VoIP/SIP za E60 i E61

programi, sistemski alati, navigacija
Pravila foruma
Prilikom postavljanja nove teme o nekoj aplikaciji, potrudite se da date što kompletniji opis, zajedno sa sličicama.
Jager
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 176
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 22:46
Lokacija: Subotica
Kontakt:

VoIP/SIP za E60 i E61

Post od Jager »

Napokon nesto normalno i KORISNO, a uz to kompletno, bez vecih problema se instalira:

http://www.truphone.com

Za sada imaju podrsku samo za E60 i E61, ali ce uskoro izaci i verzije za ostale 9.1 telefone!

Toplo preporucujem svim vlasnicima e60 i e61, buduci da promo period traje do kraja godine, a za to vreme je besplatno zvanje na veliki broj fixnih tel. brojeva!!!

dzuljo
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Čet, 08. Sep 2005. 16:21
Lokacija: Makedonija
Kontakt:

Post od dzuljo »

jel si uspeo da se registrujesh
pokushao sam pre mesec dana ali nishta
evo sad opet ali nazalost nishta :(

Jager
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 176
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 22:46
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od Jager »

Bez problema .....
Ali cekaj, jesi li updatovao firmware u telefonu? Ako ti je ona verzia od aprila, onda nece raditi...

dzuljo
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Čet, 08. Sep 2005. 16:21
Lokacija: Makedonija
Kontakt:

Post od dzuljo »

ja josh chekam mail i zbog toga nemogu da se registrujem
a novu verziju nema josh za moj e60
jel ima vishe razlichitih verzija... info

ako imash opciju da mi posaljesh nekako program truphone bilo bi super
ja sam uspeo voip preko sipgate i radi ok
pozdrav

Jager
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 176
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 22:46
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od Jager »

Truphone mogu da ti posaljem, ali ti nece raditi :( Program se sastoji iz 2 dela: sisx aplikacije i dodatnog dela sa podesavanjima i koji se generise za svakom korisnika posebno (na osnovu broja koji dobijes od njih prilikom registracije)

Sto se tice Nokia updatera, zaista se mnogo cudnih stvari desava oko toga... pogotovo oko telefona za koji update postoji. Na truphone forumu ima GOMILA ljudi koji su extra nezadovoljni jer jednostavno ne mogu da rade update. Updater im kaze kako vec koriste najnoviji software. Po meni je to sve zbog "podverzije" kojoj konkretan primerak pripada...

Kada skines bateriju, ispod nje na nalepnici imas CODE ... sta ti pise, koje brojeve?

Jager
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 176
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 22:46
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od Jager »

JOOOooOOOJ koji su kraljevi!!! :)
Imao sam malih problema oko primanja poziva sa fixnih telefona na SIP broj... otvorio sam "case" kod njih (prijavio problem) i pazi kad su me nekoliko puta nazvali, sve dok problem nije otklonjen..... znaci, skidam im kapu! :)

P.S. Nije im bilo jasno kako to da ljudi u Srbiji govore engleski?!? :D :D :D
Eh, ti Britanci...

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Vidim da na sajtu nemaju recimo podrsku za E50,a skoro je isti ko i E60.Program bi mi bas dobro dosao.E brate,reci mi jesi pokusao vec da zoves? Kakve su tvoje prve impresije? Hvala... :wink:

antegra
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 139
Pridružio se: Pet, 13. Maj 2005. 11:24

Re: VoIP/SIP za E60 i E61!!!

Post od antegra »

Jager napisao:Napokon nesto normalno i KORISNO, a uz to kompletno, bez vecih problema se instalira:

http://www.truphone.com

Za sada imaju podrsku samo za E60 i E61, ali ce uskoro izaci i verzije za ostale 9.1 telefone!
nesto mi nije jasno. E serija ima native podrsku za VOIP/SIP, zasto ovaj sajt onda trazi da se instalira poseban program??? evo recimo, ja sam E70 podesio za SipGate bez ikakave dodatne aplikacije, i to lepo funkcionise.


a ono sto me interesuje: da li svi su SIP VOIP provajderi medjusobno povezani tako da omogucavaju BESPLATNE pozive? koliko ja shvatam, SAMO pozivanje fixnih telefonskih brojeva se placa, ostalo je besplatno.

