V9 RAZR2

Fabrički OS, Android, Windows, Symbian (UIQ)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian (UIQ) OS
djurkash
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 144
Pridružio se: Ned, 26. Avg 2007. 19:04

V9 RAZR2

Post od djurkash »

Gameforce,
Ako se slažeš, a s obzirom da je mts počeo nuditi ovaj model uz ugovor, kao i da je cena ovog aparata sve privlačnija, mislim da je došlo vreme da se i ovom naslovu dodeli sticky pridev, pa da krenemo u razmenu iskustava...
djurkash

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

djurkash, a ti ako se slazes mogao bi nam preneti svoje utiske o telefonu posto vidim u potpisu da ga posedujes. 8)
5130+Koss the plug....

djurkash
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 144
Pridružio se: Ned, 26. Avg 2007. 19:04

Post od djurkash »

Naravno, Masterokrata, čudi me samo da još nema mnogo ljudi koji ga poseduju...
Kao što iz mog potpisa vidiš, do sada sa uglavnom insistirao na smart-telefonima, ali dizajn ovog modela me je zaista oduševio, tako da sam ga uzeo kao drugi fon, kao prvi ću uzeti HTC TyTN II uskoro. Motorola je zaista sa serijom V8, V9 i V9m čini mi se pogodila u centar, i ako se ljudi nisu preterano smorili od tankih telefona, model će imati dobru prodaju. Softver je stabilan, bez ikakvih grešaka, izuzetno brz, ipak radi se od procesoru na preko 500 MHz. Tastatura je dovoljno velika i odlično odgovara prstima. O ekranima i ne treba trošiti reči , sjajna stvar. Na internetu se zaista može naći veliki broj modovanja softvera, pa ako je neka opcija i promakla programerima, nije korisnicima. Kvalite zvuka je odličan i zvučnik daje jak zvuk, koji se malo prigušuje kad je telefon na nekoj podlozi zbog položaja zvučnika. Koristim uparene Logitech freedom bt mono slušalicu za hadsfree, kao i Motoroline S9 bt sluške kao stereo, i u oba slučaja zvuk je besprekoran.Jedinu manu ostavljam za bateriju koja meni služi jedan dan, mada ja i inače punim telefon svake noći, tako da to i nije neki veliki minus.
Sve u svemu izuzetno sam zadovoljan, i toplo ga preporučujem...
djurkash

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

Pa ne vidim na ovom telefonu nista tako posebno... :unsure:
iPhone + CX300

djurkash
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 144
Pridružio se: Ned, 26. Avg 2007. 19:04

Post od djurkash »

Da, da, evo ga SPYKER, sa svojim nadaleko čuvenim komentarima :D
Spyker, znam da ne voliš motorolu, ni ja nisam razmišljao o ovom telefonu sve dok ga nisam video. Pa sam odstupio od svog pravila da karakteristike podređujem dizajnu...
Ipak, iako volim SE, moram priznati da je softver pouzdan i jako brz(kod P1 sam morao bar jednom u 5 dana da ga resetujem), a pošto će meni služiti kao drugi aparat, pored TyTN II, kažem ti, više sam nego zadovoljan...
djurkash

darkado
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 791
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 18:00

Post od darkado »

meni je lep telefonchitj ali stvarno nishta posebno sem ekana koji je neverovatan uzhivo, n73 mozhe samo da se pokrije ushima pored njega :lol: bash me interesuje marka displaya. sve ostalo je onako, dobro ali ne odskache neshto, mislim da tje da zameni v3 (i,x) kad mu opadne cena.
Alcatel 992d / Sony Xperia S / Huawei IDEOS X5 / ZTE Blade / HTC Startrek

djurkash
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 144
Pridružio se: Ned, 26. Avg 2007. 19:04

Post od djurkash »

Slaem se Darkado,
ali Motorola i ne pravi telefone koji se ističu neki tehnoličkim inovacijama, niti su trendseteri u bilo kom smislu sem ponekad dizajnerskom...
djurkash

darkado
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 791
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 18:00

Post od darkado »

tachno, poslednjih 3-4 godine, ranije su bili kompanija sa mozhda najvishe inovacija .
Alcatel 992d / Sony Xperia S / Huawei IDEOS X5 / ZTE Blade / HTC Startrek

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

djurkash, pa sto se tice dizajna, ok, ali to da li ja ne volim motorolu (sto nije tacno, ni ne gledam koji je proizvodjac, vec kakav je telefon) svakako nije prethpdilo postu koji sam napisao.

Cena je jako visoka za ono sto nudi.
iPhone + CX300

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

Ja bas ne volim motorolu ali bi rado posedovao A1200 i E6. V9 je malo preskup za moj ukus....ali da izgleda lepo moram priznati.
5130+Koss the plug....

darkado
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 791
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 18:00

Post od darkado »

cena jeste visoka ali moje je mishljenje da tje pasti brzo posebno ako ga mts nudi .
Alcatel 992d / Sony Xperia S / Huawei IDEOS X5 / ZTE Blade / HTC Startrek

miodrag75
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 79
Pridružio se: Čet, 01. Jun 2006. 10:11

Post od miodrag75 »

Ja cu da kupim v9 ili z8 ali za nekih 180 evrica :D samo jos nikog nisam naso ko ima z8 da kaze nesto vise o njemu. Poslednje 3 godine kupujem Motorole i stvarno su uradjeni kvalitetno vrede svaku paru

Low Rider
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 99
Pridružio se: Pon, 31. Okt 2005. 21:35

