Covid-19

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Re: Covid-19

Post od AnGeL oF LoVe »

Behemoth
Niko ne može reći da su testovi tačni i to je istina. A tačnost 30 % prvi put čujem. (dr. Miodrag može više zna) Ima li ko bolje rešenje ili da gatamo, možda ovo možda ono? Da li smo mi najpametniji pa najmanje testiramo? ..Zašto ceo svet masovno vrši testiranja? A da, ima možda neka teorija i za to?

Situacija uopste nije alarmantna,vec je mi takvom pravimo. Tačno. Postoji reč za to:Preventiva! Možemo ignorisati, ćutati, ići u kafiće, šoping, na utakmice, proleće je, lepo vreme, i sačekati da se broj poveća, bolnice popune i u masovne grobnice direktno ili preventivno delovati. Izabralo se ovo drugo.

Da li ce izolacija nesto promeniti? Ti misliš da neće? Ne zna se. Bolje nešto činiti nego ne činiti.
Biće drugih problema, psihičkih, gojaznost, alkohola, bračnih kriza, svašta nešto. Živ može dalje da se leči, ima neki izbor, mrtav nikakav.
Rešenje, nema ga. Koga god da pitaš svako će reći drugačije a najviše njih bi bilo da nema zabrana, nema korone, nek ide život pa ko preživi pričaće. Ja bih primao platu a nebi ništa radio, radile bi komunalne službe, nema više brige za ljude, sve se izgubilo, propast. Možda bi neki meteor iz svemira nešto promenio.
Korone ne bi bilo kada ne bi bilo medija da o njoj izvestavaju. I to je tačno? Ljudi bi umirali od nepoznate i neimenovane bolesti, kao da je bitno ime? Mrtvom nije značajno od čega je umro.
LG G2 Black,16GB

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Covid-19

Post od Green »

Eh,brankisha moj, sta ce biti u vakcini... pa bice to cudesan koktelcic spravljan od retkih trava koje rastu samo na obroncima Karakoruma, da ce se traziti doza vise, nece se moci naneti. Njegova svetost Sv. Alek Respiratorski ce, ako treba, i supersonicnim SR-71 avionom dopremiti do svojih gradjana.

Inace, sa ovim u vezi, nesto slicno nagovestava i prezimenom popularni onaj austrijski politikant Kurc. Kaze da nece biti letova na koje smo do sada navikli, sve dok se ne pronadje vakcina za ovu bolestinu. Pa sad, ko zna i ovde citati izmedju redova...

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Covid-19

Post od Behemoth »

Brat mi je nacelnik patologije,od strica,ima nas u svim strukama samo ja nigde :lol:
Salu na stranu,slusam od njega da uopste nije strasno.Ja verujem njemu,covek koji je ostavio prvi tim Zvezde da bi zavrsio m edicinu u roku kao student generacije sa prosekom 9.8 i dve specijalizacije.Zaista imam razlog da mu verujem vise nego bilo kome drugom kad je medicina u pitanju.
Niko ne kaze da treba ici u kafice i soping.Ali ne i paniciti da se virus prenosi telefonskim pozivom i gomila idiotskih teorija koje zvuce gluplje nego ove aktuelne 5G itd.
Slozices se da je neznanje veci problem nego opravdani strah od nepoznatog,na koji se dodatno doliva ulje resetanjem medija dan noc o ovome.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Re: Covid-19

Post od AnGeL oF LoVe »

Mladen7 napisao:Ahahahaha, od mene si bolje informisan ,važi[emoji6]

Drugo svaka konverzacija sa tobom je očigledno nemoguća ,vrtiš neku mantru i zanemariš sve šta ti neko napiše.

Premisa da ja " gutam šta mi ko servira " je skroz glupa ,da izvineš .
Inače i premisa o mom informisanju na Fejsbuku takođe ,nemam profil na Fb

Možda da se malo odmoriš , po ne znam koji put nešto napišeš pa tvrdiš da nisi ti to napisao, postaje smešno prvo a sad već nije.
Odmaram se dok pišem, a pokušaj da me demantuješ, citiraj nešto što sam napisao pa posle tvrdim da nisam. Voleo bih da pročitam. (osim da se neću pojaviti u ovoj temi ali me neki koje sad Ignorišem nisu naterali) Za sve drugo pucaj..
Naravno da ću zanemariti osobe koje su nevaspitane i njih ignore(da ne pominjem ime). U kojoj bolnici radiš kada si bolje informisan? (ako nije tajna)?
Raduje me broj komentara,možda to znači da poštujete savete struke. Mada, tema je trebalo već biti ugašena.

