Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

programi, sistemski alati, navigacija
Pravila foruma
Prilikom postavljanja nove teme o nekoj aplikaciji, potrudite se da date što kompletniji opis, zajedno sa sličicama.
Odgovori
miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od miodrage »

Komercijalna app je đubre, bukvalno ništa ne može da se uradi. Koristim Raiffeisen i sve što želim uradin za par sekundi.
Poslato sa najboljeg telefona današnjice
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od гари »

Hvala za komentare za aplikaciju Reiffeisen banke.
nucleuswizard napisao:Ма ја сам интезу само изабрао јер сам могао узети дебитни рачун, затим девизни и интернет картицу за плаћање и paypall , јер ми је одржавање за динaрски баш мало и то само ако имам трансакције тог месеца плус конверзија евра у долар је ок и не уграђују се много у односу на неке друге банке.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Jbg, to svako od nas sam za sebe može da proceni šta mu je bolje, ali svakako alternative postoje. :) Ja lično nisam hteo da gledam da li ću negde platiti sto dinara više ili manje za održavanje.

Sent from mtalk on Windows 10 PC

che80
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Čet, 17. Nov 2016. 12:01
:: Microsoft Lumia 535

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od che80 »

гари napisao:Mislim da sam več i na Windows Novostima ili na msPowerUser video komentare gde ljudi pišu o problemu sa tim usporenjem. Ne znam da li bi reinstalacija pomogla, nadam se da bi. I moj jedan drug ima problem sa Viberom: kad mu stigne ažuriranje za sistem, prestanu da mu stižu obaveštenja za Viber kad Viber nije pokrenut. I onda mu reinstalacija to reši.
Uradio reinstalaciju Vibera..nista se nije promenilo

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od Baraba »

nucleuswizard napisao:Зато сам и питао која банка има своју апликацију, јер бих прешао у њу. Није ми јасно зашто поред толико клијената не направе апликацију за wp10, а што је најгоре још од 2014 их корисници моле да направе.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Da li se šališ? Promenio bi banku ako ima app za wp?! To ti je bitno kod banke?! Nije možda cena održavanje računa, povoljan kredit za klijente (keš, stambeni...), čekovi (nemaju sve banke čekove, neke naplaćuju izdavanje, neke izdaju 5 besplatno a ostale naplaćuju), dozvoljeni minus (kamata na isti nekom može biti presudna, mada je po meni to najsuplji vid zaduživanja)... Zaista, ako ti je uslov za izbor banke da ima app za wp, menjaj banku. Možda ti banka i nije potrebna? Prebaci se da primaš keš na ruke, a račune plaćaj putem trajnog naloga.


miodrage, eto vidiš, a Kom Bank ima jednu od boljih app na droidu, što pokazuje koliko je zainteresovanost banke za app na wp, što pokazuje kolika je potražnja za istom app na wp. Prijatelju, razmišljaj na vreme o alternativi, to je za tebe iOS.


che80, da li je nekad viber radio kako treba kod tebe na 535? Pitam da eliminišem deo ako je problem nastao posle nadogradnje app.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od miodrage »

Baraba, ti znaš da ako WP propadne da se ja vraćam na iOS. Inače ja imam dosta loše iskustvo sa KomBank, i ne zanimaju me. U Raiffeisen sam od njihovog početka kod nas, imam sve beneficije, i druga me banka ne zanima. Plus imaju sjajnu Win app.
Poslato sa najboljeg telefona današnjice
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

nucleuswizard
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Čet, 07. Apr 2011. 11:05

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od nucleuswizard »

Не разумем зашто на неке теме коментаришу особе задрте за само једну платформу, да променио бих банку јер пошто доста купујем online, а свиђа ми се WP10, не могу за сваку трансакцију да укључујем комп па да пребацим новац са девизног на интернет картицу, јер ето волим сигурност. Сигурно не подижем кредит или купујем стан или узимам чекове online. А и написао сам да имам дебитни рачун, тако да нисам питао која је банка најповољнија за дизање кредита :-)

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

che80
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Čet, 17. Nov 2016. 12:01
:: Microsoft Lumia 535

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od che80 »

Viber je radio korektno..da ne kazem bas kako treba. Sa azuriranjem na poslednju verziju 6.4 pojavili su mi se ovi problemcici.

