Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

programi, sistemski alati, navigacija
Pravila foruma
Prilikom postavljanja nove teme o nekoj aplikaciji, potrudite se da date što kompletniji opis, zajedno sa sličicama.
Odgovori
Dario90
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 80
Pridružio se: Uto, 23. Feb 2016. 16:01
:: Microsoft Lumia 550
:: Huawei P Smart 2021

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od Dario90 »

Ukinuli su Instagram aplikaciju iz prodavnice, neverovatno je da nema zamenske koja iole radi. Veran korisnik Lumije 550. :)

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od Evindzer »

^ Umesto Instagrama, koristi Votsap - do kraja godine, kad će i njega ukinuti. [emoji1787]

Bivši korisnik Lumije 930
[emoji16]

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od гари »

Dario poslednji Mohikanac. 8)

Dario90
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 80
Pridružio se: Uto, 23. Feb 2016. 16:01
:: Microsoft Lumia 550
:: Huawei P Smart 2021

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od Dario90 »

Izgleda da sam poslednji ostao :) koliko sam nagovarao ljude da uzimaju Lumije 2013. i zaklinjao se da nikad necu preci na Android, strasno jbt.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od гари »

Ista priča. :) Štaviše, ima i ljudi koji su možda i usled mog pljuvanja Androida i dan danas na Lumijama. :D Mada, kakva je situacija, do kraja ove godine trebaće da se kupe pinkle, i prelazi na drugi OS.

dejan87dex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 441
Pridružio se: Sre, 12. Dec 2007. 01:41
:: Lumia
Lokacija: Pancevo

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od dejan87dex »

Manje je bolelo kada je Symbian crkavao :(
Nokia N9 Cyan, Lumia 800 Black, Lumia 720 Black

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od miodrage »

Ja sam se jos 2009. zarekao da necu na Android, i toga se i dalje drzim! Sto se Lumia tice, ja sam uspeo bas dosta ljudi da nagovorim, ima ih jos na njima, ali sve manje.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Dario90
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 80
Pridružio se: Uto, 23. Feb 2016. 16:01
:: Microsoft Lumia 550
:: Huawei P Smart 2021

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od Dario90 »

Upravo ugasena i Fb aplikacija, ali dobro, stajalo mi je vec mesec dana obavestenje gore kad udjem da ce ukinuti 30.juna :) Meni je nekako prihvatljiviji Android od Ios-a, pogotovo sto ne kupujem skupe telefone. E sad, koja je zamenska apl ok za Fb, mada kontam da ni nema neki izbor. :)

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od Evindzer »

^ Ako pređeš na Android, probaj aplikaciju Facebook Lite, kažu da je sistemu lakša za varenje od regularne, a možeš da ideš na FB i preko Kroma, kao što ja radim, jer se ulogujem jednom u dva meseca. [emoji1]
Dok budeš još na Lumiji, možeš preko Edža, iskreno ne znam postoji li na W10M neka zamena regularnoj aplikaciji.

Dario90
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 80
Pridružio se: Uto, 23. Feb 2016. 16:01
:: Microsoft Lumia 550
:: Huawei P Smart 2021

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od Dario90 »

Ok, hvala ti puno. Msm da je sramota uopste sto gase aplikacije, neka ih ostave takve kakve su, msm da na S2 jos uvek rade. Windows je razocarao sve odavno, jos sa prelaskom na 10, nefunkcionalnim mapama itd. Dopuna: A da, tu se ne pita Win, vec Fb, njihova je apl.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od Evindzer »

Nema na čemu, uvek sam tu za pobratima po Lumiji. [emoji854]
Ja sam od svoje Lumije odustao krajem zime zbog oslabljene baterije, a da nisam tada, svakako bih morao do kraja godine, kad se gasi Votsap (ako sam dobro informisan), pošto njega najviše koristim za komunikaciju putem neta. [emoji19]

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od гари »

Dario90 napisao:Ok, hvala ti puno. Msm da je sramota uopste sto gase aplikacije, neka ih ostave takve kakve su, msm da na S2 jos uvek rade. Windows je razocarao sve odavno, jos sa prelaskom na 10, nefunkcionalnim mapama itd. Dopuna: A da, tu se ne pita Win, vec Fb, njihova je apl.
Koliko se ja sećam, nema odgovarajuće zamenske aplikacije. Baš sam proveravao ranije to jer ni ta zvanična nije bila bajna.

Samo mala dopuna. Mape jesu loše na Windowsu 10, ali nisu sve vreme bile takve. Bile su i dobre jedno vreme, ali izeš ga, posle Anniversary Update ništa novo nije bivalo, a samo je bilo da postepeno jednu po jednu stvar zeznu, a ne poprave.

A za Facebook aplikaciju, da kriv je Facebook donekle, imaju onoliko para a škrtare na jednoj aplikaciji. Ali pre svega Microsoft, svojim odustajanjem od mobilnih telefona su pokazali da je besmisleno da neko pravi univerzalne aplikacije, i to ne samo da ih neko (neka kompanija) razvija, već i da neki developer to uči. Platforma koja je izgubila svoju svrhu. A Microsoft je odustao brže nego što bi se iko mogao odlučiti da napravi Windows 10 telefon.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Dario90
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 80
Pridružio se: Uto, 23. Feb 2016. 16:01
:: Microsoft Lumia 550
:: Huawei P Smart 2021

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od Dario90 »

Ma mogao sam ja i ono da podnesem, uredno su mi stizala obavestenja za poruke i ostalo, sad naravno nema nicega :) Ne znam, kja msm da sam se od pocetka zalio na onikakvu pretragu ulica. Pa Fb su batalili jer nema vise ko da koristi posto se sistem gasi. Kakav je taj A2 lite, kakva je baterija? Hvala ti unapred za odgovor, necu da smaram previse ovde.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od гари »

Ma daj, kakvo smaranje, pa zašto smo ovde... :D

Ne znam kako drugima, ali mislim da je meni pretraga ulica počela da zeza od jednog momenta tek, tipa, kad je objavim Creators Update (a ja ostao na Anniversary Update). Tad su u mapama nešto promenili, i zeznuli pretragu, i nikad to nisu pravili koliko znam.

Na A2 Lite baterija odlična, zavisno od korišćenja može i puna dva dana da traje, jedan ceo dan da traje i da još solidno ostane - to bude uvek.

Evo primer od juče - a juče sam ga u toku dana baš vanredno mnogo koristio, pa da mi je opala baterija na 30% posle 13 i po sati.

[img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/201907 ... efd33a.jpg[/img]

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od miodrage »

Sto se tice ulica i pretrage, niste u potpunosti u pravu - zeznuto je bilo u Srbiji. U Evropi je lepo radilo. Posto cesto idem preko u Segedin, koristio sam pretragu cesto i nisam imao problema. To sto smo mi slepo crevo ovog dela sveta je vec drugi padez.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od гари »

Da, ono što mislim da je konkretno bio slučaj je u offline mapama, tj. tom paketu. U nekom momentu taj paket je postao drugačiji, da li od Creators Updata, ili kad već. Probleme su imali i ljudi iz BIH I Hrvatske inače, mada kako ko... Bilo je i neko ima sreće ako se ne varam, ali pojma nemam zbog čega.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Odgovori