mapa,plan...

programi, sistemski alati, navigacija
Pravila foruma
Prilikom postavljanja nove teme o nekoj aplikaciji, potrudite se da date što kompletniji opis, zajedno sa sličicama.
punkrockserbia
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 46
Pridružio se: Sre, 08. Dec 2004. 09:47

mapa,plan...

Post od punkrockserbia »

da li je konacno izasao program za symbian telefone koji otvara mapu beograda recimo,posto je telekom kao ubacio neku uslugu `ortak lokator` sa tom forom tipa mapa...

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Mislim da se za Symbian kod nas tako nesto jos nije pojavilo, ali je verovatno pitanje dana...
Znam pouzdano da je jedna beogradska firma u saradnji sa Vojno-geografskim institutom razvila elektronske mape SiCG za Garmin GPS uređaje koje distribuira... U okviru tih mapa dosta dobro su predstavljeni i neki gradovi (naravno, skromno u poređenju sa nekom pravom elektronskm mapom gradova, ali ipak upotrebljivo), a što je za mene kao pecaroša najzanimljivije, ucitani su skoro svi vodotokovi, na vecim postoje i linije plovnih puteva i slicno...
Isprobao sam nekoliko tih malih ručnih uredjaja vozeci se camcem po Dunavu i mogu reci da sam bio zapanjen njihovom preciznošću (što stvarno nisam očekivao)! A tek da vidite ostale mogućnosti... Veoma korisne spravice za svakog ko boravi u prirodi ili putuje...
Dakle, ako su ovi momci tako nesto uspesno odradili za Garmin GPS uređaje, ne verujem da je to veliki problem "preveslati" za Symbian (ili napraviti novo) - treba samo da se pojavi dovoljan broj zainteresovanih kupaca i da se nađe način da se to proda (i naplati)...

gajic_ivan
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 406
Pridružio se: Sre, 04. Avg 2004. 01:22
:: iPhone 7 Plus
Lokacija: Šabac
Kontakt:

Post od gajic_ivan »

Koliko znam novije "pametne" Nokije imaju "Pozicioniranje" i "Prisutnost" (ovo su nazivi iz originalnog uputstva za upotrebu Nokije 6260 na srpskom jeziku). Te aplikacije bi trebalo da koriste novu uslugu MTS-a... ili mozda gresim.. :?

Srbin
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Sre, 08. Dec 2004. 21:08
Lokacija: Privremeno odsutan :(
Kontakt:

Post od Srbin »

Postoje tomtom mape za gprs za s60 telefone, ali jos uvek nema mapa beograda, samo vecih evropskih gradova.

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

da postoje programi ugradjeni u nokia telefone i zovu se positioning, ali neverujem da iko zna kako rade???

Srbin
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Sre, 08. Dec 2004. 21:08
Lokacija: Privremeno odsutan :(
Kontakt:

Post od Srbin »

Nisam probao, probao sam Tomtom mape za evropske gradove i fenomenalne su, ali .. jebiga :(
Probao sam i cellgps i sl, ali to ne moze da radi jer se bazira na preciznosti celija mreze, a to je poveliko i neprecizno do bola.

NokiJa
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Ned, 17. Okt 2004. 20:27

Post od NokiJa »

Srbin napisao:Postoje tomtom mape za gprs za s60 telefone, ali jos uvek nema mapa beograda, samo vecih evropskih gradova.

...nisam ovo vido ranije jer mi nije trebalo, jer sam skonto da nema mapa za srbiju.., al mi je trebala mapa za budapestu i ja ne mogu da nadjem neki program koji preko gprs "precizno" pokazuje mapu i poziciju..(da je dzaba il crackovan)

tomtom mape ne igu preko GPRS nego preko GPS i treba ti je*eni GPS prijemnik,(koji kosta 299evara) koji se preko bt-a poveze sa fonom i fon koristis bukvalno kao ekran!. (dobijes tu i mmc sa programom, mapama...)

jel neko zan neki dzba(crackovan)?

Odgovori