Panika ja najveći neprijatelj svake nesreće, povezana sa neznanjem. Komšiju sam pozvao na kafu da sedimo na terasi, dva metra udaljeni, skočio je ko opržen vrelom vodom. A to sa telefonom, to je tek vrh
LG G2 Black,16GB

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Covid-19

Post od Green »

Tema se nece ugasiti, jer se u njoj pise po apsolutno svim pravilima foruma, minus par ekscesa s vredjanjem i psovanjem. Ako se kojim slucajem tema i ugasi/obrise, znaci da je pobedila "struka", a ne zdrav razum.

cekicm83

Re: Covid-19

Post od cekicm83 »

Aman vise, ova tema je postavljena sa dobrom namerom a otisla je u **rac.Znemanja zasto ne reagujes nije mi jasno, blokiraj temu ili je obrisi i ne dozvoljavaj je vise.Nisu ovo telefoni pa da raspravljamo o nijansama i oce li ovako ili onako.Ovaj virus je stvaran i opak i ovakve price o teorijama zavere i politickim temama kao i raznoraznim temama treba li ili ne treba ovo ili ono ne treba dopustiti.Reaguj vise.

#ОстаниКодКуће

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Covid-19

Post od Sale_M »

Diskutujte, ali samo civilizovano narode, bez svadje, moze po neka sala i to je to.

Ja bi prvi trebao da se bojim ove Korone, jer sam imao realtivno skoro 2 puta upalu pluca za kratko vreme, i imam hronicnu opsrtuktivnu bolest pluca+ sam heavy smoker+ pijem lekove za pritisak.

Nije sve tako crno narode, ovaj grip tj virus je kao i svaki najopasniji za stare osobe, receno milion puta i to vise za one koji su imali neka pridruzena oboljenja, i tu se prica ZAVRSAVA.

Sigurno necu verovat medijima da je u 21. veku neko mlad ko je inace bio zdrav umro od ovoga, nek urade autopsiju ako smeju i neka iznesu javno podatke.

Zivite zivot ljudi, radujte se njemu, toliko lepih stvari ima u njemu.
Toliko smo opasnijih stvari preziveli pa cemo i ovo.


Huawei P30
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Covid-19

Post od Green »

cekicm83, ti covece stvarno imas neki problem. Tema je po svim forumskim pravilima ok. Postavljena je iu Zoni BEZ telefona. Ono sto bi Nemanja zaista mogao da obrise, su jedino tvoji bezvredni komentari.

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Re: Covid-19

Post od AnGeL oF LoVe »

Dobro Green, nastavljamo ako ti kažeš a i moderatori se slažu. Tebi je lako, sit gladnom ne veruje, daleko od svega, lepo za ubijanje vremena.
Nekima je zanimljivo, neko ubija vreme,neko radi, neko pati ali kao što se kaže, nekom rat nekom brat. Možda je neukusno šaliti se na ovu temu al, možda grešim.
Hvala ti što si jedini izjavio da ti je žao zbog mog prijatelja!
Javljaš se iz zemlje koja bi trebalo da je po svemu daleko ispred nas pa su mi neki tvoji komentari bili čudni.

#ОстаниКодКуће
LG G2 Black,16GB

cekicm83

Re: Covid-19

Post od cekicm83 »

Green, bravo care, bambi za tebe.Sinoc je ovde doticni napisao da treba citiram "treba iskoreniti tu posast lekare i medicinare" i tebi je to normalno?Da nije tih lekara jos uvek bi prosecni zivotni vek bio 20-30 godina, bila bi visoka stopa smrtnosti novorodjencadi, zene bi u velikom broju umirale na porodjaju, jos uvek bi zajedno koristili i delili stapove sa sundjerom na vrhu umesto da koristimo toalet papir za brisanje guzice, ne bi znali ni od cega oboljevamo, nebi znali ni za viruse ni bakterije, itd. I onda neko napise "iskoreniti posast doktore i medicionare" i tebi to bude ok?Tacno, ne treba meni obrisati postove vec mi udariti ban.Hvala zeleni.

#ОстаниКодКуће

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Covid-19

Post od Green »

AnGeL oF LoVe, vec sam napisao da je situacija i vise nego ozbiljna. Virus cak ni ja ovakva budala nisam negirao, ali ovo sta se trenutno od sveta pravi nikako nije zbog virusa. To garantujem i tebi i svima ostalima. Ali, ako se bukvalno sve nekim cudom vrati u normalu, bas kao i pre, imas dozvolu da me javno pred svima oteras u rodni kraj.

A zemlja iz koje se ja javljam je daleko, daleko od one za koju se misli da jeste. To moze da ti potvrdi 90% ovdasnjeg stanovnistva. Mislim da znas ko sacinjava onih ostalih 10%. Problema koliko hoces, iritantna i nesposobna vlada, jos iritantniji mediji i slicno. Sto se "kruna" virusa tice, drzava Viktorija je ok, mozda 15-ak umrlih na 6.5 miliona stanovnika. Da li su ostre restrikcije tipa izlazak iz kuce samo do posla, prodavnice i doktora (plus visoke kazne za prekrsioce) opravdane, neka tumaci ko kako hoce.

