Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

programi, sistemski alati, navigacija
Pravila foruma
Prilikom postavljanja nove teme o nekoj aplikaciji, potrudite se da date što kompletniji opis, zajedno sa sličicama.
Odgovori
Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od Evindzer »

sizif napisao:Otme mi neka baraba telefon (...)
Otkud tebi ideja da naš Baraba otima telefone? :lol: :lol: :lol: :lol:

sizif
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Čet, 13. Avg 2015. 11:12
:: W10Mx2
:: smsg Note III

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od sizif »

:lol: :lol: :lol: Molim te nemoj, dao sam obećanje :roll:

Enemoon
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Ned, 25. Sep 2016. 22:08
:: Xiaomi Mi 9T Pro

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od Enemoon »

Baraba napisao: Ovaj jedan ucenjuje banku da je napušta ako ne napravi app za WP, komedija :D
Naravno da ih treba ucenjivati,kad bi svi bili takvi,i oni bi se drugacije i sa uvazavanjem ponasali.Skoro sam hteo da prestanem sa koriscenjem kreditne kartice,sto bez veze da placam odrzavanje svakog meseca.Odmah su me zvali iz banke i kada sam im rekao razlog,ponudili su da sledecih godinu dana ne placam odrzavanje.Samo da ne odem kod nekog drugog.Treba ih pritiskati,saljite im mailove i zahtevajte win aplikaciju!

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od Baraba »

Enemoon, ti porediš app sa uslugom kredinte karice?! Znaš šta, M$ treba da uceni celu USA, ili zaboravljate na apple/samsnug, ili M$ prestaje da proizvodi mobilne telefone :lol:

Enemoon
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Ned, 25. Sep 2016. 22:08
:: Xiaomi Mi 9T Pro

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od Enemoon »

Ma ok,vidi se da se bas ne razumes u business.Nisi jedini.Drug Tito je odavno umro,danas je potrosac onaj koji postavlja uslove. 8)

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od Evindzer »

Baraba napisao:M$ treba da uceni celu USA (...)
Ne može to da uradi jer su i Gugl i Epl takođe američki, ucena u startu propada. :lol: :lol: :lol:

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od TosaNS »

Ja koristim edge na wp da bih pristupio kako telenor banci tako i intesi i nemam problem. Naravno bilo bi lakše da imam aplikacije za te banke na svom telefonu ali ako ih nema to ne znači da ću menjati telefon zbog toga.

A u vezi sa prethodnim kometarom zašto drugari tako komentarišu i ponašaju se pa prosto može im se jer ko može da im zabrani da komentarišu na takav način verovatno niko jer takvo kometarisanje se ne smatra za vređanje, ali jeste provokacija na neki naćin, moj predlog je samo ignoristi njihove kometare, nema potrebe trošiti vreme i prostor na njihovo kometarisanje. Svaki odgovor na njihov kometar jeste poen koji žele da ostvare i to ih raduje ....
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

nucleuswizard
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Čet, 07. Apr 2011. 11:05

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od nucleuswizard »

Ево променио сам потпис, једвах се снађох на овом Xiaomi- ју

Него коју апликацију користите за праћење када која серија излази, видео сам TV Blaze, није лош. Има ли још нека препорука?
И неки Scientific калкулатор :-)?

Писано са абакуса Lumia 640 ХL

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od Azimuth »

Ovo što sam obrisao gledajte da se ne ponavlja jer će sledeći put pasti zaključavanje i banovi.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od Baraba »

Interesuju me ovi potrošači koji postavljaju uslove. Da li su pisali mail Kom Bank u vezi aplikacije za WP? Da li će se uopšte pojaviti?

Digitron ima više app od WP.

Enemoon
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Ned, 25. Sep 2016. 22:08
:: Xiaomi Mi 9T Pro

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od Enemoon »

Evo ga odgovor od Intesa banke koji su mi poslali kad sam ih pitao kada planiraju da mnogobrojnim korisnicima win telefona omoguce mobilnu app.Ovo sam ih pitao zbog drugarice koja je njihov klijent,na svu srecu ,ja nisam,niti bih bio jer im je to veliki minus od mene.Odgovorio sam im da nam strpljenje istice.

Poštovani,





Ovim putem Vas obaveštavamo da Intesa Mobi usluga je za sada dostupna za korisnike Andriod telefona. Kolege iz nadležne služe koje su zadužene za unapređenje celokupnog OnLine sistema Banca Intesa nastoje da u što skorijem vremenskom periodu omoguće nesmetan rad aplikacije i na WindowsPhone sistemu. Stoga bismo Vas zamoliti za još malo strpljenja i razumevanja.



Imate mogućnost, svakako, ukoliko to još uvek niste učinili da aktivirate novi način autorizacije transakcija preko Intesa OnLine rešenja - SMS OTP koji je dostupan za korisnike svih operativni sistema na telefonu.