Post od Low Rider »

trebalo je da prodje 10ak dana pa sad mogu da objektivnije kazem nesto o ovom fonu.
funkcionalnost- pa sad, posto sam sa m600 i p1 presao na v9 ne mogu mnogo da kazem, ipak dva razlicita koncepta pa v9 deluje nekako decije. ali kao sto kazem nije bas za uporedjivane. mogu da ga poredim sa npr 6500 i tu mogu da kazem da bi prvagu odnelo to kom si brendu naklonjen. po meni je moto uvek bila userfrendly iako mnogi kukaju kako je sve nelogicno. kamera je zaista za 2mp sasvim sasvim dobra i upotrbljiva. stavio sam karticu 1gb i radi bez greske. na svaku funkciju brz odaziv. baterija (ne verujem) sve duze i duze traje kako ga koristim. poslednje punjenje 3.5 dana sa oko 30min price i oko 30 sms poslatih/primljenih, malo muzike, malo kamere...
zvucnik je super. m600 je malo jachi al po meni na m600 je bas bas jako. tastatura prostrana- nema greske. mozda za zensku saku ipak velika, al ima i velikih zena pa...

materijali od kojih je napravljena maska su me i najvise odusevili. deluje skupo. jedina mana je sto je magnet za otiske.

dizajn- pa mogu samo da kazem da ko god ga je uzeo u ruku odusevio se telefonom

djurkash
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 144
Pridružio se: Ned, 26. Avg 2007. 19:04

Post od djurkash »

Low Rider,
Mislio sam da sam jedini lik koji je sa P1 presao na V9, pa se i nisam mnogo hvalio, ali vidim da nisam... Vrlo traumaticno iskustvo :D
Mada, malo mi i nedostaje maltene svakodnevno restratovanje SE-a, na V9 je softver toliko jednostavan i uhodan, da jednostavno NE ZAKAZUJE...
djurkash

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

Danas sam video V9 uzivo,i moram priznati da je izuzetno lep telefon i da ima extra ekran,al generalno... preskup je... I nista drugo posebno nema... To je prosto to... I sto izgleda kvalitetno... Ostavlja mnogo lepsi utisak nego na primer 7500 ili shine... bar na mene...
Nokia E71... Elegant, but deadly

Low Rider
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 99
Pridružio se: Pon, 31. Okt 2005. 21:35

Post od Low Rider »

djurkash,
da li moze da se punjac, sluske, usb izvadi iz fona a da se ne "cupa" kabl?....one zabice ga koce, al mi je cudno da nema neki nacin da "glatko" izvuces kabl.

....e da, neverovatno kako je ekran dobar na suncu.....apsolutno se sve vidi jasno 8)

Low Rider
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 99
Pridružio se: Pon, 31. Okt 2005. 21:35

Post od Low Rider »

na moju veliku zalost (posto obozavam motorolu) moram da priznam da v9 ima problema sa signalom. na mestima gde nokia i se i samsung imaju bar dve-tri "crtice" v9 nedostupan..... ovo bas ume da nervira.... a i searching network ide prilicno sporo, bar 10-15s

....cudno za motorolu....ovo je treca koju koristim, prethodne su bile odlicne sto se signala tice

aNChYangel
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Ned, 19. Mar 2006. 18:42
Lokacija: Munze Konza
Kontakt:

Post od aNChYangel »

znate li vi da li je moguce, nekako li vec, promeniti M logo na spoljnom ekranu koji se pojavi kada je otvoren telefon? da se stavi bilo koja druga slichica ili shta li slichno?
Tnxx :))
I felt like putting a bullet between the eyes of every Panda that wouldn`t screw to save its species. I wanted to open the dump valves on oil tankers and smother all the French beaches I`d never see. I wanted to breathe smoke.

djurkash
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 144
Pridružio se: Ned, 26. Avg 2007. 19:04

Post od djurkash »

Posle 3 meseca korišćenja (kao jedinog telefona)došao je na red presek:
Mehanizam je još uvek stabilan, postoji jako malo bočno pomeranje na zglobu.
Tastatura je ok, bez ikakvih promena. Pojavila se samo jedna ogrebotina na telefonu i to mala, iako je tel. više puta padao na pod.
Softver jednostavno ne zakazuje, iako ovo nije smartfon, ipak je i za svoju klasu veoma stabilan.
HSDPA radi odlično, tel. sam povezivao sa kompom kao modem (u 3G-u) preko kabla i imao sam download od oko 400 Kb/s.
Sa S9 BT stereo slušakama muzika je zaista izvanredna, mada ja tu kombinaciju koristim za džoging i nisam neko baš zakeralo po tom pitanju.

Sve u svemu jedan jako dobar telefon, ali to se valjda i očekivalo od motorole, ali sumnjam da će ikada dostići i petinu onoga što je njegov prethodnik napravio...
djurkash

aNChYangel
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Ned, 19. Mar 2006. 18:42
Lokacija: Munze Konza
Kontakt:

Post od aNChYangel »

Recite mi, jel iko imao problema sa MMSom na V9?

retko ga shaljem, pa sam tek sad primetila ovaj problem.. GPRS radi, ali MMS jok. U Telenoru rekoshe da su imali isti problem sa nekoliko korisnika, da tel jednostavno ne priznaje setovanje... (a parametri uzeti za njihovog sajta...)

Da li je neko reshio ovaj problem?

Tnx!

ps. cl.gif je zasluzan za menjanje slicice na spoljnom ekranu, ako nekom zatreba... :)
I felt like putting a bullet between the eyes of every Panda that wouldn`t screw to save its species. I wanted to open the dump valves on oil tankers and smother all the French beaches I`d never see. I wanted to breathe smoke.

Odgovori