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od 1808 »

Baraba napisao: Da li se šališ? Promenio bi banku ako ima app za wp?!.
Stvarno, šta je tebi??? Pa ovde su neki menjali ženu zbog WP-a, a da neće banku. :lol:

Enemoon
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Ned, 25. Sep 2016. 22:08
:: Xiaomi Mi 9T Pro

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od Enemoon »

nucleuswizard napisao:Не разумем зашто на неке теме коментаришу особе задрте за само једну платформу, да променио бих банку јер пошто доста купујем online, а свиђа ми се WP10, не могу за сваку трансакцију да укључујем комп па да пребацим новац са девизног на интернет картицу, јер ето волим сигурност. Сигурно не подижем кредит или купујем стан или узимам чекове online. А и написао сам да имам дебитни рачун, тако да нисам питао која је банка најповољнија за дизање кредита :-)
Dzabe objasnjavas,ne kapiraju neki.Imam virtuon karticu kod Reiffeisen banke,za internet placanja,devizni racun i kad mi treba,samo sa jednog prebacim na drugi.A takodje i za sva dinarska placanja,nema provizije,nema popunjavanja uplatnica i cekanja na salterima.Raspitaj se tamo,mislim da novi klijenti imaju neke pogodnosti.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od m@c|-|oR »

Preko 12 godina sam u Raiffeisen Banci. ROL (online plaćanje) koristim od prvog dana. Imam sve ono njihovo što nude Premium korisnicima. Mbanking app na Androidu imam, ali veoma slabo koristim.

Ali, da menjam banku zato što neka ima bolju mbank app na sistemu koji koristim? Obična zjbncja.

Pa to košta i para i vremena i živaca. Treba pozatvarati sva dugovanja, poplaćati po karticama, platiti "izlaznu taksu", obijati im ekspoziture danima...

A ko ima kredit, još crnje i gore.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

nucleuswizard
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Čet, 07. Apr 2011. 11:05

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od nucleuswizard »

Аууууу, мислим да овде нико ничији коментар не чита. Лепо сам написао да бих банку променио због online плаћања али сам такође написао да имам дебитни рачун (значи нема трошкова, дуговања итд...) Такође, питао сам која банка има добру апликацију за WP10 нисам питао која је банка најбоља за кредите и плаћања... Нема потребе да скрећемо са теме и затрпавамо је. Извињавам се свима ако сам их увредио избором банке, нећу више коментарисати о овоме.

Е, сада коју аликацију користите за праћење серија :-)

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od Baraba »

nucleuswizard napisao:Не разумем зашто на неке теме коментаришу особе задрте за само једну платформу, да променио бих банку јер пошто доста купујем online, а свиђа ми се WP10, не могу за сваку трансакцију да укључујем комп па да пребацим новац са девизног на интернет картицу, јер ето волим сигурност. Сигурно не подижем кредит или купујем стан или узимам чекове online. А и написао сам да имам дебитни рачун, тако да нисам питао која је банка најповољнија за дизање кредита :-)

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Znaš šta je na razumem? Čemu služi pametan fon ako moraš da pališ PC za takvu stvar? A da, nema app za banku. Upravo si napisao da to nije moguće odraditi ne preko edge/chrome/opere sa telefona u desktop pregledu, moraš da pališ PC! Pa to je tuga za jedan telefon/OS koji treba da ti olakša život. To pametan fon? To je digitron za mene. Vidim da koristiš android uređaj po potpisu sa talka, sreća tvoja.

m@c|-|oR, ogromna zezancija. Kakva crna promena banke zbog app.

Ko razmišlja o banci kao samo o kartici za internet kupovinu, to može neko odrastao/zaposlen/ima preimanja/koristi usluge banke izvadi karticu.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od гари »

*ebo sliku svoju, 1808 i Baraba, ako nemate šta da kažete da pomognete ljudima, nemojte da zarpavate temu glupostima.

Baraba, prvo pišeš kao da je to jako bitno kad neko nema aplikaciju za banku, a onda "šta, menjao bi banku samo zbog aplikacije?". I da, banka mi treba da bih primio platu, a ako bih dizao kredit, razmislio bih šta mi se više isplati i ne bih se vezivao za banku u kojoj sam trenutno. Nisam ja venčan ni za jednu banku.

Stvar je jednostavna - ako nekome treba aplikacija banke, on će birati aplikaciju u skladu sa tom svojom potrebom i svim ostalim potrebama, a ako mu ne treba, onda će opet birati banku u skladu sa svim ostalim potrebama.

Molim svu braću prozordžije da ovoj dvojici više ništa ne odgovaraju da nam ne ode zbog ovih gluposti korisna tema pod ključ. :D

A 1808 bi trebalo zabraniti da išta piše u Windows temama, voleo bih kada bi moderatori to mogli, i kada bi tako nešto bilo učinjeno. Idi brate mili na pecanje, opusti se šta ja znam kako, nemoj da smaraš.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od Baraba »

гари napisao: Stvar je jednostavna - ako nekome treba aplikacija banke, on će birati aplikaciju u skladu sa tom svojom potrebom i svim ostalim potrebama, a ako mu ne treba, onda će opet birati banku u skladu sa svim ostalim potrebama.
Stvar jeste jednostavna. Niko ne bira banku zbog app na wp! Ako banka nema app za wp, banka ne valja? Treba menjati banku? To može samo ovde da se pročita!

