Zagrevanje za iOS 4

Pravila foruma
iOS deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za Apple telefone, možete to uraditi preko sledeće prečice:
Apple
Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Zagrevanje za iOS 4

Post od Miškoni »

Nekoliko dana unazad se primećuje povećana aktivnost programera, stalno izlaze osvežene verzije raznih aplikacija, uglavnom sa podrškom za iOS 4 koji već može da se preuzme sa Apple-ovih servera. Samo u toku jučerašnjeg dana Cydia je ponudila nekoliko bitnih i popularnih stvarčica, uključujući i sopstveni "upgrade". Rock repo se takođe osvežio, SBSettings, Categories, Backgrounder, itd, itd. Neke od ovih aplikacija verovatno više neće ni biti potrebne, ali to ostaje da se vidi. Što je najinteresantnije (a nekima i najbitnije), izašla je i nova verzija UltraSn0w-a, v0.93 koja treba da obezbedi otključavanje svima koji su se zaglavili sa firmverom 3.1.3 i zaključanim Baseband-om (modem firmware). :)
Slika
Pošto na listi stoji i Baseband v05.13.04, za očekivati je da je ovo i za iOS 4. MuscleNerd je na Tweeter-u napisao:
MuscleNerd napisao:@htetard yep...the final 4.0 next week will be an even later version and is confirmed unlockable (possibly iPhone4 too)
Dakle, izgleda da nećemo morati dugo da čekamo. :) Naravno, ne treba se zaletati i stavljati novi iOS dok zvanično ne izađe alat za jailbreak i unlock. Ako spadate među one koje ne zanima jailbreak i imate sim free telefon, jednostavno skinite poslednju verziju iTunes-a (9.2), uradite backup svega što vam je bitno za čuvanje i posle toga ste spremni za "download and install" novog operativnog sistema. Ovo se odnosi na 3G i 3GS, 2G je poslat u večna lovišta što se tiče podrške, mada sam na netu video da se za 2G pominje pakovanje nekog firmvera koji će biti mešavina 3.1.3 i 4.0.

Da se podsetimo, od preko 100 novih opcija, iOS 4 donosi sledeće:
  • Multitasking support for third-party apps
    ● Multitasking user interface to quickly move between apps
    ● Support for audio apps to play in the background
    ● VoIP apps can receive and maintain calls in the background or when device is asleep
    ● Apps can monitor location and take action while running in the background
    ● Alerts and messages can be pushed to apps using push and local notifications
    ● Apps can complete tasks in the background

    ● Folders to better organize and access apps
    ● Home screen wallpaper

    Mail Improvements
    ● Unified inbox to view emails from all accounts in one place
    ● Fast inbox switching to quickly switch between different email accounts
    ● Threaded messages to view multiple emails from the same conversation
    ● Attachments can be opened with compatible third party apps
    ● Search results can now be filed or deleted
    ● Option to select size of photo attachments
    ● Messages in the Outbox can be edited or deleted

    ● Support for iBooks and iBookstore

    Photo and Camera improvements
    ● 5x digital zoom when taking a photo
    ● Tap to focus during video recording
    ● Ability to sync Faces from iPhoto
    ● Geo-tagged photos appear on a map in Photos

    ● Ability to create and edit playlists on device
    ● Calendar invitations can be sent and accepted wirelessly with supported CalDAV servers
    ● Support for MobileMe calendar sharing
    ● Suggestions and recent searches appear during a web search
    ● Searchable SMS/MMS messages
    ● Spotlight search can be continued on web and Wikipedia

    Enhanced location privacy
    ● New Location Services icon in the status bar
    ● Indication of which apps have requested your location in the last 24 hours
    ● Location Services can be toggled on or off for individual apps

    ● Automatic spellcheck
    ● Support for Bluetooth keyboards
    ● iPod out to navigate music, podcasts and audiobooks through an iPod interface with compatible cars
    ● Support for iTunes gifting of apps
    ● Wireless notes syncing with IMAP-based mail accounts
    ● Persistent WiFi connection to receive push notifications
    ● New setting for turning on/off cellular data only
    ● Option to display the character count while composing new SMS/MMS
    ● Visual Voicemail messages can be kept locally even if they have been deleted from the server
    ● Control to lock portrait orientation
    ● Audio playback controls for iPod and third-party audio apps
    ● New languages, dictionaries and keyboards
    ● Accessibility enhancements
    ● Bluetooth improvements
    ● Better data protection using the device passcode as an encryption key (Requires full restore)
    ● Support for third-party Mobile Device Management solutions
    ● Enables wireless distribution of enterprise applications
    ● Exchange Server 2010 compatibility
    ● Support for multiple Exchange ActiveSync accounts
    ● Support for Juniper Junos Pulse and Cisco AnyConnect SSL VPN apps
    ● More than 1,500 new developer APIs
    ● Bug fixes
Dodatak:
Dev-Team je pustio iOS 4.0 jailbreak za iPhone 3G:
redsn0w beta has been updated to hacktivate iOS 4.0 for iPhone3G (in addition to jailbreaking the iPhone3G and iPod Touch 2G)

