iOS novosti

Pravila foruma
iOS deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za Apple telefone, možete to uraditi preko sledeće prečice:
Apple
Odgovori
Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

iOS novosti

Post od Baraba »

iOS 7 kasni, ali će izgledati modernije

Prema svim izveštajima koji se mogu pročitati na Internetu, razvoj iOS-a 7 je u zaostatku za planiranim rasporedom. Apple čini sve kako bi rad na novom operativnom sistemu vratio na kolosek, pa su u tu svrhu angažovani inženjeri koji trenutno rade na OS X 10.9. Novi iOS je poveren britanskom dizajneru Džonatanu Ajvu, a navodi se da je UI "sedmice" doživeo dizajnerski preporod. Pominje se moderniji i "ravan" dizajn, ali u suštini promene će biti uglavnom konzervativne. Kako će se sve ovo odraziti na najavljeno lansiranje novog iPhonea na leto, odnosno predstavljanje novog operativnog sistema - ostaje da se vidi. Prema prvobitnim planovima, iOS 7 bi trebalo da bude spreman do Worldwide Developer konferencije u junu.

Izvor: benchmark.rs

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Vesti i dešavanja

Post od miodrage »

U sustini, posto je Ive vrlo konzervativan, i voli taj flat interface, nama ce kozmetika biti servirana kao nesto "revolucionarno" ili "reinvented". Na to mogu samo da kazem BULLSHIT! Dok ne ubace Live Tiles i Live Apps, necu ni da razmisljam o iOSu, to je za mene novi conditio sine qua non (uslov bez koga se ne moze -prim. prev. aut.)
Ovo je jos jedan dokaz koliko je Apple nazalost zaglibio odlaskom Jobsa. Sve ovo sam jos tada predvideo, i prognozirao, i kako vidim nisam pogresio. Od 4s oni ne znaju sta da rade, iOS je i dalje jednako statican, kaskaju za konkurencijom, cak su prihvatili promenu dimenzija iPhona i iPada (pokojni Steve se verovatno okrece u grobu zbog toga), a konkurencija sa druge strane napreduje. Google ne spava, ne spava ni Microsoft. Na nekim manje atraktivnim, i slobodno se moze reci siromasnijim trzistima, Microsoft je po rezultatima prodaje, nadmasio Apple.
iskreno, meni je zao Apple-a, ali on sada dozivljava sudbinu Nokie od pre nekoliko godina, sunovrat je nazalost krenuo, jos uvek imaju priliku da se iscupaju, ali ta prilika im izmice krajem ove i pocetkom iduce godine. Voleo bih da ne android u ovoj situaciji, ali polako, tiha voda breg roni, i nicija nije gorela do zore, pa ce i Google da bude pokopan :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Vesti i dešavanja

Post od Baraba »

Videćemo ove godine šta će uraditi, ne očekujem da će u 5s biti novi ios (osim ako ga sklepaju na brzinu). Mada bi bilo dobro da ga izbace sa 5s, ne da čekaju iP6 i sa njim da izbace nov ios. Generalno, ti im Mio zameraš samo izgled koji je jedan te isti 4god, a SJ je igrao na tu kartu da ljudi ne vole promene i nova navikavanja, sam je o tome govorio i propagirao! Ode on i sada korisnici očekuju novi izgled, ovo ono, ispade da ljudi nisu znali šta su hteli ili sada ne znaju šta je dobro za njih? :D

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Vesti i dešavanja

Post od miodrage »

Baraba, nije 4 godine nego sada vec 6 godina, ovo ce biti sedma! To ad 1.
Ad2, ja jako dobro znam sta zelim, i uzeo sam sebi uredjaj koji sam zeleo i prizeljkivao. Naravno, kao i svima, bitan mi je hardver, ali mi je najbitniji softver, koji ce moje iskustvo sa jednim uredjajem da ucini zadovoljstvom, a ne izvorom stalnih frustracija. Evo, priznacu, presao sam na WP samo zbog zene, jer otkad sam njoj uzeo Lumiu710 i video kako to lepo radi, jednostavno nisam mogao to da odagnam iz glave.
Ja ne mogu da poreknem jos uvek neke prednosti iOS-a nad WP, ali sveukupno gledano, iskustvo koje imam koriscenjem WP je daleko bolje nego dok sam koristio iOS. Neverovatno, ali istinito.
Elem, kako je ovo tema za vesti iz iOS sveta, postoje opravdane indicije da ce Apple jos jednom da prekrsi svoja pravila (podsecam - prekrsili su pravilo o velicini ekrana na iPhonu, iPad mini-u), a to je da ce ove godine zaista da izbace 2 uredjaja, jedan premium, i drugi za plebs iliti siroke narodne mase koji ce biti osakacen, ali i pristupacan.
E sad, mene zivo zanima iOS7, ali se bojim da ce promene biti samo kozmeticke, uz neka hardverska poboljsanja uredjaja - tipa jos memorije, jaci procesor, jaca kamera (standardne budalastine).
Mislim da ce tek sledeci iPhone uz iOS8 doneti neke vece promene (nadam se), ali zivi bili pa videli :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Vesti i dešavanja

