Mobilni telefoni"Motorola" najradioaktivniji

Fabrički OS, Android, Windows, Symbian (UIQ)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian (UIQ) OS
mihajlovic
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 189
Pridružio se: Uto, 27. Dec 2005. 13:39
Lokacija: Beograd

Mobilni telefoni"Motorola" najradioaktivniji

Post od mihajlovic »

Na osnovu podataka američke Komisije za telekomunikacije (FCC) korisnici sajta "Cnet" su sastavili listu mobilnih telefona s najvišim nivoom zračenja, navedeno je na internet sajtu "Lenta.ru".

Za najopasnije po stepenu zračenja proglašeni su mobilni telefoni kompanije "Motorola". Potrebno je, medjutim, napomenuti da ni jedan aparat ne predstavlja opasnost po zdravlje korisnika s obzirom da nivo radioaktivnosti tih modela ne prelazi norme FCC.

Procena nivoa radijacije mobilnih aparata je obavljena na osnovu SAR (Specific absorption rate) koja odredjuje nivo zračenja po kilogramu težine korisnika. Maksimalno dozvoljena radijacija je 1,6 vata po kilogramu u SAD i dva vata po kilogramu u Evropi.

Prvih deset modela s najvišim nivoom radioaktivnosti su Motorola Slvr L6 (1,58 vati po kilogramu), Motorola V120 i Motorola V265 (sa po 1,55 vati), slede mobilni tipa Motorola V70 (1,54), Motorola C290 (1.53), Motorola P8767 (1,53), Motorola ST7868 (1,53) i Motorola ST 7868W (1.53). Na začelju liste su Motortola A845, Palm Treo 650 GSM i Panasonic Allure kod kojih je SAR 1,51.

U isto vreme dva modela "Motorolinih" telefona su uvrštena u aparate sa najnižim stepenom zračenja (Motorola MPx200 i Motorola Timeport L7089), dok je za najbezbedniji po nivou radioaktivnosti proglašen telefon Audiovox PPC66001.

(Tanjug)
Тренутно вршим дужност председника. Мада имам запажене улоге и у другим комедијама.

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Hmm,a koliko se secam oni su pre par godina bash vazili za telefone koji najmanje zrache... :roll:

Del Boy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 936
Pridružio se: Pet, 20. Jan 2006. 12:30
Lokacija: TUZLA , BiH
Kontakt:

Post od Del Boy »

a sta je sa ostalim proizvodjacima , koji je poslje motorole ?? 8) :wink: :D

dugi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 166
Pridružio se: Sre, 29. Dec 2004. 23:50

Post od dugi »

DEL BOY napisao:a sta je sa ostalim proizvodjacima , koji je poslje motorole ?? 8) :wink: :D
Evo liste :D
http://www.bfs.de/elektro/oekolabel.html

nikoki
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 68
Pridružio se: Čet, 30. Mar 2006. 10:35

Post od nikoki »

A sta je sa mpx 220??? :? :| Jel on spada u istu grupu kao mpx 200, ili su ga jednostavno zaboravili staviti na listu?
hahahah Kuzman je provalio moj passwoed:D Hahaha ma nemoj klinac

Del Boy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 936
Pridružio se: Pet, 20. Jan 2006. 12:30
Lokacija: TUZLA , BiH
Kontakt:

Post od Del Boy »

nisu ga zaboravili staviti na listu , on stoji , samo sto ga ti nisi vidio , stoji pod rednim brojem 82 i ima kolicinu zracenja 0,58 8) :wink: :D

Witcher
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 44
Pridružio se: Ned, 08. Maj 2005. 08:06

Post od Witcher »

Ova vest je sve kao nesto, a u stvari nista...
Ako gledamo po brojkama i standardima, onda ni jedan od gore navedenih modela ne predstavlja opasnost, jer nivo radioaktivnosti ne prelazi granice koje je odobrila FCC. Radijacija mobilnih telefona vrsi se na osnovu nivoa zracenja po kilogramu tezine korisnika [SAR]. Maksimalna dozvoljena radijacija je 1.6 vata / kg u Americi, dok je u Evropi 2 vata / kg. Tako da nema mesta panici :wink:
Bolje znati mnogo i cesto, nego ne znati nista, povremeno, nikad, kojekude!

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Da skrenem paznju, da se neko ne bi pogresno informisao...
Radioaktivnost i radijacija nemaju veze sa mobilnim telefonima. Mobilni telefoni zrace, ali elektromagnetne talase. Zracenje je emitovanje energije u vidu talasa,tako da su i radioaktivnost i EM talasi tipovi zracenja,ali razliciti tip.Radioaktivnost je sposobnost nekih jezgara da emituju radioaktivne cestice alpha i beta,kao i gama zrake.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

nikoki
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 68
Pridružio se: Čet, 30. Mar 2006. 10:35

Post od nikoki »

Momci, imajte u vidu da mobilni telefoni kada zvone ili dobijaju poruku nivo zracenja im se poceca 7 do 9 puta!!! Merili su neki moju poznanici u vojsci i potvrdili to! Tada cini mi se prelazi sve moguce standarde i postaje vrlo opasn. Iz tog razloga ga ja vec duze vremena ne drzim uz sebe (u dzepu), vec u torbi ili malo dalje od sebe jer elektromagnetni talasi znacajno manje zrace na odredjenoj udaljenosti...
hahahah Kuzman je provalio moj passwoed:D Hahaha ma nemoj klinac

Witcher
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 44
Pridružio se: Ned, 08. Maj 2005. 08:06

Post od Witcher »

U pravu ste...ja nisam mnogo razmisljao, samo sam ponovio ono sto pise u prvom postu :oops: Hteo sam samo da podsetim da po standardima FCC-a, to nije nista ozbiljno...
Bolje znati mnogo i cesto, nego ne znati nista, povremeno, nikad, kojekude!

nikoki
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 68
Pridružio se: Čet, 30. Mar 2006. 10:35

Post od nikoki »

Veruj mi da su te vrednosti u mirnom stanju tvog aparata! :wink: :wink: do sto do sto do sto do sto dosto do sto do sto do sto... (valjda je dosta)
hahahah Kuzman je provalio moj passwoed:D Hahaha ma nemoj klinac

Odgovori