Pomoc za V3!!!

Fabrički OS, Android, Windows, Symbian (UIQ)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian (UIQ) OS
Scully
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Sre, 14. Dec 2005. 09:14

Pomoc za V3!!!

Post od Scully »

Kako se vrsi dekodiranje telefona,npr. Motorola V3?Koliko kosta?Ko to moze da uradi?Da li telefon moze da se flesuje ako je totalno iskljucen,i ni na koji nacin nece da se ukljuci?
Da preciziram:imam Motorolu V3,od prilike 6meseci.Kada sam ga kupila normalno je radio,kada se prvi put ispraznio,stavila sam ga da se puni,punio se 3h,i napunio od mogucih 4 crtice samo 1.Ispraznio se za 10 minuta,i onda sam ga stavila uvece da se puni,i ostao je na punjacu do jutra.Kada sam ga tada skinula s punjaca,na displeju je pokazivalo da je telefon pun,a kada sam pokusala da ga ukljucim,on kao da je mrtav,uopste nece da se ukljuci.Kupila sam i novu bateriju,i nece,probala sam i novi punjac,i nece.Ne znam sta da radim,pa molim sve koji imaju pojma sta moze biti s telefonom da mi pomognu.

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

U servisu!Zavisi.Pa servis!Moze,tako se valjda i radi.Mogla bi ti to i sama da pokusas ako se dovoljno razumes,imas na sajtu dovoljno objasnjenja kako se flesuje a ako neznas onda bolje nosi u servis!
Pozdrav 8)

Scully
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Sre, 14. Dec 2005. 09:14

Post od Scully »

Puno ti hvala,ali ja ne znam to sama da uradim,tako da cu najverovatnije morati da ga nosim u servis.A sta mislis,da li bi mu dekodiranje pomoglo?U svakom slucaju HVALA!!!P.S.-Ako se setis nekog drugog resenja,javi mi ako imas MSN,ili na E-mail:karucini@hotmail.com

POZDRAV :oops: :? :unsure: :smutny: 8)

KISS :oops: :wink:

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Nemoze dvaput da se dekodira!Pre nego sto si kupila telefon njemu je uradjen SIM unlock (to je ono cuveno"dekodiranje") i sad ce mu uraditi flesovanje i trebao bi da proradi.Nosi telefon tamo gde si kupila jer moraju da ti to urade bez naplate a neki drugi servis bi ti uzeo bar 10 evra za to!
Pozdrav 8)

Scully
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Sre, 14. Dec 2005. 09:14

Post od Scully »

Izvini sto sam dosadna,ali zanima me i kako se radi to flesovanje.Zast mu je uradjeno to dekodiranje pre nego sto sam kupila?I kupila sam telefon van Beograda,i to na nekoj pijaci,kao polovan.Postoji li mogucnost da je kraden,pa mu je kod ugasen,ili tako nesto?Molim te odgovori mi!!!
Pozdrav! :wink:

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Imaju u servisu posebne uredjaje koji sluze za to ali kao sto rekoh to je moguce uraditi i kuci ali posto neznas... SIM unlock je (verovatno) radjen zato sto je (verovatno) sa neke mreze a posto skoro sve mreze (sem TIM,Swisscom i mozda jos neke) zakljucavaju telefone da mogu da koriste samo SIM kartice te mreze,mora da se uradi SIM unlock!VELLLLLLLLLIIIIIIKU si gresku napravila sto si kupila telefon na pijaci,isto placas kao u radnji ali nemas nikakvu sigurnost,jos ako se ne razumes u telefone nesto narocito,ne primetis sta si kupila dok ne dodjes kuci a onda je kasno.Moze da bude i neki hardverski kvar buduci da si ga kupila polovnog i jos na pijaci,zato pare u dzep i pravac servis!I ponesi punjac od telefona da vide da nije on problem.
Pozdrav 8)

Scully
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Sre, 14. Dec 2005. 09:14

Post od Scully »

Koliko si ti siguran/sigurna (ne znam da li si musko ili zensko-IZVINI)da je u pitanju flesovanje,ili sta vec?

Pozdrav :oops:

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

probaj da stavis novu bateriju tu sto si kupila, pa ga prikaci na punjac novi sto si kupila i onda duze drzi dugme za paljenje telefona pa javi da li se upalio 8)

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Neznam sad koliko sa sigurAN (muski rod) :wink: da je flesovanje,posto si u prethodnom postu napisala da je polovan moze biti da je baterija za smece ako vec nece da se puni jer je u njoj elektronika za punjenje!
Pozdrav 8)

Scully
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Sre, 14. Dec 2005. 09:14

Post od Scully »

Probala sam u servisu 10 novih baterija i isto toliko i punjaca,i nista. :uhuh: Nego,nasli smo kvar. :) Stvar je u tome,kao sto rekoh,telefon je kupljen polovan,na pijaci,punjac je bio "kineski",bio je jaci od telefona,imao je 9 vati (valjda,tako nesto) :oops: ,a telefon 5 vati.Bio je mnogo jak za telefon,pa ga je Ubio,s tim sto moze da se popravi,ali mi treba originalni punjac.
Sada me interesuje gde mogu da kupim punjac,jer bez punjaca ne moze da se popravi.Molim sve koji znaju gde ima da se kupi punjac,da mi kazu preko ovog foruma,ili preko MSN-a,na E-mail:
karucini@hotmail.com
Veliko hvala svima koji bi mogli biti od pomoci!!! :roll:
POZDRAV 8)

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

bojim se da to nije bio problem :unsure: , sta][ce ti punjac(?) ako je to sto kaze serviser(,) neka otkloni kvar pa ti uzmi drugu bateriju(,) napunjenu na nekoj drugoj motoroli(,) pa probaj da ga upalis :wacko: mislim da ne][zna sta je pa lupeta gluposti :blinky:

radivoj
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sub, 24. Dec 2005. 21:52

Post od radivoj »

imam prvi put motorolu pa me zanima da li mogu da odbijem poziv i kada je poklopac zatvoren a pod 2 telefon kada priključim na usb kablom na pc on počne i da se puni pe me zanima da li je to normalno a ako nije kako to da rešim

lol
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Sre, 14. Dec 2005. 12:01

Post od lol »

normalno je da se telefon puni kad je prikljucen usb-om na kompjuter,

a to s odbijanjem poziva sam i ja pokusavala ali ne moze, pa sam na kraju podesila da odgovaram na pozive kad ga otklopim i pritisnem zelenu tipku, tako da kad hocu da odbijem poziv otvorim telefon i pritisnem crvenu tipku

Odgovori