Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

programi, sistemski alati, navigacija
Pravila foruma
Prilikom postavljanja nove teme o nekoj aplikaciji, potrudite se da date što kompletniji opis, zajedno sa sličicama.
Odgovori
гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od гари »

Preko Edga ne sumnjam da ne da radi nekako nego da radi savršeno. :) Ali reko da ponudim i ove opcije, nekome je ipak udobnije preko aplikacije da se dopisuje i to sve.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od гари »

Trakter

Odlična aplikacija za praćenje serija. Znam da neki članovi već imaju ovakve neke aplikacije, ali možete i ovoj dati šansu, od onih što sam ih sinoć probao ova mi je najbolja.

To je zapravo third party aplikacija za trakt.tv, tako da sam napravio trakt.tv nalog, pa na kompu mogu da gledam šta me zanima preko browsera (ili ove univerzalne aplikacije), a na telefonu preko univerzalne aplikacije.

Naravno, ima i mogućnost da mi javlja aplikacija kad nešto izađe i ima aplikacija i live tile, ali u ovom trenutku nisam siguran da mi je to potrebno.

Za neke dodatne opcije u aplikaciji (uključujući obaveštenja za izlazak neke nove epizode) treba platiti za premium verziju 200 dinara. Mislim da je developer zaslužio tu skromnu količinu novca. :)

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od гари »

Stiglo danas ažuriranje za Outlook mail & Outlook calendar. Sada bolje otvara odgovarajući inbox kada tapnemo da baner da direktno pogledamo mejl - ranije se tu nešto bezveze ponašao, otvarao je mejl vezan za Outlook nalog umesto onog što treba. I imamo dva dugmeta u baneru, tako da možemo nekim smaračima instant da obrišemo mejl. :D

Slika

I druga stvar, instalirao Network Data, super aplikacija za detaljniji uvid kada si koliko megabajta potrošio. :)

Slika

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od гари »

GMessenger
Klijent za GoogleHangouts.

Evo detaljniji tekst o aplikaciji.
http://nokiapoweruser.com/gmessenger-ne ... ows-store/

Sent from mtalk on Windows 10 PC

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od гари »

Torrex Lite - Torrent Downloader
Ranije ste ga pominjali, mnogi su baš i pisali da im je najbolji, a ja sam bio malo tvrdoglav. Odlično su napravili Torrex univerzalnu aplikaciju (čak su dodali i providnu pločicu koja mi je falila).

Nije mi se sviđala kad sam je prvi put probao, ali developeri su je lepo sredili u međuvremenu, a videlo se i tada po njihovoj 8zip aplikaciji da umeju kvalitetnu aplikaciju da naprave.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od гари »

Ja dalje nastavljam svoj monolog... :D

Viber dobio ažuriranje pre nekoliko dana, pisalo je da su stigli animirani stikeri, ali ih nisam primećivao. Posle sam primetio - ipak imamo animirane stikere, jedino što nisu svi animirani, nego neki jeste neki nije. To nam dakle radi. I ono što je ljudima falilo - da se slike sa vajbera pojave i u Photos. Dakle, ponovo imam slike dečice svojih drugova i drugarica u Photos aplikaciji. :D

che80
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Čet, 17. Nov 2016. 12:01
:: Microsoft Lumia 535

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od che80 »

Kad smo kod vibera, nakon azuriranja, cini mi se da prelazak iz jedne opcije u drugu vise nije tako tecan, fluidan kako god..kad se udje u npr. settings pa izadje profilna slika se prelama na delic sekunde. Neretko mi se desi i da kad udjem u samu app kao chat background mi se pojavi neki pa tek onda moj izabrani.

Gari, da li si mozda provalio gde li se pakuju video snimci dobijeni preko vibera ? Prosla verzija ih je pakovala..nigde :x

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od гари »

Mislim da sam več i na Windows Novostima ili na msPowerUser video komentare gde ljudi pišu o problemu sa tim usporenjem. Ne znam da li bi reinstalacija pomogla, nadam se da bi. I moj jedan drug ima problem sa Viberom: kad mu stigne ažuriranje za sistem, prestanu da mu stižu obaveštenja za Viber kad Viber nije pokrenut. I onda mu reinstalacija to reši.

