iPhone OS 4.0

Pravila foruma
iOS deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za Apple telefone, možete to uraditi preko sledeće prečice:
Apple
Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

iPhone OS 4.0

Post od Miškoni »

Danas u 19h po našem vremenu biće predstavljena nova verzija OS-a za Apple-ove mobilne uređaje. Da li će doneti nešto od "želja" koje se pominju na netu ostaje da vidimo. Ekipa sa Engadget-a će biti tamo i prenosiće dešavanje uživo na njihovom sajtu.

Slika
Live from Apple's iPhone OS 4 event!

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Slika

Multitasking

We figured out how to implement multitasking for third party apps and avoid those things. So that's what took so long. I'd like to demo it. We have a great UI.


Slika

Slika

Novi dock :) (copy/paste iPad dock)
Slika

Slika

Slika

Slika

Folders

Slika

Slika

Slika

Homescreen wallpapers

Slika


You used to be able to see 180 apps on your phone, now it's over 2000
Slika

Mail
Slika

iBooks
Slika
Slika

Game Center
Slika

iAd

Slika

(post je malo duzi, ali gledao sam da u sto manje slika predstavim nove funkcije :) )

_____________________________________________________________


Na leto, 4.0 se pojavljuje sa novim iPhone-om, iPhone 2G/iPod touch 1G nece biti podrzani, dok iPhone 3G/iPod touch 2G bice podrzani ali nece imati Multitasking i jos neke od novih funkcija.

iPhone 3GS i iPod touch 3G naravno potpuno podrzani ;)
Poslednja izmena od MilančeBGD u Pet, 09. Apr 2010. 01:09, izmenjeno 3 puta ukupno.
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Dakle, suma sumarum:

Slika
Paul Miller @ Engadget napisao:Just a bit more than a year after we first laid eyes on iPhone OS 3.0, Apple is back with the latest big revision of the OS that powers the iPhone, iPod touch and iPad. iPhone OS 4 is shipping this summer (iPad in the fall), and the developer preview will be out today. iPhone 3GS and new-gen iPod touch will get all the features, but some features won't make it to the iPhone 3G, original iPhone, and older iPod touches. The biggest new feature is multitasking, which Apple says is going to be the "best" implementation in the smartphone space, though it's obviously not the first. App switching is activated by double tapping the home button, which pulls up a "dock" of currently running apps, and Apple claims it can do this without hurting battery life or performance for the front app. Unfortunately, this multitasking won't be available for devices older than the 3GS and new iPod touch. Multitasking is just one of seven different new "tentpole" features, including Game Center, enhanced Mail, and more...

Notable new features for users ("tentpoles" are in bold):

* Multitasking.
* Spell check (like on the iPad).
* Bluetooth keyboard support (again, on the iPad).
* User-defined wallpaper (a jailbreak favorite).
* Tap to focus when recording video, just like with photos, and a 5x digital zoom for the camera.
* Playlist creation and nested playlists.
* App folders for sorting apps! You can even put an app folder in the dock.
* Enhanced Mail! You can have a merged inbox view, switch between inboxes quickly, and sync to more than one Exchange account. There's also threaded messaging (at last!) and in-app attachment viewing.
* iBooks, just like on iPad, only smaller. You can wirelessly sync books between platforms, a la Kindle.
* Enterprise features, including remote device management and wireless app distribution.
* Game Center. It's like Xbox Live, but for iPhone games. Includes achievements, leaderboards, and match making. It will be available as a "developer preview," and out for consumers later this year.

Developers are getting plenty of new tricks too:

* New SDK, available today.
* 1,500 new APIs.
* Background audio (think Pandora).
* Background VoIP (think Skype).
* Background location data, both with live GPS for backgrounded turn-by-turn, and cell tower-based for lower power draw.
* Local notifications. Like push notifications, but sends a notification straight from the app without needing a push notification server, perfect for an alarm, for instance.
* Fast app switching. Saves the state of an app and resumes it from where you left off, without dwelling in memory.
* iAd. Apple says it's for keeping "free apps free." The ads keep you in the app, while also taking over the screen and adding interactivity -- using HTML 5 for video -- up to simple gaming in-ad. Apple will offer a 60 / 40 split on revenue, and users can even buy apps straight from an ad.
* In-app SMS.
* Map overlays.
* Quick look for previewing documents.
* Photo Library access.
* Calendar access.
* Full access to the camera.
* Video playback and capture.
* Date and address "data detectors."
* Automated testing and performance / power analysis (the same tools Apple uses).
Izvor: Engadget

