Najbolje/najkorisnije aplikacije za OS9.1,9.2,9.3 (S60v3)

programi, sistemski alati, navigacija
Pravila foruma
Prilikom postavljanja nove teme o nekoj aplikaciji, potrudite se da date što kompletniji opis, zajedno sa sličicama.
Odgovori
miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Pa sto je brze punjenje baterija manje traje. DA imas neki od onih prastarih Nokijinih punjaca, recimo za 5110, 3210 i sl. i uzmes ovaj pomenuti adapter i da ti pune bateriju po 3-4 sata, video bi koliko bi ti trajala.
Inace evo sada drzim LTSS na black pozadini, i imam utisak da mi manje jede bateriju, a mislio sam da ce vishe.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

ShapeServices je izbacio svoju verziju SKYPE klijenta, u pitanju je IM+ for Skype. Navodno nije potreban klijent na kompjuteru. Medjutim program nije besplatan, a "registraciju" jos nisam nasao :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

pilgrim
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 436
Pridružio se: Pet, 11. Avg 2006. 00:22

Post od pilgrim »

Izasao je i jedan od najboljih s60 programa, dakle - Handy Weather za s60 v3 za "dz"! :wink: Moze se naci na "onim" sajtovima...
Nemojte mi slati PP - ne posecujem vise ovaj forum!

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Na tu kocku od 3310 sam i mislio,ona ima da puni bar 2 sata,ali nece mi otici baterija za dan,kao sada,i jos mi ne prikazuje stanje baterije kako treba,jer sam sinoc imao 4 crtice od 6,sa ukljucenim LargeTime-om,i odjednom kad ukljucih BT skiknu mi telefon da je prazna baterija,pa sam ga opet punio autopunjacem posto sam OPET bio na nekom slavlju!!
Pozdrav 8)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Lomnica_city, ja sam citao na forumima na N80 ima issue sa baterijom, odnosno da je 1-2 dana, zavisno od upotrebe, te sam ga zbog toga izbacio iz razmatranja, iako smatram da je jedan od najlepsih Nokija Symbian telefona.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Demian
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 299
Pridružio se: Sre, 26. Apr 2006. 18:37
:: Samsung NOTE 9

Post od Demian »

Cekajte ili sam se ja zeznuo ili je ovo tema Najbolje/najkorisnije aplikacije za os 9.1 (s60v3) ili tema o pujacima i baterijama!!!! :x
>> N7100 <<

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Demiane, pisano je o LargeTime Screensaver-u pa koliko on konzumira bateriju.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Bas tako Demiane,i nemoj tu da se mrstis nego umesto da citas samo zadnju stranu,citaj sve da bi bio u toku o cemu se pise!!
Miodrage,mislim da to i nije neki"issue"sa trajanjem baterije od 1-2 dana,kao prvo ta baterija je blizu 20% manjeg kapaciteta nego recimo ona na N70 i njoj slicnima,kao drugo ovaj telefon u najmanju ruku trosi isto ako ne i vise (moguce da je ekran zahtevniji) kao N70 i njoj slicni,a recimo meni je na N70 PROSEK trajanja bio 2 dana,sa ukljucenim LargeTime screensaverom naravno,o tome i pisemo,a sad na N80,zavisno od toga kojim punjacem ga punim ali recimo da posle punjenja autopunjacem,jedva skrpi dva dana,najcesce mora na punjenje vec oko 4-5-6 popodne drugog dana,tako da mislim da cu ugasiti LargeTime,iako je vrlo koristan,ne mogu da punim telefon na dan i po,nezgodno mi je jer obicno nisam u to vreme kuci,lakse mi je kad ga ostavim na punjenje pred spavanje,znaci LargeTime i N80... NO NO!
Pozdrav 8)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Lomnica_city, a recimo da ugasis fon nocu kad legnes da spavas? Ja mislim da bi to taman produzilo lifetime baterije do uvece drugog dana.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Post od zoreli »

taj Large time ja sam isključio na N73 i baterija definitivno traje dan duže dok na N70 nisam primetio da baterija duže traje sa isključenim Large time , još nešto , ovde prvi put čujem da "cell info" troši bateriju :? ... jel primetio neko da baterija duže traje kad se isključi "cell info" :|
16 godina na forumu MOBILNISVET

