Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

programi, sistemski alati, navigacija
Pravila foruma
Prilikom postavljanja nove teme o nekoj aplikaciji, potrudite se da date što kompletniji opis, zajedno sa sličicama.
Odgovori
DamirBL
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 242
Pridružio se: Pon, 03. Nov 2014. 04:18
:: Huawei Mate 10 pro

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od DamirBL »

Napokon aplikacija koja tacno ocitava sve detalje o wp10 telefonima:
https://www.microsoft.com/store/apps/9nblggh2wnwh

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od Evindzer »

Ko kaže da Pokemoni ne mogu da se hvataju i na W10M :D:
https://www.youtube.com/watch?v=_kxS1mAsRYE
https://www.youtube.com/watch?v=6iDvsM2SEQw
A evo i rezultata:
https://www.youtube.com/watch?v=BLvRQk8j2lU
Nekako imam utisak da ovo neće zaživeti među korisnicima - a javlja mi se i da korisnici Androida neće menjati platformu zbog ovoga. :D

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od Evindzer »

Braćo, danas je moguće preuzeti WA Beta. Pitanje za one koji možda imaju iskustva: vredi li prezueti ove beta verzije WA i FB, rade li dovoljno dobro, ili (nadajmo se) možda bolje od trenutnih verzija ovih aplikacija?

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od Evindzer »

Skinuo neku aplikaciju za obradu slika koja se zove Vinci. Neka vrsta pandana aplikaciji Prisma za Android. Meni lično nije nešto posebno.
Inače, bio sam skinuo WA Beta, par dana ga koristio, video da nema ništa što nema regularna verzija, a što bi me interesovalo, pa ga obrisao i vratio se na regularni WA.
Takođe, ni portovani Vajber sa iOS-a mi nije nešto. Radi on, da ne bude zabune, nema više kašnjenja notifikacija, nije ni spor, vrši svoju funkciju, ali mi je verzija za Android i dalje lepša i bolja.

DamirBL
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 242
Pridružio se: Pon, 03. Nov 2014. 04:18
:: Huawei Mate 10 pro

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od DamirBL »

https://www.microsoft.com/store/apps/9nblggh4tssg
Ekstra aplikacija za sharing izmedju PC i telefona, tj. svih win10 uredjaja.

DamirBL
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 242
Pridružio se: Pon, 03. Nov 2014. 04:18
:: Huawei Mate 10 pro

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od DamirBL »

http://allaboutwindowsphone.com/feature ... dows_P.php

Evo jedna sveobuhvatna lista bitnih wp aplikacija...

Sent from mTalk for Windows 10 Mobile

banet64
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 128
Pridružio se: Pon, 30. Mar 2015. 12:32
:: Blackberry Passport
:: Lumia 640 DS
Lokacija: Boljevac

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od banet64 »

http://www.windowsnovosti.com/2016/08/d ... ja-za.html

Изгледа да ово чупа максимум из Лумиине камере 8) Вреди купити,пробна верзија доста каже,врх врхова,чини ми се :wink:

DamirBL
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 242
Pridružio se: Pon, 03. Nov 2014. 04:18
:: Huawei Mate 10 pro

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od DamirBL »

Imao sam je ja kad je bila besplatna preko myappfree. Ne znam, sadasnja sistemska app za kameru nakon tweakova je sasvim solidna.

Sent from mTalk for Windows 10 Mobile

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od Apolo »

Sistemska aplikacija je odlicna, meni licno bolja od svih koje sam imao na Androidu. Ima fino sva podesavanja, na LG sam morao 3rd party da skidam, na Nexus 5x imas onu osakacenu google cam, a sve ostale bolje koje su moraju naravno da se plate.
Festina lente.

DamirBL
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 242
Pridružio se: Pon, 03. Nov 2014. 04:18
:: Huawei Mate 10 pro

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od DamirBL »

Ja kad sam vidio da imaju manuelna podesavanja, to je bilo to. Plus jos brza panorama jednostavna za koristenje...
Samo tise da ne proviri na ovu temu neki od dezurnih androidasa, odmah ce nas optuziti da smo placeni od MSa da pisemo...

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od Apolo »

Moram priznati nisam bas vican sa manuelnim podesavanjim, danas sam se malo igrao sa njima ne bi li znao kako ubuduce dobre fotke da napravim. Ma bas me briga, neka navale. Koristio sam i camera aplikacije na Androidu, rado cu ih uporediti :)
Festina lente.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od гари »

Reko da podelim sa vama Perfect 9Gag univerzalnu aplikaciju. Koliko sam je probao do sad - bas je super, jedino sto sam primetio manu do sada: moguce je pisati komentare, ali ipak nije moguce napisati odgovor nekom drugom korisniku. Aplikacija je nova, racunam da ce razvijac i to ispraviti.

