. Tadasnji drugar se bio navuk'o na neki "Vanilla" sistem i nagovorio me da odemo. Ko ima makar malo mozga, odmah moze da ukapira da tu nesto smrducka, jer nacin po kome se vodi razgovor je tipicno sektasko vrbovanje. Ko kad vam jehovini svedoci pokucaju na vrata i pocnu s njihovim sranjima. E potpuno isti nacin...

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Internet Zarada Prevare!

Post od Sale_M »

Sektasi mamu im he.em. Sto kaze brankiha, shukurac bre i motiku u ruke!

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Internet Zarada Prevare!

Post od гари »

Evindzer napisao:Pre deceniju i po, kao mlad student, bio sam na sličnoj prezentaciji Herbalajfa. Toliko sam ih (na najkulturniji način) ispreskakao da je jedan od „prezentera“ od dva metra i 120 kila mišića hteo da bije mene i ortaka koji je išao sa mnom. [emoji1787][emoji1787][emoji1787][emoji1787]
Ne znam da li je Herbalajf i dalje prisutan u Srbiji i da li i dalje funkcioniše po piramidalnom sistemu...
Šteta što tad s tobom nije bio onaj druškan što te je ovde zvao na obračun, jedva bi čekao povod da se malo izduva. [emoji1787]

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

luksa89
Banned
Postovi: 71
Pridružio se: Čet, 11. Jul 2019. 10:44
:: Samsung S9
:: LG G5

Re: Internet Zarada Prevare!

Post od luksa89 »

Ako saznate ko su organizatori i agenti koji jure naivne ljude po gradu, obavezno saznajte ko su i pretnje telefonom, busenje guma na kolima... Da vidis kako ce da se povuku. Sekta. To sto je neko naivan, taj nije proziveo nista i radi mu realno 1% mozga. Lak je za manipulaciju gde god da se pojavi... To ti je kada vidis nekoga da blene kao tele i cudi se...

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: Internet Zarada Prevare!

Post od vla-do »

Green napisao:Iznenadio bi se koliko ih jos ima koji se navlace na one emailove tipa "Dobar dan, ja sam nigerijski princ, koji bi da prebaci deo svog nasledtstva na vas bankovni racun, dajte mi samo ime i prezime, punu adresu, broj telefona i broj racuna." :roll:
Evo ja prvi. Odgovorio na mejl, napisao sve podatke i čekao da mi pošalju pare, ali nisu se više javili. [emoji23]

Nekad zaista imam volju da se zezam sa njima. Isto su mi jednom ranije tražili da mi uplate vel'ke pare i ja im dam broj netačan broj kartice. Još dok sam kucao brojeve, odmah su provalili da je nepostojeća kartica, ali ja bio uporan, pa lupao cifre napamet jedno vreme. [emoji23]

luksa89
Banned
Postovi: 71
Pridružio se: Čet, 11. Jul 2019. 10:44
:: Samsung S9
:: LG G5

Re: Internet Zarada Prevare!

Post od luksa89 »

Ma, treba ih nasamariti laznim podacima. Jos kada se ispale, pa misle da je pogresna cifra ili datum, auuuu. Sedis, pijes kafu i samo zamisljas kako se przi pokusavajuci da ubode validnu karticu i skine broj. Ahahahahahaha :lol: :lol: :lol:

Odgovori