Post od Baraba »

Koliko znam ti si koristio 4god, na te 4god. sam mislio.

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Re: Vesti i dešavanja

Post od telep »

Od dizajna jedino sto ce promeniti su one smesne teksture koze i tkanine. Ostalo njet, iOS mora da ostane idiot proof za soccer moms.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Vesti i dešavanja

Post od Baraba »

Apple iOS 7 će biti moderniji ali prepoznatljiv

Apple-ov novi operativni sistem iOS 7 je verovatno najočekivanija iOS nadogradnja, posebno ako se uzmu u obzir dosadašnje poznate informacije a očekuje se da će biti predstavljen na predstojećem WWDC događaju u junu. Džonatan Ajv bi trebalo da unese dosta promena u iOS 7, a pojavili su se novi detalji u vezi sa dizajnom. Tu je moderniji, elegantniji i "ravan" dizajn interfejsa, pominje se izmena cele palete ikona za standardni set Apple aplikacija, kao i promena izgleda tool i tab barova. Biće ubačeni i filteri za polarizaciju, koji praktično sprečavaju ljuide sa strane da čitaju ono što korisnik piše na uređaju. Sajt 9to5Mac navodi još dosta sitnijih izmena i poboljšanja, a da li će se sve ovo ispostaviti tačnim, ostaje da vidimo 10. juna kada se očekuje predstavljanje iOS-a 7.



izvor: benchmark.rs

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Vesti i dešavanja

Post od miodrage »

Navodno od 19h bice i video streaming - to je potpuno novo, jer do sada Apple nije dozvoljavao live prenos svojih keynote desavanja...
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Vesti i dešavanja

Post od Baraba »

Cenim da se Miovrag vraća na iOS 8)

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Vesti i dešavanja

Post od iLuka »

hahahahha ako mi verujes, pomislio sam na to malopre... lici mi malo iOS 7 na windows 8 i palo mi je na pamet... svidjaju mi se shortcut-ovi :)

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: Vesti i dešavanja

Post od fannY »

Evo kako to izgleda ko nije pratio. :)

http://www.apple.com/ios/ios7/

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Vesti i dešavanja

Post od iLuka »

Kad izlazi? Tek na jesen? Nisam pratio do kraja... :(

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Vesti i dešavanja

Post od Baraba »

Valjda na jesen sa novim 5S. Polako bre, ovo traje još 3 dana, će vidimo šta još ima. Kako su iskopirali droid i Wp, na finjaka, videli šta je najbolje i pokupili. A nekad je bilo obrnuto.


Evo npr. jednog sajta za registraciju UDID-a i skidanje bete http://www.iosreg.com/
Samo što su apple serveri pukli trenutno... Košta 7 funti. Ako hoće neko da skine betu ios 7 :D

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Vesti i dešavanja

Post od miodrage »

YUKK, ovo je odvratno... Flat interface kao kod WP bez live tile??? Strasno! Ne da se ne vracam na iOS, nego je ovo pocetak jednog velikog sunovrata. Zbogom Apple
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Vesti i dešavanja

Post od Baraba »


iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Vesti i dešavanja

Post od iLuka »


Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Vesti i dešavanja

Post od Baraba »

Da li je tačna ova vest? :)

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Vesti i dešavanja

Post od iLuka »

jeste, pratim neke teme na twitteru, ova je najnovija :)

probacu uskoro a i nek se javi neko ko proba ili ce tek pa da vidimo sta i kako :)

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Vesti i dešavanja

Post od Baraba »

Novi Apple-ovi uređaji dobili Skype HD video pozive
http://mobile.benchmark.rs/mobile_vesti ... deo_pozive

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Vesti i dešavanja

Post od Baraba »

iOS 7.1 beta 5 now available for download
http://bgr.com/2014/02/04/ios-7-1-beta- ... -released/

Ovo kao da štanciju, uhvatili zalet i ne staju sa update.

Odgovori