android.co.rs portal i aplikacije

programi, sistemski alati, navigacija
Pravila foruma
Prilikom postavljanja nove teme o nekoj aplikaciji, potrudite se da date što kompletniji opis, zajedno sa sličicama.
cubrovic
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 57
Pridružio se: Čet, 04. Feb 2010. 02:43
Kontakt:

android.co.rs portal i aplikacije

Post od cubrovic »

Kolege "Androidasi" ;)

Pokrenuo sam mali portal na adresi http:\\www.android.co.rs
Trebalo mi je jedno tako mesto gde bih predstavio svoje programe i okačio uputstva za njih ali sam u međuvremenu proširio priču tako da sada na tom sajtu možete naći i opise i slike 136 srpskih android aplikacija i igara.
Slobodno šaljite sve komentare primedbe i želje pa ću ga u skladu sa tim i u skladu sa raspoloživim vremenom unapređivati.
Takođe ukoliko imate aplikaciju ili znate za domaću aplikaciju prijavite mi kako bih je dodao. Jedni uslov je da ta aplikacija postoji na http://www.cyrket.com/ pošto mi je portal povezan sa njim.

Moje aplikacije čiji opis i uputstva možete videti na portalu:

Gpsg (skoro ažurirani) (za korisnike gradskog prevoza u Beogradu naravno) sa brojnim unapređenjima.

"Halo Taksi" jedan od mnogobrojnih taksi programa (kad ne čitamo misli jedni drugima ;) ) sa pokrivenih preko 50 gradova i mesta u srbiji.

"Vozi me" program za polaganje testova za vozački ispit na telefonu (update podataka uskoro).

"Šef kuhinje" koji trenutno ima u bazi 40 slatkih recepata (update podataka uskoro).

"Ime moje" program koji raspolaže sa preko 1000 naših imena i njihovim značenjem i poreklom.

"Rubikon" je naša verzija čuvene Rubikove kocke.

"Kurser" je program koji omogućava pregled svih kursnih lista NBS od 1993 do danas i konverziju po svim valutama po svakoj od tih lista.

Android Srbija i Android Srbija Lite katalog svih srpskih programa na jednom mestu (slično kao na sajtu ali na telefonu)

Vip Calls program koji vam omogućava da primate pozive sa određenih brojeva i kada ste u silent režimu. Pravljeno za lične potrebe :). Testirao samo kod mene na Galaxy-ju.

Draco
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 375
Pridružio se: Čet, 25. Feb 2010. 13:32
:: iPhone 11
:: ???

Post od Draco »

Pohvale za trud. Dobro je da postoji jedan ovakav sajt koji će objediniti sve srpske Android aplikacije.
Ja bih samo preporučio da dodaš mogućnost ocjenjivanja aplikacija (rating) i komentare korisnika, kako bi posjetioci mogli da vide zapažanja onih koji su ih već probali.

Svako dobro u daljem radu :wink:

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Sve je to olicno i za svaku pohvalu , ali kako daci do njih.Dali su one slobodne ili se moraju kupiti.

cubrovic
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 57
Pridružio se: Čet, 04. Feb 2010. 02:43
Kontakt:

Post od cubrovic »

Sve srpske aplikacije su besplatne i mogu se preuzeti sa Android marketa.
Pretpostavljam da ce tako ostati jos mnogo vremena :)

vrhunski
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 59
Pridružio se: Čet, 15. Apr 2010. 16:55

Post od vrhunski »

Nije mi jasno zasto ja kad skeniram kod ne mogu da pronadjem tu aplikaciju u marketu. ? Jednostavno dobijam informaciju da ta aplikacija ne postoji u marketu.

Npr. Aplikacija "kvadrati"

cubrovic
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 57
Pridružio se: Čet, 04. Feb 2010. 02:43
Kontakt:

Post od cubrovic »

A jel ti nalazi tu aplikaciju ako ukucas "kvadrati" u search-u Marketa ?
Ako ti ne nalazi ni tako onda je verovatno nekompatibilna sa tvojim telefonom.
Ja licno ne mogu da nadjem pola ovih novih nasih aplikacija na marketu jel su pravljene za android 1.6+ a ja yaglavio na 1.5 verziji.