Video: Apple iPhone OS 4 Event
Video: iPhone OS 4 hands-on

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Pa uglavnom, da dodam jos nekoliko od tih 100, jer ovde imamo ukupno nabrojanih i prikazanih 12-13

- sms counter
- birthday calendar
- wake on wireless
- places, faces, events i albums nove kategorije u photos
- promenjeno cak 6 ikonica, tj. malo su doradjene :)
...

iPhone OS 4.0 je moguce skinuti i staviti, ali samo ako skinete update kao developer ili ako date svoj UDID nekome ko je developer (postoji ova opcija i placa se $10) i onda skinete... Nemojte skidati razne verzije koje se pojavljuju na warez forumima i torrentima.


Evo i nekoliko SS:

SlikaSlika

SlikaSlika
Poslednja izmena od MilančeBGD u Pet, 09. Apr 2010. 01:18, izmenjeno 2 puta ukupno.
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

Bez i malo želje da budem maliciozan...jel to novo što najavljuju?
Šta ima tu novo što drugi OS nemaju već odavno?
TO treba da bude Wooow!?!
Mene ovo nije ni malo zadivilo (kao inovacija) mada istinu govoreći mene je i Mac Pro ostavio totalno ravnodušnim...možda sam suviše 68-maš
"Budimo realni, tražimo nemoguće!"
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Bas zato su drugi OS i propali :)
Meni ovo nije nista Wooow, ali je ipak veliki pomak u odnosu na 3.0, to sto Apple tera svoju politiku i daje sve na kasicicu, moje misljenje da je to tako bolje :)

Mnogi su ocarani multitaskingom i folderima, to govorim za korisnike iPhone OSa koji ne zele da urade JB svog ljubimca, oni koji su uradili jos odavno imaju te 2 funkcije.
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Da, ništa novo i spektakularno nije predstavljeno ali je lepo što su neke stvari postale sastavni deo OS-a i kao takve će najverovatnije raditi odlično. Možda je najbitnija stavka od svega navedenog upravo ta što je programerima data velika sloboda i direktan pristup sistemskim aplikacijama i servisima što bi trebalo da omogući stabilniji rad i funkcionalnije "3rd party" aplikacije.

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

Ja te ubedjujem da si najbolji i polako, na kašičicu ti dajem ono što drugi imaju odavno i ti naravno treba da skačeš od sreće jer si na "najboljem od najboljeg" tek sada dobio Spell check ili zamisli novosti App folders?
Milanče bre pa multitasking nije novina.
Ja ovo vidim kao da na keca stavljaju novu nalepnicu pa umesto GT sada je GTX a koliko sutra će mu dodati npr i funkciju snimanja u 30fps sa njegovom mega-giga-fantastičnom kamerom pa će biti GTMX.
Ono što je iPhone proguralo na tržištu je ekran i multi touch sve ostalo je samo jurenje za konkurencijom koja je milion milja po svemu ostalom ispred jabuke.
4.0 je zakrpa na zakrpu isto kao što radi Microsoft sa Win.
Kao što rekoh ranije...
Ako nešto STVARNO revolucionarno ne izbace...pukli su sa prodajom već u ovom kvartalu.
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

gameforce, ne bih se baš složio. Svakako neće pući, prodaja im se povećava iz dana u dan. No, na stranu prodaja, stalno se provlači obavezan komentar da drugi sve to imaju odavno. Slažem se u potpunosti, ali da batalimo prošlost i da se posvetimo sadašnjosti. Od pojave 3GS-a i OS-a 3.0 pa do danas, a posebno u proteklih 5-6 meseci, iPhone ima praktično sve što i drugi uređaji u istoj kategoriji, nešto radi bolje, nešto lošije, ali svakako radi dobro. Meni kao trenutnom korisniku stvarno nije bitno šta je iPhone bio pre 2-3 godine jer ga tada nisam ni koristio, verovatno baš zbog svega što mu je falilo. Isto tako ljudi koji su se još na početku razočarali u tadašnji iPhone ne treba da tvrde da je danas ista situacija. I da podvučem po ko zna koji put - ne treba upoređivati 2G, 3G i 3GS. 3GS je hardverski jako moćan i nova verzija OS-a će još bolje iskoristiti ono što može da pruži. Da ne pominjem sledeći iPhone koji će biti još moćniji. U suštini, zar nije tako kod svih proizvođača, mogao bih da navedem gomilu primera. Tek posle nekoliko revizija firmvera uređaj postaje zreo za uživanje ali samo onoliko koliko hardver dozvoljava. Recimo, N97 je tek naknadno dobio kinetičko skrolovanje i opet ne radi ni približno dobro jer verovatno od ovoga ne može bolje. Ali, vlasnici su bili srećni kao maleni kučići i jedva su čekali novi firmver. E, isto tako će i iPhone 3GS vlasnici biti srećni ako ne i više - iz prostog razloga što će sve to "novo" raditi osetno bolje i lepše nego do sada.