Video snimke mi nije niko slao, pa ne znam, ali možda i videe pakuje isto gde i slike? Ne bi bilo neobično, jer video snimke sa kamere svakako pregledamo u Photos aplikaciji. Naravno, ostaje i ta mogućnost da su napravili da se slike vide u Photos i File Exploreru, a da za video snimke to tek treba da urade.

che80
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Čet, 17. Nov 2016. 12:01
:: Microsoft Lumia 535

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od che80 »

Probacu sa reinstalom vibera..

A ovo sa video snimcima...video fajl koji je stigao preko vibera, bukvalno ga nigde nije bilo..ni u jednom folderu. Imao sam ga samo u file manageru - nedavni dokumenti..ali odatle ga nisam nigde mogao premestiti.

Mozda su i to sredili sa novim azuriranjem :)

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od Apolo »

...a max video size koji se moze poslati 24mb :uhuh:

Sent from Lumia 950 using mTalk
Festina lente.

nucleuswizard
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Čet, 07. Apr 2011. 11:05

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od nucleuswizard »

Здраво, која банка има најбољу апликацију за WP 10, клијент сам банке интезе али они изгледа никада неће направити за WP10. Такође, коју апликацију користите за серије, на Андроиду ми се свидео TVShow time али исто немају за WP10. Хвала.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od Baraba »

Za banku se oprosti, nemaju svoju app. Nemaš alternativu, osim prelazak na doid/ios.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od гари »

Ima i drugu alternativu, može da promeni banku. Reiffeisen banka i Societe-Generale banke recimo imaju aplikacije za Windows Phone. Šta ga veže za tu banku koja ne želi da uloži malo novca za aplikaciju za 2-3% svojih klijenata. Ja mislim da taj procenat nije premali da se ne pravi aplikacija, a ako oni neće, ima ko hoće.

Sent from mtalk on Windows 10 PC

nucleuswizard
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Čet, 07. Apr 2011. 11:05

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od nucleuswizard »

Зато сам и питао која банка има своју апликацију, јер бих прешао у њу. Није ми јасно зашто поред толико клијената не направе апликацију за wp10, а што је најгоре још од 2014 их корисници моле да направе.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od гари »

Tačno tako, a pored mobilnih, sa univerzalnim aplikacijama bi pokrili i desktop kompjutere, laptopove, Windows tablete...

Ja jedino nisam probao nešto da plaćam preko mog telefona kroz aplikaciju Societe Generale banke, mogu i to probati pa da kažem kako mi ide. Samo što mi sledeći računi stižu tek sledećeg meseca (ali nisam tužan zbog toga :D ). Može neko da kaže još i kako mu Reiffeisen radi.

Sent from mtalk on Windows 10 PC

Enemoon
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Ned, 25. Sep 2016. 22:08
:: Xiaomi Mi 9T Pro

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od Enemoon »

Koristim aplikaciju Reiffeisen banke,odlična je.

Sent from mTalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od гари »

I uplate preko nje odlično rade? Pitam za svaki slučaj, a i ne samo zbog našeg ovde kolege, nego i zbog sebe - u zadnje vreme mi više odgovara raspored ekspozitura te banke u Novom Sadu nego raspored ekspozitura Societe banke.

Sent from mtalk on Windows 10 PC

Enemoon
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Ned, 25. Sep 2016. 22:08
:: Xiaomi Mi 9T Pro

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od Enemoon »

Da,za uplate najviše i koristim.Za čas se to odradi,odlično stvarno!

Sent from mTalk

nucleuswizard
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Čet, 07. Apr 2011. 11:05

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od nucleuswizard »

Ма ја сам интезу само изабрао јер сам могао узети дебитни рачун, затим девизни и интернет картицу за плаћање и paypall , јер ми је одржавање за динaрски баш мало и то само ако имам трансакције тог месеца плус конверзија евра у долар је ок и не уграђују се много у односу на неке друге банке.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

che80
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Čet, 17. Nov 2016. 12:01
:: Microsoft Lumia 535

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od che80 »

Eurobanka takodje ima svoju WP aplikaciju..komercijalna banka isto

Odgovori