Inace, ako vas i ne zanima ova aplikacija sama za sebe, preporucujem vam da pogledate ostale njegove aplikacije, prilicno je dobar. Nisam stigao sve te ostale da probam jos, ali video sam par zanimljivih stvari koje bi meni bile korisne, i probacu ih kasnije.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od Evindzer »

Citat je prebačen iz druge teme, da je ne zatrpavam off-om:
sizif 05 napisao:(...) i polako skupljati 'ovce za 950 ili bar 930.
Ako budeš mogao, iscimaj se za 950, računam da sistem radi bolje nego na 930, koji ja imam. Nije da na 930 radi očajno - radi sasvim pristojno, ali još uvek nije sve glatko i dosledno kao što je bilo na Denimu. I naravno, zadrži 925, makar i da skuplja prašinu u fioci, meni je to najlepša Lumija svih vremena. :)
A što se tiče Prodavnice - sinoć sam pokušao da kupim neku aplikaciju, i nisam uspeo ni posle pet pokušaja. Bilo je još ljudi koji su prijavljivali sličnu situaciju i očigledno da još nisu ispravili taj problem.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od гари »

Inače, ranije sam još primetio Background Designer. Zanimljiva aplikacija, može da napravi razne pozadine, podešavate boju, teksturu, razne efekte, i može da se napravi lepa pozadina. Ali naravno, radi se o pozadinama ovakvog tipa, a što se meni u zadnje vreme nekako više i sviđa - lepo izgleda, a i bude baš pregledan početni ekran.
Slika

Slika

Slika

No dobro, ipak i ova pozadina koju sam napravio ima nezgodnu konkurenciju - onu plavu pozadinu što nam je došla sa Redstonom. :D

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od Evindzer »

Znam za tu aplikaciju, meni se sviđa, a i za W10M takve pozadine su najprigodnije.

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od TosaNS »

Drugari zanima me da li u mtalku moze da se podesi da boja bude ista za sve forume?
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od гари »

Koliko znam, ne može. Ali ja sam sebi namerno i stavio da boje budu različite - da ne pobrkam u kojem sam. Tj. to pre nego što su me banovali na Benchu, a onda se i ja naljutio na njih. :D

Inače, svaki forum ima svoju neku boju koju su valjda dodelili admini sa tog foruma ili ko već. E, da, dobro me podsetio, još nisam pisao onaj neko feedback za mTalk. :)

Sent from mTalk on Windows 10 phone

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od TosaNS »

Odlična je aplikacija baš mi se dopada, ono kad skontaš da si sve vreme vozio levom stranom :D
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

sizif
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Čet, 13. Avg 2015. 11:12
:: W10Mx2
:: smsg Note III

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od sizif »

Evindzer napisao:Citat je prebačen iz druge teme, da je ne zatrpavam off-om:
sizif je napisao ..."skupljam za 950 ili 930"...
Ako budeš mogao, iscimaj se za 950, računam da sistem radi bolje nego na 930, koji ja imam. Nije da na 930 radi očajno - radi sasvim pristojno, ali još uvek nije sve glatko i dosledno kao što je bilo na Denimu. I naravno, zadrži 925, makar i da skuplja prašinu u fioci, meni je to najlepša Lumija svih vremena. :)
A ja nek zatrpavam off-om i ovu temu s moja 2 oldfona, jer sam lepo vaspitan? :D
Hvala na savetu, vijam/čekam 950, Nokia Lumina 925 ostaje kao najlepša za "fijoku",jedino ako se @gari baš jako ne isprsi,zbog želje da istu udari po registru :D

@Evi sad ozbiljno, hvala na savetu pratim ova dva fona msm na 950/930 i ostaje 925 kod mene, mnogo mi se svidja :)
Ja sa 925 na 10-ki zasad nemam problem sa Store.

@gari pročitaao si, ostaje 925 kod mene,šta da ti kažem? možemo ga zajedno čačkati u registar (ako doDje do toga) i ako te to tešii :)
Poslednja izmena od sizif u Ned, 25. Sep 2016. 22:01, izmenjeno 1 put ukupno.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od гари »

Jeste, odlična je. Ma, videti kad je napravio aplikaciju, Tapatalk ekipa je videla da nema više šta da radi na Windows Mobile, spakovali se i otišli. :D Mada, šalu na stranu, glupo što su ljudi sa Windows Phone 8.1 i ostali bez aplikacije, ali ko zna - moguće i da je većina forumaša na Windows 10 Mobile sad već, pa onda i na mTalku.

A pisao sam mu jer sam negde primetio da se gore desno pojavi tačkica kad dobiješ poruku, a na nekim forumima ta tačkica se ne pojavi. I ne pojavi se ako su menjao boju za taj forum.

I rekao sam mu da nam da opciju u aplikaciji da ga "častimo pićem". Stvarno, kad neko ovako nešto napravi korisno, zaslužuje da neki dinar i zaradi.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Odgovori