P.S. "Kec GTX" nije baš dobar primer. Pre će biti neki BMW sedmica kojem se lagano radi fine tuning softvera i ukidanje blokada. Potencijal je tu i svakog dana je sve bolje iskorišćen. ;)

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

Miškoni, iskreno rečeno ovo je u najmanju ruku smešno što je najavljeno kao quantumski skok u OS telefona.
Kako ih nije sramota:
* User-defined wallpaper /zamisli uspeha to uraditi bez dodatne aplikacije/
* Create playlists
* Include background audio
* In-app SMS.
* Photo Library access.
* Calendar access.
* Full access to the camera.
* Video playback and capture.
* 5x digital zoom for the camera
.....
Pa to je bilo podržano još na mojoj 7650 iz vremena Kamenka i Kremenka .
Iz raznih aplikacija su se slale sms poruke, koristila kamera za špijuniranje a da ne pričam o raznim plejerima i recorderima koji su još tada postojali.
Da postaviš desktop pic?? O Bože koje li inovacije!
Koji je to "fine tuning"? Pre bih rekao da će iPhone na leto kada ovo izadje možda dostići neki od low end modela SE ili Nokie sa TS /uporedi samo rezoluciju na iPhone i 5530 ili 5800/
Čemu priče o "hardweskoj superiornosti" kada su to isto radili modeli sa 10X manjom brzinom CPU-a i 10X manje mem?
Šta ti vredi što ima ugradjen nuklearni reaktor ako nije povezan?????
Da ne misliš da branim Nokiu vidi šta sam napisao u temi N97 povodom tog extremno neuspelog modela, najavljivanog isto kao iPhone a koji do sada nije opravdao ni 10ti deo svoje cene.
Pa jesmo li mi toliko bogati i ludi da kupujemo nešto što i ne radi ili radi sa greškom samo da bi sa nestrpljenjem čekali update i nadali se da će sve napokon proraditi kako treba?
Ili kupujemo telefone da bi što reče jedan:
Ušli u klub bezličnih pomodnih Amera sa obaveznim "high five" jer imamo isti statusni simbol
Radije ću dati 4X manje para i uzeti neki tel na kome to sve radi po default-u nego da platim brdo para da bih mogao da kažem "ja imam iPhone"

Izvinjavam se svima na ovom off-u, jednostavno sam morao ovo da napisem jer od samog izlaska ovog modela slušam od Steve Jobs-a samo bajke, reklame i umotavanja dobro poznatih pojmova u nove izraze ne bi li dokazao superiornost i inovativnost iPhone-a i prodao bajate stvari kao hiper-giga-mega-ultra novine.
iPhone? Thanks, but No Thanks!
Poslednja izmena od gameforce u Pet, 09. Apr 2010. 13:03, izmenjeno 1 put ukupno.
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

gameforce, pa nije multitasking novina na trzistu mobilnih telefona, a nije ni novina na iPhone OS jer opet se vracam na to da ljudi koji imaju JB iPhone OS imaju i multitasking (Backgrounder, Kirikae, MultiFl0w i ProSwitcher) i foldere (stack, categories).

Juce sam slusao Stiva i njegov govor, kad je dosao do multitaskinga rekao je: mi smo mogli da ubacimo multitasking u iPhone OS, to je najlakse uraditi, ali mi smo radili da se napravi multitasking koji nece uticati na perfomanse telefona, a ni na bateriju. (kako god da ovo zvucalo nekom, na prvi pogled zvuci kao obicno proser##anje, ali opet ne mogu da tvrdim da li je tacno jer nisam probao 4.0 i multitasking)

Meni je najinteresantnije kad se jave WM korisnici i krenu sa pljuvanjem iPhone OS i kako Apple sve daje na kasicicu...
Pa svaki normalan WM korisnik prvo sto uradi jeste ubacivanje nekog ROMa koji je "kuvan", pa treba ubaciti sve silne aplikacije da bi se dobio normalan i koristan OS.
Jeste da je i za iPhone potrebno ubaciti gomilu raznih app, ali opet Apple svakim novim update-om FW integrise takve stvari u sam FW, pa evo ubacili su birthday calendar, sad mi reci koji to OS ima integrisan??

