Napravite teme za svoj Symbian - CarbideUI

teme, pozadinske slike, ikonice, melodije
Golub
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sub, 22. Jan 2005. 12:40
Lokacija: Novi Sad

Post od Golub »

Pozdrav svima i sretna vam 2008 godina!
Imam dva (glupa) pitanja, pa ako bi neko hteo da pomogne Hvala!
- imam 6630 :oops: pa me interesuje zasto ne mogu da prebacim temu napravljenu u carbideUI 3.2.?
Sve uradim kako je @mina napisala, ali u telefon nece nikako :cry:
- konstantno mi trazi da upisem neki key pair: da li je to u redu ili sam ja nesto z.....? :unsure:
...sta, nije vam jasno,... e pa bice vam jasno...

milann
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 874
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2005. 09:11
:: Xiaomi Mi 9

Post od milann »

Takodje sve najbolje u 2008. :wink:

Da bi ti radila tema moras da kliknes na S60 3rd FP1 i izaberes S60 2nd Edition. Preporucujem da to odradis pre nego sto napravis neku temu. Slika sve govori.

Slika

Jordan23
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 171
Pridružio se: Pon, 30. Jul 2007. 14:35
Lokacija: Niksic,Montenegro...

Post od Jordan23 »

Ko ima brzi internet, samo ode na www.ownskin.com , moze da se registruje a i ne mora,i tamo pravite sta god hocete.... :D :D :D
N97, iPhone 4 on its way!

Stefan33
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 585
Pridružio se: Sub, 30. Jun 2007. 00:06

Post od Stefan33 »

ljudi postoji li program u kojem mogu da obradim vec postojecu sis temu???

Goroth
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 03. Mar 2008. 05:35
Lokacija: Pandemonium

Post od Goroth »

Imam 6600 i kad uradim temu u CarbideUi-u, nabacim je na mob ali sva slova su mi crna iako sam u Carbide-u podesio da budu crvena. sta da radim?

milann
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 874
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2005. 09:11
:: Xiaomi Mi 9

Post od milann »

Goroth, ne mozes nista uraditi jer 6600 ima stari symbian koji ne podrzava menjanje boja. Mozes samo imati crna slova i zato moras nalepiti samo svetle pozadine.

Goroth
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 03. Mar 2008. 05:35
Lokacija: Pandemonium

Post od Goroth »

kako kad sad imam neku n90 temu i gore gde mi pise MTS 064 mi je bele boje a na mojoj temi sam stavio da bude crvena i nece.. kako to?

milann
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 874
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2005. 09:11
:: Xiaomi Mi 9

Post od milann »

Naravno da mozes da menjas pojedina slova (uglavnom samo slova u "areas"), trebao si odmah reci koja. Kad sam reako da ne mozes menjati mislio sam na sva ona u meniju (ispod ikonica), u podmeniju, porukama, phoenbook, settings itd.

btw. probaj da nadjes lokaciju Areas->status area->status area background i klikni na text (kod mene pise contact) pa izaberi crvenu boju. Ovo ti je putanja na carbide 3.1, a na 3.2 je nesto drugacija.

Ako su opet crna, onda nadji theme studio 1.2. On je, mislim, vise kompatibilaniji sa OS 7.0, a ujedno s'njim mozes otvarati i editovati teme koje nadjes na netu.

Ajd pa javi sta si uradio :wink:

mile021
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 10. Okt 2007. 22:46
Lokacija: Novi Sad

Post od mile021 »

Bas sam hteo probati CarbideUI ali mi antivirus prijavio u njemu neki Win32:PariteA viruscic... ?!? E sad ne znam da li je neki opasan ili moze opusteno da se koristi, jeste li vi imali kakvih problema sa racunarom nakon instalacije Carbida ?

I pravo da vam kazem nisam zadovoljan sa n73, ni kvalitetom izrade ni softverom, brutalno je spor

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

Treba mi program u kojem cu otovriti na racunaru temu i videti kako izgleda. Ne treba nisat da editujem i slicno vec samo da pogledam. Jeli ima neki program za to ili samo mogu u nekom theme creator-u. Mrzi me da prebacujem teme na fon, instaliram i tek onda vidim koliko je tema gadna.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

napalm death, nisam siguran,ali mozda postoji program theme viewer,potrazi na onim linkovima sto sam ti dao.Ako ne postoji onda jedino mozes preko theme creatora
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

Nesto sam trazio al nisam nista konkretno nasao pa reko mozda je pod nekim drugim nazivo a ne viewer ili nesto tako. Ma ako ne nadjem onda cu skinuti ovaj creator.

milann
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 874
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2005. 09:11
:: Xiaomi Mi 9

Post od milann »

Evo jos jedne teme iz moje radinosti.. wallpaper menja boju posle izvesnog vremena, kao na slici

Slika
Slika Slika

http://www.speedyshare.com/561907119.html

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

Evo skinuo sam Carbide.ui S60 Theme Edition 3.1 for Symbian OS i da inportujem temu treba biti u .tdf ekstenziji. Sta sad ? Znaci ne zelim da pravim temu nego samo da ubacim novu da vidim kako izgleda. :disgust:

milann
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 874
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2005. 09:11
:: Xiaomi Mi 9

Post od milann »

napalm death, ne mozes trenutno ni sa jednim programom da pregledas celu temu. Moras se jedino oslanjati na screenshot-ove koje se postavljaju pored njih. Ja se nadam da ce neka naredna verizja Carbide moci da otvara teme..

AcaSurovi
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Uto, 08. Maj 2007. 11:19

Post od AcaSurovi »

Samo da se nadovežem na temu. Na ovom sajtu http://www.babinokia.com imate tonu tema koje su po mom skromnom mišljenju među najboljima koje se mogu pronaći :roll:

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

hmm.. znaci nsta od toga .

savicmi
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pon, 17. Mar 2008. 07:30

Post od savicmi »

Molim forumaše da isprobaju temu koju sam pravio i jave da li je instalacija prošla ok, da li Vam se prikazuje slično kao na priloženim slikama. Isprobao sam na N73ME i sve je ok, ali pošto je nisam pravio samo za sebe i treba da je prosledim dalje, potrebni su mi komentari ostalih. Tema sadrži dve melodije za ringtone i SMS i pri pokretanju bićete upitani za prihvatanje istih.
Napišite na kom ste modelu telefona probali!
Tema: http://alas.matf.bg.ac.yu/~mr01203/ESCB ... 20blue.sis

Slika Slika
Slika Slika
Slika

milann
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 874
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2005. 09:11
:: Xiaomi Mi 9

Post od milann »

savicmi, ispobano na N73 i sve radi OK, melodije su promenjene nakon instalacije i sve je super.. :)

Cola15
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 132
Pridružio se: Pon, 05. Mar 2007. 23:27
Kontakt:

Post od Cola15 »

e ljudi malo mi nije jasno kod ovih ikonica... a i sat mi se ne uklapa, ako bi neko mogao da mi kaze koja rezolucija za analogni sat treba da bude ??? HVALA UNAPRED :)
Sk8 OR DiE -- iPhone 3G 8GB

Odgovori