SAM iPhone 4/4S Unlock na svim basebandima

Pravila foruma
iOS deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za Apple telefone, možete to uraditi preko sledeće prečice:
Apple
Mis iz roletne
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 00:07
Lokacija: Vienna

SAM iPhone 4/4S Unlock na svim basebandima

Post od Mis iz roletne »

Uputstvo mozete naci OVDE

Ili Video Tutorial OVDE

provereno radi bez ikakvih problema...dovidjenja GEVEY
Poslednja izmena od Mis iz roletne u Pon, 23. Apr 2012. 23:32, izmenjeno 1 put ukupno.
iPhone 4 32GB white & black | iPad 32GB white | iPad 2 64GB white | New iPad white 64GB

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Možda sam ja glup ali meni ovo ne ide nikako :?

Prvo me je satima zezao update iTunes dok nije na kraju proradio, a sad kad radi glavi mi se na 6om koraku gde iTunes treba da reaktivira telefon, kaže da mreža nije podržana i nemam nikakvih opcija.

Edit: sredio sam, prepoznao ga je ali nemam reaktivaciju.
Edit: ne ide ovo nikako, vrtim se u krug :(
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

A ja imam problem sa odabirom operatera i SIM ID-a. Problem je sto mi je sa AT&T ali imam dva ponudjena i koji god da odaberem pa sve redom SIM ID-ove zaredjam ali corak, nikako da ga iTunes prepozna. Tu sam se zaglavio i samo se vrtim u delu od 14. koraka pa do prepoznavanja u iTunesu...pas mater... Negde sigurno gresim ali ne znam gde :dry:
Poceo sam opasno da se nerviram pa mi je pametnije da ovu igrariju odlozim do jutra.
U svakom slucaju ostaje da docekam i unlock od AT&T, to mi sleduje svakako za koji dan :D

Mis iz roletne
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 00:07
Lokacija: Vienna

Post od Mis iz roletne »

Korak 1 - Pokrenes Cydiju na jailbrekovanom iPhonu i dodaj zvanicni repozitorijum za SAM pakete.
http://repo.bingner.com, a posto je taj repo prebukiran moze i ovaj da zavrsi posao http://iphone.gsm.vnOn sadrži sve SAM pakete koji su potrebni.

Korak 2 - Instaliraj SAMPref i pokreni ga. Proveri da li je SIM kartica koju nameravas da koristis u iPhonu.
Korak 3 - Nakon toga izaberes opciju Utilities i selektujes De-Activate iPhone. Ako je uspesno proslo ActivationState bi trebalo da vam ispise Unactivated.
Korak 4 - Neka SAM bude Enabled i izaberi metodu By Country and Carrier. Sledeci korak je da pronadjes tvoju mrezu na kojoj je telefon lokovan. Neke mreze koriste vise od jednog mreznog ID, zato je potrebno izabrati SIM ID opciju.
Korak 5 - Izaberi More Information opciju i IMSI broj kopiras koji je u delu SAM Details pre nego sto kliknes na Spoof Real SIM to SAM. Vratis se nazad, izaberes metodu Manual i pejstujes gore navedeni IMSI koji je predstavljen u More Inofrmation> SAM Details.
Korak 6 - Spoof Real SIM to SAM
Korak 7 - prikljuci iPhone na racunar i startujes iTunes zbog aktiviranja telefon. Kada zavrsis dva puta pritisnes Phone Number sekcija Device Detail i uveris se da su prikazani ICCID poklapa sa onim koji se nalazi na SIM kartici. Ako se ne poklapaju proces ces morati ponoviti iz pocetka.

Korak 8 - Ako se ICCID poklapaju iskljuci uredjaj sa racunara i iskljuci (Disable) SAM. Ponovo povezi uredjaj na iTunes i ne brini zbog poruke o greskama da uredjaj ne moze da se aktivira. Poruke su normalne potrebno je samo iskljuciti iTunes i ponovo poreknuti.
Korak 9 - Posle kratkog vremenskog perioda iPhone bi trebalo da prikaze signal zsto naci da je proces bio uspesan. U slucaju da ti prijavi da Push Notification prestao sa radom to mozes resiti tako sto ces izabrati opciju Clear Push u SAM a zatim povezi uredjaj na iTunes.

ako sve uradis kao sto sam napisao mora se otkljucati.....
iPhone 4 32GB white & black | iPad 32GB white | iPad 2 64GB white | New iPad white 64GB

rudulan
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 232
Pridružio se: Sre, 28. Jul 2010. 15:19