Ako su svi OS tako savrseni, zasto onda npr. Symbian korisnici imaju gomilu aplikacija u svom telefonu (i ja sam jedan od takvih jer sam i dalje korisnik Symbian telefona) ??

gameforce, pisali smo u isto vreme, i poslali novi post u isto vreme :)

Ali ovo sto si nabrojao:

* User-defined wallpaper /zamisli uspeha to uraditi bez dodatne aplikacije/
* include background audio
* In-app SMS.
* Photo Library access.
* Calendar access.
* Full access to the camera.
* Video playback and capture.
* 5x digital zoom for the camera
Wallpaper je mogao da se namesti samo za lockscreen, dok je za home screen po def. bila crna pozadina koja se nije mogla menjati...
Ovo ostalo :

* In-app SMS.
* Photo Library access.
* Calendar access.
* Full access to the camera.

to je novost iskljucivo za developer-e, pre nisu imali pristup doticnim sekcijama.
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

MilančeBGD, znam sve to nego mi je smešno kako se to najavljuje kao nešto extra novo i bolje od ostalih.
Imam drugara ovde sa 3G pa sam upoznat šta može taj model.
Često sam ga ovih dana poredio sa 5800 i ...
Ne vidim nikako ZAŠTO je toliko izvikan kada nije toliko bolji (negde čak daleko lošiji)
Pored toga što nisam fasciniran ne koristi mi jer nema Garmin (samo Garmin ima detaljne mape cele Indonezije) ali to je već druga priča koja nema veze sa ovom.
Ovde kod mene sam mogao da ga dobijem za manje od 100$ na ugovor na mreži gde sam ionako ali sam radije platio skoro 3X toliko i uzeo 5800.
Da li ti to govori nešto?
Jeste da je i za iPhone potrebno ubaciti gomilu raznih app, ali opet Apple svakim novim update-om FW integrise takve stvari u sam FW, pa evo ubacili su birthday calendar, sad mi reci koji to OS ima integrisan??
Svaka Nokia sa kalendarom ima birthday reminder ,)

U svakom sl. srećno vam bilo sa novom 4
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

Godzilla
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 792
Pridružio se: Ned, 24. Maj 2009. 16:52

Post od Godzilla »

gameforce, ja ne mogu da verujem sta ti pises! :| :uhuh:
Strasno!!!!!!!!!!
Da li je neko rekao da je to nesto NOVO ZA SVE?
TO JE NOVINA ZA iPHONE OS... :uhuh: (za one koje nemaju jb-ovan iPhone)...

Znaci, evo ti poredjenja sa 5800 za koje si zapeo!
Ekran ne moze da se poredi, ne da ne moze, nego je cak i sramota porediti!
Mnooooogo lepsi dizajn, 5800 je kao kada!
Milijardu vise aplikacija, gde mozes izvesti sve sto ti treba!
Jednostavno ne moze da se poredi!Ne kazem da je 5800 los, nego da je iPhone bolji! 8)
To sto nema bluetooth? Pa sta? U zivotu nisam koristio bluetooth, sve moze da se nabavi sa interneta,pesme,slike itd.


gameforce napisao:MilančeBGD, znam sve to nego mi je smešno kako se to najavljuje kao nešto extra novo i bolje od ostalih.

Često sam ga ovih dana poredio sa 5800 i ...
Ne vidim nikako ZAŠTO je toliko izvikan kada nije toliko bolji (negde čak daleko lošiji)
Opet kazem, NE NAJAVLJUJE SE NAO NESTO BOLJE OD OSTALIH! Odakle si to izvukao?
I jos me zanima u cemu je to iPhone gori od 5800? :unsure: :chytry:
Nokia 6220 Classic

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

gameforce, postujem tvoje misljenje, tj. postujem misljenje svakog na ovom forumu :) Drugaciji su zahtevi korisnika, kao i ukusi ;)

Jedino sto znam i sto tvrdim jeste da je iPhone doneo revoluciju u mobilnu telefoniju cak sa prvim iPhone-om, ali i dalje je donosi... Cak i ovaj multitasking i folderi, ma koliko glupavo izgledali i bili predstavljeni (jer svi pricaju kako su to funkcije stare 100 godina) ja sa sigurnoscu kazem da ce cak ove 2 funkcije biti iskopirane od strane drugih proizvodjaca.