Cekicu, gde sam napisao da mi je ok i normalno da "treba iskoreniti tu posast doktore i medicinare"? Ne lupetaj. Pa jedna vrlo zgodna i umiljata doktorica azijatkinja je zaduzena za zdravlje mog sina. 8) :D

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Re: Covid-19

Post od AnGeL oF LoVe »

cekicm83 napisao:Green, bravo care, bambi za tebe.Sinoc je ovde doticni napisao da treba citiram "treba iskoreniti tu posast lekare i medicinare" i tebi je to normalno?Da nije tih lekara jos uvek bi prosecni zivotni vek bio 20-30 godina, bila bi visoka stopa smrtnosti novorodjencadi, zene bi u velikom broju umirale na porodjaju, jos uvek bi zajedno koristili i delili stapove sa sundjerom na vrhu umesto da koristimo toalet papir za brisanje guzice, ne bi znali ni od cega oboljevamo, nebi znali ni za viruse ni bakterije, itd. I onda neko napise "iskoreniti posast doktore i medicionare" i tebi to bude ok?Tacno, ne treba meni obrisati postove vec mi udariti ban.Hvala zeleni.

#ОстаниКодКуће
Suština je rečena, Bravo.
Kad bih počeo da nabrajam bolesti koje se rutinski leče a zbog kojih se ranije umiralo ostao bih na ovoj temi satima.
Dok se normalni dive ljudima koje ulažu nadljudske napore da spasu što više života, mnogi rizikuju svoj život, mnogi stradaju, sebična osoba koja ne zaslužuje pomen ali moram, nije banovana za ovu izjavu: treba iskoreniti tu posast lekare i medicinare"
Ova rečenica je za zatvor!
Nije ni ban popila!!
To je napisao SS mare, da se Green ne oseti prozvanim.
Green da li si iz Melburna(tamo mi žive sestra i zet ali nisam bio, j. b ga, daleko). Imam za kartu al vremena nisam imao.


Ostanikodkuće
Poslednja izmena od AnGeL oF LoVe u Sub, 11. Apr 2020. 17:11, izmenjeno 1 put ukupno.
LG G2 Black,16GB

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Covid-19

Post od Behemoth »

Green napisao:cekicm83, ti covece stvarno imas neki problem. Tema je po svim forumskim pravilima ok. Postavljena je iu Zoni BEZ telefona. Ono sto bi Nemanja zaista mogao da obrise, su jedino tvoji bezvredni komentari.
Svojim postovima i histerijom sire paniku...
Slazem se da iza virusa stoji nesto mnogo vece,to ce svako ko ukljuci mozak da ukapira
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Covid-19

Post od Green »

AnGeL oF LoVe, da, iz Melburna. Drage volje te vodim gde hoces, ako jednog dana dodjes ovamo.

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Covid-19

Post od ~Arkan~ »

Vodi mene, prelep grad za fotkati.[emoji16]

Sent from my MI 8 using Tapatalk

mare-ss
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 394
Pridružio se: Pet, 16. Okt 2009. 18:18

Re: Covid-19

Post od mare-ss »

Страшно колико комуниста има око нас :D

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Covid-19

Post od Behemoth »

Australija ima drugi i mnogo veci problem,maligni melanom,iliti karcinom koze koji je u vrhu smrtnosti kod malignih bolesti.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Covid-19

Post od Green »

~Arkan~, a grad ko grad, sta bih ti rekao... :D
Behemoth, tacno je, rak koze je daleko veci problem nego sto ce "kruna" ikada biti.

cekicm83

Re: Covid-19

Post od cekicm83 »

Green, mislio sam da si opalio paljbu po meni jer sam napisao da je tema otisla u *urac.Nisi bio u toku sta se sve pise ovde.Nisi ti to napisao vec neko drugi sinoc pa sam mislio da si se nadovezao i zbog toga osuo po meni.Opet naglasavam da nisi ti napisao da ne bude posle da sam napisao nesto sto nije tacno.Cak je i znemanja reagovao sinoc i upozorio doticnog zbog te objave.A ja popio upozorenje pred ban samo zato sto sam doticnog izvredjao malo kazem malo jer sam vodio racuna kako psujem.Ispsovao sam ga nemesajuci trece lice, psovao njega samo.Doticni je vredjao samo zato sto sam napisao da treba postovati donesene mere, cuvati se i ostati kuci.I to ne zbog necega na tv radiu ili drugih medija ali nebitno."SNS botovi", "komunisti", "propaganda" itd itd. mislis da he vreme za takve podele?!Ja mislim da nije, ima vremena za to, bice i toga samo da ovo prodje.Ali kako zelite.

#ОстаниКодКуће

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Re: Covid-19

Post od AnGeL oF LoVe »

Hvala Green, setiću te se kad i ako budem dolazio.
Velika daljina i nema svrhe dolaziti bez 2 meseca min.
Poslednja izmena od AnGeL oF LoVe u Sub, 11. Apr 2020. 18:32, izmenjeno 2 puta ukupno.
LG G2 Black,16GB

Zaključana tema