Windows Phone 8 aplikacije

programi, sistemski alati, navigacija
Pravila foruma
Prilikom postavljanja nove teme o nekoj aplikaciji, potrudite se da date što kompletniji opis, zajedno sa sličicama.
Odgovori
Cedogares
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 245
Pridružio se: Čet, 06. Jun 2013. 20:07
:: Samsung Ativ S

Re: Windows Phone 8 aplikacije

Post od Cedogares »

rotkod napisao: Prvo instaliraš Here maps i kroz tu aplikaciju odabereš koju mapu oćeš, to je to što se tiče mapa, here drive koristi te mape samo što here drive nije besplatan, već se plaća, a ako promeniš region i instaliraš aplikaciju, po paljenju iste napiše da nema licencu za tu zemlju, pa nisu ni oni mutavi...
Tek sad nista ne kontam :oops: znaci preko here maps instaliram sta hocu od zemalja ali ne mogu da koristim to dok ne platim, ili mogu ali samo u svom regionu, koji je moj region i koje zemlje su u njemu.. Sta je sa here drive, jel se to placa 35e i sta sa tim dobijam, mogucnost skidanja i koriscenja koje god mape, i u tom slucaju mi sve radi gde god da odem u inostranstvo?

rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Re: Windows Phone 8 aplikacije

Post od rotkod »

Here Maps i Here Drive+ su dve aplikacije, koje su povezane međusobno. Ako imaš nokia telefon here drive ti je free.
Ono šta dobiješ na ostalima je besplatne mape, isto kao na nokia telefonu, ali here drive+ bi morao platiti!

Here drive je aplikacija koja ti daje navođenje, u 3D, a mape možeš gledati i sebe locirati, tražiti adrese... ali navođenje u 3D je here maps... Sad ću da ti nađem screen, pa ćeš videti...

EDIT:

Ovako izgleda Here maps (znači mape) i u njoj imaš opciju nešto kao lens od nokie...
Slika
Ovo ti je 3D i zove se here drive i on ti je kao iGO navigacija...
Slika
Tako da bi ukapirao, nokia ima sva tri programa i to free, a ti imaš ove dole free sve osim here drive i to se plaća...
Slika


Edit: najbolje ti je da odeš u telenor, zgrabiš nokia telefon i neka ti pokažu sve, a radnici mahom koriste lumia 820, tako da možeš sve videti...

Cedogares
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 245
Pridružio se: Čet, 06. Jun 2013. 20:07
:: Samsung Ativ S

Re: Windows Phone 8 aplikacije

Post od Cedogares »

Aha ok, znaci here maps mi daje samo pregled mape a here drive je klasicna navigacija tipa garmin, igo.. Here drive platim 35e i dobijem mogucnost navodjenja i to sve funkcionise po celoj evropi, regioni i licence ne predstavljaju vise problem? Jel biram sta hocu od mapa kad platim ili odma dobijem celu evropu ili sta vec.. kome i kako platim za to? Navigacija ne trazi konektovanje na net?? Hvala druze, mnogo mi olaksavas!!!

rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Re: Windows Phone 8 aplikacije

Post od rotkod »

Navigacija može raditi i online, ali suština je offline. Plaćaš preko marketa..

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Windows Phone 8 aplikacije

Post od miodrage »

Cedogares, ali navigaciju placas samo za telefon koji nije Nokia, za Nokie je sve ovo pomenuto potpuno besplatno!
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Windows Phone 8 aplikacije

Post od miodrage »

Tapatalk je danas besplatan, ja skinuo, radi kao zmaj. Kome treba, neka pozuri na market
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Re: Windows Phone 8 aplikacije

Post od rotkod »

Super, odo do marketa, a usput ću da uzmem i leba...
Hehehe...
:)

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Re: Windows Phone 8 aplikacije

Post od jerkann »

miodrage, o hvala kolega na ovoj informaciji upravo skidam...

lepi mille
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 46
Pridružio se: Sub, 16. Jul 2011. 14:42

Re: Windows Phone 8 aplikacije

Post od lepi mille »