Iako je Apple tek sad ubacio multitasking i foldere, nije uradio na neki staromodni nacin na koji to ostali proizvodjaci rade... Opet je Apple to uradio na jedinstven nacin... I taj slide to unlock koji se nikad ne spominje, i on je bio revolucija otkljucavanja, pa slican sistem otkljucavanja TS telefona sad koristi i Andorid i WM.
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

Godzilla, 320x480 piksela prema 360x640 piksela. U pravu si ne mogu da se porede.
Dizajn je stvar ukusa (možda ga ja nemam) ali glossy i širok iPhone mi je jako nepraktičan za držanje.
Naročito kao su ti malo znojave ruke.
O kucanju poruka jednom rukom..
Vidi...kada neko ubedjuje nekoga da izbacuje nešto "improved" ne pokazuje to da bi pokazao da je proizvod lošiji nego bolji valjda? Po defaultu ovakve prezentacije se i prave da ZADIVE nekoga i da taj neko kupi to što se prezentuje. Šta misliš koliko prosečnih Amera zna za podatak da je postavljanje slike na desktop obična stvar za većinu telefona? Ako je SAMO pokazatelj novih funkcija u iP OS onda bolje da su to sakrili jer se sa ovim vidi koliko je zapravo slab.
To što ti tvrdiš da je bolji i to onako iz rukava možeš slobodno da tvrdiš tvojim prijateljima i drugarima.
Imam prilike da ih uporedim i kao što rekoh sem mouti touch i same osetljivosti NIŠTA drugo me nije stvarno oduševilo. Sve je već vidjeno u mnogo boljem izdanju na drugim telefonima.
Pored svih gore navedenih /ima Nokia, SE, HTC a nema iPhone tj tek ih dobija/
Težina-veličina
Trajanje baterije/i zamisli ja mogu da je zamenim sam/
I gle čuda playlist pravim u default playeru a kontakte i rodjendane prebacujem iz jednog modela u drugi već godinama.
Isti film sam pustio na iP i 5800 i šta misliš gde izgleda bolje?
BGaudio koristim na primer i na FM radiu kojeg iPhone... /nastavi sam/

MilančeBGD, kako da kopiraju nešto što već imaju?
Nabrojao si neke stvari zbog čega je i postao poznat.
I to stoji sve 3 stvari su danas STANDARD a šta sa onim što fali i dalje?
Čekamo novi update sa molitvom na ustima da nam ispune želje da ima ono što je NORMALNO da ima današnji telefon?
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Nemojte da se i ova tema pretvori u besmislenu raspravu.

Tačno je da Apple svaki put kada objavljuje nešto novo napravi senzaciju i ljudi očekuju ne znam ni ja šta, ali zašto to nekoga treba da nervira. Takav im je nastup i to može da bude interesantnije od nekih drugih kompanija koje bez mnogo pompe izbacuju stvari na tržište pa pola ljudi i ne zna da je nešto izašlo. Ovo je samo "major update" OS-a, ništa spektakularno a posebno nije "quantumski skok". Tek treba da se vidi kako će sve to raditi ali znajući Apple, sigurno će raditi odlično. Apple insistira na dobro optimizovanom sistemu, a izgleda da se i Microsoft prizvao pameti. I dok jedni dodaju opcije, drugi ih ukidaju ili se ne mrdaju sa mrtve tačke. Pitam se zašto? Evo uporedne tabele sa Engadget-a:
iPhone OS 4 versus Windows Phone 7: the tale of the tape