Jager
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 176
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 22:46
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od Jager »

antegra, u pravu si. Moze da se podesi bez ikakvih dodatnih aplikacija. Stvar je u tome sto ti Truphone SISX skines nakon registracije. Software ti sluzi samo zato da ti automatski sve podesi u telefonu. On ti napravi gotove SIP profile, itd. Mislim da je ovo kudikamo lakse za prosecnog (ne)poznavaoca telefona :)

SIP => SIP pozivi su besplatni, bez obzira kod kog provajdera imas SIP account.

Mozemo i da probamo :) Okreni
sip:2150523@truphone.com
Trebalo bi da mi zazvoni telefon :)
Danas sam ceo dan kuci, tako da mi je fon prijavljen na gateway...

Green, pokusao sam da zovem i zaista radi bas kako bi trebalo!!! Cak mi je bilo neverovatno kako je kvalitetan zvuk!!! Dakle mnogo, mnogo je kvalitetniji od obicnog GSM poziva! Ukoliko imas stalnu internet vezu ili si blizu nekog hot-spota, ovo je prava stvar! :) Mnogo interesantnije od Skype-a...

antegra
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 139
Pridružio se: Pet, 13. Maj 2005. 11:24

Post od antegra »

ajd okrenucu te oko 8-9 sati veceras, sad sam u nekoj "rupi" gde jedva SMS moze da ode, a razgovor od 10 min posrče pola baterije koliko tel mora da pojača signal :)

probaću preko GPRS-a, malo će da prekida i secka, već sam testirao sa onim testnim brojem 10000@sipgate.co.uk.

moraću što pre da nađem negde ADSL Wireless modem ruter, tako da mogu koristiti WiFi u celoj kući preko ADSL linije.

Nabukodonosor
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:55
Lokacija: Kraljevo

Post od Nabukodonosor »

Green, E50 nema podrsku za WiFi...

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

nabukodonosor, znam naravno da E50 nema WiFi,ali ima podesavanja za SIP kako je antegra napisao,sto znaci da se moze opusteno podesiti pravim parametrima.Ajd ispravite me ako gresim,bas bi probao taj SipGate :)

Nabukodonosor
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:55
Lokacija: Kraljevo

Post od Nabukodonosor »

Pa koliko ja znam moras da imas wifi da bi ti sve to radilo. ne vidim neki drugi nacin. Jedino preko gprs-a. :P

Jager
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 176
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 22:46
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od Jager »

Nabukodonosor, u pravu si, jedino preko gprs-a, a to bi bogami bilo valjda skuplje nego da zoves "direktno" :( A i seckalo bi strasno, s obzirom na "kvalitet" gprs-a kod nas ... da je EDGE, eeeeeeee to bi bila druga stvar :)

Samo da vas svima javim da me je malopre dzuljo nazvao sa sipgate-a i da bogami sve RADI KO ZMAJ! :) Kvalitet zvuka perfektan, ok, javlja se tu i tamo po koji jitter ali i dalje kud i kamo bolje nego obican GSM.... prezadovoljan sam ;)
A i pricali smo badava :)

dzuljo
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Čet, 08. Sep 2005. 16:21
Lokacija: Makedonija
Kontakt:

Post od dzuljo »

ovo funkcionishe super
ja nisam uspeo preko truphone ali sam registrovao preko sipgate i radi super

Telephone-Nr. 08704713041
SIP-ID 4713041@sipgate.co.uk


josh jedna na voiptalk

838949688@voiptalk.org


pozdrav

Jager
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 176
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 22:46
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od Jager »

AAaaaaaa zmajski! :)
Radi i SKYPE!!!!!!! :)) Do duse za sada samo dolazni pozivi, ali alooooo ljudiiiiiiii :) mogu da drzim slusalicu u ruci i da telefoniram ako me je neko pozvao na Skype!!! :) Kud ces bolje? :)

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

Jager, ajde, muci nas malo ;) :D

pozdrav...

p.s. je l neko od vas mozda pazario skype kredit? ...

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Pazario sam ja Skype kredit, shto?

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

Dexter, pa mislim, je l moze uz pomoc Visa Virtuon ili ti imas neku drugu varijantu? ..... je l shljaka ok? .....

pozdrav...

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Shljaka sve ok a ja sam uplacivao sa obichnom viza karticom... :wink:

Odgovori