Post od rudulan »

meni sve savrseno radi, osim sto barem jednom dnevno mi nestane signal i napise se u status baru NO SIM ili NO SERVICES, da bih opet vratio siglan moram da ugasim tel i izvadim i zatim varatim karticu i upalim tel.
Kako da se rijesim ovog problema?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

rudulan, sve vise ljudi daju to kao izvestaj, ocito da ni ovaj unlock nije savrsen... REsenje bi bilo da se instalira tweak iz cydie koji omogucava alarm kad god nestane mreze, interneta i sl.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Znači da se ne zezam džabe....... Koji će mi da vadim karticu 2 puta dnevno? Gevey ume da se zaglupi ali jednom u nedelju dana, i rešava se restartom ili čak samo respringom ili airplane-om i vraćanjem.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Mis iz roletne
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 00:07
Lokacija: Vienna

Post od Mis iz roletne »

nas narod je izmislio jednu lepu poslovicu "das slepcu kobasicu a on kaze da je kriva"....
interesuje me kako ce ovi sa 5.1 BB 4.12.01 da otkljucaju svoje telefone u slucaju da im ova metoda ne odgovara....a do skoro se kukalo kako je gevey sr***....tipicno nasi ljudi
iPhone 4 32GB white & black | iPad 32GB white | iPad 2 64GB white | New iPad white 64GB

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

A ja primetih drugi problem. Ne ispada mi iz mreze ali mi se desava od kako sam instalirao SAM da mi wifi gubi. Prosto se diskonektuje i uopste ne bidi ni jednu mrezu iako ih imam nekoliko u zgradi.
Skinuo sam SAM cisto da proverim i sve je sljakalo najnormalnije evo ceo dan. Veceras kako sam ga ponovo vratio da pokusam sa ovim iz prvog posta, opet se desilo da prosto ne vidi wifi pa restart i onda tek proradi.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Kad uradis nesto sa SAM-om mozes slobodno da ga uklonis iz telefona, jer nije potreban. SAM je potreba za aktivaciju/unlock. Nakon toga je nepotreban.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Znadem, nego sam hteo jos koji put da pokusam ali evo bezuspesno... Jbg, dizem ruke od SAM-a, cekam da mi se jave iz AT&T i da ga oni otkljucaju i to je to.
Mislim, i ovako mi telefon sasvim normalno radi bez gevey pa mi to otkljucavanje samo uvecava vrednost prilikom eventualno prodaje. Mada, ako je sudeci po trenutnim uticima, tesno da cu se u neko skorije vreme rastati od iOS-a :) Eto, docekasmo da i ja to kazem :D

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Auuuu, sta ce to da bude? Izvodim ljude na pravi zivotni put. Jos neke neverne Tome sa ovog foruma da navatam, pa da kazem da mi je misija uspesno okoncana :roll:
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

:lol: :lol:
Nije tema pa necu da spamujem ali u sustini radi podjednako dobro kao i Android na odredjenim telefonima. Jeste, ima komplikacija i zavrzlama kod oba sistema ali bitno je da radi posao :wink:
Jedina velika zamerka iPhoncetu je baterija tj nemogucnost njene zamene. Pre ili kasnije ce sigurno izgubiti na autonomiji pa bi bilo lepo zameniti je tako sto ces skinuti zadnju masku ALI to nece da moze bez servisa ili makar odgovarajuceg alata (ako uopste ima da se kupi samo baterija).
Nego, nocas sam se opet zezao sa SAM-om i corak, nikako da odradim to kako treba. Tako da, uklonio sam ga i evo wifi sljaka kao pravi :)

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Nisam baš skontao da li si na mene mislio Mise iz roletne ali ako su ovo navedeno posledice, onda mi je Gevey i uz svoje mane ipak bolja kombinacija (nikad nisam rekao da je sr***e).

miodrage, radiš life coaching u sl. vreme za džeparac :D
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Mis iz roletne
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 00:07
Lokacija: Vienna

Re: SAM iPhone 4/4S Unlock na svim basebandima

Post od Mis iz roletne »

vise ne radi, apple zakrpio propust......modovi ako moze lock ove teme da se ne stvara zabuna

hvala
iPhone 4 32GB white & black | iPad 32GB white | iPad 2 64GB white | New iPad white 64GB

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Re: SAM iPhone 4/4S Unlock na svim basebandima

Post od Miškoni »

Ok, može pod ključ za sada, ali ako opet postane aktuelno, a nešto mi govori da hoće, aktiviraćemo je. :wink:

Zaključana tema