Ako tako nalayi onda je sumnjivo :)
Probaj u tom slucaju da skines tu istu aplikaciju sa nekog stranog sajta kao sto je cyrket ili androlib pa vidi jel se isto ponasa.

vrhunski
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 59
Pridružio se: Čet, 15. Apr 2010. 16:55

Post od vrhunski »

Ne pronalazi je ni kada ukucam kvadrati (vec sam bio probao). Verzija mi je trenutno 2.1 ali za neki dan mi stize regularan update na 2.2 pa cu probati tada.

bash_chelik
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sre, 15. Sep 2010. 11:44

Post od bash_chelik »

to je neki mistični problem sa marketom koji povremeno pogađa neke aplikacije. znači desi se da search preko ključnih reči i project name-a ne radi ali ako idete linkom kao market://details?id=com.fortmobile.kvadrati (ili odgovarajućim QR kodom ) aplikacije se normalno pronalaze na marketu...

cubrovic
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 57
Pridružio se: Čet, 04. Feb 2010. 02:43
Kontakt:

Post od cubrovic »

Ma ne bash_Celik njemu nece ni QR kodom.
Vidim sad da ni meni ne nalazi vise tu aplikaciju na galxyju 1.5.
Ne bi trebalo da ju je povukao vidim na marketu samo njegovu aplikaciju Exit 10 samo.
Najbolje da kontaktiras njega na dakics@gmail.com da vidis da li je on sklonio ili je neki problem u pakovanju aplikacije koji nije ni on sam primetio.

bash_chelik
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sre, 15. Sep 2010. 11:44

Post od bash_chelik »

kao što rekoh QR kodom koji odogovara linku market://details?id=com.fortmobile.kvadrati a takvi su na androilibu npr. QR kodovi sa cyrket-a rade search preko pname-a a to ne funkcioniše kad market ovako zabaguje neku aplikaciju. uostalom probajte sami gornji link i videćete da će naći aplikaciju na marketu...

cubrovic
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 57
Pridružio se: Čet, 04. Feb 2010. 02:43
Kontakt:

Post od cubrovic »

Ima nesto u tome sinak :)
Probah sad da otvorim kvadrati preko mog programa "Android Srbija" posto u njemu formiram link na taj nacin preko id-a, a sve to da ne bih kucao rucno link :)
i da vidis radi. Otvara ga regularno na marketu.
Vidis uopste nisam znao za tu razliku u kodovima izmedju androliba i cyrketa. A cyrket mi nekako bas mnogo vise lezi inace.

dakics
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Čet, 30. Sep 2010. 18:06
Lokacija: Serbia

Post od dakics »

Sve je OK sa telefonima :)
Aplikacija "Kvadrati" je unpublish-ovana sa Android Marketa vec neko vreme, zbog toga je ne mozete skinuti. Cubrovicev app ocigledno ima neke posebne moci :)

Agregatori tipa cyrket nisu bas najazurniji. Meni je androidzoom oznacio aplikaciju Sharpoid kao obrisanu dan pre kraja "izazova", nakon kontakta rekose da imaju problema.

Pozdrav,
Srdjan

cubrovic
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 57
Pridružio se: Čet, 04. Feb 2010. 02:43
Kontakt:

Post od cubrovic »

Hehe nema sanse da mi aplikacija ima magicne moci ali je pronalazi na marketu i dalje.
Probah sad i nije mi jasno bas.
Prvo sam mislio mozda je nesto pokazuje zato sto je imam instaliranu vec pa uzmem i uninstall.
probam opet onaj link iz moje aplikacije i otvori je opet na marketu sa sve komentarom podacima pita hocu li da je instaliram.
Ja opet na install da vidim mozda nece bar to kad se aplikacija regularno instalira.
Medjutim kad kliknem na ono jos aplicaija od developera dobijem samo ovu drugu aplikaciju "Exit 10"
Sta znam sta radi ovaj market. Kao da je drzi tu ali je ne daju drugima vec samo ko ima direktan link onda je i dalje tu. Ludilo :)

Da ne bude da haluciniram u sitne sati, sto sam i sam prvo pomislio :), evo i screenshot ekrana sa ovom temom u pozadini

http://img825.imageshack.us/img825/512/img3946sl.jpg
  • ___________________________________________
    Izmenio Miškoni:: Slika prelazi dozvoljenu rezoluciju.

cubrovic
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 57
Pridružio se: Čet, 04. Feb 2010. 02:43
Kontakt:

Post od cubrovic »

Koga interesuje nek zna da je puštena u rad nova, proširena i unapređena verzija sajta http://www.android.co.rs


Osveženi su i dopunjeni podaci o aplikacijama.
Dodate nove srpske i strane android aplikacije.
Dodate hrvatske i makedonske android aplikacije.
Dodate mogućnosti filtriranja i sortiranja aplikacija.
Pregled komentara sa marketa i mogućnost dodavanja komentara (prijavljivanje korišćenjem vašeg već postojećeg Gmail ili Yahoo naloga) ...

Dodata kategorija "Vesti", u kojoj možete, preko našeg sajta, doći do vesti relevantnih srpskih medijskih kuća i sajtova, vezanih za Android platformu. Vesti se preuzimaju sa zvaničnih RSS feed-ova.

Dodata kategorija "Android Telefoni" u kojoj možete pogledati specifikacije svih postojećih i najavljenih Android telefona, izdvojeni su Android telefoni koji su u ponudi kod naših operatera (Vip, Telenor, Mts).

Odgovori