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od гари »

Ne. To zavisi od samog korisnika. Postoje dva ponuđena odgovara:
1. aplikacija za Windows telefon ti je bitna, i
2. boli te uvo za aplikaciju.

I onda:
1. da, odabereš banku koja ima aplikaciju za tvoj telefon, ali ne tako da uzimaš u obzir samo to koja banka ima bolju aplikaciju, ili
2. odabereš banku koja ti najviše odgovara po ostalim parametrima koji su korisniku bitni.

A kažem i to da mi je smešno kad neko sabira i oduzima ne bi li imao 50 dinara jeftinije održavanje, a za veći novac ne cepidlači - na primer kad ode u market, pa plati 10 dinara skuplje ulje, pa ovo, pa ono, pa računaj do kraja meseca koja tu bude razlika. Ako ti tih nekoliko stotina dinara nije bitno, ne vidim zašto bi nekome bila bitna razlika od 50-100 dinara za održavanje računa. ALI, računam da za 100 dinara razlike neće Windows aplikacija biti jedina pogodnost... Dakle, ja samo kažem da svako gleda u skladu sa svojim potrebama, a ako je i aplikacija jedna od tih potreba, onda treba i to uzeti u obzir.

Enemoon
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Ned, 25. Sep 2016. 22:08
:: Xiaomi Mi 9T Pro

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od Enemoon »

Baraba napisao: Stvar jeste jednostavna. Niko ne bira banku zbog app na wp! Ako banka nema app za wp, banka ne valja? Treba menjati banku? To može samo ovde da se pročita!
Naravno da treba menjati banku,nezadovoljni klijenti(makar to bio i nedostatak mobilne app) imaju pravo na to.Lepo posaljes mail banci,zasto ih napustas pa oni nek nastave dalje.Hvala Bogu,bar banaka ima koliko hoces.I one postoje zbog nas.Ko se trudi oko klijenata,taj ce ih i imati.Ma nemoj,ista ta Intesa moze da ima win aplikaciju za Bosnu a ne moze za Srbiju,koja im je sigurno vece trziste od Bosne.E pa necu bas zbog toga da idem kod njih jer prave ovce od nas.
Poslednja izmena od Enemoon u Pon, 21. Nov 2016. 16:57, izmenjeno 1 put ukupno.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od miodrage »

^Aferim. Enemoon objasnio. Nisam rob banke
Poslato sa najboljeg telefona današnjice
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

sizif
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Čet, 13. Avg 2015. 11:12
:: W10Mx2
:: smsg Note III

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od sizif »

Više ja volim net-banking iz fotelje, nekako sam sigurniji nego napolju. Otme mi neka baraba telefon a ja "otvoren", a na računu ziro, ubila bi me sramota :)
Šalim se, korisna je to aplikacija za današnji ubrzani mobilni svet, nisi uvek u situaciji da posedneš računar.
Ja sam u Intesi, nisam znao ovo za Bosnu. Sad će ih zezam, treba neke parice da mi legnu. Neće kod njih ako ne naprave WP-mobile apps, mogu mislit al će da se štrecnu :)

@gari
Samo ti nastavi s monologom, jednog za sad samo pažljivog, učenika imaš sigurno ;)

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od Baraba »

Znate šta, zbog ovakvih razmišljanja M$ je tu gde jeste sa mobilnim udelom, nigde, nema ga na mapi. Svi će njima da se prilagode. Živi u dalekoj prošlosti Win 98.
Morate da priznate sami sebi gde je problem i to da rešavate, a ne da savetuje te "promena banke". Kako neko da promeni banku ko ima čekove, minus, kredit?
Ovaj jedan ucenjuje banku da je napušta ako ne napravi app za WP, komedija :D
Ovaj drugi iz fotelje, nećeš fotelju nostiti sa sobom u bus na posao dok putuješ, i izvučeš ko sprt Bili iz torbe i sedneš. Kad si kući u fotelji nije problem upaliti pc, problem je što nemaš mobilnost pametnog uređaja, da završiš šta ti treba i kada ti to treba.

Digitron. To Miodraže da staviš u potpis "poslato sa digitrona, a za više iz fotelje" :D

sizif
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Čet, 13. Avg 2015. 11:12
:: W10Mx2
:: smsg Note III

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od sizif »

Tako te volim kolega po forumu, kad si duhovit i opušćen ili se ja to ne razumem u smajlije :D

Ajd sad dosta zabave, moramo testirati aplikacije, jerbo će nam se i ovo malo developera razbežati ;)


PS kad smo već kod "ucenjivanja" od starne WP korisnika, moderatori ako mi uklonite ovo "05" iz nicka, biću dobar i neću vam više pravati posla. Časna Prozordžijska :)

Odgovori