Najkorisnije aplikacije za Android OS

programi, sistemski alati, navigacija
Pravila foruma
Prilikom postavljanja nove teme o nekoj aplikaciji, potrudite se da date što kompletniji opis, zajedno sa sličicama.
Odgovori
Evil_Zo
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Pet, 23. Sep 2005. 13:54
Lokacija: Beograd i Herceg Novi
Kontakt:

Post od Evil_Zo »

VeNoM, i ja kao i Ninolina ne koristim task killere osim ako ne zatreba u momentu za neku aplikaciju, ali svakako imam instaliran SystemPanel aplikaciju koja pored ovoga ima jos gomilu opcija i prikaza i svakako je preporucujem.

araphel, isprobaj Pure Messenger Widget, mislim da je to ono sto trazis ;)

lala
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Ned, 02. Sep 2007. 17:59

Post od lala »

ajd recite mi neku aplikaciju za slanje dzabe poruka itd al da ta aplikacija nije virus :)) :lol: :lol:

Antagonist
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Sub, 01. Okt 2011. 18:50

Post od Antagonist »

Da li postoji neka aplikacija koja bi blokirala pozive? Ali samo pozive, a ne kao u airplane modu da blokira i wifi i sms? Ali da prilikom blokiranja poziva javi onom ko me zove da nisam dostupan, a ne jednostavno da prekine vezu.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Antagonist, koji aparat imas? Na Samsung I5800 imas sledecu mogucnost: Podesavanja->Podesavanja Poziva->Svi pozivi->Odbaci poziv uz slanje poruke. Mislim da je to univerzalno za sva Android telefone.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

besnopile
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Ned, 02. Okt 2011. 10:15

Post od besnopile »

Ja sam novi clan kupio sam android one touch telenor to je alcatel OT 990 :wacko: :wacko: juce sam ga nabavio i za sad posto sam nov korisnik imam problem kako da stavim da mi tastatura ne bude qwerty nego ona obicna od 12 dugmeta

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

besnopile, postavi to pitanje na temi o OT 990. Ako tema nije pokrenuta (proveri pomocu opcije Trazi) ti je otvori i naslovi "Alcatel OT 990".
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

besnopile verovatno je na androidima slično pa da krenemo
ideš u settings
pa language and keyboard
international keyboardportrait keyboard i tu namesti.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

besnopile
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Ned, 02. Okt 2011. 10:15

Post od besnopile »

VeNoM, kad udjem u jezik i tastatura ima 3 opcije android tastatura, touchpal unos i recnik korisnika e pa kad udjem na android tastatura ima vibracija veliko slovo unos glasa i to a kad udjem na tpuch pal ima sledece zvuci tastera vibracija tastera prikazi popup izgled tastature smart unos jezici i vodic e pa kad sam usao na vodic prvo mi pokazuje kako se menja tastatura to jest kad se otvori kucanje onda samo drzis tastaturu i skrol na levo ili desno i pojavi se druga ima 3 opcije logicno je da udjem na izgled tastature i tu ima sledece stvari
Padajuci simboli
pritisni za promenu izgleda (dodirni Horiz. preko tastera za promenu izgleda)
prikazi traku sa funkcijama sva ta tri su mi ukljucena a ispod ima jos i
da se izabere koju cu tastaturu od te tri za oba polozaja telefona i izbaerem ali ocigledno je to problem jezika jer kad sam sad promenio na engleski onda je tastatura ok i moze da se promeni a kad vratim na srpski onda i tastatura se vrati na qwerty pa me zanima dal to moze da se podesi nekako :shock: :shock:

Izmenila Ninolina:: nemoj da citiraš poruku koja se nalazi odmah iznad tvoje, jer se podrazumeva da na nju odgovaraš. Obavezno pročitaj pravila foruma.

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

besnopile, evo teme o tvom telefonu pa tamo postavljaj pitanja...:)
Alcatel OT990
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

besnopile
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Ned, 02. Okt 2011. 10:15

Post od besnopile »

Izvinjavam se na gresci procitao sam pravila foruma al tek sad :( a sto se tice problema resen je a evo u cemu je bila caka... ima opcija koja na srpskom pise podrazumevani jezici koje koristis tu ima engleski... srpski i srpski latin i opcija da koristis sve e pa kad obelezis bilo koji srpski onda mora tastatura da bude puna tj qwerty jer onda ima slova dj TJ i tako to pa kad sam to odstikliro onda sam mogo da menjam tastaturu u standardnu a jezik sistema da i dalje bude srpski

srkicom
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 46
Pridružio se: Čet, 15. Nov 2007. 00:25

Post od srkicom »

da li postroji neka aplikacija da kada potrosim sve megabajte iz paketa da jednostavno blokira koriscenje interneta, ili da me posle pita da li zelim da sm sebi nakockam racun od par hiljada dinara?

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Evo i mene posle skoro godinu dana, pa da se oglasim :)
srkicom, postoji i zove se Traffic Counter, samo unesi sve vezano za tvoj paket i teraj. Odmah da napomenem da je bitno da podesis i periode kad ce resetovati brojace. Ja koristim pro verziju i sljaka taman kako treba :wink:
P.S. Mozes i da je zalepis kao widget.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Post od Baraba »

srkicom, ne treba ti aplikacija da blokiraš net, bar ne na HTC ili Samsung telefonu, zadržiš dugme za gašenje i izabereš mod (ovako piše na Samsungu) "Režim podataka" i ispod malim slovima ako je isključen pisaće "režim podataka je isključen"

srkicom
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 46
Pridružio se: Čet, 15. Nov 2007. 00:25

Post od srkicom »

Baraba napisao:srkicom, ne treba ti aplikacija da blokiraš net, bar ne na HTC ili Samsung telefonu, zadržiš dugme za gašenje i izabereš mod (ovako piše na Samsungu) "Režim podataka" i ispod malim slovima ako je isključen pisaće "režim podataka je isključen"
ne treba meni da ja blokiram internet nego da mi telefon sam blokira internet kada potrosim sve Mb iz paketa.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Baraba, cove trazi aplikaciju koja ce umesto njega pratiti stanje i odnos potrosenih/preostalih MB. Upravo to dobija sa gore navedenom aplikacijom. U svakom slucaju, uvek postoji Quick Settings gde se moze iskljuciti DATA tako da nije frka ;)

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Post od Baraba »

Ok, razumeo sam da kad potroši sve MB pita kako da blokira net Slika

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Post od Ivan Cirkovic »

Ljudi ima li neka aplikacija uz koju mogu da postavim celu sliku na pozadinu,a ne da kropujem?Nervira me na android platformama sto mora da se kropuje slika i nikad ne mogu celu velicinu da kropujem,vec koliko dozvoli sirina ekrana...

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Ivan Cirkovic, jel se to meni čini, ili ti svakih par dana postavljaš ovo, jedno te isto pitanje??? :-)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Post od sugarcoated_ass »

Ili covek ocekuje da ce se odgovor promeniti novim pokusajem ili Trollolololololololololtrollololololoooo.... x)

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Utvrdjivanje gradiva,to je moja profesionalna deformacija :wink:
Note IV N9100 dual

Odgovori