Cydia problem

Pravila foruma
iOS deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za Apple telefone, možete to uraditi preko sledeće prečice:
Apple
jooko
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 41
Pridružio se: Ned, 29. Nov 2009. 12:36

Post od jooko »

Imam jedan problemcic...! Drugarica mi ima iphone 3gs i ne radi joj cydya, kad kliknem na nju on kao otvara ali posle sam izadje iz nje! Znate li u cemu bi mogao da bude problem i kako to da popravimo? hvala :D

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

Mislim da ces morati restore da odradis, jer se meni to desilo par puta dok sam ima iphone kada ubacim neki los sorce u cidya onda mi poludi cydia i vise ne radi, ja sam to poravljao jedino restorom... sada ne znam da li neko ima drugaciii nacim ali ja znam jedino na taj pa ako te ne mrzi sve ispocetka da vracas u telefon onda tako.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Moze i bez restore-a ali je pitanje da li imas instalirano iFile, OpenSSH i MobileTerminal. Ako nema nijedno od ova 3 restore je jedino resenje.
Ako imas nesto od ovoga - javi pa da vidimo sta moze da se uradi :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Šteta što Rock više ne postoji, preko njega je mogla da se oporavi Cydia.

Ima još načina, PC Suite ili iPhone Browser mogu takođe da završe posao. Treba iz /var/lib/apt/lists izbrisati sve fajlove sem foldera partial. Zatim reboot i problem bi trebalo da je sređen.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

ili samo onaj Cydia updates folder isprazniti, i to je to. Meni se nekoliko puta ovo desilo, i uvek na isti nacin reseno.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

ThunderBird
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 191
Pridružio se: Sub, 17. Nov 2007. 01:42
:: Galaxy S8
Lokacija: Република Српска - Confederation Helvetica

Post od ThunderBird »

Meni zakovalo juče i kao što reče Mio, Cydia updates očistiš i sve radi... :)

U suštini ti za svaku glupost treba iFile ili nešto slično...

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Moze i kako je Miškoni rekao. PC Suite, WinSCP, ili tako nesto, pa sa time naci folder, pa ga ocistiti... Resenje uvek postoji... A najgore od svega je ono sto mene ceka - restore od nule - nije frka, i ponovno podesavanje svake aplikacije u telefonu - znaci otelicu se
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

Aj sam restore i nije problem nego vracanje svega posle u telefon, to je i jedan od razloga zasto sam odustao od iphona...

fox1988
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Uto, 21. Dec 2010. 17:16

evo ga

Post od fox1988 »

Evo miskoni ocistio sam to kao sto si rekao gore i kako sad REBOT? drzim ona dva dugmeta? dugme za meni i zakljucavanje?

Edit:
evo i nakon toga nista...udjem u Cydia i pita me da li sam korisnik,developer ili haker i onda opet ucitava do besvesti :-((( ppostoji li neki drugi nacin da se ulepsa iphone osim cydia :-( ili moram da radim mozda opet jailbrake da bi proradila.sad mi je odradjen preko nekog blackra1n-a :-(

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

fox1988, pusti ga neka ucitava do besvesti - meni je jednom trebalo 16 min da se Cydia digne iz mrtvih, ali sam bio uporan :D Jedino nije dobro ako krene da ucitava pa te izbaci... Samo ne prekidaj kad ide Loading Data.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

fox1988, šta si tačno uradio? Reboot možeš da uradiš pomoću nekog programa tipa SBSettings. Dovoljno je Power off/on. Mislim da nećeš morati ponovo da radiš JB. Pomoću Panda PC Suite-a možeš da instaliraš aplikacije sa Cydia-e preko kompa.

fox1988
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Uto, 21. Dec 2010. 17:16

Post od fox1988 »

Miškoni, e evo izbrisao sam ono po uputstvu i rebot odradio... sad cu da skinem taj pc suite pa da probam kako to funkcionise...to ce me spasiti ako radi preko pc-a. jel moze neko uputstvo... 8)

Odgovori