Andrijano
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 968
Pridružio se: Sub, 24. Dec 2005. 03:21
:: Iphone
Lokacija: vracar-gde mi je dobro-tu mi je domovina
Kontakt:

Post od Andrijano »

Upravo sam ubacio os 4 na iphone 3gs sim-free i moj utisak je odlican!! Veliki napredak,posto sam presao sa 3.1.3 na 4 mogu reci da od brzine nisam izgubio nista,meni je isto kao sto je i bilo,ima puno poboljsanja,i nekih stvari koje olaksavaju dosta,mail je mnogo bolji,npr kad ste u settings-u i zadjete i odete u poruke,pa izadjete iz poruka i opet u setting,pamti gde ste tacno bili u settingsu. Tekst poruka i notesa moze da se zumira i to bas da se zumira,counter karaktera pri kucanju poruka,to su neke gluposti,al znace i sve ostalo oko pravljenja foldera je bas super! :D
iphone 12 pro space grey & Telenor Total Data

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Ubacio sam i ja iOS4 i blago sam razočaran jer mi sad sve secka. Moguće da nije još sve "leglo" (dešava se) i da jailbreak pravi neke probleme ali generalno nisam oduševljen. Naravno, sve je projektovano za iPhone 4 pa me ne čudi što na prethodnim spravicama ne radi glatko. Verovatno će tek neka 4.2 verzija biti dobro ispeglana...

Andrijano
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 968
Pridružio se: Sub, 24. Dec 2005. 03:21
:: Iphone
Lokacija: vracar-gde mi je dobro-tu mi je domovina
Kontakt:

Post od Andrijano »

Da li moze da se podesi da ako mi je npr broj u imeniku u formatu 06.. mi prepoznaje i kad me zove neko i u porukama,za sad kad je 06.. prepoznaje mi u kontaktima,a ne u porukama,kad je +3816.. onda je obrnuto. E sad posto je tel sim free ubacio sam 4 najnormalnije,kao npr neki amer ili Italijan i kako sad da resim probelm?, a da ga ne jailbreak-ujem i dobijem cidiju itd..

Sto se tice ios 4 za sad je stvarno super,mozda se jednom -dva puta zamrzo kad sam ulazio i izlazio iz multitaskinga i to je to.Counter poruka broji samo ukucane karaktere,razmaknicu ne broji,a verujem da se kod operatera racuna. I da svaki put kad ugasim/ukljucim tel iako je ukljucen brojac karatera njega nema,dok ne odem u settings/general/accesibility/large text pa podesim na npr 20pt text i odmah vratim na off i tek onda pocinje da mi broji,to je bug,ostalo je sve ok.
iphone 12 pro space grey & Telenor Total Data

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Andrijano, resenje je vrlo prosto, ali i svima jako mrsko... Sve kontakte prepishi da ti budu u formatu +381... Meni su tako kontakti upisani jos od Nokie 5110 (moj prvi fon), i po defaultu ih sve odmah tako ubacujem u fon.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Hertzog
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 84
Pridružio se: Sub, 22. Dec 2007. 22:46

Post od Hertzog »

Skines preko Cydie "CallerID and format fix" i resice ti sve probleme bez potrebe da upisujes brojeve sa +381...

Ako nije taj program onda je "Format Fix" mada ja imam oba instalirana, tako da mozes i ti to da instaliras, ne smeta ako su oba ubacena
iPhone 4 16GB, MacBook Pro 15", iPad 2 64GB

Andrijano
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 968
Pridružio se: Sub, 24. Dec 2005. 03:21
:: Iphone
Lokacija: vracar-gde mi je dobro-tu mi je domovina
Kontakt:

Post od Andrijano »

Miodrage,znam naravno za to resenje,ali malo je smor,ali ipak nije me mrzelo ,pa sam na glavnim brojevima sa kojim ljudima se 90posto dopisujem napisao ipak i +381..jeste smor ali pomaze,ovaj tvoj post mi je bio podstrek da to uradim :wink:

Hertzog,ok su ovi programi i to mi je bilo dok sam bio na 3.1.3,ali sad sam na 4.0 i dok ne izadje jailbreak nema cydie :dry:
iphone 12 pro space grey & Telenor Total Data

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Andrijano, možeš da skineš spakovan jailbreak-ovan firmver i da pregaziš taj zvaničan. :wink:

Ja sam inače vratio 3.1.3 i 4.0 me ne zanima da daljnjeg. Kao što rekoh u prethodnom postu - razočaran sam. Pored konstantnog seckanja i pucanja aplikacija, ni wifi mi nije radio kako treba, telefon se neobično grejao u određenim situacijama, itd, itd, itd... Novi folderi su simpatični, kao i razne druge sitnice, dok recimo "multitasking" tek sa po nekom aplikacijom radi ono što su zamislili. Treba tu još dosta peglanja, mada to uopšte nije čudno, uvek su prve verzije svakog OS-a pune propusta.

Odgovori