Šta vredi brdo opcija ako uređaj radi kao 7650. Taj telefon je bio čudo neviđeno kada se pojavio, isto kao i T68(i) i neki drugi modeli. Da su Nokia i SE nastavili tim tempom šta bismo danas koristili?
gameforce napisao:Ovde kod mene sam mogao da ga dobijem za manje od 100$ na ugovor na mreži gde sam ionako ali sam radije platio skoro 3X toliko i uzeo 5800.
Da li ti to govori nešto?
Govori da 5800 zadovoljava tvoje potrebe a iPhone ne. Ništa više od toga. Kao što većina drugih modela u tom trenutku nisu prošli tvoj kriterijum.
gameforce napisao:Pa jesmo li mi toliko bogati i ludi da kupujemo nešto što i ne radi ili radi sa greškom samo da bi sa nestrpljenjem čekali update i nadali se da će sve napokon proraditi kako treba?
Nismo, ali zar to nije upravo ono što većina nas radi? :roll:
gameforce napisao:Radije ću dati 4X manje para i uzeti neki tel na kome to sve radi po default-u nego da platim brdo para da bih mogao da kažem "ja imam iPhone"
Ja imam iPhone! :P I svaki aktuelni telefon mi izgleda smešno, sa izuzetkom nekih HTC-ovih modela. U kakvu grupu korisnika me to svrstava? U onu kojoj će sledeći model telefona najverovatnije biti aJfon the 4th ako se nešto bitno ne promeni na sceni do tada. Zašto? Zato što trenutno ni jedan telefon ne može da mi pruži ovoliko zabave i uživanja u korišćenju. ;)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

I ja imam iPhone! :P
I meni isto tako svaki drugi telefon izgleda smešno, uz casne izuzetke. I ja nemam nameru da menjam svoj prelepi iPhone, osim u slucaju da nadjem neku revoluciju... u sta cisto sumnjam. Do iPhonea sam pratio jako scenu mobilnog trzista, a sada... pa tesko da me ista zanima od telefona osim Apple-a. I onda sam ja neki freak ili sta?
gameforce i ja sam nekada bio radikalni mrzioc iPhona, i onda sam dobio 3G na poklon, i gle chuda, za sat vremena sam promenio vecinu svojih stavova.
Toliko
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

gameforce, pa kopirace sam nacin otvaranja foldera koji je sad vezan samo za iPhone OS ;)
Miškoni, potpuno se slazem sa tobom ;)

miodrage, i sa tobom se slazem :)
miodrage napisao: a sada... pa tesko da me ista zanima od telefona osim Apple-a. I onda sam ja neki freak ili sta?
bas tako, ali opet nije problem u tome sto imas iPhone ili iPod touch ili mozda iPad, mislim da je ipak to zbog trenutnog stanja u mobilnoj telefoniji, prosto je sve nekako stalo... Osim HTC-a (i Androida kao OS) nema niceg novog na trzistu...
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

miodrage, ja kao prvo nisam od onih koji mrze apriori nešto pa tako ni iPhone.
Nakon godina i godina iskustva ne podnosim tipičnu USA propagandu koja je zapravo ispiranje mozga i zamućivanje vode da se sakrije ono što ne treba da se vidi na prvi pogled.
iPhone je doneo nešto što drugi nisu mogli do tog trenutka, liberalizaciju od fizičke tastature.
Pokazao je da ona ne mora da bude tu ako postoji dobar i dovoljno osetljiv ekran.
Sve ostalo...
Kao što dobro reče Miškoni sve je stvar potreba i afiniteta.
Nekome je dovoljno da je lep a nekome da sve radi kako treba dok trećima treba "all in one".
Prihvatam svaki argument koji je stvarno argument.
Kada smo kod toga, naročito me zadive argumenti tipa: "prelepi iPhone".
Svi tvrdite da je jedinstven, najbolji, da su svi drugi smešni ali ne čuh ono ključno...ZAŠTO?
Šta on to ima a drugi nemaju?
Dobru propagandu od strane Steve Jobs-a, dobijanje statusa ili 10000000000 aplikacija od kojih je 99% totalni crap?
Kao što rekoh ranije, uživajte u novoj 4 a sa nestrpljenjem očekujete 4.5 koji će doneti nešto revolucionarno npr blic ili prednju kameru ili FM radio.
Ups to nije sw, izvinjavam se.
"Nema veze što to nema ali ja imam iPhone"
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

gameforce, u potpunosti se slazem sa tobom. Iphone je uveo u mobilnu telefoniju fantastican touch ekran i tu je stao. Dok su drugi proizvodjaci u pocetku bili u velikom zaostatku sad su egal sa jabukom.
Nikad nisam video tj. cuo da neko od vlasnika Iphona kaze ovo ne valja, sve valja i bez svega sto nema se moze. Ja sam dugogodisnji korisnik Nokia aparata, ali cim sam video da za iste pare mi neki telefon nudi vise ili nesto drugacije a isto tako kvalitetno ja sam zamenio. I dalje tvrdim kvalitet predjasnjeg modela, kao i mane sadasnjeg.
A da i izgled Iphone, prestanite ljudi pa nije najlepsi telefon na svetu, mozda jeste za Amere, ali necemo o njima sada.

Zaključana tema