iOS 12

Pravila foruma
iOS deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za Apple telefone, možete to uraditi preko sledeće prečice:
Apple
Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

iOS 12

Post od Cooomi »

Evo tacno deseti dan od kako je iOS 12 izasao, i dalje niko nije pokrenuo temu pa evo ja da pocnem :)

Nadogradio sam prvog dana, nikakvih problema do sada nisam imao, ali takodje ni sa iOS 11.4, tako da ne vidim neko znacajno poboljsanje.

Najznacajnija unapredjenja koja mozemo da primetimo su sledeca:

FACETIME GROUP CHAT do 32 osobe ;

SIRI PRECICE I PREDLOZI;

UNAPREDJENI ANIMOJI I NOVI MEMOJI;

DETALJNIJE INFORMACIJE O POTROSNJI BATERIJE;

GRUPISANA OBAVESTENJA

AR 2 KIT i MEASURE APP

Od svega toga, najkoristnije bih rekao da su ta grupisana obavestenja kao i jedan mali bug fix konkretno za iPhone X koji otezava slucajno uzimanje screenshotova na zakljucanom ekranu, sto mi se cesto desavalo.

Primetio sam takodje da se u Safariju u landscape modu sada pojavljuju tabovi, sto pre nije bio slucaj, tako da je mnogo jednostavnije skakati sa stranice na stranicu sada :)

Doduse, jedna od najboljih poboljsanja koje sam primetio nije vezana za telefon, vec za Apple Car Play. Naime sada podrzava mape od drugih proizvodjaca, sto je do sada bio slucaj samo sa zvanicnim Apple Mapama. Google Mape i Waze su sada dostupni za Car Play! :)))
Imao sam prilike da se sluzim Car Play-om jednom prilikom dok sam vozio rental na odmoru, stvarno je dobro zamisljena stvar i mnogo jednostavnija od svih multimedijskih resenja od proizvodjaca automobila.

Koja su vasa zapazanja, sta bi voleli da vidite u sledecoj nadogradnji?

Meni je iskreno malo dopizdeo UI iOS-a, voleo bi da promene dizajn drasticno, kao sto je Android uradio prelaskom na Material Design.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: iOS 12

Post od Apolo »

U prevodu ništa spektakularno. Juče sam prešao na iOS 12, i dalje sve radi fluidno, a promene jedva da sam i primetio.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Festina lente.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: iOS 12

Post od гари »

Neki video sam pogledao pre nedelju - dve dana, komentarisali su iOS 12 kao verziju na kojoj Apple hoće da radi na peglenju performansi.

Devojka sebi instalirala iOS 12 čim je pušten, nema pritužbi.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iOS 12

Post od miodrage »

Apolo, гари, jel to na SE? Posto ja razmisljam da li da updatujem zenche? A iskustva mi jesu jako bitna da znam.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: iOS 12

Post od Apolo »

Da, SE. I na 11.4 sve bilo dobro i sad je na 12.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Festina lente.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: iOS 12

Post od гари »

Da, i kod moje devojke je isto SE.
.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iOS 12

Post od Azimuth »

Mojoj ženi se često dešava da je nedostupna. Kapiram da moram restore da radim pa ću rešiti problem. Ovo ostalo radi dobro. Za bateriju je rano da bilo šta napišem.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: iOS 12

Post od Apolo »

Još od iOS 11 dešava mi se da random prebaci sa Gboard na iOS keyboard, što je stvarno postalo iritantno. Onda moram da kliknem u smiley pa da se vratim da bi me vratio na Gboard.

Takođe, kada koristim Foursquare I odaberem da mi prikaze Directions, samo mi nudi putem Apple maps i City mapper iako imam instaliran HereWeGo. Na Androidu mi normalno ponudi i mapama koje su mi instalirane, može li tako i na iOS?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Festina lente.

Milena G3
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Pon, 01. Feb 2016. 13:32
:: LG G3

Re: iOS 12

Post od Milena G3 »

U čemu je problem što na 6s na verziji 12 i sada na 12.1 nisam dobila aplikaciju MEASURE a kod svig kolega je dosla
Sa ovim sistemom.

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: iOS 12

Post od yocasylver »

Kakva vam je baterija?Supruga se zali za svoj SE,kaze da se brze trosi.Ima poslednji update.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: iOS 12

Post od Apolo »

Koristim SE takodje, baterija je uzas. Nije bila bolja ni pre poslednjeg update, ali generalno jako sam nezadovoljan sto se toga tice.
Festina lente.

Odgovori