Smart TV box do 100-ak €

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Smart TV box do 100-ak €

Post od dachakragujevac80 »

Šta mi preporučujete od smart TV box-eva do nekih 100-ak evra,ali da ima da se kupe kod nas u našim prodavnicama? Najviše mi treba zbog Youtube-a i eventulano da se pogleda neki film! Ali je YT glavna opcija! 😁

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Smart TV box do 100-ak €

Post od miodrage »

Bas mora iz prodavnice ili moze i sa oglasa? Ima na KP Xiaomi Mi Box S za 60€, sto je po meni prihvatljivo. Ima i jeftinijih, ima i skulkjih, ovo je neka srednja varijanta.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Smart TV box do 100-ak €

Post od dachakragujevac80 »

Moze i sa KP (mislio sam ne one na Aliju i sl.). O tom uredjaju sam i ja razmisljao i bas planirao da kontaktiram nekog lika iz Subotice koji ga i ceni toliko.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Smart TV box do 100-ak €

Post od miodrage »

I sam sam razmisljao da li da se uustm u tako nesto ili ne, ali za sada necu. Razlog je sto mi net ne ide preko 2/20 (zvanicno do Telekoma) dok u realnosti ide 1.5/14-15 i to ako bas imam srece. Za to necu da se cimam uopste. Trenutno imam 1/10 i to je to.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Smart TV box do 100-ak €

Post od Apolo »

Ја сам пре неки дан купио Chromecast првенствено због Нетфликс али повремено користим и за Јутјуб. Уређај је нов са гаранцијом 6.000 у Гигатрону а на КП нешто мало јефтинији. Јако је мали, тако да је неприметан када се повеже са ТВ (мени је прикључак на ТВ са задње стране па се уопште и не види).
Festina lente.

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Smart TV box do 100-ak €

Post od dachakragujevac80 »

Pa da,ali onda ti je telefon non stop zauzet! A ovaj Xiaomi ima i tu opciju,tako da je to jos jedan plus. Elem vec sam ga narucio preko KP od nekog lika iz Subotice,stize u sredu,pa cemo videti. Ono sto sam gledao na YT izgleda odlicno za te pare.

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Smart TV box do 100-ak €

Post od dachakragujevac80 »

Ajde da ne otvaram novu temu.
Dok cekam sutra da mi stigne uredjaj,stigne mi danas (isto sa KP) spliter swicher koji omogucava da dva hdmi kabla preko njega udju na isti ulaz u tv. Uzeo sam ga,jer tv ima samo dva hdmi ulaza,a ja vec sada imam dva resivera (sbb mini d3) i mts-ov iptv,tako da ne bi imao gde da ustekam smart box.
I spojim ja tako jedan hdmi kabl u ulaz 1 na tv-u,pa u spliter i iz njega druga dva jedan u jedan resiver,drugi u drugi. Ma jok,nema signala. Menjaj mesta,kablove,ukljucuj,iskljucuj,nabedi prodavca da mi je prodao neispravan uredjaj...sve zivo. Onda rekoh da probam na komp. Ubacin jedan kabl od splitera do kucista,i drugi od istog do monitora - radi! Odem kod klinca u sobu,Sony PS-spliter-tv - radi! E tek sad mi nije nista jasno! I onda resih da ubacim kabl u ulaz 2 na tv-u i ono - radi!
E sad,jel moguce da hdmi1 ne prepoznaje taj spliter,i da 2u1 moze samo na hdmi2? Da li je tako na svim televizorima ili samo ovaj moj (Lg)? Nista mi nije jasno! 😁

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Smart TV box do 100-ak €

Post od miodrage »

Probaj posebno taj port... Mozda je neispravan, mada ako si koristio do sada tu bih opciju iskljucio. Bice da zbog necega ne moze da prepozna.
Slican primer: juce kupio hdd rack, ustekao ga preko USB splittera u komp, nema Boga da ga vidi... Izvadim splittr, ustekam u USB port na kompu i sve radi... jbg... Cuti, makar radi.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Smart TV box do 100-ak €

Post od dachakragujevac80 »

Uglavno,vazno je da sada radi! 😊
Stigao je Xiaomi! Prvi utisci su stvarno i vise nego pozitivni. Doduse ovo mi je prvi uredjaj te vrste da uopste koristim,tako da i nemam neku predstavu kako radi u odnosu na druge,ali ovo sto sam video je stvarno vrh. Posebno glasovne komande (doduse nema srpski) koje rade gotovo bez greske. Chromecast isto radi savrseno. Jos nisam instalirao “osnovne” aplikacije,ali mislim da nema razloga i za to da brinem. Povezivanje na wifi odlicno. Nema seckanja takodje. Za te pare - najbolji!

Odgovori