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

To bas i nije dobra ideja,znas kako je,raspust,nema predavanja,spavam od recimo 2-3 posle ponoci do 10-11 ujutru,a znaju ljudi da me zovu ranije,pa ako mi nije ukljucen mobilni u to doba... imam gomilu propustenih poziva,ovako mi je lakse da se javljam iz kreveta,zmurecki i zacas zavrsim razgovor pa nastavim gde sam stao sa snovima! :D
Stvarno mnogo trosi ovaj screensaver na 3rd edition telefonima,da li zbog boljih ekrana ili je jednostavno lose prilagodjen,djavo ce ga znati,steta je sto je tako,stvarno je ODLICAN,tako da mi je zao sto necu moci da imam dobar pregled stanja poziva i poruka ali ili to ili ce morati punjenje svako vece,a to mi je smor pa... odlazi u penziju dok ne nadjem bolji takav,ili slican,ne mora biti ni bolji!?
@zoreli:
Ne znam da li puno utice na trajanje baterije ali verujem da utice donekle,jer telefon mora stalno da trazi informaciju od celije sa koje prima signal da mu posalje svoje podatke tako da ta stalna komunikacija verovatno jos malo dodaje na potrosnju baterije pored one uobicajene komunikacije za prijem signala!
Pozdrav 8)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Lomnica_city, ima jos par takvih screen savera, recimo TYR screen saver, potom neki screen saveri radjeni u Flash lite 2.1...
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Aj probacu taj TYR,mislim da sam ga negde cak i video i nije mi se bas nesto svideo ali nikad se ne zna!Mozda ima i starije verzija LargeTime-a za 3rd edition,recimo v1.01 ili... jer mi se nevidjeno svidja Spartanska jednostavnost i upotrebljivost doticnog,a ionako mi druga boja pozadina i nije neki upgrade kog ne bih mogao da se odreknem u odnosu na v1.02!?
Pozdrav 8)

SE
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 129
Pridružio se: Pon, 25. Jul 2005. 15:38

Post od SE »

Da li postoji program za smajlieve koje bih mogao da ubacim u SMS poruke tako da to radi u ovom standardnom(programu ili sta vec) gde pisem poruke.

pilgrim
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 436
Pridružio se: Pet, 11. Avg 2006. 00:22

Post od pilgrim »

Koliko je meni poznato, pravi naziv nije TYR, vec TYScrsaver, pojavljuje se i kao TY1ScrSaver. Pored njega, imas(kako sam vec pomenuo par postova iznad) i aplikaciju Handy Weather, koja donosi i svoj screensaver koji prikazuje prognozu vremena za zeljeni grad, kao i digitalni sat solidne velicine. Takodje mozes instalirati i Handy Clock, u ovom slucaju dobijas calendar screensaver, sa satom iste velicine kao kod Handy Weather... 8)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

pilgrim, ali je prikaz daleko slozeniji (citaj: vishe jede bateriju)
SE, da postoji, SMS Chat - Threaded SMS For Nokia Eseries. Nadji ovo, i iscitaj o cemu se tu tacno radi. Uslov je naravno da i druga strana ima instaliran isti software.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Manje mi je vazan sat od stanja poziva i poruka,cesto sam u bucnoj okolini gde ne cujem kad me neko cimne (a cesto i ne zvoni na cimanje) niti vidim poruku duze vreme,a to se kod LargeTime screensaver-a odmah vidi bas KRUPNO,a to je jedino sto mi i treba,za moju okolinu bas i nema vremenska prognoza na netu pa da mi trebaju takvi visefunkcionalni programi!!
Nego izadje li SmartSettings za 3rd edition,kakvo je stanje na tom frontu,steta za jedan tako odlican program da ne izadje za ovu,sve popularniju,platformu,a isto vazi i za Handy Taskman,dakle ima li ih!?
Pozdrav 8)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Handy Taskman naravno ima, ja ga koristim vec 6-7 meseci sigurno. LC, za to sto tebi treba, mogu da predlozim RemindMe 3.20, a ima i pythonolika aplikacija za reg, samo ja nisam imao strpljenja da to odradim. Ali kad istekne trial, uninstal i reinstall app, ispodesavas sve jopet i 15 dana si miran.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Aj probacu pa javljam sta je bilo odnosno da li je to ono sto mi treba!?
Pozdrav 8)

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Remind Me je meni mnogo zgodan jer imam običaj u toku posla da zaboravim da mi je stigla poruka koju nisam pročitao ili imam propušteni poziv. Koristio sam ga i na N70.

A zgodan program koji donekle može da zameni Smart Settings je novi Best TaskMan v2.01. Moguće je kreirati listu aplikacija, nešto kao Quick Start i postaviti hotkey za pozivanje iste. Takođe može da se isključi da ne bude na Menu tasteru što je zgodno jer i ja koristim Handy Taskman.

Takođe je izašao i Smartphoneware Tracker v1.02 koji ima gomilicu mogućnosti... :wink:

Odgovori