Cydia Impactor: Dodatak za uklanjanje jailbreaka sa iUređaja

Pravila foruma
iOS deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za Apple telefone, možete to uraditi preko sledeće prečice:
Apple
Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Cydia Impactor: Dodatak za uklanjanje jailbreaka sa iUređaja

Post od Azimuth »

Saurik, kreator Cydie je objavio novi tweak - Cydia Impactor. Ideja iza ovog dodatka je da ukloni jailbreak sa vašeg iUređaja (iPhone, iPad, iPod touch), odnosno vrati ga na stanje kao da je urađen svež Restore, a da pri tome ne koristite iTunes i radite update iOS-a na više verzije.

Cydia Impactor trenutno radi sa iOS 8.3 i 8.4 i nakon zavšrenog procesa možete ga opet jailbreakovati ili prodati bez vaših ličnih podataka na njemu. Jailbreakeri sa nešto dužim stažom se sećaju iLex Rat i Semi-Restore programa koji su imali istu funkciju.

Saurik predlaže da napravite back up uređaja jer on procesom briše sve podatke. Korištenje Impactora je veoma jednostavno. Po instalaciji ćete na Home Screen-u videti novu Impactor ikonu. Kada pokrenete aplikaciju i pročitate sva upozerenja na dnu ćete naći dugme koji vraća vaš uređaj na fabrička podešavanja a pritom zadržava trenutnu iOS verziju.

Slika

Da biste mogli da obavite ovaj proces potrebno je da iUređaj ima internet konekciju, i da imate makar 30-40% baterije. Nakon završenog resetovanja moraćete ponovo aktivirati vaš uređaj sa vašim Apple ID nalogom.

Cydia Impactor je besplatan tweak koji možete preuzeti odmah. Nadam se da će vam poslužiti.

gagi75
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 73
Pridružio se: Pon, 02. Mar 2015. 17:48
:: i phone 4s
:: s6

Re: Cydia Impactor: Dodatak za uklanjanje jailbreaka sa iUre

Post od gagi75 »

:D :D :D :D :D :D :D ja uradio i valja proveroeno 100 posto! :D :D :D

gagi75
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 73
Pridružio se: Pon, 02. Mar 2015. 17:48
:: i phone 4s
:: s6

Re: Cydia Impactor: Dodatak za uklanjanje jailbreaka sa iUre

Post od gagi75 »

nema je za 9.02 jos uvek ili ima li negde adresa
ako moze da se okaci pa da probam
fala

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Cydia Impactor: Dodatak za uklanjanje jailbreaka sa iUre

Post od Azimuth »

Mislim da je nema jos uvek za 9. Polagano, bice i to uskoro. Valjda.
Najjednostavnije ti je da proveris sam da li je apdejtovana i kompatibilna sa iOS 9.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Cydia Impactor: Dodatak za uklanjanje jailbreaka sa iUre

Post od iLuka »

ja ipak vise verujem u restore, set as new, backup ili kako ko voli... u svakom slucaju restore preko itunes-a :)

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Cydia Impactor: Dodatak za uklanjanje jailbreaka sa iUre

Post od Azimuth »

To stoji, ali onom kojem je jb bitna stavka se nikako ne isplati da sada radi restore jer ce iOS podici na 9.1 a to opet znaci da gubi jb. Jedini nacin jeste upravo impactor sa cydie.

gagi75
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 73
Pridružio se: Pon, 02. Mar 2015. 17:48
:: i phone 4s
:: s6

Re: Cydia Impactor: Dodatak za uklanjanje jailbreaka sa iUre

Post od gagi75 »

meni je odradilo posao..par puta sam ako da vidim i nema problema mogu vam reci...vrati sve na fabricko podesavanje..cist bude s tim da ako sto covek rece ako preko itunes oma ce ga digne na novu verziju ovde ostane stara i opet JB ako hoces ili ne i to je to ...ekstra aplikacija
+1

gagi75
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 73
Pridružio se: Pon, 02. Mar 2015. 17:48
:: i phone 4s
:: s6

Re: Cydia Impactor: Dodatak za uklanjanje jailbreaka sa iUre

Post od gagi75 »

kaze da ce biti u skorije vreme psten za ios9xxx jer cekaju da vide stabilnost jt kako se ponasa pa ce da puste update...

gagi75
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 73
Pridružio se: Pon, 02. Mar 2015. 17:48
:: i phone 4s
:: s6

Re: Cydia Impactor: Dodatak za uklanjanje jailbreaka sa iUre

Post od gagi75 »

nema jos uvek za 9 inace stvarno stvarno korisna stvar..nadam se da ce uskoro izaci update neki

Odgovori