Cao svima. :)
Sta se desava sa zvanicnom YouTube aplikacijom, hoce li se to nekako srediti sa Guglom ili da je deinstaliram?
Koristim MetroTube i stvarno je odlicna aplikacija, al' mi nije jasno da Gugl blokira aplikaciju jer 'ne pruza jednako iskustvo kao korisnicima Androida i iOSa.
Bila bi fora da im Microsoft blokira Skajp. :angry:

markonato
Banned
Postovi: 198
Pridružio se: Sre, 09. Jun 2010. 07:05

Re: Windows Phone 8 aplikacije

Post od markonato »

Ja koristim aplikaciju youtube HD - besplatna je. Vrlo vrlo rijetko palim youtube na telefonu, nzm jesam li 5 puta nesto gledao i aplikacija radi svoj posao, tako da nzm zasto na mnogim mjestima kukate na youtube ?
Nokia Lumia 820

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Windows Phone 8 aplikacije

Post od miodrage »

Ja koristim YouTube Downloader sa kojim mogu i da poskidam u HD kvalitetu video sadrzaj, ali iskreno osim kod isprobavanja aplikacije ne znam da li sam jos jednom upalio da vidim nesto.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Re: Windows Phone 8 aplikacije

Post od rotkod »

Imate novi update za skype...

Čini mi se malo ubrzan u odnosu na prethodni i koliko vidim, dodali su video add od 3min. možete menjati kameru, a lepo radi...

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Windows Phone 8 aplikacije

Post od miodrage »

Takodje je i danas update-ovan Feedback to Nokia. U Skype je konacno dodat Video message.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

rock985
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 55
Pridružio se: Uto, 25. Jun 2013. 19:08
:: Nokia n8
:: lumia 620

Re: Windows Phone 8 aplikacije

Post od rock985 »

Nije omogucena razmena fajlova??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Chobby88
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1247
Pridružio se: Uto, 12. Jun 2012. 22:27
:: LG Nexus 5X

Re: Windows Phone 8 aplikacije

Post od Chobby88 »

You don't say?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Windows Phone 8 aplikacije

Post od miodrage »

Pa jel imas opciju pristupa file systemu? Posto nemas, naravno da je i razmena file-ova nemoguca. Koliko me secanje sluzi to je i na iOS-u tako.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Re: Windows Phone 8 aplikacije

Post od rotkod »

To je veliki hendikep što se tiče skype, mada ću sada pomenuti dve stvari, koje se tiču kako MS, tako i ostalih...
Tačno je da je velika sramota što MS, za svoje čedo, nudi "osiromašenu" verziju skype, na svojim WP uređajima.
Ali to i nije sasvim tačno (malo objašnjenje), jer WP telefon ima integrisan messenger (skype), tako da uz njega možete slati sve... Problem je što to nije urađeno u app skype, možda baš zbog tog razloga, da ne bi došlo do konflikta ova dva navedena, koji su zapravo isti... On je u GDR2 update-u poboljšan, ali samo u brzini, koja po meni nije problem jer ima dalko brži odziv u svemu u odnosu na iOS i Android.
Koliko sam imao prilike pročitati, MS ima nameru uraditi potpunu integraciju u okviru GDR3, a to tek treba videti...

Druga stvar, koju smo toliko slušali, kako od strane podrške, mislim na operatere i same "izdavaoce" OS-a, je sladeća...

Na moje pitanje, kada se planira podrška vezana za bluetooth (iOS, "Andrija"), uvek sam dobijao isti odgovor...

"Gospodine BT slanje fajlova je prevaziđeno, za to se danas koristi e-mail ili neki drugi servis..."

Eto, danas imamo BT 2.0, 3.0. 4.0 koji su prevaziđeni i teže uvek modernizaciji, ali u svemu je jedino "Andrija" ostao dosledan i uradio podršku za isti... i zaboravih navesti, WP isto...

Kao i obično, želim sagledati stvari iz realnog ugla, pa tako dolazim do sledećeg zaključka, vezano za kupovinu telefona...