Sam tok autorizacije transakcije SMS OTP-om podrazumeva nekoliko koraka: Nakon potvrde izvršenja transakcije u Intesa On-line aplikaciji, pojaviće se prozor Potvrda transakcije, koji u sebi sadrži polje Jednokratna lozinka. Takođe, nakon potvrde izvršenja transakcije dobićete i automatski SMS na engleskom jeziku koji sadrži informaciju o jednokratnoj lozinci („Your One Time Password is NNNNNN“, pri čemu je NNNNNN šestocifreni broj jednokratne lozinke). Predviđeno vreme za unos lozinke je 128 sekundi. Šestocifreni broj iz SMS-a neophodno je da unesete u polje Jednokratna lozinka i da potvrdite unos klikom na dugme Potvrdi.



Nakon potvrđivanja unosa Jednokratne lozinke, pojaviće se Informacija o uspešno izvršenom plaćanju.



Za sva dodatna pitanja stojimo Vam na raspolaganju kao i Kontakt Centar Banke Intesa na broju 011 310 88 88 radnim danima od 8h do 21h i subotom od 9h do 14h.



S poštovanjem,





T.... Š......



Banca Intesa ad Beograd

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od Azimuth »

Od kada datira ta prepiska sa bankom i šta se do danas promenilo po tom pitanju kod nas u Srbiji?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Enemoon
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Ned, 25. Sep 2016. 22:08
:: Xiaomi Mi 9T Pro

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od Enemoon »

Od 4. novembra 2016. godine. Videcemo da li ce se potruditi,kao sto su napisali.

knezevic76
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 356
Pridružio se: Sub, 06. Sep 2014. 13:35
Kontakt:

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od knezevic76 »

Mada njihova on-line aplikacija preko pretraživača radi besprekorno i totalno mi je nebitno dal ću otvoriti iz posebne app ili kliknuti na prečicu ka pretraživaču.

Sent from mTalk

Enemoon
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Ned, 25. Sep 2016. 22:08
:: Xiaomi Mi 9T Pro

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od Enemoon »

Poenta je da im trazimo,pitamo,pisemo,tako sam i Reiffeisen banci pisao jer su imali staru aplikaciju koja nije radila na win 10,posle par meseci smo je dobili.Evo ga i taj odgovor:


mailto:rol.support@raiffeisenbank.rs
За .............@yahoo.com
23. Апр у 12:16

Postovani,

intenzivno se radi na tome da se omoguci aplikacija i za Windows uredjaje , sto ce biti zavrseno u toku ove godine.
Molimo Vas za strpljenje dok ne publikujemo aplikaciju za Windows uredjaje.



Pozdrav,
ROL Support

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od miodrage »

Da, Raiffeisen su prilicno azurni sto se njihove Win app tice. ja kada sam imao problem, resili smo za par dana, em su update-ovali aplikaciju, em je ljubazna tehnicka podrska zaista bila na nivou, i posavetovali me za prelazno resenje do update-a.
Sto se ostalih tice, ne znam, osim za Kombank, cija aplikacija sluzi da nadjes najblizu poslovnicu (strasno!). A iskreno, ne mogu da verujem da je neki veliki problem portovati app sa jednog na drugi sistem, odbijam da poverujem u takvu mogucnost.

I da, kao sto je bilo reci u mislim drugoj temi, problem sa WP i njegovom zastupljenoscu je sto MSFT nije mnogo agresivniji, nego se eto miri sa postojecim stanjem i pusta da se Android uredjaji prodaju u velikim kolicinama. DA sam ja na njihovom mestu, (a para imaju ko blata) zakopistio bih svuda da ako ne unistim konkurenciju, ali ono da je dobrano nacnem. iOS namerno izostavljam iz svega, jer smatram da oni imaju svoju vernu armiju fanova, koja ce uvek ici za jednim odlicnim OS-om.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od novak »

Kasno je za ulijetanje lovom. To se trebalo raditi prije 2god


Sent from my iPhone using Tapatalk

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od miodrage »

novak, moguce da si u pravu, ali staro je pravilod a para vrti gde burgija nece. Po meni je MSFT previse indolentan. Trebalo bi da se skoncentrisu na uzimanje trzista, maakr to znacilo da dele telefone sakom i kapom. Ako x86 bude zaista moguce pokrenuti na uredjajima krajem iduce godine, to moze da bude veliki zamajac. Ali, do tada moze da bude i kasno. Videcemo.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od Baraba »

miodrage napisao:
Sto se ostalih tice, ne znam, osim za Kombank, cija aplikacija sluzi da nadjes najblizu poslovnicu (strasno!).
Nije strašno što ne znaš, razumem to jer si ograničen izborom app na WP. To nije app za banku o kojoj pišemo. App "meni najbliža" služi za pronalaženje banke, kom bank ima 4 app (u KomBank mbank glavnoj ima sve, ove dve su ako nekom ne treba glavna objedinjena, već mu samo treba lokator ekspozitura/bankomata ili recimo Trader ):
Slika

Pitam za app banke za manipulaciju računa:
Slika Slika


Digitron ima više app od WP.

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od Vlada Zem »

Shvatite da je Majkrosoftu prioritet Kobalt projekt (x86), kao sto Miodrage već reče. I nekako odrzavaju taj WM "u životu", daleko je od funkcija Androida ali je smartphone motherf...rs :D
Misliti da je MS "glup" je stvarno glupo....
Pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Odgovori