Imate neograničen buđžet?! Volite kvalitetne fotografije, a ne volite nositi nikona... ili volite slikati splavove, urnebes sa prijateljima... tzv. noćne fotke... Kupite Lumia 920-1020!
Ako Vam nisu bitne fotografije i zadovoljava Vas prosek, što nudi mobilni uređaj, kupite Hi-end android, govorim o uređajima iz nexus serije, jer sa njima neće nikad izostati podrška.
To ne znači da S4 (ili htc one) nije u Hi-end uređaj. naprotiv, vrhunski uređaj sa zavidnim performansama...
Ovo ne govorim, da bi ispalo da WP telefoni ne mogu parirati istima, nego govorim da kupovinom bilo kojeg hi-end uređaja nećete promašiti...
E sad dolazimo u onaj segment, koji je kod nas najviše zastupljen... "sirotinja, i Bogu je teška"!

Za Vas je najbolja kupovina WP nokia Lumia 520, 620... može i 820, malo skuplji od prethodnih, ali vredi paru!
Zašto ove uređaje, a ne neki android?
Zato što ni jedan android sa 1GHz dual core, 512MB i ostalo, neće raditi tako dobro, kao WP telefon, a uzgred nećete morati voditi brigu o tome, dali imate dovoljno mesta za instalaciju app i dali će te app, koje prenesete na SD card, po kašenju i paljenju uređaja biti odmah tu, raspoložive za rad!
Gore navedeni WP telefoni neće Vas nikad osramotiti, ako Vas prijatelji iz "neprijateljskog*" okruženja pozove na skype, viber, pošalju poruku na whatsapp, ili nešto sasvim treće, a vi u tom trenutku snimate u HD nešto na ulici, pa Vam se telefon zamrzao... To Vam se sa ovim telefonima neće dogoditi...!

Sagledavanje stvari...?!

Ni jedan drugi telefon (1GHz Dual, 512MB RAMA) , ne može potući lumia 620, a od free here maps, drive+ za čitav svet, to neću ni da govorim... Ili o odzivu GPS-a, koji je momentalan, odmah ste locirani... Plus što podržava i "velike" brzine H+...

*=EU, USA i ostali.. Šalim se! :lol:
Ovaj telefon, sa 8GB memorije i SD slotom košta cca od 140-180€, najčešće je 150€.
Plus što leži u ruci boli glava, a dizajn je ne prevaziđen... Aktuelan! :)
Opet, sve je stvar ukusa, a o tome ne vredi raspravljati...
Slika

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Windows Phone 8 aplikacije

Post od miodrage »

rotkod, svaka cast za post. Lepo napisano, nema sta. Meni je i Lumia 720 odlican uredjaj, kolega je na moj nagovor kupio i uziva u njemu. Pre toga je imao Samsung S5230.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Re: Windows Phone 8 aplikacije

Post od rotkod »

Njega nisam naveo, jer je i ispod ruke dosta skup, mada 200€ za 720 nije preterano, da ne kažem puno... Ja sam bar imao takvu ponudu...

Još bi da te potvrdim, indirektno si napisao nešto... Naime, ja uvek savetujem dobro za kupovinu...
Tako sam mnogima predložio da za jeftiniju varijantu kupe baš WP lumia 620.
Jer je best bay!

To ne znači da ne postoje i drugi... Recimo LG, imao sam ih dosta, a i jedan je bio LG E900 Optimus 7, ovaj telefon je bio čudo... Nikad mi se nije desio bilo kakav problem sa njim.
Ima i LG L7 II, koji je isto odličan telefon...
No da sada ne nabrajam, prednosti i mane, jer ih svi imaju... Svi su za pohvalu...
Koliko vidim, proizvođači se konačno trude da sa najobičnijim telefonom ponude što više i da to radi...

Mene je sony ubio u pojam, evo recimo arc, arc s, ray... Odlični telefoni koji su ubijeni sa zadnjim update-om (ICS), pritom se dotični usudio da kaže, da hardware-ski ne mogu ostvariti doživljaj JB na tim telefonima, te su zbog toga izostavljeni i onda dođe "narodna radinost" i vidite iste telefone, koji lete pod JB... Samo još da srede kameru, mada mislim da je i to rešeno...
Ali da ne davim i ja više...

Bog da im da još više konkurencije, ne bi li u budućnosti imali još bolje telefone, kako iOS, tako android i naravno WP, BB (ako ih MS ne kupi :lol: ) i ostale...

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Re: Windows Phone 8 aplikacije

Post od Vlada Zem »

Meni je ovo bas cudno, nedostatak 'fajlmenadzmenta',
sta tu stite koji moj... lag...
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Odgovori